Ranking najlepszych inwestycji:

Gdynia - II kwartał 2019

Wybierz kwartał
Wybierz miasto

Najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Gdyni w II kw. 2019
Wyniki aktualizowane co kwartał na podstawie aktywności użytkowników portalu

 • I miejsce

  Plac Unii

  Gdynia, Śródmieście, ul. Władysława IV 40

  Poznaj ideę "zjednoczonego miasta", którą wcielamy w życie realizując projekt Placu Unii. Nowa inwestycja wyrasta z tożsamości Gdyni, łącząc w sobie nowoczesność, przestrzeń, styl życia i energię Miasta. Swoją formą oraz funkcjonalnością Plac Unii odwołuje się do najznakomitszych wzorców gdyńskiego modernizmu...

  Termin oddania: 4 kw. 2021

  Liczba mieszkań: 175

  Powierzchnia: 32 - 96 m2

  Liczba pokoi: 1 - 4

 • II miejsce

  Alvarium

  Gdynia, Redłowo, Al. Zwycięstwa

  Inwestycja Alvarium powstaje w jednej z ładniejszych dzielnic Gdyni w Redłowie pomiędzy Alei Zwycięstwa, a ul. Legionów. To wyjątkowy projekt, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających Klientów. To miejsce już na etapie projektowania budziło słuszny zachwyt, bowiem powstaje w strategicznie idealnym ...

  Gotowe do zamieszkania

  Liczba mieszkań: 163

  Powierzchnia: 42 - 130 m2

  Liczba pokoi: 1 - 4

 • III miejsce

  Nowe Orłowo

  Gdynia, Orłowo, ul. Orłowska

  Nowe Orłowo to nowoczesne osiedle firmy Invest Komfort – dewelopera doświadczonego w budowie prestiżowych inwestycji na terenie Trójmiasta. Jest to kompleks kilkunastu budynków o różnej funkcjonalności – część stanowią budynki o charakterze biurowo-usługowym, część zaś tworzy kameralną strefę mieszkalną. Cało...

  Termin oddania: 1 kw. 2021

  Liczba mieszkań: 3

  Powierzchnia: 86 - 124 m2

  Liczba pokoi: 4

 • Wyróżnienie

  Słoneczna Zatoka

  Gdynia, Witomino Leśniczówka, ul. Słoneczna 1

  Inwestycja Słoneczna Zatoka została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2020 roku.

  Cały projekt składa się z 149 nowych mieszkań. Budynki posiadają 9 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Aktualnie w inwestycji Słoneczna Zatoka pozostało na sprzedaż 0 mieszkań o powierzchniach od 39 do 64 metrów kwadratowych.

  Gotowe do zamieszkania

  Liczba mieszkań: wyprzedane

  Powierzchnia: 39 - 64 m2

  Liczba pokoi: 2 - 3

 • Wyróżnienie

  Murapol Nadmorskie Tarasy

  Gdynia, Oksywie, ul. Nasypowa/Śmidowicza

  Planowane daty oddania do użytku poszczególnych etapów: budynek 6 - IVQ2021, budynek 3 - IQ2021, budynek 2 - IQ2021, budynek 1 - oddany do użytku Murapol Nadmorskie Tarasy to osiedle położone w gdyńskiej dzielnicy Oksywie, w rejonie ulic: Śmidowicza i Nasypowej. Obecnie prowadzimy sprzedaż mieszkań w b...

  Termin oddania: 4 kw. 2021

  Liczba mieszkań: 207

  Powierzchnia: 26 - 60 m2

  Liczba pokoi: 1 - 4

 • Podsumowanie II kw. 2019 r. - Ranking Inwestycji w Gdyni

  Gdynia bierze udział w Rankingu Inwestycji już po raz czwarty. Poprzednie lata przyniosły wiele niespodzianek odnośnie zwycięzców i kryteriów, którymi kierowały się osoby poszukujące własnego M. Dzięki nim dowiedzieliśmy się m.in., jakie cechy sprawiają, że dana inwestycja wygrywa, jakie mieszkania najchętniej kupują nabywcy, a także na co zwracają uwagę. W II kwartale 2019 r., w Rankingu Inwestycji wygrał projekt cieszący się świetną opinią, a dodatkowo wyróżniający designem. To Plac Unii dewelopera Hossa. Drugie miejsce zajęła inwestycja Alvarium dewelopera Semeko, a trzecie Nowe Orłowo stworzone przez Invest Komfort. Wyróżnione zostały projekty deweloperów Hetmański oraz Murapol: Słoneczna Zatoka i Nadmorskie Tarasy

