Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania krakowski, Skawina - 45 ofert w 3 inwestycjach

 • Łanowa Park

  Nowe mieszkania na sprzedaż krakowski, Skawina, ul. Łanowa (0.8 km od Krakowa)
  Ceny od: 4 289 brutto/m2
  Łanowa Park
  Termin oddania: 4 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 26
  Powierzchnia: 64 - 85 m2
  Liczba pokoi: 3
  Optimum Inwestycje Optimum Sp. z o.o. Sp. Komandytowa
 • Prestige City

  Nowe mieszkania na sprzedaż krakowski, Skawina, ul. Graniczna/Leśna (0.1 km od Krakowa)
  Prestige City
  Termin oddania: 4 kw. 2020
  Liczba mieszkań: 1
  Powierzchnia: 61 m2
  Liczba pokoi: 3
  Techniq
 • Krakowskie Przedmieście

  Nowe mieszkania na sprzedaż krakowski, Skawina, ul. Lipowa 5 (0.1 km od Krakowa)
  Ceny od: 5 500/m2
  Krakowskie Przedmieście
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 18
  Powierzchnia: 35 - 76 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  Grupa Orion Investment S.A.
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Apartamenty Prestige

  Nowe mieszkania na sprzedaż krakowski, Skawina, ul. Graniczna/Leśna (0.1 km od Krakowa)
  Archiwalna
  Apartamenty Prestige

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Techniq

Nowe mieszkania w małopolskiej Skawinie ze wzrostem zainteresowania

Skawina to miasto w powiecie krakowskim położone nad rzeką Skawinką kilkanaście kilometrów na południowy zachód od Krakowa. Jej niepodważalną zaletą jest doskonała komunikacja z całą małopolską: w centrum miasta znajduje się dworzec kolejowy przy liniach Kraków-Oświęcim oraz Skawina-Żywiec, w zachodniej części leżą stacje kolejowe Skawina Zachodnia i Podbory Skawińskie (we wschodniej planowana jest budowa nowego przystanku kolejowego), a komunikację drogową usprawnia miejska obwodnica. Wszystko to sprawia, że nowego mieszkania w Skawinie szukają nie tylko mieszkańcy tego miasta, ale i Krakowa oraz innych pobliskich miejscowości. Głównie dzięki temu nieruchomości w Skawinie sprzedają się coraz lepiej, choć dużym minusem miasta jest obecność wielkiego przemysłu (elektrowni, huty aluminium, materiałów ogniotrwałych, frezy i piły), które generują mnóstwo zanieczyszczeń.

Rynek nieruchomości w Krakowie Skawinie

Skawinę powszechnie nazywa się sypialnią Krakowa, ponieważ dojazd z niej do centrum miasta jest nierzadko łatwiejszy niż z niektórych peryferyjnych krakowskich dzielnic, a ceny są znacznie atrakcyjniejsze niż w dawnej polskiej stolicy. Tanie mieszkania w Skawinie można znaleźć zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Zabudowa Skawiny jest dość gęsta i składa się w dużej mierze z dość starych i niskich, kilkukondygnacyjnych budynków wielorodzinnych. W ostatnich latach obserwuje się coraz większą popularność lokali w dużych inwestycjach deweloperskich, zwykle w średnim lub wysokim standardzie oraz z rozbudowaną infrastrukturą (parkingi, place zabaw) w pobliżu. Zwykle są to też mieszkania bezczynszowe, więc kupno nowego mieszkania w Skawinie ogranicza comiesięczne koszty, które ponosi się zamieszkując lokal kupiony z drugiej ręki. Biorąc pod uwagę regularny wzrost cen na rynkach nieruchomości w całym kraju, zakup mieszkania na rynku pierwotnym w tak atrakcyjnej lokalizacji wydaje się pewną lokatą kapitału.

Kraków Skawina - inwestowanie na rynku nieruchomości

Mieszkania na sprzedaż w Skawinie są niezwykle chętnie kupowane pod wynajem, gdyż cieszą się one dużą popularnością wśród studentów i generalnie ludzi młodych, którzy mają ograniczony budżet. Poza tym, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Kraków z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów krajowych i zagranicznych oraz przyjezdnych chcących osiedlić się w nim na stałe, kupno nieruchomości w Skawinie wydaje się idealną opcją dla osób pragnących mieć łatwy dojazd do Krakowa, zarówno na własną rękę, jak i z wykorzystaniem komunikacji miejskiej oraz chcących unikać korków i tłumów na ulicach. Najchętniej kupowane są lokale w centralnej oraz zachodniej części miasta, ponieważ tam znajdują się stacje i przystanki kolejowe, ale zakup nowego mieszkania we wschodniej części Skawiny może być świetną inwestycją na przyszłość ze względu na planowaną budowę nowej stacji, po ukończeniu której ceny mieszkań w okolicy z pewnością wzrosną.

Szukasz atrakcyjnej nieruchomości w województwie małopolskim? Sprawdź oferty nowych mieszkań w Skawinie lub skontaktuj się z naszym ekspertem, który znajdzie mieszkanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

 

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij