lubelskie, bialski

Informacja na temat powiatu bialskiego

Aktualnie w powiecie bialskim dostępnych jest 147 ofert w 2 inwestycjach

lubelskie, bialski

Powiat bialski jest jednym z trzech największych powiatów w Polsce, położony w środkowo-wschodniej części kraju, w województwie lubelskim. Na tym terenie znajduje się nowoczesny Terminal Samochodowy w Koroszczynie oraz największy w Polsce zespół lądowych urządzeń przeładunkowych w Małaszewiczach. Powiat bialski jest także obszarem atrakcyjnym turystycznie. Do urokliwych miejsc należą wspaniałe krajobrazowo tereny nadbużańskie. W powiecie znajdują się unikalne w skali kraju obiekty sakralne między innymi: w Kodniu, Leśnej Podlaskiej, Pratulinie, Jabłecznej i Kostomłotach oraz zespoły pałacowe m.in. w Cieleśnicy i Romanowie. W Janowie Podlaskim funkcjonuje słynna na całym świecie stadnina koni czystej krwi arabskiej.

Informacja o lokalizacji

Począwszy od szkół podstawowych, aż do uczelni wyższych, w powiecie znajdują się ponad 184 placówki edukacyjne o różnych profilach kształcenia.

W gminach powiatu bialskiego zlokalizowanych jest siedem stadionów wyposażonych w bieżnie żużlowe lub z maczki ceglanej. Dwa z nich znajdują się w miastach: Terespolu i Międzyrzecu Podlaskim, pozostałe zlokalizowane są w gminach wiejskich. W Międzyrzecu Podlaskim znajduje się jedyna w powiecie kryta pływalnia. Istnieje 99 boisk o nawierzchni trawiastej i 16 o nawierzchni asfaltowej. W ostatnich latach oddano do użytku 9 nowoczesnych hal sportowych.

Na terenie powiatu bialskiego funkcjonują liczne ludowe zespoły pieśni i tańca. Kultywowane są wielowiekowe tradycje kultury i sztuki ludowej. Najbardziej znana doroczna, promująca oryginalny folklor pogranicza kulturowego impreza - Biesiada Nadbużańska – co roku ściąga do powiatu rzeszę odbiorców. W Romanowie mieści się Muzeum, w którym zgromadzone są przedmioty związane z życiem i twórczością Józefa Ignacego Kraszewskiego, pisarza wywodzącego się z ziemi bialskiej. Warto zaznaczyć, że na terenie funkcjonuje ponad 16 ośrodków kultury i 52 placówki biblioteczne o zróżnicowanej strukturze organizacyjnej.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie bialskim mogą wybierać z pośród 2 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 147 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w powiecie bialskim wahają się od 4 350 do 4 800 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w powiecie bialskim

Inwestycje polecane