   

  Komfort i design na pierwszym miejscu

  Nie od dziś wiadomo, że nie tylko cena i lokalizacja mają wpływ na to, jak postrzegana jest dana inwestycja przez kupujących. Coraz większą rolę odgrywają również aspekty estetyczne czy udogodnienia. W tym względzie nie ma wątpliwości, że zwycięzca II kwartału Rankingu Inwestycji 2019 w pełni zasłużył sobie na to zwycięstwo. O doprecyzowanie, co przeważyło na korzyść projektu Plac Unii, spytaliśmy p. Justynę Glazar – dyrektora Działu Marketingu w Grupie Inwestycyjnej Hossa SA

   

  Czym wyróżnia się zwycięska inwestycja – jakie kryteria zadecydowały o jej wygranej?

 • Inwestycja Plac Unii wznosi się w śródmieściu Gdyni w odległości kilku minut spacerem od morza. Projekt swą architekturą z jasnymi elewacjami i charakterystycznymi zaokrągleniami oraz różnorodnością funkcji nawiązuje do szczytnych tradycji gdyńskiego modernizmu oraz do współczesnych trendów architektury przyjaznej człowiekowi.

  Projekt inwestycji „Plac Unii” zakłada powstanie zespołu czterech komfortowych kamienic mieszkalnych oraz budynku użyteczności publicznej, połączonych wewnętrznym, ogólnodostępnym, zaaranżowanym zielenią placem z funkcją rekreacyjną oraz bogatym programem usług w parterach. Zabudowa kwartału zostanie zrealizowana wraz z przyległym parkiem.

  Ogólnodostępny plac jest bez wątpienia szczególną cechą tego projektu. Jego wewnętrzna część obejmuje swoją powierzchnią prawie tysiąc metrów kwadratowych najwyższej jakości przestrzeni, zaprojektowanej tak, by integrowała mieszkańców. Zróżnicowana przestrzeń placu to według projektu zagospodarowania zarówno intensywna parkowa zieleń, miejsca rekreacji oraz zabaw dla dzieci, jak również kawiarniane ogródki i lokale usługowe. Charakter tej wyjątkowej przestrzeni stworzą otulone zielenią elementy małej architektury, takie jak fontanny, rzeźby i oryginalne meble miejskie oraz oświetlenie.

  Powstający kompleks apartamentowy wpisuje się w siatkę centralnych ulic: Obrońców Wybrzeża, Władysława IV oraz Armii Krajowej, co pozwoli mieszkańcom w pełni cieszyć się dynamiką Śródmieścia. Tylko kilka kroków dzielić będzie apartamenty od nadmorskich parków, bulwaru, mariny czy plaży. Po drodze znajdują się obiekty kultury, takie jak Gdyńskie Centrum Filmowe i Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej. Różnorodność okolicznych lokali usługowych i handlowych, kawiarni i restauracji w pełni zaspokoi codzienne potrzeby mieszkańców i zagwarantuje komfortowy styl życia.

  Zróżnicowane i funkcjonalne apartamenty Placu Unii będą reprezentowały wysoki standard wykończenia. Zastosowane zostaną nowoczesne rozwiązania technologiczne, które zapewnią wyciszenie i wygodę mieszkania.

  Plac Unii to ciekawa propozycja na mieszkanie w Gdyni, połączenie śródmiejskiego stylu życia i nowoczesnej architektury, która w każdym elemencie koresponduje z tradycją miasta „z morza i marzeń”. Zachwyca unikalnym miejskim charakterem połączonym z kameralnym nadmorskim klimatem.

   

  Justyna Glazar – dyrektor Działu Marketingu, Grupa Inwestycyjna Hossa SA

  Jak wspomina p. Gazar, to połączenie świetnej lokalizacji, designu, jakości wykończenia, a także komfortu mieszkania sprawiło, że Plac Unii w Gdyni zwyciężył w Rankingu Inwestycji. Osoby poszukujące jakości premium zwracają uwagę na udogodnienia oraz nietuzinkowość danego projektu przejawiającą się w designie, jak również wykonaniu. Tego typu inwestycja wyróżnia się na tle dotychczasowego budownictwa Gdyni. Pojawianie się nowoczesnych nieruchomości wysokiej jakości świadczy o ciągłym rozwoju miasta. Warto poruszyć ten temat przy okazji Rankingu Inwestycji 2019.

