ATAL SKY+ bud. D-F

Mieszkania na sprzedaż al. Korfantego Wojciecha, oferowane bezpośrednio przez

ATAL S.A.

Katowice, Zespół Dzielnic Śródmiejskich, al. Korfantego Wojciecha

Ceny od: 6 200 zł/m2
ATAL SKY+ bud. D-F

12 zdjęć

ATAL SKY+ bud. D-F
ATAL SKY+ bud. D-F
ATAL SKY+ bud. D-F
ATAL SKY+ bud. D-F

Termin oddania

2 kw. 2024

Powierzchnie

41 - 120/m2

Przedział pokoi

2 - 4

Kondygnacje

15

Budynki

3

Stand. wykończenia

Standard deweloperski

Stacja kolejowa - Katowice - 1970 m

Przystanek Tramwajowy - 120 m

Przystanek Autobusowy - 230 m

W pobliżu 1 km od tej inwestycji znajdują się:

10 placówek medycznych, 28 placówek edukacyjnych, 17 kawiarni i restauracji, 32 sklepy, 17 obiektów sportowych, 15 placów zabaw

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • ochrona całodobowa
 • monitoring
 • winda
 • rowerownia
 • Standard deweloperski

Instalacje i energetyka

 • inteligentny dom
 • miejsce do ładowania samochodów elektrycznych

Rekreacja

 • plac zabaw

Przyroda w okolicy

 • 8 parków w okolicy

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2021 roku, planowane oddanie do użytkowania w 2 kw. 2024 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają 15 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 316 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

na wszystkich kondygnacjach po 270 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Wykończenie BASIC +999 zł/m2 Wykończenie OPTIMUM +1 249 zł/m2 Wykończenie PREMIUM +1 499 zł/m2

Stolarka okienna

• z profili PVC lub aluminiowych • współczynnik Umax ≤ 1,1 (W/m2*K) • na parterze rolety zewnętrzne

Posadzka

• podłoża cementowe pod posadzki z zaprawy cementowej zatarte na ostro, zbrojone siatką systemową lub zbrojeniem rozproszonym lub wylewki anhydrytowe + izolacja podposadzkowa

Ściany

• monolityczne żelbetowe • bloczki silikatowe lub podobne o zbliżonych parametrach • pustaki ceramiczne Porotherm lub podobne o zbliżonych parametrach • tynki gipsowe lub okładziny z płyt g-k (z wyjątkiem pomieszczeń WC i łazienki – ściany w stanie surowym)

Sufity

• monolityczne żelbetowe • tynki gipsowe lub okładziny z płyt g-k (z wyjątkiem pomieszczeń WC i łazienki – sufity w stanie surowym)

Parapety wewnętrzne

• konglomerat marmurowy

Ogrzewanie

• z sieci ciepłowniczej miejskiej • grzejniki płytowe stalowe z głowicami termostat. • w łazience grzejnik drabinkowy (bez montażu grzejnika)

Wentylacja

• mechaniczna wywiewna w oparciu o system ciśnieniowy (nawiew powietrza poprzez nawiewniki okienne lub ścienne)

Rodzaj własności:

odrębna własność z użytkowaniem wieczystym gruntu

Powierzchnie dodatkowe:

loggia, ogródek

Komórki lokatorskie:

posiada (165): wielkość 1,89 - 8,16m2

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne

Przyroda:

informacja u dewelopera

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:

aktualnie dostępnych jest 179 mieszkań

Powierzchnie mieszkań:

od 41 do 120 m²

Liczba pokoi:

dostępne są mieszkania 2, 3, 4-pokojowe

Ceny mieszkań:

 • kształtują się w zakresie od 435 432 do 962 487 zł
 • koszt metra kwadratowego wynosi od 6 200 do 11 054 zł

Opis płatności:

1 transza 20% do 14 dni od podpisania umowy deweloperskiej

Warunki rezerwacji:

Informacja u dewelopera

Zabezpieczenie środków klienta:

otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy

Wysokość czynszu:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

ATAL SKY+ bud. D-F logo

ATAL SKY+ to realizowana dwuetapowo inwestycja, zlokalizowana w centrum Katowic przy Al. W. Korfantego. Docelowo projekt składać się będzie z 6 budynków typu multi-use. Zaaranżowane zostaną w nich przestrzenie mieszkalne, mikroapartamenty, hotel i lokale usługowe, a na terenie osiedla liczne strefy rekreacyjne i plac zabaw dla najmłodszych.

W pierwszej kolejności powstaną budynki mieszkalne D, E i F, w których znajdzie się 316 przytulnych i nowoczesnych apartamentów o powierzchni 33-122 mkw. W drugim etapie wzniosą się dwa 15-kondygnacyjne obiekty B i C z 2-kondygnacyjnymi skrzydłami o przeznaczeniu mieszkalnym oraz hotelowym, a także wielorodzinny budynek A, będący 36-kondygnacyjną dominantą inwestycji. Elewacje budynków utrzymane zostaną w podobnej estetyce, choć każdy będzie posiadał swoje charakterystyczne elementy wyróżniające.

