Ranking najlepszych inwestycji:

Poznań - I kwartał 2019

Wybierz kwartał
Wybierz miasto

Najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Poznaniu w I kw. 2019
Wyniki aktualizowane co kwartał na podstawie aktywności użytkowników portalu

 • I miejsce

  Malta Residence

  Poznań, Nowe Miasto, Chartowo, ul. Bliźniąt

  Malta Residence to inwestycja, z precyzyjnie zaprojektowanymi układami mieszkań. W większości z nich istnieje możliwość wydzielenie osobnej kuchni oraz indywidualnej aranżacji pomieszczeń. Dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów takich jak cegła wapienno – piaskowa SILKA, czy drewniane okna zadbaliśmy o k...

  Gotowe do zamieszkania

  Liczba mieszkań: wyprzedane

  Powierzchnia: 59 - 76 m2

  Liczba pokoi: 3 - 4

 • II miejsce

  Zielony Grunwald

  Poznań, Grunwald, Grunwald Południe, ul. Jawornicka

  Inwestycja obejmuje w dwóch etapach 3 budynki, w których znajdować się będzie 149 starannie zaprojektowanych mieszkań. Obecnie w sprzedaży znajduje się pierwszy etap w którym termin zakończenia budowy przewidziany jest na IV kwartał 2018r. oraz drugi etap w którym termin zakończenia budowy przewidziany jest n...

  Gotowe do zamieszkania

  Liczba mieszkań: wyprzedane

  Powierzchnia: 41 - 95 m2

  Liczba pokoi: 1 - 3

 • III miejsce

  Kórnicka

  Poznań, Nowe Miasto, Rataje, ul. Kórnicka/Sowia

  Pierwszy etap inwestycji Kórnicka obejmuje budowę siedmiokondygnacyjnego budynku z jedną kondygnacją podziemną. Dostępne są mieszkania o metrażach od 35 do 110 m2. Na parterze przewidziano lokale mieszkalne z ogródkami, na pierwszym i najwyższym piętrze tarasy, w pozostałych lokalach dostępne będą duże balko...

  Termin oddania: 2 kw. 2020

  Liczba mieszkań: 77

  Powierzchnia: 37 - 110 m2

  Liczba pokoi: 1 - 3

 • Wyróżnienie

  Osiedle Bliskie Zawady

  Poznań, Nowe Miasto, Główna, ul. Aleksandra Studniarskiego

  Osiedle Bliskie Zawady będzie wyróżniać się kameralną i przyjazną architekturą, a bryły trzech budynków wielorodzinnych harmonijnie wkomponują się w istniejącą zabudowę i otaczający teren. Budynki będą się składać z siedmiu kondygnacji, sześciu naziemnych i jednej podziemnej. W budynku przewidzianych jest w...

  Gotowe do zamieszkania

  Liczba mieszkań: 30

  Powierzchnia: 31 - 69 m2

  Liczba pokoi: 1 - 3

 • Wyróżnienie

  Trójpole

  Poznań, Jeżyce, Winiary, ul. Trójpole

  Apartamenty z zaprojektowanymi ogrodami na dachach ( rooftop garden). Wyobraź sobie nowoczesne, stylowe miejsce w sercu miasta, pełne zieleni, rzut beretem od sklepów, szybkiej linii tramwajowej, kluczowych arterii, linii kolejowej i podmiejskich jezior. Wyobraź sobie, że m ożesz do woli odpoczywać w otoczen...

  Termin oddania: 1 kw. 2020

  Liczba mieszkań: 33

  Powierzchnia: 26 - 136 m2

  Liczba pokoi: 1 - 4

 • Podsumowanie I kw. 2019 r. - Ranking Inwestycji w Poznaniu

  To już czwarty Ranking Inwestycji w Poznaniu! Tym razem zwyciężył projekt Malta Residence na Nowym Mieście. Co ciekawe, w ubiegłym roku, w I kwartale ta inwestycja zajęła II miejsce. W Rankingu Inwestycji w Poznaniu, w 2019 roku na II stopniu podium uplasował się Zielony Grunwald, ostatnie zaś miejsce zajęła inwestycja Kórnicka. Wyróżnione zostały projekty: Osiedle Bliskie Zawady oraz Trójpole. Wszystkie wymienione inwestycje łączy zestaw dość podobnych cech: nowoczesny design, kameralność, udogodnienia w postaci parkingów podziemnych czy szerokie balkony i loggie. Jednak dla nowoczesnego nabywcy liczą się coraz bardziej również takie aspekty, jak jakość budownictwa, cena, przystępne metraże i lokalizacja. Wymagania kupujących zwiększają się z roku na rok, zwłaszcza biorąc pod uwagę wzrastające ceny nieruchomości. Widać to również w Rankingu Inwestycji w Poznaniu - zazwyczaj na podium mieszczą się te projekty, które zachęcają klientów do podjęcia jakiejś akcji związanej z decyzją zakupową. Może to być wysłanie zgłoszenia lub odsłonięcie numeru telefonu dewelopera. W ten sposób można zauważyć wzrost zainteresowania inwestycjami od deweloperów, którzy mają dobre opinie wśród kupujących oraz spełniają ich coraz wyższe wymagania.

  Potrzeby klienta coraz ważniejsze

  Na potrzeby klientów uwagę zwracają również deweloperzy. Konkurencja między nimi mocno wzrosła, m.in. z powodu boomu mieszkaniowego. Obecnie muszą oni zawalczyć o klienta nie tyle niskimi cenami nieruchomości, ile udogodnieniami i świetną lokalizacją. Tak jest zwłaszcza w dużych miastach, m.in. w Poznaniu. Potrzeby klientów często dyktują, gdzie kupią oni mieszkania. Właśnie dlatego deweloperzy muszą się skupić zwłaszcza na lokalizacji swojej inwestycji. Pytanie na ten temat zadaliśmy p. Marcie Zarzyckiej, Specjaliście ds. sprzedaży w firmie Jakon.

  Jakie potrzeby klientów zaspokaja inwestycja Kórnicka?

 • Kórnicka to przede wszystkim doskonała lokalizacja. Największymi atutami dzielnicy są:

  • bliskość wylotu południowo-wschodniego oraz autostrady A2,
  • dostępność komunikacji miejskiej, która oferuje dogodne połączenia komunikacyjne ze wszystkim dzielnicami Poznania.

  Okolica charakteryzuje się także znakomicie rozwiniętą infrastrukturą miejską. Dostępne są tu centra  sportowo-rekreacyjne, park miejski, galerie handlowe, placówki zdrowotne i oświatowe, w tym uczelnie wyższe, szczególnie Politechnika Poznańska. Bliskość Jeziora Maltańskiego jest zachętą do aktywnego spędzania czasu na spacerach, joggingu lub też wycieczkach rowerowych.

   

  Marta Zarzycka – specjalista ds. sprzedaży w Jakon

   

  Jak wspomina p. Zarzycka, równie istotna co lokalizacja, jest infrastruktura. Duża ilość sklepów, dostęp do opieki medycznej i szkół, a także ośrodków rekreacyjnych - to również przyciąga nabywców. Wokół domu chcą oni mieć wiele terenów zielonych, jednocześnie nie rezygnując z udogodnień typowych dla miast. Obecnie w Poznaniu taki efekt można uzyskać m.in. na terenach wokół Malty, Naramowicach, a także dalszych Ratajach.

  Ranking Inwestycji Poznań rynekpierwotny.pl

  Nowe Miasto - hit wśród deweloperów

  To właśnie ta część miasta okazała się najpopularniejsza wśród firm deweloperskich, co widać po wynikach I kwartału Rankingu Inwestycji 2019. Aż 3 z 5 projektów buduje się na Nowym Mieście w Poznaniu, m.in. na Ratajach czy Chartowie. Dlaczego ta część miasta jest tak popularna? Przede wszystkim posiada rozbudowaną infrastrukturę miejską i dużo terenów zdatnych pod zabudowę. Ponadto nabywców przyciąga tutaj duża ilość zieleni, Jezioro Maltańskie, jak również dostęp do komunikacji miejskiej. Z pewnością zaletą jest również bliskość centrum. A jak nowe inwestycje wpływają na rozwój tych obszarów? Na to pytanie odpowiada p. Maciej Brzeziński, autor bloga Poznańskie i Wielkopolskie Historie.

   

  Jak nowe inwestycje mieszkaniowe wpływają na rozwój Nowego Miasta?

 • Zacznę od tego, że sam mieszkam na terenie Nowego Miasta w Poznaniu i już od lat obserwuję duże zainteresowanie tym terenem, zarówno wśród potencjalnych mieszkańców, jak i deweloperów. Powstają tu nowe osiedla, budynki mieszkaniowe, a co za tym idzie, także wszelkiego typu punkty usługowe i handlowe oraz rekreacyjne, mające na celu ułatwienie przyszłym mieszkańcom życia w tym miejscu. Oczywiście nowe inwestycje mieszkaniowe przyczyniają do rozwoju Nowego Miasta. Powstają tu nowe linie komunikacji miejskiej, a te stare poddane są modernizacji. Tworzy się także wspomniana już powyżej infrastruktura.

   

  Nie wszystko jednak jest tak kolorowe, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Deweloperzy często wnioskują o zmiany w planach zagospodarowania przestrzennego ze szkodą dla terenów zielonych. Znikają z krajobrazu Nowego Miasta stare budynki, przypominające o wiejskiej przeszłości tego terenu. Nie zawsze też udaje się rozwiązać problem dostatecznej liczby miejsc parkingowych dla nowych mieszkańców. Generalnie jednak uważam, że nowe inwestycje miejskie na obszarze Nowego Miasta pozytywnie wpływają na rozwój tej dzielnicy.

   

  Maciej Brzeziński - autor bloga Poznańskie i Wielkopolskie Historie

   

  Z powyższej wypowiedzi wynika, że inwestycje mieszkaniowe dość mocno wpływają na rozwój Nowego Miasta. Przede wszystkim wraz z nimi powstaje lub rozwija się cała infrastruktura miejska w postaci sklepów i usług. Minusem jest za to ograniczanie zieleni i zastępowanie zielonych obszarów zabudowaniami. Podobnie dzieje się ze starym budownictwem, które kiedyś tworzyło klimat np. Chwaliszewa. Stopniowo znika ono z mapy dzielnicy. Pojawiają się także problemy z parkowaniem. Nie można zatem mówić tylko i wyłącznie o pozytywnych aspektach pojawiania się nowych osiedli. Jednak coraz wyższe wymagania stawiane deweloperom pozwalają mieć nadzieję, że firmy zadbają o wyżej wymienione aspekty, zwłaszcza o zieleń.