Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe domy Pruszkowski, Pruszków

-36 ofertw 1 inwestycji
 • Osiedle Urocze

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi Osiedle Urocze znajduje się w Pruszkowie, ul. Marii Skłodowskiej-Curie (2,2 km od Warszawy), została zrealizowana przez dewelopera Novisa Development Sp. z o.o. Sp. J.. Inwestycja Osiedle Urocze została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2018 roku. Inwestycja składa się z 27 domów jednorodzinnych. Aktualnie na sprzedaż pozostało 36 nowych domów o powierzchniach od 73 do 88 m2.

  Pruszkowski, Pruszków, ul. Marii Skłodowskiej-Curie (2,2 km od Warszawy)
  Ceny od: 5 674 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Osiedle Urocze
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba domów: 36
  • Powierzchnia: 73 - 88 m2
  • Liczba pokoi: 4
  Novisa Development Sp. z o.o. Sp. J.
  Domy spełniające kryteria

Wiadomości na temat Pruszkowa

Więcej wiadomości
Znajdź mieszkanie na targach w Pruszkowie!

Znajdź mieszkanie na targach w Pruszkowie!

Bouygues Immobilier Polska wprowadza do sprzedaży inwestycję Enclave w podwarszawskim Pruszkowie

Bouygues Immobilier Polska wprowadza do sprzedaży inwestycję Enclave w podwarszawskim Pruszkowie

Mieszkanie Plus w Wałbrzychu

Mieszkanie Plus w Wałbrzychu

Pruszków to niewielkie miasto o powierzchni ok. 19,2 km2 w województwie mazowieckim. Znajduje się bardzo blisko Warszawy, co sprawia, że wydaje się coraz atrakcyjniejsze dla osób poszukujących własnego M poza stolicą. Sąsiaduje z gminami Brwinów, Michałowice, Ożarów Mazowiecki, Piastów. Zamieszkuje je ok. 61 300 zameldowanych osób. Najbardziej oczywiście kojarzy się z Tworkami - dokładnie szpitalem psychiatrycznym znajdującym się w tej dzielnicy. Równie znany był gang pruszkowski, którego większość członków została już skazana. Ze względu na powyższe, Pruszków nie może się pochwalić samymi dobrymi konotacjami. Mimo że obecnie to bardzo spokojne miejsce, historia daje o sobie znać. Warto jednak zauważyć, że z miastem tym związanych jest wiele znanych osób, m.in. Michał Głowiński, Jacek Gmoch, Aleksander Kamiński, Bronisław Komorowski, Wojciech Młynarski, Katarzyna Pakosińska, a nawet fikcyjna postać Magneto. Obecnie domy w Pruszkowie kupują również mniej znane osoby, a głównymi tego przyczynami są atrakcyjna cena, dobra lokalizacja i zalety życia w małym mieście.

Domy w Pruszkowie alternatywą dla Warszawy

Wiele miejscowości podwarszawskich staje się coraz popularniejszym wyborem poszukujących własnych czterech kątów. Niektórzy mają już dość życia w stolicy, inni znaleźli w nich pracę itd. Jednym z miast wybieranych najczęściej jest właśnie Pruszków. Domy tam budowane są przez deweloperów oraz osoby prywatne, przy czym coraz częściej zauważa się ich znaczny przyrost w porównaniu do ubiegłych lat. Można wymienić wiele zalet związanych z wyborem domów zamiast mieszkań. Niemniej równie ważna jak cena jest ich lokalizacja. A Pruszków wydaje się bardzo dobrym miejscem do życia.

Miasto staje się popularne ze względu na swoje walory. Nieduże, ale z bogatą i w pełni rozwiniętą infrastrukturą, przyciąga wiele osób, które albo mieszkały w mniejszej miejscowości, albo w Warszawie. I właśnie jako alternatywa dla stolicy wymienia się je najczęściej. Ze względu na cenę oraz jakość, domy w Pruszkowie stanowią również świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą żyć w niewielkich miejscowościach wokół stolicy, w których ceny są coraz wyższe.

Domy w Pruszkowie: czym się wyróżniają?

Nieruchomości zakupione od deweloperów znacznie różnią się od tych budowanych przez osoby prywatne. Przede wszystkim znajdują się często w atrakcyjniejszej lokalizacji. Oczywiście może pociągać to za sobą wyższą cenę, ale nie w każdym przypadku tak jest. Warto zwrócić uwagę na inne zalety. Domy w Pruszkowie mieszczą się w niewielkiej odległości od pełnej infrastruktury miejskiej. Posiadają podłączenie do wszystkich mediów: wody, elektryczności, kanalizacji, gazu. Ogrzewanie zapewniają kotły kondensacyjne. Dla mieszkańców często poza ogrodami, strychami i balkonami przewidziane są również części wspólne w ramach osiedla: place zabaw czy siłownie na świeżym powietrzu, videodomofony. Deweloperzy oferują różne nowoczesne rozwiązania, w które zaopatrywane są domy. Pruszków bogaty jest zatem nie tylko w tradycyjne, ale również bardziej współczesne budownictwo.

Same osiedla są kameralne, co oznacza większą swobodę i bezpieczeństwo. Często mniejsze wspólnoty znacznie lepiej się ze sobą integrują, co pozytywnie wpływa na jakość życia mieszkańców. Kolejną zaletą, jeśli chodzi o domy w Pruszkowie, jest niewątpliwie atrakcyjna cena adekwatna do jakości. Często to właśnie ona przesądza o decyzji zakupowej.

Ile kosztują domy w Pruszkowie?

Tu warto rozróżnić rynek wtórny oraz pierwotny. Na tym pierwszym najczęściej można spotkać się ze starszym budownictwem w niskiej cenie, ale wymagającym remontu. Nie zawsze można zamieszkać od razu. Na rynku pierwotnym z kolei koszty są nieco wyższe, ale za to jest to jednorazowy wydatek. A ile kosztują domy w Pruszkowie? Średnia cena to ok. 4 300 zł/mkw. i ok. 900 000 zł za całość. Wiele zależy tu od metrażu. Modny jest zakup niewielkich nieruchomości jednorodzinnych, które mają od 60 do 90 mkw. Domy w Pruszkowie o takiej powierzchni można znaleźć nawet za niecałe 500 000 zł. Cena ta jest znacznie niższa niż wiele mieszkań w Warszawie. A zyskuje się znacznie więcej. W porównaniu do okolicznych miejscowości wartości te również są bardzo atrakcyjne. Przykładowo, w Piastowie za cały dom zapłaci się średnio ponad 910 000 zł, a w Piasecznie już ponad 1 000 000 zł. Ceny te są oczywiście umowne, ponieważ oblicza się je na podstawie wszystkich domów znajdujących się w sprzedaży w danej okolicy.

Komunikacja

Miasto to jest bogate w infrastrukturę drogową. W zachodnio-północnej części przebiega autostrada A2, stanowiąca część międzynarodowej drogi E30. Ponadto znajdują się tu trzy drogi wojewódzkie: 701, 718 i 719. W pobliżu przebiegają S2, S8 i drogi krajowe nr 7 oraz 92. Istotne znaczenia dla ruchu wewnętrznego mają takie arterie, jak: Promyka, 3 maja, Długa, Zdziarska, al. Jerozolimskie, Bolesława Prusa, al. Armii Krajowej, Przejazdowa, Żbikowska. Do centrum Warszawy można dojechać już w pół godziny, choć oczywiście czas ten wydłuża się w godzinach szczytu. Niemniej to i tak dobry wynik, jeśli chodzi o dojazd z innego miasta do stolicy. W samej stolicy przejazd z jednej do drugiej dzielnicy często zajmuje znacznie więcej czasu.

Komunikacja publiczna to oczywiście miejskie linie autobusowe zarządzane przez PKS Grodzisk Mazowiecki, a także koleje i autobusy prywatnych przewoźników. Najbardziej niezbędne okazują się linie Kolei Mazowieckich, które dowożą ludzi do Warszawy oraz Grodziska Mazowieckiego. Dojazd do stolicy trwa ok. 40 min., choć naturalnie zdarzają się opóźnienia spowodowane m.in. warunkami atmosferycznymi.

Pruszków - przyjemnie się żyje

Miasto ma wiele zalet, którymi stale przyciąga inne osoby. To przede wszystkim rozbudowana infrastruktura miejska, na którą składają się m.in. centra handlowo-usługowe, sklepy, kawiarnie, restauracje, puby. Za ofertę kulturalną odpowiadają Miejski Ośrodek Kultury Kamyk im. A. Kamińskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury Pałacyk, a także muzea. Najbardziej znane jest oczywiście Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. S. Woydy. Miasto dysponuje również rozbudowaną ofertą sportową, z której mogą skorzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Wśród niej można znaleźć kluby sportowe, np. piłki nożnej czy lekkoatletyczne, oraz obiekty: pływalnie, boiska. Lubiącym odpoczynek na świeżym powietrzu spodoba się z pewnością co najmniej jeden z czterech parków: Potulickich, Sokoła, Mazowsze, Żwirowisko.

Tuż przy granicy miasta znajdują się również Stawy Pęcickie oraz rzeka Utrata. Warto również zauważyć, że w pobliskim Brwinowie mieści się centrum logistyczne i fabryki wielu firm, w których można znaleźć pracę. Stopa bezrobocia w Pruszkowie w 2017 roku wynosiła zaledwie 4,5%, z czego oczywiście większość osób wyjeżdża do okolicznych miast, przede wszystkim Warszawy. Niemniej tendencje spadkowe umacniają w przekonaniu, że w tej miejscowości można znaleźć pracę.

Zobacz co możesz zrobić dalej