Franciszkańskie Południe

Mieszkania na sprzedaż ul. Książęca, oferowane bezpośrednio przez TDJ Estate Sp. z o.o.

Katowice, Zespół Dzielnic Zachodnich, ul. Książęca
Franciszkańskie Południe

4 zdjęcia

Franciszkańskie Południe
Franciszkańskie Południe
Franciszkańskie Południe
Franciszkańskie Południe

Dostępne mieszkania

Aktualnie w inwestycji Franciszkańskie Południe dostępnych jest 31 ofert

  • Lista
  • Rzuty
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Filtruj listę
Rzut
Numer
Pokoje
Metraż
Piętro
Cena
1A.003
3
68,06 m²
Parter
1A.108
3
96,76 m²
1
1A.109
3
68,21 m²
1
1A.206
3
96,76 m²
2
1A.207
3
68,21 m²
2
1A.506
3
66,03 m²
5
1B.101
3
80,01 m²
1
1B.103
3
64,28 m²
1
1B.401
3
66,98 m²
4
1C.001
3
59,94 m²
Parter
1C.002
3
68,06 m²
Parter
1C.102
3
70,77 m²
1
1A.002
4
91,99 m²
Parter
1A.201
4
102,37 m²
2
1A.202
4
104,02 m²
2
1C.003
4
91,99 m²
Parter
1C.101
4
108,69 m²
1
1C.201
4
108,7 m²
2
1C.206
4
102,2 m²
2
1C.301
4
104,15 m²
3

Opis Inwestycji

Franciszkańskie Południe logo

Osiedle Franciszkańskie to jedna z największych i jednocześnie najbardziej popularnych inwestycji mieszkaniowych realizowanych w ostatnich latach w Katowicach. Setki mieszkańców, w tym rodzin z dziećmi, wybrały tę lokalizację jako idealne miejsce do życia i stworzyły tu zintegrowaną społeczność. Teraz w historii projektu otwieramy nowy rozdział. Prezentujemy rozpoznawalną markę w odświeżonej odsłonie.

Franciszkańskie Południe to zdecydowanie więcej niż budynki i towarzysząca im infrastruktura. W przygotowaniu koncepcji zabudowy i zagospodarowania terenu przyjęliśmy długoterminową perspektywę, biorąc pod uwagę potrzeby i preferencje różnych pokoleń i grup społecznych. Celem tego było stworzenie przestrzeni wszechstronnej, przyjaznej mieszkańcom, która stymuluje do działania i poznawania. Umożliwiającej bezpieczne mieszkanie, pracę, odpoczynek i zabawę. Zachęcającej do integracji i nawiązywania więzi z sąsiadami, do tworzenia wspólnoty.

Inwestycja Franciszkańskie Południe znajduje się w Zespole Dzielnic Zachodnich, ul. Książęca (5.7 km od centrum Katowic), jest realizowana przez TDJ Estate Sp. z o.o.

Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2022 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 92 nowych mieszkań znajdujących się w 2 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Franciszkańskie Południe w sprzedaży jest 31 nowych mieszkań o powierzchni od 49 do 109 metrów kwadratowych.

Dostępne są mieszkania:

  • 2-pokojowe o powierzchni 49 m2 (1 mieszkanie)
  • 3-pokojowe o powierzchni od 60 do 97 m2 (17 mieszkań)
  • 4-pokojowe o powierzchni od 63 do 109 m2 (13 mieszkań)

Dla przyszłych mieszkańców TDJ Estate Sp. z o.o. przewidział:

  • miejsca postojowe naziemne
  • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:
rozpoczęcie budowy w 3 kw. 2020 roku, planowane oddanie do użytkowania w 2 kw. 2022 roku
Liczba budynków:
cała inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych.
Liczba kondygnacji:
budynki posiadają 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba mieszkań:
cała inwestycja składa się z 92 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:
na wszystkich kondygnacjach po 275 cm wysokości.
Standard wykończenia
standard deweloperski
Rodzaj własności:
odrębna własność z własnością gruntu.
Powierzchnie dodatkowe:
taras, balkon.
Komórki lokatorskie:
posiada
Miejsca postojowe:
w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe naziemne.
  • miejsca postojowe podziemne.
Udogodnienia:
plac zabaw, monitoring, internet, klub fitness, przystosowane dla niepełnosprawnych, TV kablowa, winda, rowerownia, inteligentny dom, videodomofon, siłownia plenerowa, wózkarnia, patio / dziedziniec
Przyroda:
w okolicy inwestycji znajduje się park, las, jezioro, rzeka, staw, rezerwat przyrody

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:
aktualnie dostępnych jest 31 mieszkań.
Powierzchnie mieszkań:
od 49 do 109 m².
Liczba pokoi:
dostępne są mieszkania 2, 3, 4-pokojowe.
Ceny mieszkań:
Opis płatności:
informacja u dewelopera.
Warunki rezerwacji:
informacja u dewelopera.
Zabezpieczenie środków klienta:
otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy.
Wysokość czynszu:
planowany czynsz będzie w wysokości od 3 do 4 zł/m².

Lokalizacja inwestycji

Lokalizacja inwestycji zapewnia idealną równowagę dla osób, które chcą czerpać korzyści z miejskiej infrastruktury i atrakcji, a zarazem potrzebują chwili ucieczki od tłumów i betonowych kwartałów. Mieszkańcy naszej inwestycji będą mieli komfort wyboru spędzania wolnego czasu w otoczeniu, które najbardziej im odpowiada. Z osiedla do centrum Katowic i miast sąsiedzkich można dotrzeć autem, a także środkami komunikacji publicznej – autobusami i pociągami. W odległości ok. dwóch kilometrów znajduje się dworzec PKP i centrum przesiadkowe. Udogodnienie to na pewno docenią wszystkie osoby dbające o środowisko. To wygodne rozwiązanie dla osób nieposiadających samochodu oraz dla par i rodzin, które dzielą jedno auto, a pracują lub uczą się w różnych miejscach. Z kolei fani jednośladów mogą korzystać ze stacji wypożyczania rowerów, których w dzielnicy działa aż osiem, w tym jedna bezpośrednio na Osiedlu Franciszkańskim. Wiemy, jak cennym zasobem jest czas. Dlatego Franciszkańskie Południe oferuje niezbędne punkty handlowe i usługowe w pasażach zaprojektowanych w obrębie tej części inwestycji, ale także w zasięgu krótkiego spaceru. W sąsiedztwie działają już: sklepy spożywcze, apteka, kawiarnia, gabinet stomatologiczny, salon optyczny z gabinetem okulistycznym, sklep z grami planszowymi, salon fryzjerski i biuro rachunkowe. Oferta usług stale powiększa się, dzięki czemu mieszkańcy mogą mieć pewność, że najważniejsze sprawy załatwią w jednym miejscu. Prosto, szybko, wygodnie.

Katowice to miasto w województwie Śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców 320 tys. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice, pogrupowane w zespoły dzielnic: północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z 18-toma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.

Komunikacja

W Katowicach działa stacja kolejowa Katowice Główne (jedna z największych w Polsce), na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne, a także kilka mniejszych stacji kolejowych. Lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się w odległości ok. 10 km od granic dzielnicy. Przez miasto biegnie autostrada A4, trasa E20, która zaczyna się we Francji, trasa E462 Polska-Czechy i trasa E75 kończąca bieg w Grecji. Po mieście kursują tramwaje i autobusy.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Franciszkańskie Południe?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Franciszkańskie Południe mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 310 metrów od inwestycji Franciszkańskie Południe znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Kokociniec Płochy [nż].

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Franciszkańskie Południe znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Franciszkańskie Południe znajduje się się 1 placówka edukacyjna. Najbliżej położone to: Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach w odległości 460 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Osiedle Franciszkańskie - składa się żłobek, apteka, kawiarnia, dentysta, sklep z grami planszowymi, optyk, sklep sieci Żabka, biuro rachunkowe oraz sklep sieci Biedronka. Już niebawem do grona najemców inwestycji dołączy salon urody. W najbliższym sąsiedztwie osiedla zlokalizowanych jest wiele punktów usługowych oraz gastronomicznych, piekarnie, supermarkety, cukiernie, gabinety i placówki medyczne.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Franciszkańskie Południe w odległości 180 m znajduje się Boisko, w odległości 440 m znajduje się Boisko, w odległości 460 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 25.01.2021
Data aktualizacji: 16.11.2021
Franciszkańskie Południe logo

Adres biura sprzedaży:

ul. Kijowska 44 Katowice

Artykuły powiązane:

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: