kujawsko-pomorskie, bydgoski

Informacja na temat powiatu bydgoskiego

Aktualnie w powiecie bydgoskim dostępnych jest 138 ofert w 10 inwestycjach

kujawsko-pomorskie, bydgoski

Powiat bydgoski leży w środkowo-zachodniej części woj. kujawsko-pomorskiego i składa się z 8 gmin, w tym dwóch miast i 215 wsi. Jego obszar to 1398 km2, a mieszka tu ponad 105 000 osób. W regionie przeważa zabudowa małomiasteczkowa oraz wiejska. Sporą część stanowią zabytki utrzymane w różnych stylach, m.in. gotyckim, barokowym i klasycystycznym. Najstarsze z nich powstały w późnym średniowieczu. Znaczne tereny powiatu zajęte są przez lasy, co sprawia, że jest to jeden z bardziej zielonych regionów województwa. Jest tu niemal 10 rezerwatów przyrody, a największym kompleksem leśnym jest Puszcza Bydgoska. Powiat ma pełną bazę placówek oświatowych. Na jego terenie funkcjonuje ponad 60 szkół różnego szczebla. Działa tu 11 placówek medycznych oraz pogotowie ratunkowe. Jest tu muzeum, 6 ośrodków kultury, JuraPark, a sportowcy mają dostęp m.in. do paru wodnego i stadionu. Przez region biegnie trasa europejska E261, droga ekspresowa, 5 dróg krajowych i 8 dróg wojewódzkich. Działa tu kolej i port lotniczy.

Informacja o lokalizacji

Powiat bydgoski leży w środkowo-zachodniej części woj. kujawsko-pomorskiego, na obszarze 1398 km2 i ma ok. 105 000 mieszkańców. Dominuje tu zabudowa małomiasteczkowa i wiejska, a wśród nieruchomości znajdują się liczne zabytki. Znaczna część regionu jest zalesiona. Rozwinięte jest jednak zaplecze oświatowe, medyczne, sportowe, kulturalne i handlowe. Działa tu m.in. 60 szkół różnego szczebla, 11 placówek medycznych, park wodny, muzeum. Przez powiat biegnie trasa europejska, droga ekspresowa, 5 dróg krajowych i 8 dróg wojewódzkich.

Wśród powiatowych placówek oświatowych wymienia się 4 zespoły szkół ponadgimnazjalnych, w których działają licea ogólnokształcące, szkołach techniczne i zawodowe. W całym regionie działa natomiast ponad 30 szkół podstawowych i ok. 20 szkół gimnazjalnych. Jest tu również Uniwersytet III Wieku oraz Uniwersytet Międzypokoleniowy.

W powiecie bydgoskim mieszczą się trzy niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, cztery ośrodki zdrowia i cztery przychodnie lekarskie. W Koronowie funkcjonuje pogotowie ratunkowe. Działa tu również 26 aptek oraz 10 punktów aptecznych.

W powiecie bydgoskim do aktywnego trybu życia zachęca m.in. park wodny w gminie Solec Kujawski, a także tamtejsza hala widowiskowo-sportowa, stadion sportowy i kompleks boisk Orlik. W regionie funkcjonuje 48 klubów sportowych. Biegnie tu ponad 10 szlaków turystycznych, wytyczone są też szlaki piesze i rowerowe o różnym stopniu trudności. Tutejsze zbiorniki wodne, np. Zalew Koronowski, pozwalają uprawiać sporty wodne, np. nurkowanie.

W większych miejscowościach powiatu bydgoskiego można zrobić zakupy w popularnych marketach lub dyskontach, jak np. Lidl, Biedronka czy Polo Market. Działa tu również wiele sklepów branżowych, np. sklep elektryczny, zoologiczny, spożywczy, zabawkowy.

Powiat bydgoski daje swoim mieszkańcom dostęp do bogatej oferty kulturalnej, za którą odpowiedzialne są dwa działające tu centra kultury oraz 6 ośrodków kultury. W Solcu Kujawskim mieści się Muzeum Solca. W regionie działa również Wioska Ginących Zawodów oraz warsztat garncarski organizujący kursy i szkolenia artystyczne. Jest tu także JuraPark.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie bydgoskim mogą wybierać z pośród 10 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 97 mieszkań i 41 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w powiecie bydgoskim wahają się od 3 626 do 7 204 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w powiecie bydgoskim

Inwestycje polecane