  Ranking Inwestycji Gdynia

  Gdynia - coraz większa konkurencja dla Gdańska

  Kiedyś była niezwykle istotnym miastem stanowiącym centrum transportu towaru drogą wodną. Przyćmiona przez Gdańsk, nieco zapomniana, musiała poczekać na swoje 5 minut. Obecnie Gdynia to jedno z najważniejszych miast w Polsce. Miejscowość, która kusi inwestorów, pracowników, turystów. Napływ ludności z całej Polski oraz zagranicy, poszukującej pracy, przyczynia się do tego, że Gdynia jest zupełnie innym miastem niż kiedyś. Stała się miejscem ciekawym, rozwojowym. O to, czym Gdynia się wyróżnia na tle innych miast wchodzących w skład Trójmiasta, czym przyciąga mieszkańców, spytaliśmy p. Katarzynę Gruszecką-Spychałę, wiceprezydent Gdyni.

   

  Czym wyróżnia się Gdynia na tle Trójmiasta? Czym przyciąga mieszkańców?

 • Gdynia to młode, dynamiczne, prężnie rozwijające się miasto. Ma wszystkie zalety metropolii, takie jak dostępność szerokiej oferty kulturalnej, bogatego rynku pracy, nowoczesnej komunikacji, edukacji na najwyższym poziomie, a jednocześnie nie jest pozbawiona atutów mniejszych, bardziej kameralnych miejscowości - ta kompaktowość dziś jest bardzo w cenie - nie tracimy czasu na stanie w korkach, długie dojazdy do pracy, szkoły, terenów rekreacyjnych, teatru czy kina.

  O Gdyni mówi się „miasto z morza i marzeń”, bo wybudowano ją od podstaw, wprost na piasku bałtyckiej plaży, podczas jednej tylko dekady początków XX wieku. Dokonały tego najtęższe umysły odradzającej się Rzeczpospolitej. Marzyciele i śmiałkowie, architekci, urbaniści, inżynierowie, którzy chcieli realizować swoje wizje, otrzymali niepowtarzalną szansę przekłucia ich w nowe miasto. Dziś Gdynia liczy ćwierć miliona mieszkańców, a niepowtarzalną atmosferę miasta tworzą cumujące przy nabrzeżach statki, modernistyczne kamienice, wcinające się w morze bulwary i wszechobecny duch spełnionego marzenia o „polskim oknie na świat”.

  Mieszkają tu ludzie, którzy mają wysokie wymagania, ale potrafią docenić jakość życia, jaką oferuje Gdynia. Zgodnie z badaniami socjologów, m.in. diagnozą prof. Czapińskiego, na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat gdynianie stali się najbardziej zadowoleni w Polsce z miejsca swojego zamieszkania. 

  Mieszkańcy Gdyni to dumni potomkowie i spadkobiercy pierwszych pionierów, którzy dotarli tu, aby tworzyć od podstaw miasto, i na których z nadzieją, ale i zazdrością patrzyła wówczas odzyskująca niepodległość oraz dostęp do morza Polska. Cenią swoje miasto z licznych powodów. Za to, że łatwiej tu o ciekawą pracę, dobrą szkołę i wygodne mieszkanie, za sprawną komunikację i dostępność usług, a także za morze, plaże, wzgórza i lasy wyrastające pod samymi oknami ich domów oraz za najwięcej w Polsce słonecznych dni w roku. 

   

  Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni

   

  Warto dodać, że oprócz powyższych zalet wymienionych przez  panią wiceprezydent, Gdynia oferuje również ciekawe rozwiązania dla inwestorów. Stąd tak wiele ciekawych ofert pracy dla przyjezdnych. Wysokie zarobki - w niektórych przypadkach wyższe nawet niż w Gdańsku - również przyczyniają się do wzrostu ilości ludności w mieście. 

   

  Gdynia rozwija się z głową

  Miasto, w przeciwieństwie do wielu innych, wdraża w życie politykę zrównoważonego rozwoju. Oznacza to chociażby brak chaotycznego rozmieszczania nowych inwestycji mieszkaniowych, co może poskutkować np. problemem z niedoborem placówek edukacyjnych. Władze Gdyni nie naciskają na rozwój tylko jednego sektora, ale dbają o to, by miasto rozwijało się równocześnie na wielu obszarach. Dzięki temu przyszli mieszkańcy będą mogli cieszyć się rozwiniętą infrastrukturą miejską bez względu na to, czy zamieszkają w ścisłym centrum, czy na obrzeżach. Gdynia wydaje się dziś jednym z najlepszych miast do życia - jej unikatowość na tle innych miast sprawia, że to obszar pełen pozytywnych niespodzianek dla przyszłego mieszkańca.