Francuska Park II

Oferta archiwalna

Mieszkania na sprzedaż ul. Francuska, oferowane bezpośrednio przez

ATAL S.A.

Katowice, Zespół Dzielnic Śródmiejskich, ul. Francuska

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 2452 oferty w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Francuska Park II

8 zdjęć

Francuska Park II
Francuska Park II
Francuska Park II
Francuska Park II

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • winda
  • Standard deweloperski
  • Standard deweloperski podwyższony

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2015 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 1 kw. 2016 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają od 6 do 9 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 269 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski, standard deweloperski podwyższony

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych

Komórki lokatorskie:

posiada (48)

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe naziemne (29 miejsc)
  • miejsca postojowe podziemne (309 miejsc)

Przyroda:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

W niebanalnym sąsiedztwie Doliny Trzech Stawów, u zbiegu ulic Francuskiej i Lotnisko w Katowicach, powstaje nowoczesny kompleks mieszkaniowy ATAL Francuska Park. Oryginalne obiekty o kaskadowym układzie na stałe wpiszą się w krajobraz prężnie rozwijającego się miasta. ATAL Francuska Park to idealne miejsce zamieszkania dla osób prowadzących aktywny tryb życia i korzystających z uroków miasta, a także dla tych, które cenią bliskość natury.

Projekt ATAL Francuska Park został podzielony na trzy etapy, w ramach których powstanie 9 eleganckich budynków o niepowtarzalnej linii architektonicznej. Będą one posiadały od czterech do ośmiu pięter oraz kondygnację podziemną, gdzie znajdą się stanowiska garażowe oraz komórki lokatorskie. Do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane 684 mieszkania o zróżnicowanym metrażu. Sprawne przemieszczanie wewnątrz budynków ułatwią cichobieżne windy. W obiektach znajdzie się także 8 lokali handlowo – usługowych.

Przez wzgląd na zróżnicowane potrzeby przyszłych lokatorów, oferta mieszkań w kompleksie ATAL Francuska Park jest bardzo rozbudowana. Klienci mogą wybierać spośród szerokiej gamy metraży od 26 do 136 mkw. i układzie od 1- do 6- pokoi. Każdy lokal został zaprojektowany w sposób wysoce funkcjonalny, ułatwiający aranżację przestrzeni i dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb. Mieszkania zostaną wyposażone w balkony, a te na parterze w przydomowe ogródki. Dla wybranych apartamentów przewidziano obszerne tarasy, z urokliwym widokiem na krajobraz Beskidów.

W drugim etapie ATAL Francuska Park powstały kolejne trzy budynki, w których znalazło się 269 mieszkań o metrażach od 26 do 136 mkw. i zróżnicowanej liczbie pokoi – od 1 do 5. Wybrane apartamenty wyposażono w tarasy, których powierzchnia wynosi nawet 147 mkw. To znakomita przestrzeń do spędzania wolnych chwil w ciepłe dni. W obiektach wybudowano ponad sto komórek lokatorskich. W tej części inwestycji powstało także 309 miejsc w parkingu podziemnym oraz 29 miejsc postojowych zewnętrznych. Budynki drugiego etapu usytuowane są w północno - wschodniej części osiedla i zachowują architektoniczną spójność z pozostałymi etapami inwestycji.

Tak jak wszystkie inwestycje firmy ATAL, również ta, zlokalizowana w samym sercu Górnego Śląska, cechuje się najwyższą jakością w doborze materiałów jak i starannością wykonania. Projekt powstaje z myślą o najbardziej wymagających klientach, dla których estetyka zabudowań jest bardzo istotna. Inwestycję ATAL Francuska Park wyróżni nowoczesna architektura. Kompleks wpisuje się formą oraz funkcjonalnością w otaczający krajobraz i charakter urbanistyczny okolicy. Do wykończeń elewacji zostaną wykorzystane elementy w kolorze grafitowym, a także naturalne drewno olchowe oraz opaska granitowa. Dopełnieniem będą aluminiowe, malowane proszkowo balustrady, które nadadzą budynkom nowoczesny wygląd. Wszystkie te detale doskonale ze sobą współgrają tworząc harmonijną kompozycję. W kompleksie znajdą się również tereny zielone, z miejscami do rekreacji i odpoczynku. Najmłodsi mieszkańcy osiedla spędzą beztroskie chwile na nowoczesnym placu zabaw. Osiedle będzie ogrodzone, a dodatkowo, o bezpieczeństwo lokatorów zadba monitoring. Ponadto ATAL Francuska Park będzie w całości dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inwestycja Francuska Park II znajduje się w Zespole Dzielnic Śródmiejskich, ul. Francuska (2.6 km od centrum Katowic), została zrealizowana przez ATAL S.A.

Inwestycja Francuska Park II została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2016 roku.

Cały projekt składa się z 269 nowych mieszkań znajdujących się w 3 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają od 6 do 9 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Francuska Park II nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców ATAL S.A. przewidział:

  • miejsca postojowe naziemne (29 miejsc)
  • miejsca postojowe podziemne (309 miejsc)

W inwestycji znajduje się 48 komórek lokatorskich.

Lokalizacja inwestycji

Katowice to miasto w województwie śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców ponad 300 tys. osób. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice pogrupowane w zespoły dzielnic: zespół północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z kilkunastoma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Francuska Park II?

W Katowicach działa stacja kolejowa Katowice Główne (jedna z największych w Polsce), na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne, a także kilka mniejszych stacji kolejowych. Lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się w odległości ok. 10 km od granic dzielnicy. Przez miasto biegnie autostrada A4, trasa E20, która zaczyna się we Francji, trasa E462 Polska-Czechy i trasa E75 kończąca bieg w Grecji. Po mieście kursują tramwaje i autobusy.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Francuska Park II mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 1897 metrów od inwestycji Francuska Park II znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Katowice.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Francuska Park II znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Francuska Park II znajduje się 7 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Szkoła podstawowa nr 4 im. Jerzego Ziętka w odległości 807 m, Szkoła Podstawowa nr 4 w odległości 811 m, Przedszkole Miejskie nr 87 im. Juliana Tuwima w odległości 813 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Francuska Park II jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: NZOZ "Prof Bis Med" S.C. w odległości 418 m, Centrum Medyczne LUX MED w odległości 601 m, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w odległości 710 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Francuska Park II składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 65 m znajduje się Piekarnia i Cukiernia "Stach", w odległości 372 m znajduje się Orlen, w odległości 680 m znajduje się Fabryka Formy.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Francuska Park II w odległości 810 m znajduje się boisko / kort, w odległości 846 m znajduje się siłownia na świeżym powietrzu, w odległości 856 m znajduje się siłownia na świeżym powietrzu.

Data publikacji: 15.06.2016
Data aktualizacji: 27.02.2019

Artykuły powiązane:

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: