śląskie, Dąbrowa Górnicza

Informacja na temat Dąbrowy Górniczej

Aktualnie w Dąbrowie Górniczej dostępnych jest 4 oferty w 1 inwestycji

śląskie, Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza to jedno z największych miast Polski. Powierzchnia aglomeracji zajmuje ponad 188 km2 i stanowi część Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii, która skupia czternaście miast regionu. Aktualnie w Dąbrowie mieszka ponad 125 tysięcy osób. Rozległy teren miasta rozciąga się od czarnej Przemszy aż do Pustyni Błędowskiej i podzielony jest na 18 dzielnic. Miejskie zabudowania mieszają się tu z budynkami fabryk, malowniczą roślinnością. Dąbrowa Górnicza jako nieliczna w województwie śląskim posiada rozmaite tereny rekreacyjne umożliwiające wypoczynek na świeżym powietrzu, wśród grona rodziny czy przyjaciół. Dodatkowo, miasto jest siedzibą największej w Polsce huty stali oraz szkła i koksowni. Wiele zlokalizowanych tu placówek edukacyjnych daje możliwość rozwoju i przyuczenia zawodu a rozbudowana sieć komunikacyjna umożliwia podróże po terenie całego Kraju.

Informacja o lokalizacji

W mieście funkcjonuje około 65 placówek edukacyjnych w tym szkoły wyższe takie jak: Wyższa Szkoła Biznesu, Politechnika Śląska - Wydział Chemiczny, Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego i zamiejscowy ośrodek krakowskiego AGH.

Mieszkający w Dąbrowie Górniczej miłośnicy sportów absolutnie nie mogą narzekać na brak obiektów do ćwiczeń. Na terenie miasta funkcjonuje blisko 60 klubów i stowarzyszeń sportowych. Dodatkowo, zlokalizowane w pobliżu akweny wodne pozwalają na żeglugę, kajakarstwo lub doskonalenie umiejętności pływackich. Tereny zielone gwarantują szlaki biegowe i spacerowe gdzie każdy znajdzie dla siebie odpowiedni poziom zaawansowania.

Dąbrowa Górnicza posiada duże centrum handlowe, domy towarowe, 4 targowiska miejskie. Lokalne sklepy i galerie umożliwiają zakupy w kameralnej, przyjaznej atmosferze.

Dąbrowa Górnicza jest bardzo chętnie odwiedzana przez polskich i zagranicznych artystów. Na scenach miejskich domów kultury pojawiają się spektakle, przedstawienia, koncerty i recitale. Muzea, jeziora, obiekty kulturalne to tylko nieliczne z atrakcji jakie czekają na mieszkańców miasta.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Dąbrowie Górniczej mogą wybierać z pośród 1 inwestycji mieszkaniowej w której łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 4 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w Dąbrowie Górniczej plasują się na poziomie 3 850 zł za metr kwadratowy. W Dąbrowie Górniczej mamy także 1 mieszkanie w ofercie last minute .

Zobacz inwestycje w Dąbrowie Górniczej

Inwestycje polecane