+0 km

  • Warszawa

    mazowieckie, Warszawa

    12999 ofert

  • Wrocław

    dolnośląskie, Wrocław

    6893 oferty

  • Kraków

    małopolskie, Kraków

    5736 ofert

  • Poznań

    wielkopolskie, Poznań

    5004 oferty

  • Łódź

    łódzkie, Łódź

    3437 ofert

Dodaj lokalizację

filtruj

sortuj

alerty

Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Przyspiesz swoje poszukiwania

W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Skonfiguruj mieszkanie

Konstancin-Jeziorna jest jednym z podwarszawskich miasteczek w województwie mazowieckim. Graniczy bezpośrednio z dzielnicą Ursynów. W obecnym kształcie powstało stosunkowo późno, bo dopiero w 1969 roku z połączenia Jeziorny i Skolimowa-Konstancina oraz okolicznych wsi. Początkowo stanowiło tylko punkt uzdrowiskowy, jedyny położony tak blisko Warszawy. Na początku XXI wieku, w wyniku boomu deweloperskiego, zaczęły powstawać tam prywatne osiedla i zabudowy willowe, które chętnie zamieszkiwali znani politycy, lekarze, dziennikarze czy aktorzy. Do dziś ostały się obszary bardziej elitarne, w których można spotkać popularne osobistości. Obecnie w Konstancinie-Jeziornie mieszkania są dostępne dla każdego, aczkolwiek trzeba zaznaczyć, że to jedna z droższych opcji. Status tego miasteczka do dziś plasuje się na wysokiej pozycji ze względu na to, że funkcjonuje tam uzdrowisko. To również jedna z lepszych lokalizacji, jeśli chodzi o dojazd do stolicy. Jak zatem wygląda rynek nieruchomości w tym uroczym miasteczku?

Nowe mieszkania w Konstancinie-Jeziornie

Popularność miejscowości znacząco się zwiększyła, kiedy deweloperzy rozpoczęli tam budowę nowoczesnych osiedli. Z początku stanowiła atrakcyjne tereny zwłaszcza pod zabudowę willową, z czego skorzystało wiele znanych osób. Z czasem jednak zaczęły powstawać również mieszkania w Konstancinie-Jeziornie w nie wygórowanym standardzie i atrakcyjniejszych cenach. Dzięki temu na ich zakup skusiło się wiele osób mieszkających do tej pory w Warszawie. Niemały wpływ miało też wybudowanie stacji metra na Ursynowie, co zapewniło świetny dojazd do centralnych dzielnic Warszawy.

Obecnie nie buduje się już tak dużo. W 2016 roku oddano do użytku zaledwie 31 mieszkań w Konstancinie-Jeziornie, z czego ponad 80% na użytek indywidualny. Do miasteczka przenoszą się zwłaszcza rodziny oraz osoby, którym zależy bliskości uzdrowiska. Ponadto tendencja zakupu nieruchomości tylko na użytek własny utrzymuje się praktycznie od samego początku istnienia Konstancina-Jeziorny. Mieszkania szukają tutaj osoby, które chcą kupić własne lokum i zamieszkać na stałe.

Nowe lokale są w większości usytuowane na strzeżonych osiedlach z parkingami podziemnymi i wieloma udogodnieniami dla mieszkańców. Można tu spotkać szerokie dziedzińce, place zabaw czy nawet siłownie na świeżym powietrzu. Najważniejsze jest jednak dobrze zaprojektowane połączenie zabudowy miejskiej z okoliczną zielenią. W tym względzie dużą rolę odgrywa Równina Warszawska, na której leży miasto. Przecina ją rzeka Jeziorka oraz jej liczne dopływy.

Cena mieszkania w Konstancinie-Jeziornie

Jak już zostało napisane wyżej, koszty zakupu nieruchomości są tu zdecydowanie wyższe niż np. w Markach czy Ząbkach. Wpływ na to ma oczywiście obecność uzdrowiska, ale również wielu elitarnych obszarów willowych. Co za tym idzie, średnia cena mieszkania w Konstancinie-Jeziornie wynosi ok. 6 400 zł/mkw. Oczywiście można znaleźć tańsze oraz droższe oferty, przy czym tych drugich jest zdecydowanie więcej. W porównaniu do Warszawy, koszty i tak są tu stosunkowo niskie. W stolicy bowiem średni koszt nieruchomości wynosi ok. 8 700 zł/mkw., a na Ursynowie niewiele mniej, bo 8 600 zł/mkw.

Porównywalna jest za to jakość mieszkania. Konstancin-Jeziorna może poszczycić się rozbudowaną infrastrukturą miejską, dużymi obszarami zieleni czy też uzdrowiskiem. Z kolei Ursynów, a zwłaszcza Kabaty, kojarzą się z typowo betonową zabudową. Obecny jest jedynie Lasek Kabacki. Zaletę za to stanowią stacje metra, jak również wiele sklepów i lokali usługowych. Różnica jest zatem głównie cenowa i odległości od centrum, choć niemały wpływ ma również otoczenie bloków dużą ilością roślinności, z czym można się spotkać szukając mieszkania w Konstancinie-Jeziornie. Ponadto nie ma zbyt wielu różnic między standardem i jakością budownictwa. Warto zatem zastanowić się, czy nie lepiej kupić znacznie taniej lokal za granicą miasta, ale ze świetnym dojazdem.

Konstancin-Jeziorna - mieszkania to dobra inwestycja!

Wiele analiz rynku nieruchomości w tym miasteczku pokazuje, że po delikatnym obniżeniu cen następuje ich stopniowy wzrost. To zatem świetny moment na inwestycję w nowe mieszkania, w Konstancinie-Jeziornie. Jak można zarobić na zakupionej tutaj nieruchomości?

Najpopularniejszy obecnie jest wynajem krótkoterminowy. Obecność uzdrowiska przyciąga wiele osób, które chciałyby w czasie urlopu podreperować swoje zdrowie. Szukają one pokoju lub mieszkania w Konstancinie-Jeziornie na dwa lub trzy tygodnie. Średnia cena wynajmu całego lokalu to ok. 80-100 zł/doba. W sezonie letnim można zatem dużo zarobić przy pełnym obłożeniu. W pozostałych okresach bardziej opłacalny staje się wynajem długoterminowy, choć można pokusić się o sprawdzenie opłacalności najmu biznesmenom, którzy przyjeżdżają do Warszawy w interesach, a wolą postawić na większy komfort niż ten oferowany w hotelach.

Odsprzedaż nieruchomości również jest korzystnym rozwiązaniem. Zwłaszcza dotyczy to nowych lokali na strzeżonych osiedlach. Trendy pokazują, że wartość mieszkania w Konstancinie-Jeziornie zwiększa się stopniowo, co daje czas na jego zakup jeszcze w stosunkowo niskiej cenie. Wpływ na ten wzrost mają oczywiście boom deweloperski, zwiększający się popyt, a także ograniczona ilość dostępnych do sprzedaży lokali.

Konstancin-Jeziorna - jak dojechać z Warszawy?

Bliskość warszawskiej granicy znacznie wpływa na komunikację dostępną w opisywanej tu miejscowości uzdrowiskowej. Przez miasto przebiegają 2 drogi wojewódzkie: nr 721 i nr 724. Pierwsza z nich prowadzi do oddalonej o ok. 9 km od centrum Konstancina-Jeziorny drogi krajowej nr 79, która przebiega przez Piaseczno, a następnie łączy się z obwodnicą Warszawy S8. Druga natomiast biegnie z Góry Kalwarii do Warszawy. Ważniejszymi arteriami komunikacyjnymi są również ulice: Józefa Piłsudskiego, Bolesława Prusa, Chylicka, Długa, Bielawska. Samochodem do ścisłego centrum stolicy można dojechać w ok. 45 minut. Czas ten oczywiście wydłuża się w godzinach szczytu. Niemniej to standardowa ilość czasu, jaką pokonuje przeciętny warszawiak w drodze do pracy czy do centrum.

Komunikacja miejska jest bardzo rozbudowana. Zwłaszcza nowe mieszkania w Konstancinie-Jeziornie mogą się poszczycić korzystnym usytuowaniem pod kątem transportu publicznego. Z racji bliskości Warszawy, jeździ tu wiele autobusów miejskich i podmiejskich. Najczęściej zatrzymują się one na dworcu autobusowym przy ul. Wilanowskiej w Warszawie, skąd można dojechać w dowolną część stolicy, korzystając z dostępnych środków transportu publicznego, w tym metra. Komunikacja publiczna funkcjonuje również w samym Konstancinie-Jeziornie, a także łączy to miasto z okolicznymi. Dodatkowo działa tu także prywatny PKS.

Z ciekawszych rozwiązań transportowych można wymienić prom rzeczny, który kursuje w okresie od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Przepływa on przez Wisłę z Gassy (wsi położonej w obrębie gminy Konstancin-Jeziorna) do Karczewa. Działa tu również Konstanciński Rower Miejski.

Więcej niż uzdrowisko

Co można robić w Konstancinie-Jeziornie? Oczywiście pierwsze, co przychodzi na myśl, to właśnie skorzystanie z uzdrowiska. To właśnie w jego kontekście wiele osób zastanawia się, jak do Konstancina-Jeziorny dojechać z Warszawy. Ale miasteczko nie oferuje tylko tej jednej atrakcji!

Ze względu na dużą popularność w poprzednich wiekach, można tu podziwiać piękne zabytkowe wille oraz inne budynki. Najpopularniejsze są Papiernia Dolna oraz kompleks Górna Papiernia, w którym obecnie mieści się centrum handlowe. Zespoły zabytkowych willi można spotkać przy ulicach: Sienkiewicza, Matejki, Batorego, Jagiellońskiej, Sobieskiego, Długiej, Gąsiorowskiego, Czarnieckiego, Potulickich. Obecne są piękne kościoły oraz Park Zdrojowy im. hrabiego Witolda Skórzewskiego z tężnią solankową.

Zabytki to jednak nie wszystko! Kwestiami kulturowymi zajmują się tu Konstanciński Dom Kultury oraz Szkoła Muzyczna. Można zapoznać się z ofertą muzeów, w tym Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, Muzeum Papiernictwa, Muzeum – Dom Stefana Żeromskiego czy ekspozycją Kalejdoskopy Konstancina. Cyklicznie odbywają się imprezy: Europejskie Spotkania Muzyczne Youthfestiwal, Tężnia Marzeń, Dni Konstancina i Piknik Retro, Festiwal Sportów Teatralnych 321Impro, Festiwal Otwarte Ogrody. Działa wiele zespołów tańca, pieśni, teatralnych i chórów. Sam Konstancin-Jeziorna był tematem wielu dzieł literackich, w mieście były nagrywane fragmenty filmów i seriali.

W mieście funkcjonuje wiele ośrodków edukacyjnych oraz szkół. Miejscowość słynie również z bogatej oferty turystycznej, wśród której znajdują się trasy piesze i rowerowe.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: