Franciszkańskie Południe

Mieszkania na sprzedaż ul. Książęca, oferowane bezpośrednio przez TDJ Estate

Katowice, Zespół Dzielnic Zachodnich, ul. Książęca
Franciszkańskie Południe

4 zdjęcia

Franciszkańskie Południe
Franciszkańskie Południe
Franciszkańskie Południe
Franciszkańskie Południe

Dostępne mieszkania

Aktualnie w inwestycji Franciszkańskie Południe dostępnych jest 15 ofert

 • Lista
 • Rzuty

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • monitoring
 • winda
 • rowerownia
 • Standard deweloperski

Instalacje i energetyka

 • inteligentny dom

Rekreacja

 • plac zabaw
 • siłownia plenerowa

Przyroda w okolicy

 • 4 parki w okolicy
 • las
 • jezioro
 • rezerwat przyrody

Opis Inwestycji

Franciszkańskie Południe logo

Osiedle Franciszkańskie to jedna z największych i jednocześnie najbardziej popularnych inwestycji mieszkaniowych realizowanych w ostatnich latach w Katowicach. Setki mieszkańców, w tym rodzin z dziećmi, wybrały tę lokalizację jako idealne miejsce do życia i stworzyły tu zintegrowaną społeczność. Teraz w historii projektu otwieramy nowy rozdział. Prezentujemy rozpoznawalną markę w odświeżonej odsłonie.

Franciszkańskie Południe to zdecydowanie więcej niż budynki i towarzysząca im infrastruktura. W przygotowaniu koncepcji zabudowy i zagospodarowania terenu przyjęliśmy długoterminową perspektywę, biorąc pod uwagę potrzeby i preferencje różnych pokoleń i grup społecznych. Celem tego było stworzenie przestrzeni wszechstronnej, przyjaznej mieszkańcom, która stymuluje do działania i poznawania. Umożliwiającej bezpieczne mieszkanie, pracę, odpoczynek i zabawę. Zachęcającej do integracji i nawiązywania więzi z sąsiadami, do tworzenia wspólnoty.

Inwestycja Franciszkańskie Południe znajduje się w Zespole Dzielnic Zachodnich, ul. Książęca (5.7 km od centrum Katowic), została zrealizowana przez TDJ Estate.

Inwestycja Franciszkańskie Południe została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2022 roku.

Cały projekt składa się z 92 nowych mieszkań znajdujących się w 2 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Franciszkańskie Południe w sprzedaży jest 15 nowych mieszkań o powierzchni od 68 do 109 metrów kwadratowych.

Dostępne są mieszkania:

 • 3-pokojowe o powierzchni od 68 do 97 m2 (4 mieszkania)
 • 4-pokojowe o powierzchni od 85 do 109 m2 (11 mieszkań)

Dla przyszłych mieszkańców TDJ Estate przewidział:

 • miejsca postojowe naziemne
 • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:
rozpoczęcie budowy w 3 kw. 2020 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 2 kw. 2022 roku.
Liczba budynków:
cała inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych.
Liczba kondygnacji:
budynki posiadają 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba mieszkań:
cała inwestycja składa się z 92 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:
na wszystkich kondygnacjach po 275 cm wysokości.
Standard wykończenia
standard deweloperski
Rodzaj własności:
odrębna własność z własnością gruntu.
Powierzchnie dodatkowe:
taras, balkon.
Komórki lokatorskie:
posiada
Miejsca postojowe:
w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe naziemne.
 • miejsca postojowe podziemne.
Przyroda:
w okolicy inwestycji znajduje się park, las, jezioro, rzeka, staw, rezerwat przyrody

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:
aktualnie dostępnych jest 15 mieszkań.
Powierzchnie mieszkań:
od 68 do 109 m².
Liczba pokoi:
dostępne są mieszkania 3, 4-pokojowe.
Ceny mieszkań:
Opis płatności:
informacja u dewelopera.
Warunki rezerwacji:
informacja u dewelopera.
Zabezpieczenie środków klienta:
otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy.
Wysokość czynszu:
planowany czynsz będzie w wysokości od 3 do 4 zł/m².

Lokalizacja inwestycji

Lokalizacja inwestycji zapewnia idealną równowagę dla osób, które chcą czerpać korzyści z miejskiej infrastruktury i atrakcji, a zarazem potrzebują chwili ucieczki od tłumów i betonowych kwartałów. Mieszkańcy naszej inwestycji będą mieli komfort wyboru spędzania wolnego czasu w otoczeniu, które najbardziej im odpowiada. Z osiedla do centrum Katowic i miast sąsiedzkich można dotrzeć autem, a także środkami komunikacji publicznej – autobusami i pociągami. W odległości ok. dwóch kilometrów znajduje się dworzec PKP i centrum przesiadkowe. Udogodnienie to na pewno docenią wszystkie osoby dbające o środowisko. To wygodne rozwiązanie dla osób nieposiadających samochodu oraz dla par i rodzin, które dzielą jedno auto, a pracują lub uczą się w różnych miejscach. Z kolei fani jednośladów mogą korzystać ze stacji wypożyczania rowerów, których w dzielnicy działa aż osiem, w tym jedna bezpośrednio na Osiedlu Franciszkańskim. Wiemy, jak cennym zasobem jest czas. Dlatego Franciszkańskie Południe oferuje niezbędne punkty handlowe i usługowe w pasażach zaprojektowanych w obrębie tej części inwestycji, ale także w zasięgu krótkiego spaceru. W sąsiedztwie działają już: sklepy spożywcze, apteka, kawiarnia, gabinet stomatologiczny, salon optyczny z gabinetem okulistycznym, sklep z grami planszowymi, salon fryzjerski i biuro rachunkowe. Oferta usług stale powiększa się, dzięki czemu mieszkańcy mogą mieć pewność, że najważniejsze sprawy załatwią w jednym miejscu. Prosto, szybko, wygodnie.

Katowice to miasto w województwie Śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców 320 tys. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice, pogrupowane w zespoły dzielnic: północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z 18-toma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.

Komunikacja

W Katowicach działa stacja kolejowa Katowice Główne (jedna z największych w Polsce), na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne, a także kilka mniejszych stacji kolejowych. Lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się w odległości ok. 10 km od granic dzielnicy. Przez miasto biegnie autostrada A4, trasa E20, która zaczyna się we Francji, trasa E462 Polska-Czechy i trasa E75 kończąca bieg w Grecji. Po mieście kursują tramwaje i autobusy.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Franciszkańskie Południe?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Franciszkańskie Południe mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 310 metrów od inwestycji Franciszkańskie Południe znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Kokociniec Płochy [nż].

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Franciszkańskie Południe znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Franciszkańskie Południe znajduje się 1 placówka edukacyjna. Najbliżej położone to: Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach w odległości 460 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Osiedle Franciszkańskie - składa się żłobek, apteka, kawiarnia, dentysta, sklep z grami planszowymi, optyk, sklep sieci Żabka, biuro rachunkowe oraz sklep sieci Biedronka. Już niebawem do grona najemców inwestycji dołączy salon urody. W najbliższym sąsiedztwie osiedla zlokalizowanych jest wiele punktów usługowych oraz gastronomicznych, piekarnie, supermarkety, cukiernie, gabinety i placówki medyczne.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Franciszkańskie Południe w odległości 180 m znajduje się Boisko, w odległości 440 m znajduje się Boisko, w odległości 460 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 25.01.2021
Data aktualizacji: 13.05.2022
Franciszkańskie Południe logo

Adres biura sprzedaży:

ul. Kijowska 44 Katowice

Artykuły powiązane:

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: