Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Łódź, Polesie, Złotno

-283 ofertyw 7 inwestycjach
 • Mirabelkowa Aleja PP

  Inwestycja Mirabelkowa Aleja PP znajduje się na Złotnie, ul. Podchorążych 49 (6,1 km od centrum Łodzi), jest realizowana przez dewelopera Real Development Group. Inwestycja Mirabelkowa Aleja PP jest w trakcie przygotowań z planowanym na 4 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 20 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 60 do 82 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 2 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Łódź, Polesie, Złotno, ul. Podchorążych 49 (6,1 km od centrum Łodzi)

  Inwestycja polecana

  Mirabelkowa Aleja PP
  • Termin oddania: 4 kw. 2019
  • Liczba mieszkań: 20
  • Powierzchnia: 60 - 82 m2
  • Liczba pokoi: 3 - 4
  Real Development Group
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Apartamenty Cedry

  Inwestycja Apartamenty Cedry znajduje się na Złotnie, ul. Cedry 2A (5,3 km od centrum Łodzi), jest realizowana przez dewelopera Maxbud Noveo sp. z o.o. sp.k.. Inwestycja Apartamenty Cedry jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym znajdują się lokale o powierzchniach od 65 do 88 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Łódź, Polesie, Złotno, ul. Cedry 2A (5,3 km od centrum Łodzi)
  Ceny od: 5 000 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Apartamenty Cedry
  • Termin oddania: 3 kw. 2019
  • Liczba mieszkań: 12
  • Powierzchnia: 65 - 88 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 4
  Maxbud Noveo sp. z o.o. sp.k.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Osiedle Nowe Złotno Etap IV

  Inwestycja Osiedle Nowe Złotno Etap IV znajduje się na Złotnie, ul. Traktorowa (5,4 km od centrum Łodzi), jest realizowana przez dewelopera PROFIT Development. Inwestycja Osiedle Nowe Złotno Etap IV jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 171 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 37 do 78 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Łódź, Polesie, Złotno, ul. Traktorowa (5,4 km od centrum Łodzi)
  Ceny od: 5 000 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Osiedle Nowe Złotno Etap IV
  • Termin oddania: 4 kw. 2019
  • Liczba mieszkań: 37
  • Powierzchnia: 37 - 78 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  PROFIT Development
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Cyprysowa Aleja

  Inwestycja Cyprysowa Aleja znajduje się na Złotnie, ul. Złotno 125/127 (6,4 km od centrum Łodzi), jest realizowana przez dewelopera New Design Apartments Sp. z o.o.. Inwestycja Cyprysowa Aleja jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 20 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 46 do 65 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 2 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Łódź, Polesie, Złotno, ul. Złotno 125/127 (6,4 km od centrum Łodzi)
  Ceny od: 5 352 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Cyprysowa Aleja
  • Termin oddania: 2 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 20
  • Powierzchnia: 46 - 65 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 3
  New Design Apartments Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Osiedle na Zdrowiu

  Inwestycja Osiedle na Zdrowiu znajduje się na Złotnie, ul. Biegunowa (4,9 km od centrum Łodzi), została zrealizowana przez dewelopera WAN S.A.. Inwestycja Osiedle na Zdrowiu została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2018 roku. Inwestycja składa się z 12 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajdują się 94 lokale mieszkalne o powierzchniach od 54 do 60 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Łódź, Polesie, Złotno, ul. Biegunowa (4,9 km od centrum Łodzi)

  Inwestycja polecana

  Osiedle na Zdrowiu
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 13
  • Powierzchnia: 54 - 60 m2
  • Liczba pokoi: 3
  WAN S.A.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Osiedle na Zdrowiu II

  Inwestycja Osiedle na Zdrowiu II znajduje się na Złotnie, ul. Biegunowa (4,7 km od centrum Łodzi), jest realizowana przez dewelopera WAN S.A.. Inwestycja Osiedle na Zdrowiu II jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 11 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 139 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 15 do 94 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Łódź, Polesie, Złotno, ul. Biegunowa (4,7 km od centrum Łodzi)

  Inwestycja polecana

  Osiedle na Zdrowiu II
  • Termin oddania: 2 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 137
  • Powierzchnia: 15 - 94 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  WAN S.A.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Osiedle Rąbieńska Etap II i III

  Inwestycja Osiedle Rąbieńska Etap II i III znajduje się na Złotnie, ul. Rąbieńska 60 (5,9 km od centrum Łodzi), jest realizowana przez dewelopera Pro-Inwest Sp. z o.o.. Inwestycja Osiedle Rąbieńska Etap II i III jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 5 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 90 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 28 do 75 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Łódź, Polesie, Złotno, ul. Rąbieńska 60 (5,9 km od centrum Łodzi)
  Ceny od: 4 630 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Osiedle Rąbieńska Etap II i III
  • Termin oddania: 3 kw. 2019
  • Liczba mieszkań: 44
  • Powierzchnia: 28 - 75 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  Pro-Inwest Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria

Złotno to osiedle administracyjne w Łodzi, które powstało z połączenia dawnych wsi, a obecnie osiedli: Jasieniec, Jagodnica-Złotno, Huta Jagodnica, Brus, Stare Złotno i część Grabieńca. Graniczy z takimi jednostkami administracyjnymi, jak Teofilów-Wielkopolska, Zdrowie-Mania, Koralew-Retkinia Wschód, Retkinia Zachód - Smulsko. Od zachodu sąsiadem Złotna jest Antoniew, a także inne tereny podmiejskie. Jako jednostka sztucznie utworzona przez Miejski System Informacji, obecne granice Złotna nie pokrywają się z historycznymi. Osiedle to leży na zachodzie Łodzi, a dokładniej w dzielnicy Polesie. Po upadku komunizmu zostało nieco zaniedbane, czego przykładem jest likwidacja linii tramwajowych. Obecnie wraca do łask, co przejawia się chociażby w powstawaniu licznych nowych inwestycji, cieszących się dużą popularnością. Widać to po niezwykle szybkiej sprzedaży dwóch etapów osiedla Nowe Złotno, gdzie w ciągu kilku miesięcy wyprzedały się wszystkie mieszkania. Złotno w Łodzi przyciąga zwłaszcza atrakcyjnymi terenami oraz niskimi cenami nieruchomości. Zyskuje również dość szybko postępującą rewitalizacją tych terenów: dróg, kamienic itp.

Nowe mieszkania na Złotnie w Łodzi

Na osiedlu tym obecnie powstaje wiele nowych inwestycji, z czego najbardziej znaną jest Nowe Złotno - w tej chwili buduje się już III etap. Czym się charakteryzują? Przede wszystkim są to nowoczesne inwestycje, w większości zamknięte i monitorowane. Na ich terenie znajdują się place zabaw, dziedzińce, alejki spacerowe, miejsca wypoczynku. Mieszkania na Złotnie w Łodzi mieszczą się na kameralnych osiedlach o dość wysokim standardzie. Zazwyczaj są bezczynszowe, zarządzane przez wspólnotę mieszkaniową, co daje mieszkańcom większy wpływ na wszelkie aspekty związane z miejscem, w którym mieszkają. Nowe inwestycje cieszą się dużą popularnością również ze względu na wiele udogodnień, wśród których warto wymienić: podziemne miejsca garażowe, wózkownie, rowerownie, komórki lokatorskie, a nawet siłownie na świeżym powietrzu.

Można zauważyć także wiele apartamentów wśród nowych mieszkań. Złotno w Łodzi charakteryzuje się wieloma pięknymi krajobrazami, nic więc dziwnego, że deweloperzy postanowili to wykorzystać, budując w tych miejscach apartamentowce. Wyróżniają się one nietypowym projektem łączącym w sobie nowoczesny wygląd z funkcjonalnością. Co ciekawe, ich cena nie jest wygórowana. A ile kosztują nieruchomości w tej części Łodzi?

Cena mieszkania: Złotno Łódź

Biorąc pod uwagę koszty zakupu lokali w miastach stołecznych, Łódź wypada na ich tle stosunkowo tanio. Średnia wartość nieruchomości wynosi tu ok. 5 000 zł/mkw. Oczywiście uwzględnione zostały zarówno lokale z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Nowe mieszkania na Złotnie w Łodzi można kupić już od ok. 4 200 zł/mkw., a apartamenty nawet od 4 500 zł/mkw. Niemniej najwięcej nieruchomości z rynku pierwotnego osiąga tu ceny między 4 800 zł/mkw. a 5 300 zł/mkw. Częsta jest sytuacja, w której apartamenty są niewiele droższe od mieszkań o zwykłym standardzie. Wynikać to może chociażby z lokalizacji inwestycji, a nawet popytu na daną nieruchomość.

Mieszkania na Złotnie w Łodzi są nieco tańsze niż w rejonach bliższych Śródmieściu. Tam najczęściej można się spotkać z kosztami na poziomie ok. 5 300 zł/mkw. Oczywiście wpływ na to ma lokalizacja - standardowo im dalej od centrum, tym taniej. Z tego też względu wiele osób woli mniej zapłacić za podobny standard na obrzeżach lub nawet w cenie zwykłego mieszkania w centrum kupić apartament na osiedlu leżącym znacznie dalej.

Kto kupuje mieszkania w Łodzi na Złotnie?

Nieruchomości na tym osiedlu cieszą się dużą popularnością. A kto tak naprawdę je kupuje? Większość stanowią osoby prywatne - rodziny i pracujący. To przede wszystkim oni inwestują w swoje pierwsze lub kolejne, np. większe M. Stanowią także głównych odbiorców większości nowych inwestycji. Nic więc dziwnego, że na nowoczesnych osiedlach często można spotkać się z udogodnieniami dla matek z dziećmi, placami zabaw, wózkowniami.

Kolejna grupę stanowią inwestorzy, którzy kupują mieszkania na Złotnie w Łodzi albo pod wynajem, albo na sprzedaż. Obecnie coraz większą popularność zyskują lokale na wynajem krótkoterminowy. Poszukują ich zwłaszcza turyści i biznesmeni, mniejszą grupę stanowią pracownicy sezonowi. Przekonuje ich cena, większy komfort, bezpieczeństwo i często wyższy standard. Z kolei wśród długoterminowych najemców przeważają osoby pracujące, kolejną grupą są rodziny. Na tym procederze można zarobić znacznie więcej niż na lokacie bankowej, bo od 3% do nawet 5% wartości mieszkania rocznie.

Ostatnią, najmniej liczną grupą, są obcokrajowcy. Najczęściej kupują apartamenty z powodu częstych wizyt w mieście związanych z kwestiami biznesowymi. Nieraz zdarza się, że muszą zostać tu np. miesiąc, wolą wybrać zatem mieszkanie. Złotno w Łodzi staje się dla nich atrakcyjne ze względu na powstawanie nowoczesnych apartamentowców w niewygórowanej cenie.

Komunikacja

Złotno, mimo znacznej odległości od centrum, może poszczycić się świetną jakością komunikacji. Na dworzec PKP Łódź Kaliska samochodem droga trwa zaledwie ok. 15 min., komunikacją miejską ok. 30 min., a rowerem… ok. 20 min.! Dzięki temu wiele osób decyduje się na zakup lokalu, na tym osiedlu. Podstawą transportu miejskiego są autobusy, linie dzienne oraz nocne, którymi bez problemu można dojechać w każdą część miasta. Z kolei dla ruchu samochodowego istotne są zwłaszcza ulice: Złotno, Zgierska, Szczecińska, Niesięcin, Rąbieńska, a także Kościelna - część drogi krajowej nr 71.

Łódź przez wzgląd na swoją lokalizację stanowi istotny węzeł komunikacyjny w Polsce. Drogami krajowymi odbywa się tu stały tranzyt towarów z zagranicy, a także najróżniejszych części kraju. Złotno, jako jedno z niewielu osiedli, jest wyłączone z tego ruchu. Oczywiście można spotkać przejeżdżające przez jego teren tiry, niemniej jest ich zdecydowanie mniej niż w innych dzielnicach Łodzi. Dzięki temu osiedle pozostaje ciche i spokojne.

Nowe Złotno - nowa Łódź

Zagęszczanie zabudowy oraz coraz większa liczba mieszkańców doprowadziły do sytuacji, w której obecna infrastruktura stała się niewystarczająca. W związku z tym zaczęła się rewitalizacja Złotna - remonty dróg, kamienic itp. W planach jest utworzenie ośrodka kultury i sportu, a także wiele innych udogodnień dla mieszkańców. Największą potrzebę stanowi jednak dobudowa oraz remonty dróg. Złotno może okazać się najbardziej zakorkowanym miejscem w Łodzi, jeśli nie pojawią się szerokie arterie prowadzące zwłaszcza do dróg krajowych. Nowych inwestycji co roku przybywa, a wraz z nimi pojawiają się nowi mieszkańcy z własnymi samochodami..

W tej chwili na infrastrukturę miejską składają się liczne prywatne ośrodki sportowe, np. kluby taneczne czy fitness, a także lokale handlowo-usługowe i placówki edukacyjne. Obecnych jest kilka restauracji i kawiarni. Swoje siedziby ma tu sporo niewielkich firm prywatnych, np. związanych z branżą motoryzacyjną. Mieszkańcy mogą udać się do prywatnych ośrodków zdrowia, które współpracują z Narodowym Funduszem Zdrowia. Działa także szkoła jeździecka, przy której znajduje się stadnina koni.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij