Informacja na temat Letnicy

Aktualnie na Letnicy dostępnych jest 520 ofert w 7 inwestycjach

pomorskie, Gdańsk, Letnica

Letnica, potocznie zwana także Letniewem, jest dzielnicą zamieszkaną przez niewielu mieszkańców - niecałe 2 tysiące. Usytuowana jest po obu stronach ul. Marynarki Polskiej, pomiędzy dzielnicami Młyniska -od południa i Nowy Port -od północny. Od zachodu granicę stanowią tory kolejowe, którymi jeszcze kilka lat temu jeździły składy SKM, zaś od wschodu naturalną granicę stanowi Martwa Wisła oraz kanały portowe. Obszar położony niedaleko centrum Gdańska, oddalony od plaży w Brzeźnie ok. 4 km. W ostatnich latach teren przeszedł dużą metamorfozę, a budowane inwestycje mieszkaniowe są krokiem milowym w rozwoju dzielnicy. Na terenie znajduje się wiele obiektów przemysłowych (w tym elektrociepłownia), magazyny, obiekt AmberExpo, Stadion Energa Gdańsk.

Informacja o lokalizacji

Główny ciąg komunikacyjny stanowi niedawno zmodernizowana ul. Marynarki Polskiej. Kursuje po niej kilka linii tramwajowych (3, 7, 10). Bardzo ważna jest także ul. Uczniowska, którą poprzez wiadukt nad torami kolejowymi, można dojechać do al. Hallera. Z wiaduktu prowadzą schody na nieczynną stację SKM, którędy sporadycznie, odbywa się przejazd pociągów przeznaczony do obsługi Międzynarodowych Targów Gdańskich lub jednostek towarowych. Z dzielnicy w zaledwie 9 minut dojedziemy rowerem do morza i bez problemów skomunikujemy się z całym Gdańskiem.

W pobliżu znajdują się NZOZ Gdańskie Centrum Zdrowia, Przychodnia Mickiewicza i Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 2, Akademickie Centrum Kliniczne Akademii Medycznej, Klinika Ginekologii, Klinika Neonatologii, Klinika Położnictwa. Dodatkowo w okolicy, znajduje się Nadmorskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. gdzie pacjenci mogą zgłosić się w przypadku nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia w ramach nocnej i świątecznej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej.

Na terenie dzielnicy działają liczne centra sportu i rekreacji. Mieszkańcy mogą udać się do miejsc takich jak: Hedonia Sport, HEDONIA Squash, Klub Sportowy Movement, Pływalnia Zespołu Szkół Energetycznych. Liczne ścieżki rowerowe zaprowadzą nas nad nadmorskie tereny, a zwolennicy imprez sportowych mogą, w krótkim czasie znaleźć się na stadionie Energa Gdańsk.

W dzielnicy znajduje się prężnie działający Dom Kultury Gama. Placówka stara się, aby organizowane aktywności wychodziły naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Codziennie prowadzona jest świetlica dla dzieci i młodzieży, uruchomiono pracownię komputerową, prowadzone są zajęcia z aerobiku. Ponadto organizowane są zajęcia: plastyczne, gimnastyczne, teatralne, taneczno- wokalne dla dzieci i młodzieży. Na początku przyszłego roku ogłoszony zostanie konkurs na inwestora, który stworzy przy stadionie w Gdańsku wielkie centrum rozrywki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to budowa ruszy w 2018 roku. Całość, podzielona będzie na etapy, które powstaną w ciągu 4-5 najbliższych lat.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Letnicy mogą wybierać z pośród 7 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 494 mieszkania. Ceny nowych lokali dostępnych na Letnicy wahają się od 6 500 do 14 300 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny

Zobacz inwestycje na Letnicy

Inwestycje polecane