pomorskie, Gdańsk, Osowa

Informacja na temat Osowej

pomorskie, Gdańsk, Osowa

Osowa zajmuje nieco ponad 14 tysięcy kilometrów kwadratowych. W tej dzielnicy mieszka około 13 200 osób. Co ciekawe, Osowa otacza niewielką enklawę należącą do Gdyni – osiedle Wysoka. Dzięki wyjątkowemu położeniu Osowej, która zajmuje teren pomiędzy innymi dzielnicami Gdańska a Gdynią i Sopotem, w latach dwutysięcznych zainteresowało się nią wielu inwestorów. Wybudowano tu wielkopowierzchniowe sklepy, na przykład centrum handlowe „Osowa”, Castoramę, hurtownię Selgros Cash and Carry, salon meblowy Black Red White. Powstały również nowe osiedla z niskimi blokami i zabudową szeregową.

Informacja o lokalizacji

W Osowej znajduje się 10 przedszkoli i punktów przedszkolnych. Działają też 2 szkoły podstawowe, gimnazjum i liceum ogólnokształcące. Aby studiować, należy wybrać uczelnię w innej części Gdańska albo w Gdyni lub Sopocie.

Największą placówką medyczną w Osowej jest przychodnia Nadmorskiego Centrum Medycznego „Biwakowa”. Przyjmują tu lekarze różnych specjalności: internista, pediatra, neurolog, ginekolog, stomatolog, rehabilitant.

Największym klubem sportowym w Osowej jest Olimpia Osowa, która prowadzi sekcje piłki nożnej i unihokeja, a także organizuje różne imprezy sportowe. Regularnie odbywają się amatorskie turnieje piłkarskie, koszykarskie, siatkarskie, tenisa stołowego. Moża również brać udział w biegach przełajowych i narciarskich czy wyścigach rowerowych.

Wiadomości na temat Osowej

Zamieszkaj w gdańskim Meritum!

,

Zamieszkaj w gdańskim Meritum!

Szukasz mieszkania w Trójmieście? Sprawdź koniecznie ten adres: Meritum, ul. Antygony. Budowa tego projektu jest już na ukończeniu, a w ofercie pozostało jeszcze kilka naprawdę wartych uwagi mieszkań.

Pomorskie Domy z nową inwestycją w Gdańsku

,

Pomorskie Domy z nową inwestycją w Gdańsku

Gdański deweloper - Pomorskie Domy - rozpoczyna właśnie budowę nowego projektu mieszkaniowego o nazwie Meritum. Inwestycja liczyć będzie 32 mieszkania i jak zapewnia inwestor, ma być gotowa do użytku w II kwartale przyszłego roku.

II etap Botaniki już w sprzedaży

,

II etap Botaniki już w sprzedaży

Trójmiejski deweloper - firma Pomorskie Domy - rozpoczyna sprzedaż mieszkań realizowanych w ramach II etapu inwestycji Botanika. Tym razem w ramach nowego projektu powstanie łącznie 13 nowych lokali.

Co słychać w Pomorskich Domach?

,

Co słychać w Pomorskich Domach?

Trójmiejski deweloper Pomorskie Domy nawet na chwilę nie zwalnia tempa - dowodzi tego zwłaszcza postęp prac na budowach Botaniki i Centaura, inwestycjach realizowanych przez tę firmę w gdańskiej dzielnicy Osowa.

Botanika i Centaura - coraz wyżej!

,

Botanika i Centaura - coraz wyżej!

Trójmiejski deweloper Pomorskie Domy nawet na chwilę nie zwalania tempa – zgodnie z zapowiedzią, do połowy przyszłego roku firma chce wybudować w Gdańsku kilkadziesiąt nowych mieszkań.