pomorskie, Gdańsk, Chełm I Gdańsk Południe

Informacja na temat Chełma i Gdańska Południa

Aktualnie w Chełmie i Gdańsku Południe dostępnych jest 392 oferty w 17 inwestycjach

pomorskie, Gdańsk, Chełm I Gdańsk Południe

Gdańsk Południe to dawna (do 2011 roku) dzielnica Chełm i Gdańsk Południe, która dziś dzieli się na Chełm, Ujeścisko i Jasień. Dzielnica ma powierzchnię 30 km kw i jest zamieszkana przez 71 tys. osób. Z dzielnicą graniczą miejskie dzielnice Matarnia, Brętowo, Piecki-Migowo, Siedlce, Śródmieście, Orunia, Kokoszki a także gminy podmiejskie Kolbudy i Pruszcz Gdański. Na krajobraz obszaru składają się Potok Oruński i duże Jezioro Jasień, położone na zachodzie. Dodatkowo Chełm wyróżnia się górzystym terenem – znajduje się tu najbardziej stroma trasa tramwajowa w Polsce. Znajduje się tu też obwodnica Trójmiasta będąca częścią drogi ekspresowej S6, a także drogi krajowe 221 i 222. Gdańsk Południe to głównie nowoczesne osiedla mieszkalne i bloki a dobrą komunikację z resztą miasta zapewniają tramwaje i autobusy miejskie.

Informacja o lokalizacji

Gdańsk Południe z dzielnicą Chełm położone są w południowo-zachodniej części miasta. Bliskość centrum (ok. 1 km) ale też terenów podmiejskich (tuż za granicą rozciąga się Pruszcz Gdański) sprawia, że to świetne miejsce do życia zarówno dla osób chcących miejskich wygód, jak i dla miłośników przyrody, którym do gustu przypadną tutejsze jeziora (Jasień, Wróbla Staw) i wzniesienia położone w dzielnicy Chełm. Przebiegają tędy drogi krajowe 221 i 222 a także trasa W-Z i obwodnica Trójmiasta. Najbliższy szpital znajduje się w odległości 300 m od granic dzielnicy a w odległości 1 km mieści się Polsko-Japońska Akademia Techniki, Akademia Sztuk Pięknych i Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna.

Na terenie Gdańska Południe mieści się 25 przedszkoli, z czego 10 na terenie Chełma. Do tego można znaleźć tu 7 podstawówek, 3 gimnazja, 4 licea. W odległości 1 km od granic dzielnicy mieści się też Polsko-Japońska Akademia Techniki, Akademia Sztuk Pięknych i Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna.

Najbliższy szpital (COPERNICUS) znajduje się w odległości 300 m od granicy Gdańska Południa. Dodatkowo na terenie dzielnicy znajdują się przychodnie Stary Chełm i Nowy Chełm. Znajduje się tu też 17 aptek.

Na terenie dzielnicy można znaleźć malowniczy Potok Oruński i jezioro Jasień, a tuż za zachodnią granicą znajduje się Jezioro Wróbla Staw. W centralnej części dzielnicy znajdziemy pływalnię MOSiR a do tego liczne prywatne fitness cluby, siłownie i centra sztuk walki.

Największe centrum handlowe to Gdańsk Chełm z hipermarketem Tesco, jednak już w odległości 500 m od granic dzielnicy znajduje się Centrum Handlowe Matarnia mieszczące 73 punkty usługowe. Na terenie dzielnicy znajdziemy też liczne punkty sieci Biedronka, Żabka i Carrefour.

Tuż za północną granicą obszaru znajduje się Teatr Szekspirowski a najbliższe kino (1 km) znajduje się w CH Morena. Obcowanie z zabytkami może też zapewniać ciekawe położenie dzielnicy Chełm, w pobliżu której znaleźć można zabytkowy cmentarz żydowski, liczne tereny zielone czy najbardziej stromą trasę tramwajową w Polsce.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Chełmie i Gdańsku Południe mogą wybierać z pośród 17 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 389 mieszkań i 1 dom jednorodzinny. Ceny nowych lokali dostępnych w Chełmie i Gdańsku Południe wahają się od 5 193 do 8 300 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 2 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązują 4 oferty promocyjne.

Zobacz inwestycje w Chełmie i Gdańsku Południe

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Chełma i Gdańska Południa

Południowy Gdańsk przyciąga mieszkańców

,

Południowy Gdańsk przyciąga mieszkańców

Gdańsk Południe jest najczęściej wybieraną w Gdańsku lokalizacją do zamieszkania. Wraz z nowymi osiedlami  rozrasta się infrastruktura. Remont ulic Guderskiego i Jabłoniowej, rozbudowa obwodnicy, a docelowo linia tramwajowa - takie inwestycje zaplanowano w najbliższych latach.

Jakich mieszkań szukają młodzi Polacy?

,

Jakich mieszkań szukają młodzi Polacy?

Niskie stopy procentowe, program Mieszkanie dla Młodych oraz wszelkiego rodzaju zachęty stosowane przez deweloperów, coraz bardziej przybliżają młodych do zakupu własnego M. Jak zatem wyglądają marzenia młodych Polaków, w ramach programu MdM?

Urokliwe osiedla południowego Gdańska

,

Urokliwe osiedla południowego Gdańska

Deweloper Euro Styl S.A. wybudował dwie inwestycje na terenie Gdańska Południe — Nowy Horyzont i Ostoję Myśliwską. Zobacz!