pomorskie, Gdańsk, Piecki-Migowo

Informacja na temat Piecek-Migowa

Aktualnie na Pieckach-Migowo dostępnych jest 219 ofert w 10 inwestycjach

pomorskie, Gdańsk, Piecki-Migowo

Piecki-Migowo to dzielnica Gdańska o powierzchni nieco ponad 4 km kw i liczbie ludności 22 tys. Ta niewielka dzielnica położona jest w środkowej części Gdańska, pomiędzy dzielnicami Brętowo, Wrzeszcz Górny, Suchanino, Siedlce, Ujeścisko-Łostowice i Jasień. Znajdują się tu liczne zbiorniki wodne, m. in. Staw Pistolet i Wileńska. Znajduje się tu też Gdański Park Naukowo-Technologiczny, miejskie ogródki działkowe i spore tereny zielone. Największą arterią dzielnicy jest przecinająca ją na pół ul. Rakoczego z licznymi kawiarniami czy restauracjami. Znajdują się tu też liczne zabytki wojskowe z okresu II wojny światowej. W dzielnicy mieści się centrum handlowe Morena a także supermarket Tesco. Najbliższymi szkołami wyższymi są Gdański Uniwersytet Medyczny, Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa a także Wyższa Szkoła Bankowa mieszczące się w odległości ok. 2 km od granicy dzielnicy. Dobry dojazd do innych dzielnic zapewniają trzy pętle autobusowe i kilkanaście linii autobusów przejeżdżających przez Piecki – Migowo.

Informacja o lokalizacji

Niewielka, centralnie położona dzielnica Gdańska zapewnia dobry dojazd do pozostałych części miasta dzięki trzem pętlom autobusowym. Graniczący z Piecki-Migowem Trójmiejski Park Krajobrazowy umożliwia długie spacery czy jazdę na rowerze a za udane zakupy odpowiada galeria handlowa Morena (łącznie kilkadziesiąt sklepów) i supermarket Tesco. Dumą dzielnicy jest Gdański Park Naukowo-Technologiczny. Centrum miasta z kinami, centrami handlowymi czy Muzeum Narodowym znajduje się w odległości ok. 2 km.

Na terenie dzielnicy znajdują się trzy przedszkola, dwie szkoły podstawowe, Gimnazjum nr 28 i XX Liceum Ogólnokształcące. W odległości ok. 2 km od granicy dzielnicy znajduje się Gdański Uniwersytet Medyczny, Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa a także Wyższa Szkoła Bankowa.

Głównymi ośrodkami opieki medycznej w dzielnicy Piecki-Migowo są Gdańskie Centra Kardiologiczne, centrum medyczne Swissmed i położony w odległości 1 km od północnej granicy dzielnicy Wojewódzki Szpital Psychiatryczny. Znajduje się tu też Przychodnia Morena, Swissmed, Przychodnia Stomed, NZOS Intermedica. W dzielnicy mieści się 10 aptek.

Na terenie dzielnicy mieszczą się dwa baseny, szkoła żeglarska i 5 prywatnych klubów fitness. Wypoczynek nad wodą umożliwia Staw Pistolet, Staw Wileńska czy Wróbli Staw. Od zachodu dzielnica graniczy z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym, który świetnie nadaje się do jazdy na rowerze, joggingu i spacerów.

W północnej części dzielnicy znajduje się supermarket Tesco. Największe centrum handlowe to CH Morena, w którym do wyboru mamy hipermarket Carrefour, JYSK, RTV Euro AGD i kilkadziesiąt innych sklepów. Poza tym najbliższe centra handlowe to CH Auchan Gdańsk (ok.1 km) i Pasaż Chełmski (ok.2 km). Kultura i rozrywka

W odległości ok. 2 km na wschód znajduje się Kino Wariatino a w odległości ok. 4 km – Kino Cinema City Krewetka, Multikino czy Kino Neptun. W odległości 2 km od granicy dzielnicy znajduje się też muzeum Centrum Hewelianum a także Muzeum Narodowe czy Muzeum Sztuki Współczesnej. Większość kawiarni czy restauracji w dzielnicy mieści się przy gwarnej ul Rakoczego. Do dzielnicy przyciąga też Gdański Park Naukowo-Technologiczny.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Pieckach-Migowo mogą wybierać z pośród 10 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 198 mieszkań i 13 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych na Pieckach-Migowo wahają się od 6 467 do 13 700 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje na Pieckach-Migowo

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Piecek-Migowa

Najem to alternatywa dla bankowego depozytu?

,

Najem to alternatywa dla bankowego depozytu?

Sygnały napływające z rynku mieszkaniowego wskazują, że ponad jedna trzecia nabywców lokali finansuje zakup przy pomocy własnych środków. Wysoki udział transakcji gotówkowych utrzymuje się już od początku ubiegłego roku. Na tej podstawie można wnioskować, że inwestycje w wyna...