Mieszkania we wszystkich budynkach do 15 kondygnacji będą posiadały loggie, a te powyżej 15 kondygnacji powiększone zostaną o dodatkową przestrzeń użytkową. Na parterze budynków C i F zaaranżowane będą ogródki lokatorskie. Inwestorzy mogą zdecydować się na nowoczesne mikroapartamenty, jak i przestronne mieszkania.

O bezpieczeństwo mieszkańców zadba ochrona oraz całodobowy monitoring. Na kondygnacjach podziemnych rozlokowane zostaną miejsca parkingowe, komórki lokatorskie oraz boksy na rowery. Na dachach budynków zaprojektowano system „zielonych dachów” odprowadzających wodę opadową, co sprawi, że SKY+ będzie ekologicznym miejscem do życia w centrum Katowic. Zatroszczono się również o infrastrukturę osiedla, by ta odpowiadała potrzebom osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi.

SKY+ będzie jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do życia w Katowicach. W pobliżu inwestycji znajdują się liczne przystanki autobusowe i tramwajowe, stacje rowerowe, place zabaw i tereny zielone. Mieszkańcy będą mogli spędzać aktywnie czas nieopodal swojego osiedla, np. w Parku Boguckim czy korzystać z licznych lokali usługowych, sklepów, restauracji i kawiarni.

Inwestycja ATAL SKY+ bud. D-F znajduje się w Zespole Dzielnic Śródmiejskich, al. Korfantego Wojciecha (1.2 km od centrum Katowic), jest realizowana przez ATAL S.A.

Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2024 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 316 nowych mieszkań znajdujących się w 3 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają 15 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.

Aktualnie w inwestycji ATAL SKY+ bud. D-F w sprzedaży jest 179 nowych mieszkań o powierzchni od 41 do 120 metrów kwadratowych , w cenie od 6 200 zł za metr kwadratowy.

Dla przyszłych mieszkańców ATAL S.A. przewidział:

 • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajduje się 165 komórek lokatorskich wielkość 1,89 - 8,16m2.

Lokalizacja inwestycji

Katowice to miasto w województwie śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców ponad 300 tys. osób. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice pogrupowane w zespoły dzielnic: zespół północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z kilkunastoma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji ATAL SKY+ bud. D-F?

W Katowicach działa stacja kolejowa Katowice Główne (jedna z największych w Polsce), na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne, a także kilka mniejszych stacji kolejowych. Lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się w odległości ok. 10 km od granic dzielnicy. Przez miasto biegnie autostrada A4, trasa E20, która zaczyna się we Francji, trasa E462 Polska-Czechy i trasa E75 kończąca bieg w Grecji. Po mieście kursują tramwaje i autobusy.

Przyszli mieszkańcy inwestycji ATAL SKY+ bud. D-F mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 1970 metrów od inwestycji ATAL SKY+ bud. D-F znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Katowice.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji ATAL SKY+ bud. D-F znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji ATAL SKY+ bud. D-F znajduje się 28 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Miejskie Przedszkole nr 14 w odległości 220 m, Miejskie Przedszkole nr 52 w odległości 380 m, Szkoła Podstawowa nr 36 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w odległości 420 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji ATAL SKY+ bud. D-F jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: DUO MEDICA w odległości 140 m, Lekarz Alicja Dreksler-Tkacz w odległości 210 m, INTER-MED w odległości 310 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji ATAL SKY+ bud. D-F składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 190 m znajduje się Społem, w odległości 190 m znajduje się Delikatesy Kubik, w odległości 220 m znajduje się Żabka.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Atal SKY+ w odległości 450 m znajduje się boisko, w odległości 750 m znajduje się siłownia, w odległości 1 km znajduje się Spodek z lodowiskiem i halą sportową, w odległości 1,1 km znajduje się MOSiR Katowice, w odległości 1,2 km znajduje się klub squasha, w odległości 1,4 km znajduje się siłownia zewnętrzna

Data publikacji: 13.07.2022
Data aktualizacji: 01.12.2023
ATAL SKY+ bud. D-F logo

Adres biura sprzedaży:

ul. Porcelanowa 10 40-246 Katowice

Godziny otwarcia biura sprzedaży:

 • Poniedziałek: 10:00 - 18:00
 • Wtorek: 08:00 - 16:00
 • Środa: 08:00 - 16:00
 • Czwartek: 08:00 - 16:00
 • Piątek: 08:00 - 16:00

Artykuły powiązane:

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: