Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Bielsko-Biała

-232 ofertyw 5 inwestycjach
 • Apartamenty Bielsko

  Inwestycja Apartamenty Bielsko znajduje się w Bielsku-Białej, ul. Janisława Grondysa (3,7 km od centrum Bielska-Białej), jest realizowana przez dewelopera Dombud-Invest Sp. z o.o.. Inwestycja Apartamenty Bielsko jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 39 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 31 do 74 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Bielsko-Biała, ul. Janisława Grondysa (3,7 km od centrum Bielska-Białej)

  Inwestycja polecana

  Apartamenty Bielsko
  • Termin oddania: 4 kw. 2019
  • Liczba mieszkań: 36
  • Powierzchnia: 31 - 74 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  Dombud-Invest Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Apartamenty Goździków 10

  Inwestycja Apartamenty Goździków 10 znajduje się w Bielsku-Białej, ul. Goździków 10 (3,3 km od centrum Bielska-Białej), jest realizowana przez dewelopera Apartamenty Dębowe Tarasy. Inwestycja Apartamenty Goździków 10 jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajdują się 4 lokale mieszkalne o powierzchniach od 59 do 96 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Bielsko-Biała, ul. Goździków 10 (3,3 km od centrum Bielska-Białej)
  Ceny od: 5 398 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Apartamenty Goździków 10
  Apartament wakacyjny
  • Termin oddania: 2 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 4
  • Powierzchnia: 59 - 96 m2
  • Liczba pokoi: 3 - 4
  Apartamenty Dębowe Tarasy
  Apartamenty spełniające kryteria
 • Osiedle Skowronków

  Inwestycja Osiedle Skowronków znajduje się w Bielsku-Białej, ul. Skowronków 21D (2,1 km od centrum Bielska-Białej), została zrealizowana przez dewelopera Osiedle Skowronków. Inwestycja Osiedle Skowronków została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2018 roku. Inwestycja składa się z 7 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 56 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 35 do 62 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Bielsko-Biała, ul. Skowronków 21D (2,1 km od centrum Bielska-Białej)

  Inwestycja polecana

  Osiedle Skowronków
  Apartament wakacyjny
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 37
  • Powierzchnia: 35 - 62 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 3
  Osiedle Skowronków
  Apartamentów spełniające kryteria
 • Osiedle Urodzajna

  Inwestycja Osiedle Urodzajna znajduje się w Bielsku-Białej, ul. Urodzajna (1,6 km od centrum Bielska-Białej), jest realizowana przez dewelopera Osiedle Urodzajna. Inwestycja Osiedle Urodzajna jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 4 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 156 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 31 do 69 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Bielsko-Biała, ul. Urodzajna (1,6 km od centrum Bielska-Białej)

  Inwestycja polecana

  Osiedle Urodzajna
  • Termin oddania: 4 kw. 2019
  • Liczba mieszkań: 149
  • Powierzchnia: 31 - 69 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 3
  Osiedle Urodzajna
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Apartamenty Pod Szyndzielnią

  Inwestycja Apartamenty Pod Szyndzielnią znajduje się w Bielsku-Białej, ul. Młodzieżowa (4,6 km od centrum Bielska-Białej), została zrealizowana przez dewelopera Beskid Deweloper. Inwestycja Apartamenty Pod Szyndzielnią została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2018 roku. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 28 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 59 do 146 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Bielsko-Biała, ul. Młodzieżowa (4,6 km od centrum Bielska-Białej)
  Ceny od: 4 700 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Apartamenty Pod Szyndzielnią
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 6
  • Powierzchnia: 59 - 146 m2
  • Liczba pokoi: 3 - 6
  Beskid Deweloper
  Mieszkania spełniające kryteria

Wiadomości na temat Bielska-Białej

Więcej wiadomości
Wykorzystać ukryty potencjał

Wykorzystać ukryty potencjał

Czy opłaca się inwestować w mieszkania pod wynajem na Śląsku?

Czy opłaca się inwestować w mieszkania pod wynajem na Śląsku?

Bielsko-Biała to miasto powstałe z dwóch osobnych miejscowości: Bielska oraz Białej. Aż do połowy XX wieku stanowiły one dwa odrębne miejsca na mapie Polski, choć łączył je wspólny okręg przemysłowy rozwijany tu od średniowiecza. Apogeum rozkwitu Bielsko-Białej przerwała dopiero transformacja ustrojowa, która dokonała się w 1989 r. Mimo to, miasto nadal stanowi niezwykle ważny i rozwojowy punkt na mapie Polski. Zwłaszcza od czasu wejścia kraju do Unii Europejskiej, dzięki czemu Bielsko-Biała zaczęła odbudowywać swoją silną pozycję na rynku. Dziś jest to miasto atrakcyjne przede wszystkim dla młodych inwestorów, zwłaszcza w obszarze przemysłu. Ściągają tu młodzi ludzie, rodziny, obcokrajowcy, których przyciąga stabilna praca. Dla nich powstają mieszkania na sprzedaż w Bielsku-Białej, chociażby na terenach pofabrycznych i wcześniej nie zamieszkałych. Czy warto mieszkać w tym mieście?

Nowe mieszkania w Bielsku-Białej

Rynek nieruchomości w tym mieście intensywnie się rozwija. Przede wszystkim zwiększa się popyt na mieszkania, na sprzedaż. Bielsko-Biała przyciąga inwestorów przemysłowych, ale również budowlanych. W mieście buduje się nowe osiedla, strzeżone i w niskim budownictwie, zgodnie z najnowszymi trendami architektonicznymi. Powstają one zarówno w pobliżu centrum, jak i dość daleko, niemniej zawsze z dbałością o dobrą komunikację dla mieszkańców. Mieszkania na sprzedaż w Bielsku-Białej mają zazwyczaj ok. 3-4 pokoje i takich właśnie lokali sprzedano najwięcej w 2016 roku. Wśród 554 nieruchomości, oddanych do użytku w zeszłym roku, ponad połowa została przeznaczona od razu na sprzedaż lub wynajem. Z pozostałych 47,3% aż 80,2% to mieszkania w Bielsku-Bialej pozostawione na użytek własny. Tylko 19,8% kupców zdecydowało się dalej odsprzedać lub wynająć nowo nabyty lokal. Podobna sytuacja miała miejsce w 2015 roku, z tym, że wtedy oddano do użytku 466 mieszkań. Na podstawie tych danych można wyciągnąć wnioski o zwiększonym popycie na nowe mieszkania, na sprzedaż w Bielsku-Białej, a także o napływie nowych osób, które poszukują swojego własnego M.

Cena mieszkania na sprzedaż w Bielsku-Białej

W porównaniu z innymi dużymi miastami, koszty zakupu własnego M nie są aż tak duże. W 2017 r. średnia cena za mkw w Bielsku-Białej wynosiła ok. 3 500 zł, a całe mieszkanie można było kupić średnio za 320 000 zł. Należy jednak wziąć pod uwagę, że ceny poszczególnych inwestycji mogą się od siebie znacznie różnić w zależności od lokalizacji czy standardu. Nowe mieszkanie na sprzedaż w Bielsku-Białej można kupić już za 3 390 zł/mkw i to bez konieczności obniżenia standardu. Lokale na nowoczesnych osiedlach nie są dużo droższe od tych na rynku wtórnym. Posiadają za to wiele udogodnień, jak chociażby parkingi podziemne. Do tego często są to mieszkania bezczynszowe, co niweluje problemy, z którymi borykają się publiczne spółdzielnie mieszkaniowe. Wracając do kosztów zakupu mieszkania w Bielsku-Białej, należy również wspomnieć, że to miasto co roku przyciąga wielu turystów, którzy spędzają tu kilka czy kilkanaście dni w drodze do/z gór. Turystyka jest jednym z czynników napędzających tutejszy rynek deweloperski.

Nowe mieszkania - na sprzedaż czy na wynajem?

Choć w Bielsku-Białej rozwija się przede wszystkim sprzedaż mieszkań na cele indywidualne, to jednak z roku na rok rośnie liczba wynajmowanych lokali. Wynajmują je zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Wśród najemców liczną grupę stanowią przede wszystkim osoby młode: studenci oraz zaczynający swoją karierę zawodową. Mieszkanie na wynajem w Bielsku-Białej można znaleźć już za 1 000 zł, choć lokal w lepszym standardzie to często koszt ok. 2 000 zł. Wiele zależy tu od lokalizacji. Jeśli ktoś zamierza nabyć nieruchomość typowo pod wynajem, powinien zastanowić się nad dwiema kwestiami: ilością pokoi oraz lokalami czynszowymi/bezczynszowymi. Wiadomo, że im więcej pomieszczeń mieszkalnych, tym większej ilości osób można lokal wynająć. Niemniej statystyki mówią, że najchętniej wynajmowane są mieszkania 2- i 3-pokojowe. Kupując nowe mieszkanie bezczynszowe, na początku trzeba mieć większy kapitał własny, ale później oszczędza się na braku opłat do spółdzielni mieszkaniowej. W przypadku zakupu mieszkania w Bielsku-Białej, w celu dalszej odsprzedaży, należy zwrócić uwagę na to, że najszybciej sprzedają się na rynku kawalerki oraz pokoje 2-osobowe i przede wszystkim w takie nieruchomości warto inwestować.

Rynek pracy i przemysł w Bielsku-Białej

Miasto ma jedną z najniższych stóp bezrobocia w Polsce. W 2016 r. wynosiła ona 3,1%, czyli znacznie mniej niż w województwie śląskim i w całym kraju. Dodatkowo należy zaznaczyć, że to tu przeprowadza się, a także przyjeżdża, wiele osób w celu podjęcia pracy z województwa śląskiego, małopolskiego, a także innych części Polski. W 2016 roku przyjechało tu ponad 24 000 ludzi, przy czym wyjechało niecałe 5 000. Stąd właśnie ten rosnący popyt na mieszkania na sprzedaż w Bielsku-Białej. Duży odsetek mieszkańców pracuje w branży związanej z przemysłem, budownictwem, a także usługami. W mieście istnieje Bielski Okręg Przemysłowy, w którym rozwijają się przede wszystkim firmy z obszaru samochodowego, maszynowego, włókienniczego, metalurgicznego czy spożywczego. Działają tu m.in. Fiat Auto Poland, Eaton Automotive Systems czy Cooper-Standard Automotive Polska. Miasto sfinansowało także powstanie Bielskiego Parku Przemysłowego i Usługowego, na terenie którego działają np. Hutchinson Poland czy Beskidzki Inkubator Technologiczny. Bielsko-Biała jest jednym z najszybciej rozwijających się miast południowej Polski, nie dziwi zatem, że z roku na rok powstaje coraz więcej firm, zwłaszcza w sektorze usług. Zwiększa się także odsetek przedsiębiorstw związanych z usługami noclegowymi oraz turystycznymi. Z powodu bliskości granicy z Czechami czy Słowacją, mocno rozwija się tranzyt.

Komunikacja

Bielsko-Biała jest jednym z najlepiej skomunikowanych miast Polski. Głównym środkiem transportu mieszkańców są samochody, autobusy i tramwaje, choć wielu z dojeżdżających może skorzystać także z rozbudowanej sieci kolejowej. Z Bielska-Białej można dostać się pociągiem bezpośrednio do największych miast Polski, np. do Gdańska, Poznania, Warszawy czy Krakowa. Ponadto przez miasto przechodzi wiele dróg, m.in. droga ekspresowa S1 oraz S52, droga krajowa nr 1 i nr 52, sporo dróg wojewódzkich i powiatowych. Nabywcy mieszkania na sprzedaż w Bielsku-Białej mogą także skorzystać ze Śródmiejskiej Obwodnicy Zachodniej, dzięki której szybko dostaną się w wybrany punkt miasta. Oprócz transportu lądowego, w mieście istnieje także transport lotniczy. Znajduje się on w Aleksandrowicach i pełni rolę trawiastego lotniska sportowego należącego obecnie do Aeroklubu Bielsko-Bialskiego. Niemniej w odległości mniejszej niż 100 km od miasta, znajdują się trzy duże lotniska: Kraków-Balice, Katowice-Pyrzowice, Ostrawa-Mosznów.

Turystyka górsko-przyrodnicza

Nowe mieszkania w Bielsku-Białej to świetna inwestycja pod turystów. Co roku do miasta przyciąga ich bliskość Beskidu Śląskiego oraz Małego, a także wiele sieci szlaków górskich prowadzących bezpośrednio z Bielska-Białej na wszystkie szczyty górskie. Na miłośników wycieczek pieszych czeka aż 16 ścieżek. Oprócz nich znajdują się także specjalne wydzielone ścieżki rowerowe. Jeśli natomiast ktoś chciałby podziwiać piękną górską panoramę, może skorzystać z jednej z najnowocześniejszych kolejek liniowych, która prowadzi z Olszówki, aż pod szczyt Szyndzielni. Turyści oraz właściciele mieszkania w Bielsku-Białej mają do wyboru zatem wspinaczki górskie, przejażdżki koleją oraz rowerami, ale także narty. W obrębie terenów należących do Bielska-Białej znajduje się aż 9 szlaków narciarskich, z których rokrocznie korzysta wielu miłośników nart. Warto wspomnieć, że niektóre ścieżki łączą się z tymi w Czechach. Jednymi z najciekawszych obiektów przyrodniczych wartych zobaczenia są Rezerwat Jaworzyna, Rezerwat Stok Szyndzielni oraz górę Klimczok.

Obiekty turystyczne i rekreacyjne

Bielsko-Biała to miasto bogate w atrakcje turystyczne. Przez miejscowość przebiega Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego oraz Szlak Architektury Drewnianej. Zabytkami, które warto zobaczyć, są m.in.: Dworzec Główny PKP, Stara Fabryka, Dom Tkacza, kościół św. Barbary, willa Juliana Fałata. Wśród licznych muzeów mieszkańcy mają do wyboru: Muzeum w Bielsku-BIałej, Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta, Dom Przyrodnika im. E. i St. Florysiów oraz Muzeum Motoryzacji. Nabywcy nowych mieszkań w Bielsku-Białej mogą pójść do jednego z wielu teatrów, kin, galerii… W mieście znajduje się także sporo hal sportowych i basenów. Odbywają się imprezy cykliczne, wśród których na uwagę zasługują chociażby Bielska Zadymka Jazzowa, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej, Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych “Operacja Południe”, Festiwal Filmowy “Kino Niezależne Filmowa Górka”.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij