Franciszkańskie Południe

Oferta archiwalna

Mieszkania na sprzedaż ul. Książęca, oferowane bezpośrednio przez

TDJ Estate

Katowice, Zespół Dzielnic Zachodnich, ul. Książęca

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 227 ofert w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Franciszkańskie Południe

4 zdjęcia

Franciszkańskie Południe
Franciszkańskie Południe
Franciszkańskie Południe
Franciszkańskie Południe

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • monitoring
 • winda
 • rowerownia
 • wózkarnia
 • Standard deweloperski

Instalacje i energetyka

 • inteligentny dom

Rekreacja

 • plac zabaw
 • siłownia plenerowa

Przyroda w okolicy

 • 5 parków w okolicy
 • las
 • jezioro
 • rezerwat przyrody

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 3 kw. 2020 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 2 kw. 2022 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 92 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

na wszystkich kondygnacjach po 275 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych

Komórki lokatorskie:

posiada

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe naziemne
 • miejsca postojowe podziemne

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park, las, jezioro, rzeka, staw, rezerwat przyrody

Opis inwestycji

Franciszkańskie Południe logo

Osiedle Franciszkańskie to jedna z największych i jednocześnie najbardziej popularnych inwestycji mieszkaniowych realizowanych w ostatnich latach w Katowicach. Setki mieszkańców, w tym rodzin z dziećmi, wybrały tę lokalizację jako idealne miejsce do życia i stworzyły tu zintegrowaną społeczność. Teraz w historii projektu otwieramy nowy rozdział. Prezentujemy rozpoznawalną markę w odświeżonej odsłonie.

Franciszkańskie Południe to zdecydowanie więcej niż budynki i towarzysząca im infrastruktura. W przygotowaniu koncepcji zabudowy i zagospodarowania terenu przyjęliśmy długoterminową perspektywę, biorąc pod uwagę potrzeby i preferencje różnych pokoleń i grup społecznych. Celem tego było stworzenie przestrzeni wszechstronnej, przyjaznej mieszkańcom, która stymuluje do działania i poznawania. Umożliwiającej bezpieczne mieszkanie, pracę, odpoczynek i zabawę. Zachęcającej do integracji i nawiązywania więzi z sąsiadami, do tworzenia wspólnoty.

Inwestycja Franciszkańskie Południe znajduje się w Zespole Dzielnic Zachodnich, ul. Książęca (5.7 km od centrum Katowic), została zrealizowana przez TDJ Estate.

Inwestycja Franciszkańskie Południe została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2022 roku.

Cały projekt składa się z 92 nowych mieszkań znajdujących się w 2 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Franciszkańskie Południe nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców TDJ Estate przewidział:

 • miejsca postojowe naziemne
 • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Lokalizacja inwestycji

Lokalizacja inwestycji zapewnia idealną równowagę dla osób, które chcą czerpać korzyści z miejskiej infrastruktury i atrakcji, a zarazem potrzebują chwili ucieczki od tłumów i betonowych kwartałów. Mieszkańcy naszej inwestycji będą mieli komfort wyboru spędzania wolnego czasu w otoczeniu, które najbardziej im odpowiada.

Z osiedla do centrum Katowic i miast sąsiedzkich można dotrzeć autem, a także środkami komunikacji publicznej – autobusami i pociągami. W odległości ok. dwóch kilometrów znajduje się dworzec PKP i centrum przesiadkowe. Udogodnienie to na pewno docenią wszystkie osoby dbające o środowisko. To wygodne rozwiązanie dla osób nieposiadających samochodu oraz dla par i rodzin, które dzielą jedno auto, a pracują lub uczą się w różnych miejscach. Z kolei fani jednośladów mogą korzystać ze stacji wypożyczania rowerów, których w dzielnicy działa aż osiem, w tym jedna bezpośrednio na Osiedlu Franciszkańskim.

Wiemy, jak cennym zasobem jest czas. Dlatego Franciszkańskie Południe oferuje niezbędne punkty handlowe i usługowe w pasażach zaprojektowanych w obrębie tej części inwestycji, ale także w zasięgu krótkiego spaceru. W sąsiedztwie działają już: sklepy spożywcze, apteka, kawiarnia, gabinet stomatologiczny, salon optyczny z gabinetem okulistycznym, sklep z grami planszowymi, salon fryzjerski i biuro rachunkowe. Oferta usług stale powiększa się, dzięki czemu mieszkańcy mogą mieć pewność, że najważniejsze sprawy załatwią w jednym miejscu. Prosto, szybko, wygodnie.

Katowice to miasto w województwie śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców ponad 300 tys. osób. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice pogrupowane w zespoły dzielnic: zespół północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z kilkunastoma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Franciszkańskie Południe?

W Katowicach działa stacja kolejowa Katowice Główne (jedna z największych w Polsce), na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne, a także kilka mniejszych stacji kolejowych. Lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się w odległości ok. 10 km od granic dzielnicy. Przez miasto biegnie autostrada A4, trasa E20, która zaczyna się we Francji, trasa E462 Polska-Czechy i trasa E75 kończąca bieg w Grecji. Po mieście kursują tramwaje i autobusy.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Franciszkańskie Południe mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 1120 metrów od inwestycji Franciszkańskie Południe znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Katowice Ligota.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Franciszkańskie Południe znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Franciszkańskie Południe znajdują się 22 placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: Żłobek Kraina Odkrywcy w odległości 100 m, Warsztaty Zespołu Szkół Poligraficzno-Mechanicznych w odległości 180 m, szkoła w odległości 190 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Franciszkańskie Południe jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Dariusz w odległości 110 m, AmigoDent w odległości 140 m, gabinet lekarski / przychodnia / szpital w odległości 310 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Osiedle Franciszkańskie - składa się żłobek, apteka, kawiarnia, dentysta, sklep z grami planszowymi, optyk, sklep sieci Żabka, biuro rachunkowe oraz sklep sieci Biedronka. Już niebawem do grona najemców inwestycji dołączy salon urody. W najbliższym sąsiedztwie osiedla zlokalizowanych jest wiele punktów usługowych oraz gastronomicznych, piekarnie, supermarkety, cukiernie, gabinety i placówki medyczne.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Franciszkańskie Południe w odległości 160 m znajduje się boisko / kort, w odległości 380 m znajduje się siłownia na świeżym powietrzu, w odległości 430 m znajduje się boisko / kort.

Data publikacji: 25.01.2021
Data aktualizacji: 16.10.2023

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: