śląskie, cieszyński

Informacja na temat powiatu cieszyńskiego

Aktualnie w powiecie cieszyńskim dostępnych jest 12 ofert w 1 inwestycji

śląskie, cieszyński

Powiat cieszyński jest częścią województwa śląskiego, która powstała w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Głównym miastem regionu jest miasto Cieszyn. Na powiat składają się: gminy miejskie: Cieszyn, Ustroń oraz Wisła, gminy miejsko-wiejskie: Skoczów, Strumień, gminy wiejskie: Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Istebna, Zebrzydowice oraz pięć miast: Cieszyn, Skoczów, Strumień, Ustroń i Wisła. Ziemie cieszyńską odwiedza każdego roku około 2 miliony turystów, dlatego też turystyka jest jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki regionu, który jest jednym z głównych źródeł dochodów mieszkańców. Do bliższego poznania regionu zachęcają nie tylko malownicze krajobrazy, ale i bogata historia oraz wyjątkowa kultura.

Informacja o lokalizacji

Mieszkańcy regionu mają dostęp do dobrze rozwiniętej bazy placówek edukacyjnych. Według danych z 2012 roku, w powiecie cieszyńskim działa 66 szkół podstawowych, 32 gimnazja oraz 53 szkoły ponadgimnazjalne - ogólnokształcące, profilowane jak i zawodowe.

Ziemia cieszyńska jest nie lada gratką dla wielbicieli sportów zimowych. Znajduje się tam ponad 70 wyciągów narciarskich, które łącznie oferują około 30 kilometrów tras zjazdowych. Osoby przebywające na terenie powiatu cieszyńskiego w porze letniej mogą skorzystać z licznych szlaków turystycznych. Do najciekawszych należy szlak prowadzący na Baranią Górę, gdzie z wieży widokowej podziwiać można panoramę Śląska Cieszyńskiego oraz szlak prowadzący do malowniczych Kaskad Rodła, gdzie znajdują się najpiękniejsze wodospady Beskidu.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie cieszyńskim mogą wybierać z pośród 1 inwestycji mieszkaniowej w której łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 12 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w powiecie cieszyńskim wahają się od 8 390 do 8 890 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w powiecie cieszyńskim

Inwestycje polecane