Francuska Park V

Oferta archiwalna

Mieszkania na sprzedaż ul. Szybowcowa, oferowane bezpośrednio przez

ATAL S.A.

Katowice, Zespół Dzielnic Śródmiejskich, ul. Szybowcowa

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 2393 oferty w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Francuska Park V

6 zdjęć

Francuska Park V
Francuska Park V
Francuska Park V
Francuska Park V

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • winda
  • Standard deweloperski

Rekreacja

  • plac zabaw

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2017 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 1 kw. 2019 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają od 7 do 8 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 141 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

na wszystkich kondygnacjach po 275 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych

Komórki lokatorskie:

posiada (92)

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe naziemne (10 miejsc)
  • miejsca postojowe podziemne (157 miejsc)

Przyroda:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

Od strony ulicy Szybowcowej powstają dwa budynki V etapu. Budynki będą posiadały odpowiednio 7 i 8 kondygnacji. W tym etapie inwestycji powstanie 141 mieszkań o układach od 2 do 4 pokoi. Dla wygody przyszłych mieszkańców architekci zaplanowali ustawne lokale od 37,36 do aż 148,53 mkw. Do każdego z nich przynależeć będą tarasy, balkony lub ogródki dla tych zlokalizowanych na najniższej kondygnacji. Zmotoryzowani będą mogli korzystać ze 157 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz 10 miejsc postojowych naziemnych. Na terenie inwestycji powstaną także 92 komórki lokatorskie.

Inwestycja Francuska Park V znajduje się w Zespole Dzielnic Śródmiejskich, ul. Szybowcowa (2.4 km od centrum Katowic), została zrealizowana przez ATAL S.A.

Inwestycja Francuska Park V została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2019 roku.

Cały projekt składa się z 141 nowych mieszkań znajdujących się w 2 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają od 7 do 8 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Francuska Park V nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców ATAL S.A. przewidział:

  • miejsca postojowe naziemne (10 miejsc)
  • miejsca postojowe podziemne (157 miejsc)

W inwestycji znajdują się 92 komórki lokatorskie.

Lokalizacja inwestycji

Katowice to miasto w województwie śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców ponad 300 tys. osób. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice pogrupowane w zespoły dzielnic: zespół północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z kilkunastoma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Francuska Park V?

W Katowicach działa stacja kolejowa Katowice Główne (jedna z największych w Polsce), na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne, a także kilka mniejszych stacji kolejowych. Lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się w odległości ok. 10 km od granic dzielnicy. Przez miasto biegnie autostrada A4, trasa E20, która zaczyna się we Francji, trasa E462 Polska-Czechy i trasa E75 kończąca bieg w Grecji. Po mieście kursują tramwaje i autobusy.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Francuska Park V mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 1785 metrów od inwestycji Francuska Park V znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Katowice.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Francuska Park V znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Francuska Park V znajduje się 13 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Szkoła podstawowa nr 4 im. Jerzego Ziętka w odległości 537 m, Szkoła Podstawowa nr 4 w odległości 542 m, Przedszkole Miejskie nr 87 im. Juliana Tuwima w odległości 543 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Francuska Park V jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: NZOZ "Prof Bis Med" S.C. w odległości 411 m, Centrum Medyczne LUX MED w odległości 455 m, Centrum Medyczne LUX MED w odległości 510 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Francuska Park V składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 298 m znajduje się Piekarnia i Cukiernia "Stach", w odległości 427 m znajduje się Orlen, w odległości 487 m znajduje się sklep spożywczy.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Francuska Park V w odległości 545 m znajduje się boisko / kort, w odległości 622 m znajduje się boisko / kort, w odległości 644 m znajduje się boisko / kort.

Data publikacji: 04.10.2017
Data aktualizacji: 07.06.2019

Artykuły powiązane:

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: