Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Poznań, Sołacz

-478 ofertw 5 inwestycjach
 • Goplana

  Inwestycja Goplana znajduje się na Jeżycach, ul. św. Wawrzyńca (1,8 km od centrum Poznania), jest realizowana przez dewelopera Colian Developer. Inwestycja Goplana jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 157 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 29 do 128 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 8 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Jeżyce, Osiedle Jeżyce, ul. św. Wawrzyńca (1,8 km od centrum Poznania)
  Ceny od: 7 250 zł brutto/m2

  Inwestycja polecana

  Goplana
  • Termin oddania: 2 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 157
  • Powierzchnia: 29 - 128 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  Colian Developer
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Nasze Jeżyce

  Inwestycja Nasze Jeżyce znajduje się na Jeżycach, ul. Szczepanowskiego (2,3 km od centrum Poznania), jest realizowana przez dewelopera Echo Investment S.A.. Inwestycja Nasze Jeżyce jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajdują się 142 lokale mieszkalne o powierzchniach od 40 do 91 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Jeżyce, Osiedle Jeżyce, ul. Szczepanowskiego (2,3 km od centrum Poznania)

  Inwestycja polecana

  Nasze Jeżyce
  • Termin oddania: 2 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 69
  • Powierzchnia: 40 - 91 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 4
  Echo Investment S.A.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Nowy Sołacz

  Inwestycja Nowy Sołacz znajduje się na Sołaczu, ul. Drzymały (2,1 km od centrum Poznania), jest realizowana przez dewelopera Mak Dom. Inwestycja Nowy Sołacz jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 60 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 42 do 67 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Jeżyce, Sołacz, ul. Drzymały (2,1 km od centrum Poznania)

  Inwestycja polecana

  Nowy Sołacz
  • Termin oddania: 4 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 60
  • Powierzchnia: 42 - 67 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 3
  Mak Dom
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Jeżycka 39

  Inwestycja Jeżycka 39 znajduje się na Jeżycach, ul. Jeżycka 39 (1,3 km od centrum Poznania), jest realizowana przez dewelopera Jeżycka 39 Sp. z o.o.. Inwestycja Jeżycka 39 jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 57 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 27 do 167 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Jeżyce, Osiedle Jeżyce, ul. Jeżycka 39 (1,3 km od centrum Poznania)

  Inwestycja polecana

  Jeżycka 39
  • Termin oddania: 2 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 30
  • Powierzchnia: 27 - 167 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 3
  Jeżycka 39 Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Nasze Jeżyce - Etap II

  Inwestycja Nasze Jeżyce - Etap II znajduje się na Jeżycach, ul. Szczepanowskiego (2,3 km od centrum Poznania), jest realizowana przez dewelopera Echo Investment S.A.. Inwestycja Nasze Jeżyce - Etap II jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajdują się 162 lokale mieszkalne o powierzchniach od 38 do 73 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Jeżyce, Osiedle Jeżyce, ul. Szczepanowskiego (2,3 km od centrum Poznania)

  Inwestycja polecana

  Nasze Jeżyce - Etap II
  • Termin oddania: 4 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 162
  • Powierzchnia: 38 - 73 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 3
  Echo Investment S.A.
  Mieszkania spełniające kryteria

Wiadomości na temat Sołacza

Więcej wiadomości
Domy na Nowym Sołaczu już niemal gotowe

Domy na Nowym Sołaczu już niemal gotowe

W centrum Poznania powstają nowe domy

W centrum Poznania powstają nowe domy

Wiecha na Zielonym Sołaczu

Wiecha na Zielonym Sołaczu

Pełne zieleni, wydarzeń kulturalnych i willi - takie jest właśnie osiedle Sołacz w Poznaniu. Graniczy ono z Krzyżownikami, Starymi Winogradami, Strzeszynem, Winiarami, Starym Miastem. Lokalizacja, a także piękny Park Sołacki znacząco przyczyniają się do popularności osiedla. Jest ono uznawane za luksusowe dzięki części willowej stworzonej przez projektanta Josepha Stubbena. Z drugiej strony na Sołaczu odbywa się wiele imprez, pikników, koncertów. Swoją siedzibę ma tu Uniwersytet Przyrodniczy, ale i Rozbrat - najdłużej działający skłot w Poznaniu. Mimo wielu kontrowersji związanych z bliskością Jeżyc czy skłotem właśnie, na Sołaczu mieszkania sprzedają się bardzo szybko. To osiedle idealne dla rodzin, ale też studentów, pracujących. Zachwyca krajobrazem, pięknym Parkiem Sołackim, ale i ciągłym rozwojem. Mieszkanie na Sołaczu wiąże się z bliskością do centrum, a jednocześnie uniknięciem typowego miejskiego zgiełku, hałasu i betonowej okolicy. Co jeszcze można napisać o tym osiedlu?

Sołacz - najpiękniejsze osiedle Poznania

Wielokrotnie bywało tak nazywane przez mieszkańców i przyjezdnych. Te zadbane tereny zachwyciły niejedną osobę - odbywają się tam nawet profesjonalne sesje fotograficzne ślubne i inne. W rankingu najlepszych miejsc do życia w Poznaniu zawsze zajmuje bardzo wysoką pozycję. Mieszkanie na Sołaczu wiąże się bowiem z nieuprzemysłowionymi, zielonymi terenami, które pomimo bliskości centrum omijają industrializacja i miejski hałas. Dlatego właśnie tak wiele osób uważa, że to najlepsze osiedle do życia. Wśród ciekawostek na temat Sołacza można znaleźć informacje o wielu bardzo rzadkich gatunkach roślin, jakie znaleziono właśnie na tym osiedlu. Klimat i podmokłe tereny wokół Bogdanki oraz Stawów Sołackich sprzyjają bowiem pojawianiu się nietypowych odmian roślin.

Dla mieszkańców osiedle to jest przede wszystkim oazą ciszy i spokoju. W Parku Wodziczki czy Sołackim można spotkać pełno rodzin z dziećmi, osób czytających książki, dzieci, osoby z psami. Kupując mieszkanie na Sołaczu można zauważyć, że kwitnie tu życie społeczne, w którym mieszkańcy biorą czynny udział. Dzięki nim oraz staraniom władzy odbywają się tu liczne wydarzenia kulturalne, jak np. cotygodniowe koncerty czy wystawy sztuki. Z pewnością jest to miejsce dla osób, które po pracy chcą wypocząć i uciec od zgiełku miasta.

Sołacz - mieszkania nowoczesne i wygodne

Na tym osiedlu powstają raczej luksusowe inwestycje. Ekskluzywność terenów i dzielnicy willowej przesądza o wyższej cenie gruntów, w związku z czym i nieruchomości będą droższe. Jednak apartamenty te wyróżniają się niezwykle wysokim standardem. Przede wszystkim są one dość duże. Odpowiednia przestrzeń jest dodatkowo doświetlona przez wysokie okna, z których można podziwiać również okoliczny krajobraz Sołacza. Mieszkania są powiększone o tarasy, balkony, ogródki o znaczącej powierzchni. Dzięki temu można je wykorzystać na wiele sposobów - jako miejsce wypoczynku, rozrywki, a nawet przechowalni.

Nowe inwestycje są ciekawie zaprojektowane. Nisko kondygnacyjne budynki kryją w sobie podziemne parkingi, rowerownie, a niektóre nawet wózkownie czy stacje naprawcze dla rowerów. Części wspólne składają się z placów zabaw i miejsc wypoczynku. Całość jest monitorowana i ogrodzona. Mieszkania na Sołaczu deweloperzy zazwyczaj oferują jeszcze zanim ukończą budowanie inwestycji. Oznacza to, że przyszły właściciel może mieć wpływ na wygląd swojego apartamentu, np. inne ustawienie ścian działowych.

Cena mieszkania na Sołaczu

Nieruchomości na tym osiedlu nie są najtańsze. Wynika to oczywiście z dużego popytu, drogich terenów pod inwestycje, elitarnego charakteru miejsca. Szacuje się, że średnia cena mieszkania na Sołaczu to ok. 8 000 zł/mkw. Apartamenty są jednak o wiele droższe i mogą kosztować nawet ok. 12 000 zł/mkw. Nawet mieszkania na Sołaczu, na rynku wtórnym do tanich nie należą. Dlatego właśnie osiedle to jest jednym z najdroższych w Poznaniu. Zakup nieruchomości w tym rejonie jest mimo wszystko dobrym pomysłem chociażby z tego względu, że w przyszłości nie będzie problemów z jej sprzedaniem.

W porównaniu do innych dzielnic Poznania można zauważyć, że ceny mieszkania na Sołaczu są zdecydowanie droższe niż na innych osiedlach. Przykładowo, nieruchomości na Jeżycach kosztują średnio ok. 6 500 zł/mkw., na Krzyżownikach pk. 6 000 zł/mkw., na Strzeszynie ok. 5 200 zł/mkw., na Winiarach ok. 6 000 zł/mkw., na Starym Mieście ok. 7 000 zł/mkw., podobnie na Winogradach. Na tym tle Sołacz stanowi niezwykle drogie miejsce, zwłaszcza że wiele inwestycji o podobnym standardzie można znaleźć w innych rejonach miasta. Jednak wygrywa tu pięknymi krajobrazami, świetnie zagospodarowaną przestrzenią oraz bliskością do centrum.

Mieszkania na Sołaczu to dobra inwestycja

Inwestowanie w nieruchomości stało się ostatnio niezwykle modne. Inwestorów bowiem nie satysfakcjonują bardzo nisko oprocentowane lokaty oferowane przez banki. Alternatywą stało się właśnie zakupienie mieszkania na Sołaczu w celu wynajmu lub odsprzedaży. Jaki zysk można tu osiągnąć? To oczywiście zależy od wielu czynników, jak choćby standard. Inny zysk osiągnie się również przy długoterminowym wynajmie, wynajmie wakacyjnym lub biznesowym, a także szybkiej odsprzedaży nieruchomości. Warto rozpatrzyć każdą alternatywę, zanim zdecyduje się, w którą stronę pójść.

Wynajem to świetna opcja dla tych, którzy chcą osiągnąć zysk w perspektywie długofalowej. Wolą dostać mniej, ale regularnie. Tu istotny jest podział na długoterminowy i krótkoterminowy. W przypadku tego pierwszego można osiągnąć zysk na poziomie ok. 4-6%, w przypadku drugiego znacznie więcej, bo już ok. 8-10% rocznej wartości mieszkania. Jednak wynajem wakacyjny nie jest tak stabilny i może okazać się, że pojawią się okresy bez żadnego zarobku. Wyżej wymienione wartości dotyczą sytuacji, w której przez cały rok nastąpi pełne obłożenie. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę swój czas, pranie i sprzątanie, bo wynajem turystyczny to namiastka hotelu.

Szybka odsprzedaż mieszkania na Sołaczu od dewelopera może przynieść jednorazowo zysk na poziomie nawet 12% wartości nieruchomości. Wiele zależy od tego, czy sprzedaje się tylko wykończone M, czy też w pełni wyposażone. Drugie jest oczywiście droższe, można na nim też więcej zarobić. W tym przypadku trzeba jednak dość długo czekać na potencjalnego kupca. Ryzyko polega również na konieczności obniżenia ceny, aby w ogóle to mieszkanie sprzedać. Na Sołaczu raczej nie powinno być problemu ze sprzedażą M, jednak warto wcześniej wykonać stosowne badania rynkowe.

Z Sołacza do centrum w 15 minut

Osiedle to jest świetnie skomunikowane z każdą częścią Poznania. Samochodem do ścisłego centrum można dojechać w 15 minut, pieszo - 40 min. Wiele osób wybiera jazdę rowerem, co powoduje, że omijają korki w godzinach szczytu. Sołacz znajduje się w niezwykle istotnym miejscu komunikacyjnym w Poznaniu. Przez środek przebiega Aleja Wielkopolska, a przy granicach znajdują się Pułaskiego, Księcia Mieszka I, Urbanowska, a także droga wojewódzka nr 433. Ważną drogą jest także Wojska Polskiego. Dlatego w godzinach szczytu często powyższe arterie są zakorkowane.

Na komunikację miejską składają się linie autobusowe oraz tramwajowe, w tym dzienne i nocne. Ponadto na Sołaczu znajduje się wiele stacji wypożyczalni rowerów miejskich - za niewielką opłatą można wypożyczyć rower. Dzięki temu nie trzeba posiadać własnego samochodu, aby dotrzeć niemal w każdy zakątek Poznania. Sołacz jest świetnie skomunikowany również dlatego, że w wiele miejsc można bez problemu dotrzeć pieszo, np. na Jeżyce czy do centrum.

Sołacz - osiedle idealne!

Większą część tych terenów zajmują dwa ogromne parki - Sołacki ze stawami i Bogdanką, a także Adama Wodziczki. Zaczynając od pierwszego, jest on jednym z najpiękniejszych miejsc w całej Polsce. wyróżnia się różnorodną roślinnością, obecnością małych zwierząt i oczywiście specyficznymi rzadkimi roślinami. To tu w większości odpoczywają poznaniacy, studenci, ale również turyści. Piękne krajobrazy przyciągają wiele osób. Z kolei w Parku Wodziczki znajduje się ogromny plac zabaw dla dzieci. Warto zapoznać się również z ogrodem farmakognostycznym, w którym uprawiane są rozmaite rośliny o właściwościach leczniczych, regularnie badanych przez naukowców. Należy on do Uniwersytetu Medycznego. Innymi ciekawymi miejscami są Ogród Dendrologiczny i Ogród Dydaktyczny Uniwersytetu Przyrodniczego.

Za warstwę kulturową na osiedlu odpowiada Ośrodek Kulturalny Sołek, a także skłot Rozbrat. Na Sołaczu mieści się część Uniwersytetu Przyrodniczego. Można się zapoznać również z dawną architekturą w stylu Stubbena czy hitlerowskim. Znajdują się tu liczne rzeźby i zabytkowa poczekalnia tramwajowa.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij