warmińsko-mazurskie, ełcki, Ełk

Informacja na temat Ełku

Aktualnie w Ełku dostępnych jest 161 ofert w 7 inwestycjach

warmińsko-mazurskie, ełcki, Ełk

Ełk to drugie pod względem wielkości miasto woj. warmińsko-mazurskiego. Leży na Pojezierzu Ełckim, nad Jeziorem Ełckim i rzeką Ełk, w otoczeniu innych zbiorników wodnych i lasów. Jego powierzchnia wynosi 21,0 km2, a mieszka tu ok. 60 100 osób. Ciekawa jest zabudowa Ełku, w którego starszej części pojawiają się zabytkowe, secesyjne i eklektyczne kamienice, a sąsiadują z nimi osiedla bloków mieszkaniowych wzniesione w II połowie XXw. Idylliczna okolica coraz częściej przyciąga jednak inwestorów i prywatne osoby budujące domy jedno- i wielorodzinne. Infrastruktura społeczna miasta jest dostosowana do potrzeb mieszkańców. Mieści się tu 7 podstawówek, 4 gimnazja i 7 zespołów szkół ponadgimnazjalnych. Są też szkoły policealne i wyższe. W Ełku znajdują się dwa szpitale i ponad 20 aptek. Jest tu galeria handlowa, teatr tańca, a w centrum kultury działa kino. Miasto ma też cztery muzea. Na zaplecze sportowe Ełku składa się m.in. stadion, lodowisko, plaża miejska, skatepark. Miasto aż z trzech stron otoczone jest drogami krajowymi, co zapewnia dobre połączenia z resztą Polski. Funkcjonuje tu komunikacja miejska.

Informacja o lokalizacji

Ełk to miasto na Warmii i Mazurach, mające 20,1 km2 i ok. 60 100 mieszkańców. Jego zabudowa to połączenie zabytkowych kamienic i współczesnych osiedli bloków mieszkaniowych. Jak przystało na ten region, miasto leży nad jeziorem i w otoczeniu jezior. Znajduje się tu 11 szkół i 7 zespołów szkół. Są tu także dwa szpitale. Mieszkańcy mają dostęp do galerii handlowej, teatru tańca, kina, czterech muzeów oraz rozbudowanej infrastruktury sportowej. Z trzech stron miasta ciągną się drogi krajowe. W samym Ełku kursują autobusy miejskie.

W Ełku znajduje się 7 szkół podstawowych, a w dalszej kolejności na dzieci czekają 4 gimnazja oraz 7 zespołów szkół ponadgimnazjalnych i jedno samodzielne liceum ogólnokształcące. Działają tu również dwie szkoły policealne oraz trzy szkoły wyższe, w tym seminarium.

W Ełku działają dwa szpitale, z czego jeden jest placówką wojskową. Mieszkańcy mogą też korzystać z 8 przychodni zdrowia. Znajduje się tu ponad 20 aptek.

Główną jednostką sportową w Ełku jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który może pochwalić się rozbudowanym zapleczem obiektów sportowych. Są to m.in. stadion miejski, park wodny, skatepark, kompleks kortów tenisowych, lodowisko. Znajduje się tu także plaża miejska nad Jeziorem Ełckim. Na terenie Ełku wyznaczony jest szereg szlaków turystycznych: 7 pieszych, 6 kajakowych i 5 rowerowych.

Mieszkańcy Ełku mają do dyspozycji liczne sklepy sieci lokalnych i ogólnopolskich. Do popularniejszych punktów handlowych należą Lidl, Tesco i Biedronka. W mieście znajduje się też Galeria Brama Mazur, w której działa ponad 50 punktów handlowych i usługowych.

W Ełku funkcjonuje kilka instytucji odpowiadających za życie kulturalne mieszkańców. Jest to teatr tańca, centrum kultury z własnym kinem, Miejska Biblioteka Publiczna i Ełckie Stowarzyszenie Kulturalne. Znajdują się tu również cztery muzea.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Ełku mogą wybierać z pośród 7 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 160 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w Ełku wahają się od 4 090 do 6 334 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny

Zobacz inwestycje w Ełku

Inwestycje polecane