podlaskie, Białystok

Informacja na temat Białegostoku

Aktualnie w Białymstoku dostępnych jest 349 ofert w 15 inwestycjach

podlaskie, Białystok

Białystok to miasto położone w północno-wschodniej Polsce nad rzeką Białą. Jest to stolica województwa podlaskiego. Miasto liczy 295 742 mieszkańców, zajmuję 102,12 km2. Białystok jest perłą Podlasia, w której znajdują się liczne zabytki takie jak Ratusz Miejski, zbrojownia hetmańska czy katedra. Zabudowa Białegostoku jest charakterystyczna dla polskich miast, przeważają tu osiedla mieszkaniowe a na przedmieściach zabudowa jednorodzinna. W mieście znajduję się 9 parków miejskich. Białystok to także największy węzeł komunikacyjny północno-wschodniej Polski. Przez miasto przebiega europejska linia kolejowa Warszawa-Tallin. Miasto posiada bezpośrednie połączenia kolejowe z Warszawa, Olsztynem, Gdańskiem i Poznaniem. Rozwinięty transport autobusowy to zasługa głównie PKS Białystok, które utrzymuję zarówno linie lokalne jak i międzymiastowe. Przez miasto przebiega również droga ekspresowa E67, która krzyżuję się z drogą krajową nr 19.

Informacja o lokalizacji

Białystok to stolica województwa Podlaskiego. Zamieszkuję ją 285 742 ludzi, zajmuje 102,12 km2. Przeważa tu zabudowa typowo miejska – duże osiedla mieszkaniowe. W mieście znajduję się wiele zabytków szczególnie Rynek. Przez Białystok przebiegają drogi: ekspresowa E67 oraz krajowa 19. Znajduję się tu stacja kolejowa, z której kursują pociągi do Tallina, Warszawy czy Gdańska.

W Białymstoku znajduję się 65 przedszkoli, 50 szkół podstawowych oraz 44 gimnazja. Spośród szkół średnich znajduję się tu 56 liceów, 40 techników oraz 7 szkół zawodowych. Białystok to także większy ośrodek akademicki, znajduje się tu Politechnika Białostocka, Uniwersytet Medyczny czy Uniwersytet Muzyczny a także 13 innych szkół wyższych.

W Białymstoku znajduję się Centrum Powiadamiania Ratunkowego. W mieście znajdują się 6 szpitali, w tym Uniwersytecki Szpital Kliniczny. Znajduję się tu także Białostockie Centrum Onkologii. Z podstawowej opieki zdrowotnej można skorzystać w 23 przychodniach w mieście.

W Białymstoku znajduję się wiele obiektów sportowo-rekreacyjnych między innymi 4 stadiony miejskie oraz 7 pływalni. Jest tu także Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” i Aeroklub białostocki, który posiada sportowe lotnisko.

W Białymstoku znajduję się 5 galerii handlowych, z czego największą jest Alfa. Na terenie miasta znajduję się także wiele hipermarketów znanych sieci: Auchan, Tesco, Biedronka czy Lidl a także wiele lokalnych sklepików osiedlowych.

Białystok to największy ośrodek kulturalny w północno-wschodniej części Polski, działa tu największe w województwie Muzeum Podlaskie. W mieście znajdują się także Muzeum Wojska oraz Muzeum Przyrodnicze. Swoją siedzibę ma tu również jedna z najlepszych galerii sztuki w Polsce – Galeria Arsenał. Działa tu także Białostocki Teatr Lalek oraz Teatr Dramatyczny. W mieście funkcjonują także 2 multipleksy.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Białymstoku mogą wybierać z pośród 15 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 298 mieszkań i 38 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Białymstoku wahają się od 3 781 do 6 990 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 2 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje w Białymstoku

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Białegostoku

Deweloperzy polubili „ścianę wschodnią”?

,

Deweloperzy polubili „ścianę wschodnią”?

Oferta deweloperów w niemal 70% mieści się w 6 największych polskich miastach. Najnowsze dane pokazują jednak, że coraz większą popularność zyskuje ściana wschodnia.

Gdzie zamieszkać, aby czuć się bezpiecznie?

,

Gdzie zamieszkać, aby czuć się bezpiecznie?

Jednym z czynników, które biorą pod uwagę osoby rozważające zakup mieszkania i osiedlenie się na stałe w jakimś mieście jest, jak podaje RynekPierwotny.pl, poczucie bezpieczeństwa. Które miasta cechują się niskim poziomem przestępczości, a które wysokim? Czy na osiedlach zamk...

Mieszkanie dla seniora na polskim gruncie

,

Mieszkanie dla seniora na polskim gruncie

Budownictwo senioralne to dosyć nowy „produkt” na rodzimym rynku mieszkaniowym. Z roku na rok zwiększa się w naszym społeczeństwie odsetek osób starszych, którzy wymagają specjalnych warunków mieszkaniowych. Realia życia polskich emerytów dalekie są jednak od tych, jakie panu...

Rynek pierwotny mieszkań: sprawdzamy najtańsze miasta wojewódzkie w kraju

,

Rynek pierwotny mieszkań: sprawdzamy najtańsze miasta wojewódzkie w kraju

Zielona Góra, Opole i Białystok – to najtańsze stolice województw w Polsce – jeśli chodzi o ceny mieszkań. Nowe mieszkania w Zielonej Górze są przeciętnie o 50 proc. tańsze niż w Warszawie. Oznacza to, że w cenie jednej nieruchomości w stolicy kraju, można mieć dwa mieszkania...

Dlaczego polskie miasta się wyludniają?

,

Dlaczego polskie miasta się wyludniają?

Wyludnienie w dużych miastach staje się coraz widoczniejsze. Przyglądamy się temu zjawisku.