pomorskie, Gdańsk, Kokoszki

Informacja na temat Kokoszek

Aktualnie w Kokoszkach dostępnych jest 41 ofert w 2 inwestycjach

pomorskie, Gdańsk, Kokoszki

Gdańsk Kokoszki to najdalej wysunięta na zachód dzielnica miasta. Od północy graniczy z Matarnią, od wschodu z Jasieniem, od południa z gminą Kolbudy, a od zachodu z Żukowem. Obszar ten ma charakter mieszkaniowo-przemysłowy. Na powierzchni ok. 20 km kw. mieszka ok. 7500 mieszkańców. Główna arteria Kokoszek to ul. Kartuska, będąca częścią drogi krajowej S7, Ponadto przebiega tędy Obwodnica Trójmiasta. Komunikację miejską zapewnia 6 linii autobusowych z Gdańska. Od północy obszar ten graniczy z portem lotniczym im. Lecha Wałęsy i Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym. Dużym autem tej podmiejskiej dzielnicy są liczne centra handlowe, takie jak Auchan, Jula, Leroy Merlin, Decathlon czy Fashion House. Znajduje się tu też przychodnia „Otomińska” a w 2015 r. przy tutejszej szkole podstawowej powstał basen. Południowo-zachodni kraniec dzielnicy zajmuje Las Sulmiński, a w pobliżu położone jest Jezioro Otomińskie. Z uwagi na ciekawe położenie przyrodnicze, przez Kokoszki przebiegają dwa szlaki turystyczne.

Informacja o lokalizacji

Podmiejska dzielnica Gdańsk Kokoszki w ok. 1/4 składa się z terenów zielonych, takich jak Las Sulmiński, co umożliwia aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Dobry transport zapewnia port lotniczy położony zaledwie 500 m od granicy dzielnicy i 5 autobusów miejskich. O atrakcyjności dzielnicy świadczy też bliskość sklepów wielkopowierzchniowych, takich jak Auchan, Fashion House czy Leroy Merlin.

Znajduje się tu jedno przedszkole, klub przedszkolaka i klub malucha. Do tego 2 szkoły podstawowe. W odległości 1 km od granicy dzielnicy mieszczą się Gimnazjum nr 48 i Gimnazjum nr 50.W odległości 2 km od granic dzielnicy mieści się XX Liceum Ogólnokształcące, Katolickie Liceum Gdańskie i Liceum nr XVIII. Gdańskie prestiżowe uczelnie, takie jak Wyższa Szkoła Bankowa, Uniwersytet Gdański, Akademia Sztuk Pięknych czy Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna znajdują się w odległości ok. 7 km od granic dzielnicy.

W odległości ok. 3 km od Kokoszek znajduje się Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Gdańsku, Centrum Medyczne Swissmed i Szpital Marynarki Wojennej. Znajdują się tu też dwie apteki a także przychodnia „Otomińska”.

Głównym terenem rekreacyjnym dzielnicy jest położony na południu Las Sulmiński z jeziorem Otomińskim i kilkoma mniejszymi zbiornikami wodnymi. Przez teren dzielnicy przechodzą szlaki turystyczne Kartuski i Wzgórz Szymbarskich. Tuż za północną granicą rozpościera się Trójmiejski Park Krajobrazowy. W lipcu 2015 powstanie też basen i boiska sportowe przy szkole podstawowej w Kokoszkach.

W odległości ok . 100 m od granicy dzielnicy mieszczą się duże centra handlowe, takie jak Auchan, Leroy Merlin, Decathlon, Jula i outlet odzieżowy Fashion House. W odległości ok. 4 km od Kokoszek znajduje się też lokalne Centrum Handlowe Byczkowski w Żukowie. Ofertę uzupełnia kilkanaście osiedlowych sklepów i liczne całodobowe stacje benzynowe przy drodze krajowej nr 7 i 6.

W Fashion House i CH Auchan można skorzystać z kilkunastu restauracji kuchni polskiej, chińskiej, japońskiej czy włoskiej. Do kin, muzeów czy teatrów położonych w centrum Gdańska jest z Kokoszek ok. 10 km.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Kokoszkach mogą wybierać z pośród 2 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 40 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w Kokoszkach wahają się od 4 673 do 7 128 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Kokoszkach

Inwestycje polecane