pomorskie, Gdańsk, Suchanino

Informacja na temat Suchanina

Aktualnie na Suchaninie dostępnych jest 4 oferty w 1 inwestycji

pomorskie, Gdańsk, Suchanino

Suchanino jest jedną z najmniejszych dzielnic Gdańska – jego powierzchnia wynosi zaledwie 1,4 kilometra kwadratowego. Mieszka tu około 11 200 osób, a gęstość zaludnienia należy do najwyższych w Gdańsku (około 8 tysięcy osób na kilometr kwadratowy, więcej tylko na Zaspie-Młyńcu i Przymorzu Wielkim). Suchanino to spokojna dzielnica mieszkaniowa. Większość zabudowy stanowią bloki z wielkiej płyty, które stawiano tutaj od 1974 roku. Dużą korzyścią płynąca z zamieszkania na Suchaninie jest dobry dojazd zarówno do centrum, jak i do gdańskiej obwodnicy (w ciągu kilkunastu minut).

Informacja o lokalizacji

W dzielnicy Suchanino znajdują się 3 przedszkola, szkoła podstawowa oraz gimnazjum. Najbliższe szkoły średnie i wyższe są w innych dzielnicach Gdańska.

Na Suchaninie nie ma szpitali. Największą placówką medyczną jest Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska „Suchanino” przy ulicy Otwartej. Przy ulicy Beethovena działa filia przychodni „Nowy Chełm”.

Na Suchaninie mieści się klub snookerowo-bilardowy Freeball, w którym można pograć i skorzystać z treningów. Klub Aquarius Fitness and Wellness zaprasza natomiast na zajęcia z fitnessu, siłownię i jazdę na rowerze stacjonarnym. W dzielnicy działa także mały klub piłkarski KS Suchanino. Przy ulicy Kamieńskiego znajduje się skatepark.