śląskie, Chorzów

Informacja na temat Chorzowa

Aktualnie w Chorzowie dostępnych jest 411 ofert w 6 inwestycjach

śląskie, Chorzów

Chorzów to miasto powiatowe, leżące w woj. śląskim, na Wyżynie Śląskiej, nad rzeką Rawą. Sąsiaduje z 6 innymi miastami należącymi do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Jego powierzchnia wynosi 33,5 km2, a liczba mieszkańców to ok. 105 000. Krajobraz miasta jest typowy dla Śląska, a huty i zakłady przemysłowe przeplatają się z osiedlami mieszkaniowymi wybudowanymi z myślą o pracownikach. Centrum miasta wyróżnia się bardzo zwartą zabudową, licznymi kamienicami i budynkami najważniejszych instytucji. Chorzów II to głównie bloki i słynne, śląskie familoki, Batory łączy w sobie zabudowę industrialną z budynkami mieszkalnymi, a na Chorzowie Starym przeważają tereny przemysłowe. Miasto ma w pełni rozwinięte zaplecze medyczne – są tu trzy szpitale i ok. 130 innych jednostek świadczących usługi tego typu. Rozwija się oświata i życie kulturalne. Znajdują się tu także liczne obiekty sportowe. Chorzów ma duże znaczenie komunikacyjne – biegnie tędy autostrada A4, droga krajowa i wojewódzka, niedaleko znajduje się lotnisko, są tu dwie stacje kolejowe.

Informacja o lokalizacji

Chorzów to ok. 105-tysięczne miasto zajmujące obszar 33,5 km2. Leży w woj. śląskim i należy do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zabudowa jest tu typowa dla regionu, a tereny silnie zindustrializowane przeplatają się z blokami z wielkiej płyty i mniejszymi budynkami wielorodzinnymi. W mieście działają trzy duże szpitale i ok. 130 innych placówek medycznych, a także liczne szkoły i instytucje kulturalne oraz sportowe. Przez Chorzów biegnie autostrada A4, droga krajowa i droga wojewódzka, a w pobliżu znajduje się lotnisko.

W mieście działa 9 żłobków i 27 przedszkoli. Poza tym mieści się tu 16 szkół podstawowych, 15 szkół gimnazjalnych, a także 8 liceów ogólnokształcących, liceum profilowane, 7 szkół technicznych i 4 zasadnicze szkoły zawodowe. W Chorzowie jest też 8 szkół wyższych, w tym oddział Uniwersytetu Śląskiego.

W Chorzowie funkcjonują trzy duże szpitale i pięć niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej z oddziałami szpitalnymi, w tym Śląski Instytut Matki i Noworodka. Działa tu także pogotowie ratunkowe oraz 24 przychodnie świadczące usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej i niemal 100 jednostek zajmujących się ambulatoryjną opieką specjalistyczną. W mieście znajdują się 43 apteki.

Najważniejszą instytucją dbającą o rozwój sportu w mieście jest Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu, w ramach którego działają m.in. hala sportowa, trzy baseny, korty tenisowe, dwa stadiony, niemal 20 boisk osiedlowych. Głównym obszarem rekreacyjnym jest Park Śląski, w którym znajduje się m.in. ogród zoologiczny, wesołe miasteczko, stadion i planetarium. W Chorzowie wyznaczonych jest 15 tras rowerowych.

W mieście znajduje się Galeria Handlowa AKS z ponad 30 punktami handlowymi, a także Jedną z wizytówek Chorzowa jest klimatyczny pasaż handlowy wiodący ul. Wolności. W mieście znajdują się też popularne sklepy sieciowe, np. Biedronka, Lidl, Żabka oraz liczne wielobranżowe i specjalistyczne sklepy prywatne.

W Chorzowie działają dwa domy kultury i centrum kultury. Do najważniejszych placówek kulturalnych należą też muzeum i Teatr Rozrywki, będący jednym z najpopularniejszych teatrów muzycznych w kraju. Ponadto mieści się tu 7 galerii sztuki i Miejska Biblioteka Publiczna z ponad 10 filiami.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Chorzowie mogą wybierać z pośród 6 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 409 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w Chorzowie wahają się od 3 782 do 6 500 zł za metr kwadratowy. W Chorzowie mamy także 1 mieszkanie w ofercie last minute .

Zobacz inwestycje w Chorzowie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Chorzowa

Mieszkanie Plus na Śląsku

,

Mieszkanie Plus na Śląsku

Na Śląsku program Mieszkanie Plus będzie realizowany w kilku największych miastach województwa. Mieszkania te wzbogacą ofertę lokalnych rynków nieruchomości, które w przypadku Górnego Śląska, już dysponują pokaźną ofertą na rynku pierwotnym jak i wtórnym.

Deweloperzy będą budować Mieszkania Plus

,

Deweloperzy będą budować Mieszkania Plus

Firmy deweloperskie będą budować tanie czynszówki na wynajem od państwa w ramach programu Mieszkanie Plus. Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi przedstawicieli Banku Gospodarstwa Krajowego. Na razie rząd wyda na budowę tanich mieszkań 5 mld zł, jednak pula na ten cel docelowo...

Dlaczego polskie miasta się wyludniają?

,

Dlaczego polskie miasta się wyludniają?

Wyludnienie w dużych miastach staje się coraz widoczniejsze. Przyglądamy się temu zjawisku.

Mieszkanie Plus na gruntach PKP

,

Mieszkanie Plus na gruntach PKP

Poznańskie Wolne Tory, warszawskie Odolany czy wrocławskie Kuźniki i okolice Dworca Świebodzkiego. BGK Nieruchomości i Polskie Koleje Państwowe podpisały podczas targów BUDMA umowę, otwierającą drogę do realizacji programu Mieszkanie Plus na 17 doskonale zlokalizowanych dział...

Ponad 67 ha gruntów w 17 miastach. Samorządowcy deklarują udział w programie Mieszkanie Plus

,

Ponad 67 ha gruntów w 17 miastach. Samorządowcy deklarują udział w programie Mieszkanie Plus

Pierwsze samorządy podpisały porozumienia i listy intencyjne z BGK Nieruchomości zapowiadające przystąpienie do programu Mieszkanie Plus. Kluczowy projekt rządu ma umożliwić polskim rodzinom dostęp do tanich mieszkań na wynajem. Grunty pod budowę mają zapewnić samorządy.