Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Warszawa, Gocław

-203 ofertyw 5 inwestycjach
 • Horyzont Praga

  Inwestycja Horyzont Praga znajduje się na Gocławiu, ul. Ostrobramska 73F (6,8 km od centrum Warszawy), jest realizowana przez dewelopera Cordia Polska. Inwestycja Horyzont Praga jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajdują się 164 lokale mieszkalne o powierzchniach od 35 do 128 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 18 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Praga-Południe, Gocław, ul. Ostrobramska 73F (6,8 km od centrum Warszawy)

  Inwestycja polecana

  Horyzont Praga
  • Termin oddania: 3 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 133
  • Powierzchnia: 35 - 128 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 5
  Cordia Polska
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Osiedle Orlik

  Inwestycja Osiedle Orlik znajduje się na Gocławiu, ul. Rogalskiego (4,8 km od centrum Warszawy), jest realizowana przez dewelopera ED invest S.A.. Inwestycja Osiedle Orlik jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajdują się 164 lokale mieszkalne o powierzchniach od 34 do 147 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 8 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Praga-Południe, Gocław, ul. Rogalskiego (4,8 km od centrum Warszawy)

  Inwestycja polecana

  Osiedle Orlik
  • Termin oddania: 1 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 48
  • Powierzchnia: 34 - 147 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 5
  ED invest S.A.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Haven House

  Inwestycja Haven House znajduje się na Gocławiu, ul. Pawlikowskiego (4,7 km od centrum Warszawy), jest realizowana przez dewelopera PROFBUD. Inwestycja Haven House jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 114 lokali mieszkalnych o powierzchni 118 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 9 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Praga-Południe, Gocław, ul. Pawlikowskiego (4,7 km od centrum Warszawy)

  Inwestycja polecana

  Haven House
  • Termin oddania: 2 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 2
  • Powierzchnia: 118 m2
  • Liczba pokoi: 5
  PROFBUD
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Osiedle Forma

  Inwestycja Osiedle Forma znajduje się na Gocławiu, ul. Motorowa 8 (4,8 km od centrum Warszawy), została zrealizowana przez dewelopera Dom Development S.A.. Inwestycja Osiedle Forma została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2019 roku. Inwestycja składa się z 4 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajdują się 384 lokale mieszkalne o powierzchni 77 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 18 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Praga-Południe, Gocław, ul. Motorowa 8 (4,8 km od centrum Warszawy)

  Inwestycja polecana

  Osiedle Forma
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 2
  • Powierzchnia: 77 m2
  • Liczba pokoi: 3
  Dom Development S.A.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Aura Sky

  Inwestycja Aura Sky znajduje się na Gocławku, ul. Rodziewiczówny (6,9 km od centrum Warszawy), jest realizowana przez dewelopera Mill-Yon Sp. z o.o.. Inwestycja Aura Sky jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 581 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 59 do 98 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 26 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa, Praga-Południe, Gocławek, ul. Rodziewiczówny (6,9 km od centrum Warszawy)

  Inwestycja polecana

  Aura Sky
  • Termin oddania: 4 kw. 2019
  • Liczba mieszkań: 18
  • Powierzchnia: 59 - 98 m2
  • Liczba pokoi: 3 - 4
  Mill-Yon Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria

Wiadomości na temat Gocławia

Więcej wiadomości
Nowa ulica i przystanek autobusowy przy Aura Garden

Nowa ulica i przystanek autobusowy przy Aura Garden

Ruszyła sprzedaż drugiego etapu osiedla 360º

Ruszyła sprzedaż drugiego etapu osiedla 360º

Aura Sky już na etapie trzeciej kondygnacji

Aura Sky już na etapie trzeciej kondygnacji

Gocław jest częścią Pragi Południe, warszawskiej dzielnicy położonej przy prawym brzegu Wisły. To jedno z popularniejszych miejsc do życia w stolicy ze względu na bliskość do centrum, dużą ilość miejsc rekreacyjnych oraz bogatą infrastrukturę usługowo-handlową. Historia Gocławia sięga IX wieku, kiedy to na tych terenach istniała wieś o nazwie zbliżonej do jego współczesnej nazwy. Ze względu na bliskość stolicy, w sposób naturalny tereny te zostały przyłączone do Warszawy na początku XX wieku. Co ciekawe, w tej części Pragi Południe miało powstać lotnisko międzynarodowe - drugie, zaraz po Okęciu. Plany te zostały zaniechane i pod koniec lat 70. wybudowano tu spore osiedle bloków z wielkiej płyty: Gocław Lotnisko. Właśnie z tą częścią Warszawy najbardziej kojarzony jest krajobraz blokowisk z czasów panowania w Polsce komunizmu. Mimo to, mieszkania na Gocławiu są chętnie kupowane, zwłaszcza w powstających nowoczesnych inwestycjach. Działa tu na korzyść wiele zalet tej części dzielnicy, zwłaszcza dużo terenów zielonych ze słynnym Balatonem na czele.

Nowe mieszkania: Warszawa Gocław

Nowe inwestycje w tej części miasta, w większości wpisują się w zastaną tu architekturę. Z jednej strony powstają bloki na wzór tradycyjnych, z drugiej nowoczesne wieżowce charakteryzujące się wykorzystaniem szkła w konstrukcji. Nowe mieszkania na Gocławiu są przystosowane do wysokich wymagań klientów na rynku. Zawierają elementy zwiększające bezpieczeństwo, jak domofony, systemy zabezpieczające wejście, monitoring, a nieraz całodobową ochronę. Ponadto w ofercie deweloperów znajdują się miejsca parkingowe podziemne, które stanowią niemal pierwszą potrzebę mieszkańców miasta. Mieszkania na Gocławiu w nowych inwestycjach, w przeważającej części nie przynależą do tradycyjnej spółdzielni mieszkaniowej. Zarządza nimi wspólnota mieszkaniowa lub też prywatna firma administracyjna. Ponadto mieszkańcy mają wpływ na bardzo wiele rzeczy związanych z częściami wspólnymi, jak np. place zabaw, prace remontowe czy konserwatorskie. Mieszkania na Gocławiu to również szereg udogodnień: przystosowanie dla niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi, osób starszych.

Cena mieszkania: Gocław

Nieruchomości w tej części Warszawy są dość drogie ze względu na bliskość do centrum i popyt. Średnia cena mieszkania w stolicy to koszt ok. 7 650 zł/mkw, jednak jest ona bardzo zależna od lokalizacji. Dlatego nie należy się nią sugerować przy poszukiwaniach własnego M. Średnia cena mieszkania na Gocławiu wynosi ok. 7 800 zł/mkw. Można znaleźć zarówno tańsze, jak i droższe oferty, przy czym tych drugich na rynku pierwotnym jest zdecydowanie więcej. Wiele zależy tu od konkretnej lokalizacji i standardu. Im bliżej centrum i ważnych punktów komunikacyjnych, a także parków i zieleni, tym wyższa cena. Ponadto popyt na mieszkania, na Gocławiu stale się zwiększa, co powoduje wzrost kosztów zakupu lokalu. Ta część dzielnicy to jeden z droższych obszarów Pragi Południe, a jego popularność rośnie wraz z pojawianiem się nowych atrakcyjnych miejsc i inwestycji rozrywkowych, dla biznesu itd. Zostało tu także stosunkowo niewiele terenów pod inwestycje mieszkaniowe, więc ich liczba jest bardzo ograniczona, co również wpływa na wartość takiej nieruchomości.

Mieszkania do wynajęcia: Warszawa Gocław

Inwestowanie w lokale na wynajem, w Warszawie, to bardzo opłacalny interes, który zyskuje na popularności zwłaszcza ze względu na niskie oprocentowanie lokat. Głównymi poszukującymi mieszkania do wynajęcia na Gocławiu są studenci, osoby pracujące i młode rodziny. Ceny wynajmu są bardzo różne i wynoszą od ok. 1 600 zł do nawet 6 000 zł za miesiąc. Wiele tu zależy od tego, czy lokal znajduje się w nowym budownictwie, jaki jest jego standard i jaka lokalizacja. Mieszkania do wynajęcia na Gocławiu, dokładnie w rejonach osiedli z wielkiej płyty, są znacznie tańsze niż te na nowoczesnych i strzeżonych osiedlach. Ponadto dużą popularnością cieszą się tu apartamenty z dużymi tarasami. Można zatem napisać, że niemal każdy znajdzie coś dla siebie, jeśli chodzi o wynajem w tych rejonach. Rosnący popyt to również dobry znak dla osób inwestujących w nieruchomości. Mieszkania na sprzedaż, na Gocławiu stale drożeją, zwłaszcza nowe inwestycje. Nic zatem dziwnego, że wielu inwestorów widzi tu możliwość zyskownego zagospodarowania środków finansowych.

Komunikacja

Gocław jest bardzo dobrze skomunikowaną częścią Pragi Południe. Praktycznie tuż przy nim przebiega droga krajowa nr 2, stanowiąca element Trasy Siekierkowskiej - południowej obwodnicy Warszawy, która łączy również prawą i lewą część stolicy. Chociaż w godzinach szczytu potrafi być zakorkowana, stanowi najważniejszy węzeł komunikacji drogowej. Dzięki niej dojazd do centrum zajmuje nawet ok. 25 minut. Oprócz niej, istotnymi drogami na Gocławiu są również ulice: Bora-Komorowskiego, Fieldorfa, gen. Romana Abrahama, Wał Miedzeszyński oraz układające się w mini-obwodnicę ulice: gen. Romana Abrahama, Władysława Umińskiego, Jugosławiańska i Janusza Meissnera. Na Gocławiu funkcjonuje również komunikacja miejska: linie autobusowe, dzienne i nocne, a w przyszłości będzie dostępna także rozbudowana sieć tramwajowa. Dzięki publicznym środkom transportu bez trudu można dojechać szybko do centrum, a także w inne części Warszawy. Ponadto mieszkańcy mają możliwość skorzystania z wielu ścieżek rowerowych, a także miejskich wypożyczalni tego typu sprzętu.

Atrakcje

Centrum rekreacyjne Gocławia stanowi Jezioro Balaton wraz z okalającym je parkiem. To właśnie tu przychodzą rodziny z dziećmi na niedzielne spacery, osoby uprawiające sporty czy chcące posiedzieć nad wodą. Oprócz tego przez tę część miasta przepływają dwa sporej długości kanały: Gocławski wpadający do Jeziora Gocławskiego (które nie jest częścią Gocławia), a także Nowa Ulga łączący się z Wisłą. Dużo zieleni jest również nad samą Wisłą i tam można często spotkać na spacerze osoby z psami. Dla mieszkańców dostępnych jest wiele obiektów sportowych: pływalnia Wodnik, Hangar 646 z trampolinami, siłownie i kluby sportowe. Z ważniejszych ośrodków kultury warto wymienić Klub Kultury Gocław czy Osiedlowe Centrum Plastyki. Oprócz powyższych, na Gocławiu znajduje się pełna infrastruktura miejska z liczną ilością kawiarni, klubów, pubów, sklepów. W pobliżu znajduje się CH Atrium Promenada. Z obiektów wartych zobaczenia warto też wymienić Przyczółek Grochowski, rzeźbę kota niezależnego Cyryla, pomnik generała Fieldorfa. Znajdują się tu 3 kościoły i ok. 6 szkół podstawowych, a także wiele przedszkoli.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij