pomorskie, Gdańsk, Przymorze Wielkie

Informacja na temat Przymorza Wielkiego

Aktualnie na Przymorzu Wielkim dostępnych jest 119 ofert w 2 inwestycjach

pomorskie, Gdańsk, Przymorze Wielkie

Przymorze Wielkie to niewielka (3 km kw) dzielnica zamieszkana przez 30 tys. mieszkańców. Tak dużą liczbę mieszkańców na małej powierzchni tłumaczy fakt, że na jej krajobraz składają się głównie duże blokowiska, np. „Falowiec”, czyli najdłuższy blok mieszkalny w Polsce. Jednak Przymorze Wielkie to nie tylko blokowiska, bo na północy rozciąga się Park im. R. Reagana a za nim plaża i Morze Bałtyckie. Naokoło mieszczą się dzielnice Brzeźno, Zaspa-Rozstaje a także Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia. Za opiekę medyczną odpowiada centrum medyczne Endomed, położony 50 m dalej szpital Copernicus i Przychodnia Specjalistyczna Falck. W promieniu 3 km mieści się 5 uniwersytetów, w tym wydział Uniwersytetu Gdańskiego. Za rozrywkę i zakupy odpowiada galeria Alfa z kinem Helios a także Galeria Przymorze. Maksymalnie 1 km dzieli Przymorze od ważniejszych zabytków Gdańska, takich jak Westerplatte czy Starówka.

Informacja o lokalizacji

O wyjątkowym charakterze dzielnicy świadczy zajmujący niemal połowę jej powierzchni duży park im. Ronalda Reagana, za którym rozciąga się plaża miejska i Morze Bałtyckie, a także świetny dostęp do galerii handlowych takich jak: Przymorze czy Alfa. Zarówno na terenie dzielnicy (Endomed) jak i w odległości 50 m od niej (COPERNICUS, Przychodnia Specjalistyczna Falck) mieszczą się specjalistyczne ośrodki opieki zdrowotnej. Dużym plusem są liczne gimnazja i licea, a także bliskość Wyższej Szkoły Zarządzania w Gdańsku, Wyższej Szkoły Bankowej, Wydziału Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Gdańskiego (ok.1 km).

Znajdują się tu dwa przedszkola miejskie, trzy szkoły podstawowe, trzy gimnazja a do tego prywatne i publiczne liceum. W odległości ok. 1 km od dzielnicy mieści się Wyższa Szkoła Zarządzania w Gdańsku, Wyższa Szkoła Bankowa, Wydział Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Gdańskiego. W odległości ok. 3 km mieści się Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu a także Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Sopocie.

Na terenie Przymorza Wielkiego mieszczą się trzy apteki a także centrum diagnostyki medycznej Endomed. W odległości ok. 50 metrów od wschodniej granicy dzielnicy ma siedzibę Przychodnia Specjalistyczna Falck a także Szpital i przychodnia Copernicus.

Dzielnica oferuje bogaty dostęp do sportu. Poza prywatnymi centrami fitness i tańca, bieganie, spacery i jazdę na rowerze umożliwia Park im. Ronalda Reagana i położona na północy plaża. Morze Bałtyckie pozwala natomiast na uprawianie sportów wodnych.

Poza supermarketami Tesco, Biedronka i Netto największe centrum handlowe to Galeria Przymorze, w której mieści się kilkadziesiąt sklepów, m.in. E. Leclerc, Reserved, C&A, Daichmann, RTV Euro AGD czy CCC. Sąsiaduje z nią sklep sportowy Decathlon. W odległości 100 metrów od granicy Przymorza znajduje się kolejne centrum handlowe Alfa z kinem Helios.

Głównym ośrodkiem rozrywki jest Galeria Przymorze. Dzielnica obfituje w kawiarnie, puby i restauracje, które mieszczą się nie tylko w galerii handlowej ale też przy ciągnącej się równolegle do plaży ul. Dąbrowszczaków i Czarny Dwór a także przy Al. Jana Pawła II. Kino Helios mieści się 100 metrów od granicy dzielnicy Przymorze Wielkie. W odległości ok. 1 km od granicy dzielnicy mieści się też obiekt turystyczny Westerplatte.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Przymorzu Wielkim mogą wybierać z pośród 2 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 116 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych na Przymorzu Wielkim wahają się od 8 399 do 11 999 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje na Przymorzu Wielkim

Inwestycje polecane