Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz luksusowe domy Warszawa

-13 ofertw 3 inwestycjach
 • Villa Prestige (Kabaty)

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi Villa Prestige (Kabaty) znajduje się na Natolinie, ul. Stryjeńskich (11,1 km od centrum Warszawy), jest realizowana przez dewelopera Prestige. Inwestycja Villa Prestige (Kabaty) jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 30 domów jednorodzinnych. Aktualnie na sprzedaż pozostało 8 nowych domów o powierzchniach od 223 do 251 m2.

  Warszawa, Natolin, ul. Stryjeńskich (11,1 km od centrum Warszawy)
  Ceny od: 11 638 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Villa Prestige (Kabaty)
  • Termin oddania: 3 kw. 2019
  • Liczba domów: 8
  • Powierzchnia: 223 - 251 m2
  • Liczba pokoi: 5
  Prestige
  Domy spełniające kryteria
 • Kompozycja Residence

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi Kompozycja Residence znajduje się w Konstancinie-Jeziornie, ul. Wilanowska 24 (2,7 km od Warszawy), została zrealizowana przez dewelopera Metropolis Investments. Inwestycja Kompozycja Residence została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2019 roku. Inwestycja składa się z 18 domów jednorodzinnych. Aktualnie na sprzedaż pozostało 12 nowych domów o powierzchniach od 145 do 292 m2.

  Konstancin-Jeziorna, ul. Wilanowska 24 (2,7 km od Warszawy)
  Ceny od: 7 500 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Kompozycja Residence
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba domów: 12
  • Powierzchnia: 145 - 292 m2
  • Liczba pokoi: 6 - 10
  Metropolis Investments
  Domy spełniające kryteria
 • Kuropatwy Park - domy energooszczędne

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi Kuropatwy Park - domy energooszczędne znajduje się na Dąbrówce, ul. Kuropatwy 28 (13,7 km od centrum Warszawy), została zrealizowana przez dewelopera Beton Stal Ostrołęka Development Dom Sp. z o. o.. Inwestycja Kuropatwy Park - domy energooszczędne została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2015 roku. Inwestycja składa się z 20 domów jednorodzinnych. Aktualnie na sprzedaż pozostało 8 nowych domów o powierzchni 205 m2.

  Warszawa, Dąbrówka, ul. Kuropatwy 28 (13,7 km od centrum Warszawy)
  Ceny od: 4 866 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Kuropatwy Park - domy energooszczędne
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba domów: 8
  • Powierzchnia: 205 m2
  • Liczba pokoi: 6 - 7
  Beton Stal Ostrołęka Development Dom Sp. z o. o.
  Domy spełniające kryteria

Wiadomości na temat Warszawy

Więcej wiadomości
Ruszyła budowa osiedla Unidevelopment S.A. przy ul. Marywilskiej

Ruszyła budowa osiedla Unidevelopment S.A. przy ul. Marywilskiej

II etap Osiedla Awangarda z pozwoleniem na użytkowanie

II etap Osiedla Awangarda z pozwoleniem na użytkowanie

Warszawski Kamionek podbije serca Warszawiaków?

Warszawski Kamionek podbije serca Warszawiaków?

Zakup luksusowego domu w Warszawie

 

Wraz ze wzrostem zamożności Polaków rośnie zainteresowanie ofertą luksusowych domów na sprzedaż - Warszawa jak zwykle króluje w rankingach, ale nie jest już jedyna. Z raportu Luxury Realty Map, opracowanego przez Sotheby’s Polska, wynika, że tylko w 2016 roku zakupionych zostało 2 tys. luksusowych nieruchomości, a łączna kwota transakcji kupna-sprzedaży oszacowana została na ponad 3,6 mld złotych. Jest to nadal stosunkowo młody rynek, ale zarówno popyt, jak i różnorodność ofert wykazują się tendencją wzrostową. Ma to związek z gwałtownym rozwojem branży IT i nowych technologii, z której wywodzą się młodzi, zamożni konsumenci dóbr premium. Polacy coraz chętniej inwestują i eksperci z Sotheby’s oceniają, że taki trend utrzyma się przynajmniej przez następne 5 lat. Podobnie jak w przypadku Wielkiej Brytanii i innych krajów zachodnich, największa koncentracja nieruchomości premium występuje w głównych miastach Polski - gdzie zatem szukać wymarzonego, luksusowego domu? W Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, a także w Trójmieście.

 

Co powinna mieć luksusowa willa w Warszawie?

Definicja “luksusu” z natury nie jest jednoznaczna i zależy od wielu różnych czynników. A już gdy chodzi o nieruchomości, granica pomiędzy “premium” a “exclusive” jest wyjątkowo płynna. Tym, co najczęściej decyduje o wartości luksusowego domu na sprzedaż w Warszawie, jest jego unikatowość, wykonanie z trudno dostępnych albo rzadko spotykanych materiałów, zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych i elementy dodające prestiżu - zaangażowanie znanego projektanta do urządzenia wnętrz, położenie w elitarnej okolicy, czy też odwzorowanie słynnej zabudowy historycznej. Niezależnie od różnic znaczeniowych, w centrum znajduje się osoba klienta premium, który ma wysokie wymagania i środki, aby je spełnić. Dlatego tak ważną rzeczą dla dewelopera jest wyjście naprzeciw indywidualnym potrzebom nabywców luksusowych domów w Warszawie. Są to ludzie świadomi, śledzący światowe trendy, mający swoje osobiste preferencje, zainteresowania i często specyficzny styl życia.

 

Zaprojektuj swój luksusowy dom w Warszawie

Deweloperzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom amatorów luksusowych domów w Warszawie. Osiedla willowe są zazwyczaj niskokondygnacyjne, kameralne i wpisują się charakterem w istniejącą już zabudowę. Mieszkańcy mają do dyspozycji ogrody na parterze i widowiskowe tarasy na dachu. Dbałość o komfort nabywcy jest tu wyraźnie zaznaczona - tereny zielone na działce mogą zajmować nawet 40% terenu. Duże okna wpływają na dobre doświetlenie pomieszczeń, a stonowana kolorystyka i drewniane detale podkreślają nawiązania do natury, spokoju i relaksu. Niektórzy deweloperzy idą dalej i oferują możliwość wprowadzania większych i mniejszych zmian w zakupionej nieruchomości. W części przypadków istnieje również opcja zaprojektowania swojego własnego budynku, a jedynym wymogiem jest tylko zgodność z planem zagospodarowania terenu. Może to być wart rozważenia pomysł na wymarzony luksusowy dom w Warszawie.

 

Technologia w służbie luksusu

Willa premium niekoniecznie musi oznaczać dworek wybudowany w stylu klasycystycznym. Wielu deweloperów stawia na nowoczesność i stara się skusić klienta przyszłościowymi rozwiązaniami technologicznymi. Do takich luksusowych domów na sprzedaż w Warszawie należą rezydencje energooszczędne. Są one wyposażone w system rekuperacji, który zapobiega utracie ciepła przy wymianie powietrza, a jednocześnie je oczyszcza. W połączeniu z ogrzewaniem podłogowym oznacza to znacznie niższe rachunki, a jednocześnie sprawia, że dom jest przyjazny alergikom. Nowoczesna willa w Warszawie może również zostać wyposażona w system inteligentnego domu, który pozwala sterować urządzeniami za pomocą smartfona i w ten sposób ograniczyć zużycie energii. Innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie bezpieczeństwa jest biometryczna kontrola dostępu, czyli czytnik linii papilarnych, dzięki któremu otwieramy zamek w drzwiach.

 

Luksusowa Mapa Warszawy

Warszawiak zapytany o najbardziej prestiżowe adresy w stolicy najczęściej wskaże Śródmieście, Żoliborz i Stary Mokotów - szczególnie okolice Łazienek Królewskich. To z jednej strony zabytkowa architektura w stylu dworkowym i historyczne wille a z drugiej nowoczesne inwestycje wyposażone w najnowsze technologie. Okazuje się, że te dwie przeciwstawne tendencje mogą istnieć obok siebie i atrakcyjnie się uzupełniać. Osiedla willowe o podwyższonym standardzie oparte o rozwiązania skandynawskie oferują komfort i spokój, a przede wszystkim wysokiej jakości materiały i bezpieczeństwo w postaci całodobowego monitoringu. Poszukiwaczy luksusowych domów na sprzedaż w Warszawie, z pewnością ucieszy możliwość odkrycia nowego, niekiedy nawet futurystycznego oblicza poważnych, nobliwych dzielnic. Jednocześnie oznacza to, że nie muszą rezygnować ze ekskluzywnego sąsiedztwa i wszelkich korzyści jakie ono daje. Mogą mieć pewność, że cały czas pozostają w centrum biznesowo-kulturowym z bogatą infrastrukturą i dobrą komunikacją i licznymi opcjami rekreacyjno-rozrywkowymi.

 

Willowa sypialnia Warszawy

Deweloperzy coraz częściej lokalizują swoją ofertę luksusowych domów w Warszawie na obrzeżach miasta. Naturalnym wyborem jest Ursynów, a szczególnie tereny w pobliżu Lasu Kabackiego, który oferuje dużo możliwości spędzania wolnego czasu na łonie przyrody. To świetne miejsce na rodzinny spacer i wycieczkę rowerową, jak również dzielnica oferująca bogato rozbudowaną sieć lokali usługowych, szkół, przedszkoli i placówek medycznych. Szukając willi w Warszawie, warto zajrzeć również na Wilanów - nowoczesną przestrzeń, która łączy zalety mieszkania pośród przyrody z atutami życia w dużym mieście. Rezydencje wilanowskie oferują nabywcom cały wachlarz atrakcji premium: strefy relaksu z sauną i jacuzzi, siłownie ze strefą kibica oraz przydomowe SPA. A ponieważ luksus oznacza czasem po prostu wygodę, duże znaczenie ma dogodny dojazd autobusowy do centrum miasta i obecność Wisłostrady - ważnej arterii komunikacyjnej.

 

Ceny luksusowych domów w Warszawie

Podobnie jak w przypadku mieszkań, ceny domów w Warszawie kształtują się na różnym poziomie, w zależności od lokalizacji. Średnia cena za mkw. w stolicy wynosi 6 tys. zł, a w przypadku rezydencji z segmentu premium wzrasta do 10 tys. zł i powyżej. Najdroższe stołeczne adresy znajdują się na Żoliborzu, gdzie średnia wartość domu to 4,2 mln zł i na Mokotowie - tam za mkw. płaci się 15 tys. zł. Na obrzeżach miasta nie jest wiele taniej, ale dom o podwyższonym standardzie można tam kupić już za 8 tys. zł za mkw. Są to ceny orientacyjne, ponieważ dużo zależy też od samego domu - użytych materiałów, zastosowanych technologii i dodatkowych usług. Deweloperzy, zachęceni popytem na nieruchomości luksusowe, realizują coraz więcej projektów dla wymagających klientów z dużą ilością gotówki i nie oszczędzają na rozwiązaniach. Rezydencje premium to nie tylko unikalny projekt, prestiżowa lokalizacja i wysoka jakość wykonania, ale także wyznacznik statusu, kolejny adres do kolekcji, na który po prostu “można sobie pozwolić”.  

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij