Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Poznań, Wilda

-329 ofertw 8 inwestycjach
 • Rynek Wildecki 3

  Inwestycja Rynek Wildecki 3 znajduje się na Wildzie, ul. Rynek Wildecki (1,4 km od centrum Poznania), jest realizowana przez dewelopera OKRE Development Sp. z o.o.. Inwestycja Rynek Wildecki 3 jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 60 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 34 do 147 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Wilda, Osiedle Wilda, ul. Rynek Wildecki (1,4 km od centrum Poznania)

  Inwestycja polecana

  Rynek Wildecki 3
  • Termin oddania: 4 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 26
  • Powierzchnia: 34 - 147 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 5
  OKRE Development Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Przystań Warta

  Inwestycja Przystań Warta znajduje się na Zielonym Dębcu, ul. Starołecka (4,4 km od centrum Poznania), została zrealizowana przez dewelopera Grupa Partner. Inwestycja Przystań Warta została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2019 roku. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 8 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 67 do 166 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Wilda, Zielony Dębiec, ul. Starołecka (4,4 km od centrum Poznania)
  Ceny od: 5 900 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Przystań Warta
  Pod wynajem
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 4
  • Powierzchnia: 67 - 166 m2
  • Liczba pokoi: 3 - 5
  Grupa Partner
  Apartamenty spełniające kryteria
 • Saperska 30

  Inwestycja Saperska 30 znajduje się na Wildzie, ul. Saperska 30 (2,9 km od centrum Poznania), została zrealizowana przez dewelopera OKRE Development Sp. z o.o.. Inwestycja Saperska 30 została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2019 roku. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 126 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 39 do 98 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Wilda, Osiedle Wilda, ul. Saperska 30 (2,9 km od centrum Poznania)
  Ceny od: 6 555 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Saperska 30
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 41
  • Powierzchnia: 39 - 98 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 5
  OKRE Development Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Fyrtel Wilda

  Inwestycja Fyrtel Wilda znajduje się na Wildzie, ul. Sikorskiego (1,6 km od centrum Poznania), jest realizowana przez dewelopera DUDA DEVELOPMENT. Inwestycja Fyrtel Wilda jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 66 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 42 do 79 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Wilda, Osiedle Wilda, ul. Sikorskiego (1,6 km od centrum Poznania)
  Ceny od: 8 244 zł brutto/m2

  Inwestycja polecana

  Fyrtel Wilda
  • Termin oddania: 3 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 12
  • Powierzchnia: 42 - 79 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  DUDA DEVELOPMENT
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Vilda Park

  Inwestycja Vilda Park znajduje się na Wildzie, ul. Droga Dębińska (1,3 km od centrum Poznania), jest realizowana przez dewelopera BPI Real Estate Poland sp. z o.o.. Inwestycja Vilda Park jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 4 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 230 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 29 do 112 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Wilda, Osiedle Wilda, ul. Droga Dębińska (1,3 km od centrum Poznania)
  Ceny od: 8 050 zł brutto/m2

  Inwestycja polecana

  Vilda Park
  • Termin oddania: 1 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 47
  • Powierzchnia: 29 - 112 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  BPI Real Estate Poland sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • 176 Kamienica

  Inwestycja 176 Kamienica znajduje się na Wildzie, ul. 28 Czerwca 1956r. 176 (2,4 km od centrum Poznania), jest realizowana przez dewelopera Virke Sp. z o.o.. Inwestycja 176 Kamienica jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym znajdują się lokale o powierzchniach od 29 do 76 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Wilda, Osiedle Wilda, ul. 28 Czerwca 1956r. 176 (2,4 km od centrum Poznania)

  Inwestycja polecana

  176 Kamienica
  • Termin oddania: 4 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 59
  • Powierzchnia: 29 - 76 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  Virke Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Red Park etap III

  Inwestycja Red Park etap III znajduje się na Zielonym Dębcu, ul. 28 Czerwca 1956 r. (5 km od centrum Poznania), została zrealizowana przez dewelopera RED Real Estate Development Sp. z o.o.. Inwestycja Red Park etap III została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2019 roku. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 137 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 50 do 51 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 14 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Wilda, Zielony Dębiec, ul. 28 Czerwca 1956 r. (5 km od centrum Poznania)

  Inwestycja polecana

  Red Park etap III
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 3
  • Powierzchnia: 50 - 51 m2
  • Liczba pokoi: 2
  RED Real Estate Development Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Red Park etap IV

  Inwestycja Red Park etap IV znajduje się na Zielonym Dębcu, ul. 28 Czerwca 1956 r. (5 km od centrum Poznania), jest realizowana przez dewelopera RED Real Estate Development Sp. z o.o.. Inwestycja Red Park etap IV jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 137 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 34 do 99 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 14 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań, Wilda, Zielony Dębiec, ul. 28 Czerwca 1956 r. (5 km od centrum Poznania)

  Inwestycja polecana

  Red Park etap IV
  • Termin oddania: 2 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 137
  • Powierzchnia: 34 - 99 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 6
  RED Real Estate Development Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria

Wiadomości na temat Wildy

Więcej wiadomości
Osiedle Czarnieckiego - sprzedano ostatnie mieszkanie. W ofercie już tylko lokale handlowe.

Osiedle Czarnieckiego - sprzedano ostatnie mieszkanie. W ofercie już tylko lokale handlowe.

Większy wkład własny? To nie problem!

Większy wkład własny? To nie problem!

Stare dzielnice, nowy charakter

Stare dzielnice, nowy charakter

Wilda jest obecnie jedną z części Poznania. Stanowi fragment zarówno jednostki administracyjnej Osiedle Wilda, jak i historyczne obszary wsi o tej samej nazwie, która została przyłączona do miasta w 1900 roku. Jej bogata historia i atrakcyjna lokalizacja sprawiły, że obrosła wieloma mitami i legendami. Mowa tu zwłaszcza o słynnym Poznańskim Czerwcu, który zapoczątkował bunt przeciw władzy komunistycznej, a którego głównymi uczestnikami byli robotnicy Zakładu im. Stalina, później przekształconego w Zakłady im. Hipolita Cegielskiego. Jak dziś wygląda Wilda? To obszar dość mocno zróżnicowany, stąd przez wielu dzielony na Górną oraz Dolną Wildę. Pierwsza część jest bardziej mieszkaniowa, jednolita, a jej układ urbanistyczny dobrze zaprojektowany wokół dwóch głównych ulic. Drugą część natomiast stanowi przede wszystkim bardzo mieszana zabudowa wraz z wieloma zakładami przemysłowymi. I tu, i tu buduje się nowe mieszkania na Wildzie. W 2011 roku utworzono pomocniczą jednostkę administracyjną Osiedla Wilda, do której oprócz historycznych terenów Wildy włączono także Świerczewo i część Dębca. Mimo to, w mentalności mieszkańców nazwa ta będzie zawsze odnosiła się do terenów wzdłuż ulic 28 czerwca 1956 r., Dolnej Wildy i Górnej Wildy. Dębiec jest już zupełnie innym regionem.

Mieszkania w Poznaniu na Wildzie

Architektura tego rejonu stolicy Wielkopolski jest dość jednolita przy głównych arteriach drogowych i mieszana na uliczkach bocznych. Starsze budynki powstawały w stylu klasycystycznym urozmaicone o elementy z Bliskiego Wschodu, jak np. wykusze, czy modne wtedy boniowanie elewacji. Jednolitość zabudowy przez długi czas udało się utrzymać na tym samym poziomie, z czasem pojawiły się jednak osiedla robotnicze, a wraz z nimi nowe koncepcje dużych domów wielo- i jednorodzinnych. Obecnie powstają również nowocześnie zaprojektowane mieszkania. W Poznaniu na Wildzie widać zwłaszcza wiele starszych budynków z czerwonej cegły - niektóre nowe inwestycje zachowują ten koloryt, jednak większość stawia na beże i biele, znacznie wyróżniając się spośród krajobrazu. Powstające obecnie pojedyncze budynki mieszkalne mają wiele zalet, które są wręcz niezbędne na Wildzie w Poznaniu. Mieszkania są bardziej przestronne i ciche, a do tego można dokupić miejsca parkingowe. Z parkowaniem w tak gęstej zabudowie może być problem, dlatego wielu deweloperów decyduje się umieścić w swojej ofercie miejsca w garażach podziemnych.

Cena mieszkania na sprzedaż: Poznań Wilda

W tej części miasta koszty zakupu nieruchomości są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od standardu, dokładnej lokalizacji, udogodnień. Średnia cena mieszkania w Poznaniu na Wildzie wynosi 5 700 zł/m kw. Jednak jest to tylko orientacyjna kwota, ponieważ można się spotkać zarówno z cenami znacznie wyższymi, nawet ok. 7 000 zł/ m kw., jak i niższymi, np. 5 300 zł/m kw. Niemniej rzadko kiedy w ofercie deweloperów pojawiają się mieszkania w Poznaniu na Wildzie, w cenie niższej niż 5 000 zł/m kw. Zważywszy na to, że wartość nieruchomości stale rośnie, nie można się też spodziewać, że cena spadnie. W porównaniu do innych części miasta, koszty zakupu nieruchomości są tu dość atrakcyjne. Średnia cena lokali w stolicy Wielkopolski wynosi ok. 6 200 zł/m kw.; oczywiście im popularniejsza dzielnica, tym drożej. Wilda znajduje się blisko centrum, posiada również dobrze zorganizowaną infrastrukturę miejską. Dlatego koszty zakupu nieruchomości w tym rejonie mogą wydawać się stosunkowo niskie na tle innych dzielnic.

Czy warto zainwestować w mieszkania do wynajęcia, w Poznaniu na Wildzie?

Wilda jest atrakcyjną dzielnicą. Dużo się tu dzieje pod kątem kulturalno-sportowym, a ponadto mają tu siedziby uczelnie i przedsiębiorstwa. Bliskość do centrum również nie jest bez znaczenia. Z powyższych względów można się pokusić o sprawdzenie opłacalności inwestycji w mieszkania do wynajęcia. W Poznaniu na Wildzie jest jeszcze stosunkowo tanio, w przeciwieństwie do innych dzielnic znajdujących się blisko Starego Rynku. To zachęca wielu studentów, pracowników i rodzin do poszukiwania lokalu właśnie tutaj. Wielu z nich woli wynająć M w nowym budownictwie, z miejscem parkingowym i innymi udogodnieniami. Ceny nowego mieszkania do wynajęcia w Poznaniu na Wildzie wahają się od ok. 1 400 do nawet 2 300 zł za miesiąc, za kawalerkę. Głównymi czynnikami wpływającymi na cenę są oczywiście standard, np. luksusowe wyposażenie, oraz lokalizacja, np. w otoczeniu zieleni. Istotna jest bliskość infrastruktury miejskiej. Dwupokojowy lokal można znaleźć w podobnych cenach: od ok. 1 500 do 2 800 zł za miesiąc. Co istotne, czynsze w Poznaniu nie są tak wysokie, można zatem zyskać niemały stały miesięczny przychód z wynajmu.

Komunikacja

Ten rejon jest świetnie skomunikowany z pozostałą częścią miasta. Przebiegają tu dwie drogi wojewódzkie: nr 196 i nr 430. Ponadto głównymi drogami dzielnicy są te o dużym znaczeniu dla całego miasta. Należą do nich: Dolna Wilda, Górna Wilda, Droga Dębińska, 18 czerwca 1958 r., Wierzbięcice. Gęsta sieć dróg ułatwia przemieszczanie się po Wildzie, a także rozładowywanie korków w czasie godzin szczytu. Ponadto w większości są to drogi dobrze zachowane i regularnie remontowane. Osoby szukające mieszkania na sprzedaż, na Wildzie w Poznaniu nie mają o co się martwić również w kwestii komunikacji miejskiej. Odpowiedzialny za nią jest Zakład Komunikacji Miejskiej. W tej części Poznania obsługuje on 5 linii tramwajowych oraz 11 linii autobusowych miejskich, w tym 4 dzienne i 7 nocnych. Ponadto funkcjonują również dwie linie autobusowe podmiejskie do Lubonia i Chludowa. Warto zwrócić uwagę na system biletowy obowiązujący na terenie całego miasta. Każdy mieszkaniec powinien mieć Poznańską Elektroniczną Kartę Aglomeracyjną, którą odbija po wejściu i przed wyjściem z autobusu lub tramwaju. Na terenie Wildy znajduje się również dworzec kolejowy PKP obsługujący linie krajowe i regionalne. Istotnym i zyskującym coraz większe znaczenie środkiem transportu jest również rower. Liczne ścieżki rowerowe pozwalają dotrzeć do celu, unikając korków.

Dlaczego warto zamieszkać na Wildzie?

Wilda jest bardzo klimatycznym miejscem ze swoją historią. Znaczący jej rozwój nastąpił w drugiej połowie XX wieku, choć obecnie odzyskuje swój dawny blask. Dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze miejskiej oraz atrakcyjnym cenom nieruchomości przyciąga studentów, rodziny, pracujących. Centrum stanowi tu Rynek Wildecki, przy którym znajduje się jedno z największych targowisk w Poznaniu. Niedaleko funkcjonują Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego oraz poszczególne wydziały wraz z rektoratem Politechniki Poznańskiej. Wilda zachwyca mieszkańców ilością zieleni: Park Izabeli i Jarogniewa Drwęskich, Park im. Jana Pawła II, duża ilość ogródków działkowych. Ponadto w dzielnicy otwarte dla mieszkańców są liczne obiekty sportowo-rekreacyjne: stadion im. Edmunda Szyca, korty tenisowe, lodowisko “Chwiałka”, pływalnia. Aktywnie działa tu Klub Sportowy Warta. Z obiektów kulturalnych warto wymienić filie Biblioteki Raczyńskich. Organizowane są tu liczne spotkania literackie i warsztaty dla dzieci. Wilda jest przyjemną dzielnicą do mieszkania, na której zobaczyć można wiele zabytków, ciekawych architektonicznie budynków i słynne Zakłady im. Hipolita Cegielskiego.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij