Ranking najlepszych inwestycji:

Gliwice - II kwartał 2019

Wybierz kwartał
Wybierz miasto

Najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Gliwicach w II kw. 2019
Wyniki aktualizowane co kwartał na podstawie aktywności użytkowników portalu

 • I miejsce

  Osiedle Bursztynowe 2

  Gliwice, ul. Kozielska 74

  >>>UWAGA<<< z przyjemnością informujemy, że 26.03.2018r. uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie mieszkań w seg. E na "Osiedlu Bursztynowym 2". Sprzedanych zostało 70% mieszkań w tym budynku i pozostałe GOTOWE MIESZKANIA czekają na Państwa. Zapraszamy serdecznie do kontaktu bądź na naszą stronę internetową: os...

  Gotowe do zamieszkania

  Liczba mieszkań: 12

  Powierzchnia: 47 - 58 m2

  Liczba pokoi: 2 - 3

 • II miejsce

  Apartamenty Zygmunta

  Gliwice, ul. Zygmunta Starego

  W sercu Gliwic powstaje nowe, wyjątkowe miejsce: Apartamenty Zygmunta, które definiują wysoki standard i dbałość o materiały na lokalnym rynku nieruchomości. Wysoka jakość wykonania, klinkierowa fasada, energooszczędna i elegancka, drewniana stolarka okienna oraz zróżnicowana oferta sprawiają, że Apartamenty ...

  Gotowe do zamieszkania

  Liczba mieszkań: wyprzedane

  Powierzchnia: 44 - 121 m2

  Liczba pokoi: 2 - 4

 • III miejsce

  Carrara

  Gliwice, ul. Nowy Świat 41

  W dogodnej lokalizacji (Nowy Świat/Opawska), w jednej z najbardziej pożądanych części Gliwice, powstaje nowa inwestycja mieszkaniowa – Carrara, która jest doskonałą propozycją dla osób, które pragną zamieszkać w dobrze skomunikowanej okolicy, w centrum , a zarazem mieć ciszę i spokój. Carrara to projekt, któ...

  Gotowe do zamieszkania

  Liczba mieszkań: wyprzedane

  Powierzchnia: 45 - 90 m2

  Liczba pokoi: 2 - 4

 • Wyróżnienie

  Murapol Osiedle Parkowe

  Gliwice, ul. Kozielska 106

  Planowane daty oddania do użytku poszczególnych etapów: budynek 1 - IVQ2019, budynek 2 i 3 - IIQ2020 budynek 4 - IVQ2021 Doskonała lokalizacja – przy ul. Kozielskiej, w zielonym otoczeniu parków Szwajcaria i Starokozielskiego, tylko 5 minut od centrum Gliwic; codzienna wygoda dzięki bliskości sklepów i...

  Termin oddania: 4 kw. 2021

  Liczba mieszkań: 151

  Powierzchnia: 25 - 57 m2

  Liczba pokoi: 1 - 4

 • Wyróżnienie

  Nowy Sikornik w Gliwicach

  Gliwice, ul. Biegusa

  Osiedle „Nowy Sikornik” to luksusowe, nowoczesne, a zarazem kameralne osiedle zlokalizowane w najczystszej części miasta ok. 2,5 km od rynku głównego w Gliwicach. Budowa Osiedla „Nowy Sikornik” planowana jest w VI etapach. W ramach całej inwestycji zostanie wybudowanych 17 budynków, a w nich blisko 800 mies...

  Gotowe do zamieszkania

  Liczba mieszkań: wyprzedane

  Powierzchnia: 28 - 94 m2

  Liczba pokoi: 1 - 4

 • Podsumowanie II kw. 2019 r. - Ranking Inwestycji w Gliwicach

  Gliwice dopiero niedawno zadebiutowały w Rankingu Inwestycji. Obecnie obejmują je już trzecie wyniki kwartalne. Są one o tyle ciekawe, że przeważyły w nich inwestycje typowo mieszkaniowe. Osiedla, na których zamieszkanie stało się marzeniem niejednej osoby. Wyniki z poprzednich kwartałów, jak i obecne, pokazują, że mieszkania w Gliwicach cieszą się ogromną popularnością. Coraz więcej osób chce tu żyć - mieszkać, pracować, ale również spędzać czas z rodziną. Duży popyt oczywiście przyczynił się do pojawienia się większej ilości inwestycji mieszkaniowych niż dotychczas. Które z nich zwyciężyły w II kw. Rankingu Inwestycji 2019? Na podium stanęły kolejno: Osiedle Bursztynowe 2 dewelopera Hadex, Apartamenty Zygmunta dewelopera Tocton oraz Apartamenty Carrara firmy deweloperskiej CanisMajoris. Wyróżnione zostały natomiast Osiedle Parkowe Murapolu i Nowy Sikornik w Gliwicach dewelopera Jantar Investment. Dlaczego to właśnie te inwestycje zostały docenione przez użytkowników portalu RynekPierwotny.pl?

  Czego szukają nabywcy mieszkań?

  Wraz ze zmianą pokolenia pojawiły się również zmiany społeczne. W dzisiejszych czasach nabywcy nie tylko chcą kupić mieszkanie. Nieruchomość i jej otoczenie muszą spełniać szereg wymagań. Sprostowanie oczekiwaniom klientów nie zawsze jest proste. Jednak, co widać po wynikach II kw. Rankingu Inwestycji 2019, niektórym inwestycjom się to udaje. Co sprawiło, że pierwsze miejsce zajęło Osiedle Bursztynowe 2? To pytanie zadaliśmy pomysłodawcom i realizatorom projektu, czyli deweloperowi Hadex Development. Odpowiedzi udzieliła p. Celina Rusek, Główny Specjalista ds. Sprzedaży i Finansów Hadex Development.

   

  Jakie kryteria Państwa zdaniem zadecydowały o wygranej inwestycji Osiedle Bursztynowe 2?

 • Uważamy, że aktualnie ciężko jest sprostać oczekiwaniom wszystkich zainteresowanych, gdyż każdy posiada własne, spersonalizowane wymagania. Jednak cały czas rozwijamy się i budujemy z myślą o przyszłych mieszkańcach naszych inwestycji, dlatego też Osiedle Bursztynowe 2 przyciąga uwagę potencjalnych nabywców wieloma atutami.

  Najważniejszym czynnikiem jest świetna lokalizacja w śródmieściu Gliwic. Dobra komunikacja z centrum miasta, jak również szybki dostęp do głównych miast aglomeracji śląskiej dzięki DK88, DK78, a także autostradom A1 i A4, sprzyja osobom pracującym w mieście lub poza nim. Natomiast rozwinięta infrastruktura wokół Osiedla jest ogromnym ułatwieniem w życiu codziennym.

  Inne cechy, które wpływają na atrakcyjność naszej inwestycji, to energooszczędne budownictwo i niskie opłaty miesięczne na wspólnotę mieszkaniową. Również wysoki standard wykończenia części wspólnych i cichobieżne windy są elementami wymaganymi w nowoczesnym budownictwie. Oprócz tego, nie zapomnijmy, iż nasze mieszkania są dostępne od ręki! Dzięki temu, kupując własne M, nie trzeba oczekiwać na zakończenie jego budowy, lecz można od razu się wprowadzać. To zdecydowanie duża wygoda dla osób poszukujących swoich własnych czterech kątów.

   

  Celina Rusek, Główny Specjalista ds. Sprzedaży i Finansów Hadex Development

  Z powyższej wypowiedzi wynika, że największą zaletą inwestycji Osiedle Bursztynowe 2 okazuje się możliwość natychmiastowego wprowadzenia się. To sytuacja niezwykła, zważywszy na to, że wiele inwestycji w Polsce oferuje tzw. “dziurę w ziemi”, a na mieszkanie należy poczekać nawet i 2 lata. Poza tym atrakcyjna lokalizacja i cena również wpłynęły na wygraną Osiedla Bursztynowego 2. Wydaje się ono najlepszą ofertą w szybko rozwijającym się mieście, które rywalizuje z Katowicami o pracowników, inwestorów i turystów. Gliwice coraz wyraźniej zaznaczają swoją obecność w województwie śląskim. W czym się ona przejawia?

  Ranking Inwestycji Gliwice

  Gliwice - potencjał na życie

  Ogromny wysyp ofert na rynku nieruchomości jest skutkiem ciągłego rozwoju miasta. To efekty obecności m.in. firm, w tym z kapitałem zagranicznym, które oferują bardzo wiele ofert pracy na dobrych warunkach. Gliwice stały się rozpoznawalnym ośrodkiem skupiającym na Śląsku branże związane z IT i nowymi technologiami. Przyciągnęły ludzi, którzy zdecydowali się tu mieszkać i żyć. I którzy potrzebowali gdzieś mieszkać. Co w tym kontekście zaoferowały im Gliwice? O rozwój miasta pod kątem budownictwa nieruchomości oraz zwycięskie inwestycje w II kw. Rankingu Inwestycji 2019 spytaliśmy p. Zygmunta Frankiewicza, prezydenta Gliwic. 

   

  Jak rozwinęły się Gliwice w ciągu ostatnich lat?

 • Gliwice przeżywają „boom” na rynku nieruchomości deweloperskich. Szereg nowych budynków mieszkalnych rozbudowuje oraz uzupełnia tkankę miejską. Duża liczba inwestycji nie jest dla mnie zaskoczeniem. Miasto od lat prowadzi politykę przyjazną dla inwestorów również na rynku mieszkaniowym. Znakomity i nowoczesny układ komunikacyjny oraz bogata oferta edukacyjna i kulturalno-sportowa pozwalają na upewnienie deweloperów, że środki finansowe zainwestowane w budownictwo mieszkaniowe zostaną zwrócone z zyskiem.

  Wszystkie inwestycje mieszkaniowe wyróżnione w rankingu Rynku Pierwotnego charakteryzują się powyższymi cechami. Gliwiczanie, którzy zakupią mieszkania w nowych budynkach, mogą liczyć na życie w wygodnym, dobrze skomunikowanym mieście, z wciąż rozwijaną ofertą edukacyjną i kulturalną.

  Jednak rynek mieszkaniowy w Gliwicach to nie tylko deweloperzy. Miasto dba również o rynek tanich mieszkań na wynajem i obecnie prowadzi szereg inwestycji w tym zakresie. Wynika to z tego, że głównym problemem młodych ludzi obecnie jest właśnie brak takiej tańszej alternatywy.

  Polityka miejska już od trzydziestu lat obejmuje wzmocnienie potencjału inwestycyjnego miasta. Część tego potencjału, który po latach inwestycji m.in. w rozwój nowoczesnego przemysłu w specjalnej strefie ekonomicznej, ukierunkowujemy w budowę mieszkań komunalnych. Miasto, które dobrze się rozwija, dba nie tylko o dobre warunki dla deweloperów, ale również wspiera mieszkańców w ich dążeniach do własnego „M” na przystępnych warunkach.

  Nie mniej jednak, zawsze cieszyć będzie bogata oferta deweloperska dla zamożniejszych mieszkańców, gdyż jest ona wizytówką wysokiego poziomu życia w mieście, jego atrakcyjności i dobrych perspektyw dla jego mieszkańców.

   

  Zygmunt Frankiewicz, Prezydent Gliwic

   

  Prezydent Frankiewicz w swojej wypowiedzi wskazuje na niezwykle istotną kwestię, jaką są ceny mieszkań w Gliwicach. Mimo stosunkowo niskich kosztów zakupu nowego M, nadal jest to spory wydatek dla młodych zaczynających swoją przygodę na rynku pracy. Z drugiej strony inwestycja w wysokiej jakości budownictwo popłaca choćby ze względu na lokalizację oraz liczne udogodnienia. Gliwice oferują również coraz wyższe płace, co przyczynia się do wysokiego popytu na lokale z rynku pierwotnego.