pomorskie, Gdańsk, Śródmieście

Informacja na temat Śródmieścia

Aktualnie w Śródmieściu dostępnych jest 500 ofert w 10 inwestycjach

pomorskie, Gdańsk, Śródmieście

Gdańsk Śródmieście to dzielnica o powierzchni 5,6 km kw położona pomiędzy dzielnicami Aniołki, Młyniska, Przeróbka, Chełm, Orunia, Olszynka, granicząca od północy z rzeką Martwa Wisła. Mieszka tu 30 tys. mieszkańców a na zabudowę składają się w większości zabytkowe kamienice, odrestaurowana starówka i nowoczesne budynki. Z zachodu na wschód dzielnicę przedziela Al. Armii Krajowej a z północy na południe – droga E77 a także rzeka Motława. Znajduje się tu wiele najważniejszych dla Gdańska zabytków, takich jak Muzeum Narodowe, Fontanna Neptuna, Brama Wyżynna, Bazylika Mariacka czy Filharmonia Bałtycka. Na terenie dzielnicy działa m.in. szpital Copernicus i apteka całodobowa, można tu znaleźć również Stadion im. Zbigniewa Podleckiego, Urząd Miejski w Gdańsku czy Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. O edukację dbają położone tu szkoły, takie jak Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna, Wyższa Szkoła Bankowa czy Szkoła Wyższa Ateneum. Komunikację zapewnia położona na zachodzie dzielnicy stacja Gdańsk Główny i dworzec PKS.

Informacja o lokalizacji

Gdańsk Śródmieście to dzielnica z dostępem do wody – położona nad rzeką Martwa Wisła i Motławą. Głównie w zabytkowych kamienicach i współczesnym budownictwie mieszka tu ok. 30 tys. osób. Największym atutem dzielnicy jest zabytkowe położenie, wśród m. in. Fontanny Neptuna czy Muzeum Narodowego. Mieści się tu również Filharmonia Bałtycka czy Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Odpoczynek na świeżym powietrzu zapewnia m. in. Skwer im. Polskich Harcerzy, Reduta Miejska czy nadrzeczne bulwary. Przez dzielnicę przebiega Al. Armii Krajowej (Trasa W-Z) i droga E77, które są jednymi z ważniejszych arterii komunikacyjnych Trójmiasta.

Znajduje się tu 9 przedszkoli, w tym przedszkole dla dzieci z wadami wzroku, przedszkole lingwistyczne czy przedszkole Sióstr Elżbietanek. Dla starszych dzieci jest 12 podstawówek, 8 gimnazjów i 4 licea. Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna, Wyższa Szkoła Bankowa czy Szkoła Wyższa Ateneum.

Na terenie dzielnicy znajduje się 8 aptek a apteka całodobowa znajduje się przy zachodniej granicy dzielnicy, obok szpitala COPERNICUS. Znajdują się tu też Kliniki i Laboratoria Medyczne INVITRA, Przychodnia Skórno-Wenerologiczna i Szpital Weterynaryjny.

Basen Pływacki Argonaut znajduje się na północy Śródmieścia. Największe tereny spacerowe to Park Siennicki, Skwer im. Polskich Harcerzy i bulwary nadrzeczne. W Śródmieściu mieści się SAND SPA, Siłownia Gimnazjon i Crossfit.

W północnej części dzielnicy znajduje się CH Madison i Hala Targowa Kupcy Dominikańscy, w których łącznie znajduje się ponad 100 sklepów. Dzielnica oferuje bogaty wybór sklepów osiedlowych, takich jak Odido, Biedronka czy Lewiatan. Supermarkety Carrefour i Tesco znajdują się w odległości ok. 500 m na zachód od Śródmieścia.

Tutejsze zabytki to m. in. Brama Stoczniowa, Fontanna Neptuna czy Bazylika Mariacka. Rozrywkę zapewniają liczne staromiejskie kawiarnie, restauracje i kluby a także Muzeum Narodowe, Muzeum Poczty, Centrum Hevelianum czy Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Śródmieściu mogą wybierać z pośród 10 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 490 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w Śródmieściu wahają się od 8 250 do 18 300 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Śródmieściu

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Śródmieścia

Nowa Grobla Apartamenty – pierwsza inwestycja ATAL S.A. w Trójmieście

,

Nowa Grobla Apartamenty – pierwsza inwestycja ATAL S.A. w Trójmieście

ATAL S.A., jeden z największych polskich deweloperów, wkracza na nowy rynek - od dziś mieszkania budowane przez firmę dostępne są w Gdańsku. Ruszyła sprzedaż prestiżowego osiedla Nowa Grobla Apartamenty powstającego w Śródmieściu, przy ulicy Długa Grobla. Kompleks dwóch budyn...

Urokliwe osiedla południowego Gdańska

,

Urokliwe osiedla południowego Gdańska

Kameralnie, rodzinnie i wygodnie - tak najprościej można opisać nowe inwestycje, które powstały na terenie Gdańska Południe. Dwa nowopowstałe osiedla – Nowy Horyzont i Ostoja Myśliwska są od siebie oddalone zaledwie o niecałe 10 kilometrów. Stanowią zamknięte całości, w...