Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe domy Bydgoszcz i okolice

-95 ofertw 4 inwestycjach
 • Osiedle Jagodowo

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi Osiedle Jagodowo znajduje się w Jagodowie, ul. Bydgoska (2,3 km od Bydgoszczy), jest realizowana przez dewelopera RIMB Sp. z o.o.. Inwestycja Osiedle Jagodowo jest w trakcie przygotowań z planowanym na 3 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 20 domów jednorodzinnych. Aktualnie na sprzedaż pozostało 19 nowych domów o powierzchni 80 m2.

  Nowe domy na sprzedaż bydgoski, Jagodowo, ul. Bydgoska (2,3 km od Bydgoszczy)
  Ceny od: 4 363 zł brutto/m2

  Inwestycja polecana

  Osiedle Jagodowo
  • Termin oddania: 3 kw. 2020
  • Liczba domów: 19
  • Powierzchnia: 80 m2
  • Liczba pokoi: 4
  RIMB Sp. z o.o.
  Domy spełniające kryteria
 • m|park

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi m|park znajduje się w Osielsku, ul. Kolonijna (1,9 km od Bydgoszczy), została zrealizowana przez dewelopera Moderator Inwestycje. Inwestycja m|park została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2018 roku. Inwestycja składa się z 56 domów jednorodzinnych. Aktualnie na sprzedaż pozostało 12 nowych domów o powierzchniach od 68 do 126 m2.

  Nowe domy na sprzedaż bydgoski, Osielsko, ul. Kolonijna (1,9 km od Bydgoszczy)

  Inwestycja polecana

  m|park
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba domów: 12
  • Powierzchnia: 68 - 126 m2
  • Liczba pokoi: 3 - 5
  Moderator Inwestycje
  Domy spełniające kryteria
 • Osiedle Willowe w NIemczu

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi Osiedle Willowe w NIemczu znajduje się w Niemczu, ul. Krabowa (1,3 km od Bydgoszczy), jest realizowana przez dewelopera Budstol Invest Sp. z o.o.. Inwestycja Osiedle Willowe w NIemczu jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 31 domów jednorodzinnych. Aktualnie na sprzedaż pozostało 7 nowych domów o powierzchniach od 122 do 125 m2.

  Nowe domy na sprzedaż bydgoski, Niemcz, ul. Krabowa (1,3 km od Bydgoszczy)
  Ceny od: 4 366 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Osiedle Willowe w NIemczu
  • Termin oddania: 2 kw. 2021
  • Liczba domów: 7
  • Powierzchnia: 122 - 125 m2
  • Liczba pokoi: 4 - 5
  Budstol Invest Sp. z o.o.
  Domy spełniające kryteria
 • Osiedle Słoneczne

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi Osiedle Słoneczne znajduje się w Żołędowie, ul. Słoneczna (3,8 km od Bydgoszczy), jest realizowana przez dewelopera Osiedle Słoneczne. Inwestycja Osiedle Słoneczne jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 62 domów jednorodzinnych. Aktualnie na sprzedaż pozostało 57 nowych domów o powierzchniach od 111 do 183 m2.

  Nowe domy na sprzedaż bydgoski, Żołędowo, ul. Słoneczna (3,8 km od Bydgoszczy)

  Inwestycja polecana

  Osiedle Słoneczne
  • Termin oddania: 4 kw. 2020
  • Liczba domów: 57
  • Powierzchnia: 111 - 183 m2
  • Liczba pokoi: 5 - 6
  Osiedle Słoneczne
  Domy spełniające kryteria

Wiadomości na temat Bydgoszczy i okolic

Więcej wiadomości
Czynsze rosną wraz z cenami lokali

Czynsze rosną wraz z cenami lokali

Park Leszczyńskiego - wyjątkowa inwestycja na mapie Bydgoszczy

Park Leszczyńskiego - wyjątkowa inwestycja na mapie Bydgoszczy

Nordic Development z pozwoleniem na budowę dwóch nowych inwestycji

Nordic Development z pozwoleniem na budowę dwóch nowych inwestycji

Bydgoszcz i okolice - zamieszkaj wśród zieleni

 

Bydgoszcz to miasto idealnie łączące elementy nowoczesnego ośrodka biznesowego i bezpiecznego, skąpanego w zieleni miejsca, gdzie dobrze się mieszka i żyje. Mimo to na obszarze powiatu bydgoskiego coraz silniej występuje zjawisko suburbanizacji – wyludniania centrum na rzecz rozbudowy strefy podmiejskiej. Biorąc pod uwagę silne związki jakie łączą stolicę województwa kujawsko-pomorskiego z jej satelitami, nie ma się czemu dziwić – już teraz Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz prowadzi ożywione działania na rzecz budowy bydgoskiego związku metropolitalnego, poprzez kreowanie wspólnej tożsamości zrzeszonych gmin, wspieranie działalności gospodarczej na ich obszarze i dbanie o ich interesy. Ze względu na to, miejscowości pozostające w orbicie oddziaływania Bydgoszczy są przedmiotem zainteresowania ze strony licznych podmiotów biznesowych, w tym deweloperów. Nowe domy w Bydgoszczy i okolicach powstają ze zbliżoną częstotliwością, zwłaszcza, że wiele osób decyduje się pracować w mieście i korzystać z jego rozwiniętej infrastruktury handlowo-usługowej, ale mieszkać poza granicami metropolii.

 

Nowe domy - Bydgoszcz i okolice

Nowo budowanych domów w Bydgoszczy należy szukać w kameralnych osiedlach położonych z dala od centrum. Popularnością wśród deweloperów cieszą się Miedzyń i Czyżkówko, których położenie w pobliżu Puszczy Bydgoskiej zapewnia spokój i kontakt z naturą. Jednocześnie dogodny dojazd do centrum miasta zapewniają ulice Nakielska i Grunwaldzka, a komunikację zewnętrzną ułatwiają drogi krajowe nr 25 i 80. Oba osiedla oferują swoim mieszkańcom kompleksową obsługę usługową-handlową w postaci sklepów, przedszkoli i placówek medycznych. W poszukiwaniu nowych domów w Bydgoszczy i okolicach warto opuścić granice metropolii i rozejrzeć się po sąsiadujących gminach. Na szczególną uwagę zasługują Osielsko, Białe Błota, Koronowo i Solec Kujawski, które rozwijają się dynamicznie w roli strefy podmiejskiej i należą do najbogatszych w województwie. Mają one rozbudowaną sieć połączeń między sobą, a z Bydgoszczy dojeżdża tutaj 6 linii autobusowych. Komunikację krajową umożliwiają przebiegające przez ten obszar drogi krajowe nr 5, 10 25 i 80.

 

Jak wyglądają nowe domy w Bydgoszczy i okolicach?

Deweloperzy w Bydgoszczy i okolicach oferują naprawdę zróżnicowane projekty domów. Są to nowoczesne bryły cechujące się skandynawską prostotą, ale też tradycyjne budynki ze spadzistym dachem i lukarną. Dostępne są zarówno domy parterowe, jak i piętrowe, zaprojektowane tak, aby odpowiadały potrzebom większych i mniejszych rodzin. Osiedla usytuowane są w zabudowie szeregowej, ale obejmują też budynki wolnostojące i typu “bliźniak”. Do ich budowy i wykończenia użyto materiałów wysokiej jakości jak stal, szkło i klinkier. W przypadku większości nowych domów w Bydgoszczy i okolicach postawiono na jasną, oszczędną kolorystykę zewnętrznej elewacji – dominują tu biel, szarość i beż. Niektórzy deweloperzy zdecydowali się wpleść w projekty elementy drewna i kamienia. Duże okna zapewniają odpowiednie nasłonecznienie, a balkony mogą powiększyć powierzchnię użytkową. Rozkłady pomieszczeń są pomyślane w ten sposób aby maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce i stworzyć możliwość dowolnej aranżacji. Osiedla domków często są otoczone zielenią i ogrodzone, a mieszkańcy mają do dyspozycji własny ogródek.

 

Nowe domy w Bydgoszczy i okolicach są energooszczędne

Dla tych, którzy cenią swoje zdrowie i środowisko, a także chcą płacić niskie rachunki za prąd powstają pod Bydgoszczą kompleksowo wyposażone osiedla domów energooszczędnych. Ich idea opiera się na połączeniu szeregu rozwiązań mających doprowadzić do tego, że budynek stanie się ekologiczny. Obejmują one zastosowanie paneli solarnych, dobranie odpowiedniej izolacji i zaprojektowanie instalacji zużywającej jak najmniej gazu, węgla i prądu. Duże znaczenie ma także usytuowanie budynku w taki sposób aby odbierał jak najwięcej energii ze słońca, wyposażenie go w powietrzną pompę ciepła oraz wentylację mechaniczną z systemem rekuperacji. Energooszczędne nowe domy w Bydgoszczy i okolicach mogą również korzystać z inteligentnych czujników zarządzających temperaturą, wilgotnością i oświetleniem w pomieszczeniach. Są to prawdziwe osiedla przyszłości zaprojektowane specjalnie na potrzeby mieszkańców, zapewniające zdrowe, przyjazne wnętrza i oszczędność w codziennym życiu.

 

Warto inwestować w nowe domy w Bydgoszczy i okolicach

Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego coraz chętniej inwestują w nieruchomości i trudno się temu dziwić. W dalszym ciągu jest to jeden z najbezpieczniejszych sposobów lokowania pieniędzy, a region ten może się pochwalić wieloma atrakcjami rodzącymi stałe zainteresowanie turystów. Nowe domy w Bydgoszczy i okolicach znajdą z pewnością chętnych nabywców, którzy zdecydują się przeznaczyć je na długo- i krótkoterminowy wynajem. Wiele nieruchomości kupowanych jest jeszcze na wczesnym etapie budowy tylko i wyłącznie w celu wprowadzenia ich do obrotu. W przypadku domów duże znaczenie ma rozkład poszczególnych pomieszczeń – im bardziej będzie funkcjonalny, tym większe szanse na zysk z tytułu wynajmu. Szczególnie ciekawym pomysłem na inwestycję są budynki zeroenergetyczne – ponieważ ich utrzymanie generuje niskie koszty, będzie to inwestycja, której wartość cały czas rośnie. Domów ekologicznych jest stosunkowo niewiele, dlatego osobom chcącym w nie zainwestować, raczej nie grozi konkurencja.

 

Ile trzeba zapłacić za nowe domy w Bydgoszczy i okolicach?

Średnia cena za mkw. domu w Bydgoszczy to 3,4 tys. zł, ale na ostateczny wynik wyliczeń wpływają tutaj zarówno nieruchomości z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Nowy dom na Miedzyniu lub Czyżkówku to koszt powyżej 4 tys. zł za mkw. Oczywiście, w zależności od standardu budowy i wykończenia, wartość ta może wzrosnąć. Nieznacznie niższe są ceny w okolicznych gminach – za mkw. domu w Osielsku lub Niemczu trzeba będzie zapłacić ok. 3,8 tys. zł. Jednak rozważając zakup nieruchomości pod Bydgoszczą należy uwzględnić koszt dojazdu do miasta, co w rezultacie może wyrównać plusy i minusy inwestycji. Ceny  domów w kujawsko-pomorskim są zazwyczaj niższe niż ceny mieszkań, ale trzeba pamiętać o znaczącej różnicy w metrażu – może się okazać, że budynek wolnostojący będzie mniej opłacalną opcją.

 

Bydgoszcz i okolice to region z potencjałem

Bydgoszcz to miasto, które cały czas się rozwija, a jego satelity nie pozostają daleko w tyle. Powiat bydgoski może się pochwalić najwyższymi wskaźnikami gospodarczego rozwoju w skali województwa. Bezrobocie w jego obrębie jest niskie, natomiast działa tu coraz więcej podmiotów biznesowych, spółek z kapitałem zagranicznym oraz eksporterów. Prawie 50% tego obszaru zajmują lasy, w tym Nadwiślański Park Krajobrazowy i 11 rezerwatów oraz liczne zbiorniki wodne, nad którymi kwitnie turystyka żeglarska i kajakowa. Na terenie powiatu znajdują się 64 obiekty wpisane do wojewódzkiego rejestru zabytków, w tym dwory, pałace i kościoły, ale także budynki przemysłowe, jak np. Kanał Bydgoski i Diabelski Młyn w Koronowie. Prowadzą tędy liczne szlaki turystyczne, ścieżki edukacyjne i rowerowe. Cyklicznie organizowane są imprezy, takie jak Piknik Napoleoński, Noc Świętojańska nad Zalewem Koronowskim i Mariackie Wieczory Kameralne w Bazylice w Koronowie.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij