Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe domy Wrocław, Psie Pole

-25 ofertw 3 inwestycjach
 • Osada Leśna Przystań

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi Osada Leśna Przystań znajduje się na Osobowicach, ul. Lipska (5,6 km od centrum Wrocławia), jest realizowana przez dewelopera Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o. o.. Inwestycja Osada Leśna Przystań jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 28 domów jednorodzinnych. Aktualnie na sprzedaż pozostało 16 nowych domów o powierzchniach od 124 do 146 m2.

  Nowe domy na sprzedaż Wrocław, Psie Pole, Osobowice, ul. Lipska (5,6 km od centrum Wrocławia)
  Ceny od: 6 071 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Osada Leśna Przystań
  • Termin oddania: 2 kw. 2020
  • Liczba domów: 16
  • Powierzchnia: 124 - 146 m2
  • Liczba pokoi: 5
  Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o. o.
  Domy spełniające kryteria
 • Małe Wilczyce

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi Małe Wilczyce znajduje się w Wilczycach, Wilczyce (0,1 km od Wrocławia), jest realizowana przez dewelopera BNM Development Sp. z o.o.. Inwestycja Małe Wilczyce jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 130 domów jednorodzinnych. Aktualnie na sprzedaż pozostało 5 nowych domów o powierzchniach od 115 do 209 m2.

  Nowe domy na sprzedaż wrocławski, Wilczyce, Wilczyce (0,1 km od Wrocławia)
  Ceny od: 4 287 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Małe Wilczyce
  • Termin oddania: 3 kw. 2020
  • Liczba domów: 5
  • Powierzchnia: 115 - 209 m2
  • Liczba pokoi: 4 - 5
  BNM Development Sp. z o.o.
  Domy spełniające kryteria
 • Osiedle Lipcowe

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi Osiedle Lipcowe znajduje się na Świniarach, ul. Zalipie (10,3 km od centrum Wrocławia), sprzedaż prowadzi JOT-BE Nieruchomości Sp. z o.o.. Inwestycja Osiedle Lipcowe została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2018 roku. Inwestycja składa się z 12 domów jednorodzinnych. Aktualnie na sprzedaż pozostały 4 nowe domy o powierzchni 91 m2.

  Nowe domy na sprzedaż Wrocław, Psie Pole, Świniary, ul. Zalipie (10,3 km od centrum Wrocławia)

  Inwestycja polecana

  Osiedle Lipcowe
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba domów: 4
  • Powierzchnia: 91 m2
  • Liczba pokoi: 4
  JOT-BE Nieruchomości Sp. z o.o.
  Domy spełniające kryteria

Wiadomości na temat Psiego Pola

Więcej wiadomości
Czy warto zamieszkać na peryferiach Wrocławia?

Czy warto zamieszkać na peryferiach Wrocławia?

Rosnąca Forma Archicomu – nowe mieszkania przy ul. Czartoryskiego

Rosnąca Forma Archicomu – nowe mieszkania przy ul. Czartoryskiego

Womak Holding wzbogaci ofertę usługową kompleksowego osiedla Olimpia Port.

Womak Holding wzbogaci ofertę usługową kompleksowego osiedla Olimpia Port.

Szukasz nowych domów we Wrocławiu? Psie Pole jest miejscem, które warto sprawdzić!

 

Psie Pole to dawna dzielnica administracyjno-samorządowa Wrocławia położona w jego północnej części. Składają się na nią obszary po prawej stronie Odry, na przykład Karłowice, Osobowice i dawne miasto Psie Pole. Po lewej stronie rzeki do tego terytorium przynależy Kleczków wraz z dworcem Nadodrze. Domy na Psim Polu to głównie zabudowa jednorodzinna, willowa i niskie kamienice, chociaż ostatnimi czasy zaczyna się to zmieniać. Ożywiony rozwój miasteczkowej części Psiego Pola przypada na XIX w. Wtedy zainteresowali się nim inwestorzy - powstały tutaj, między innymi, cegielnia, fabryka pomp i zakłady pralnicze. Pierwsze osiedla mieszkalne miały charakter robotniczy i były zlokalizowane w pobliżu zakładów przemysłowych. Obecnie tendencja jest raczej odwrotna - decydując się na zakup domu na Psim Polu, nie wybieramy raczej inwestycji położonych blisko obszarów fabrycznych. W przypadku tej ex-dzielnicy, duży zespół przemysłowy umiejscowiony jest na południowym wschodzie i obejmuje, między innymi, zakłady Polmosu, Polifarbu, oddział fabryki Volvo i wytwórnia sprzętu gospodarstwa domowego Whirlpool Polar.

 

Gdzie powstają nowe domy we Wrocławiu na Psim Polu?

Psie Pole to swoiste miasteczko w mieście. Ma własny rynek, centra kulturalne, punkty handlowe i usługowe, a także placówki edukacyjne. Główną arterią tego obszaru jest al. Jana Kasprowicza, która łączy wschód dzielnicy z jej zachodem. Ponadto przez środek tych terenów przebiega odcinek Śródmiejskiej Obwodnicy Wrocławia i droga E-67. Deweloperzy budujący domy na Psim Polu korzystają z tych atutów lokalizacyjnych. Na korzyść przedsiębiorców działają zarówno duża samowystarczalność dzielnicy, jak i bliskość węzła AOW. Nowe inwestycje powstają również w pobliżu terenów zielonych, a tych jest tutaj sporo: las rędziński, sołtysowicki, osobowicki, strachociński, zakrzowski i wojnowski. Zajmują one duże obszary na obrzeżach dzielnicy. Powstawaniu nowych domów we Wrocławiu na Psim Polu sprzyja również fakt, że duża część zabudowy tego obszaru jest utrzymana w podmiejskim charakterze. Tam, gdzie pojawia się potrzeba jej uzupełnienia, deweloperzy starają się dopasować swoje projekty do otoczenia. Oprócz budynków przedwojennych można tu spotkać również PRL-owskie wielkopłytowce i bloki z lat 90-tych.

 

Jak może wyglądać Twój wymarzony dom na Psim Polu?

Nowe domy we Wrocławiu na Psim Polu są najczęściej budynkami jednorodzinnymi wolnostojącymi lub w zabudowie szeregowej, przeważnie piętrowe. Rzadziej zdarzają się domy parterowe. Bywa też, że projekty przewidują poddasze użytkowe, które można zagospodarować i powiększyć w ten sposób metraż. Do budowy i wykończenia deweloperzy używają nowoczesnych materiałów, które wpływają zarówno na trwałość, jak i estetykę inwestycji. Osiedla są kameralne, rzadko liczą więcej niż 30 domów, tak więc można uniknąć nerwowości i anonimowości charakterystycznej dla wielorodzinnych wieżowców. Rozkłady pomieszczeń w domach na Psim Polu są funkcjonalne i można je z łatwością dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Zdarza się też, że deweloperzy oferują klientom wprowadzanie zmian w projekcie na etapie budowy. Inni mają w ofercie propozycję wykończenia wnętrza “pod klucz”, co jest optymalnym rozwiązaniem dla osób chcących zaoszczędzić czas. Do nowych domów we Wrocławiu na Psim Polu przynależą duże, przestronne tarasy i działki o różnych wielkościach.

 

Dom na Psim Polu jako inwestycja

Inwestycja w nieruchomości w dalszym ciągu bardziej się opłaca niż zamrażanie środków na lokacie bankowej. Zakup domu pod wynajem jest praktyką rzadziej spotykaną niż ma to miejsce w przypadku mieszkań, ale może się opłacić. Głównym czynnikiem powodzenia tego przedsięwzięcia jest lokalizacja. Największe wzięcie mają domy położone w dużych miastach, najlepiej akademickich i dodatkowo w centrum lub dzielnicach dobrze z nim skomunikowanych. Nowe domy we Wrocławiu na Psim Polu spełniają przynajmniej jeden z tych warunków. Dużym atutem w ich przypadku jest też cena za mkw., niższa niż w innych częściach miasta. Osoby, które chcą kupić dom na wynajem muszą się bowiem spodziewać dużego kosztu początkowego. A czy taka inwestycja się opłaca? Owszem, ale zamiast wynająć cały dom, lepiej będzie podzielić go na pokoje i wynajmować je oddzielnie. Wymaga to więcej uwagi i nakładów czasu, ale też generuje lepszy zysk. Można również nastawić się na wynajem noclegowy albo stricte pracowniczy - przy dużej imigracji zarobkowej rozwiązanie to zyskuje na popularności.

 

Ile kosztują domy na Psim Polu?

Ceny nieruchomości w Polsce cały czas rosną i nie zanosi się na to, aby ta tendencja się zmieniła. Najszybciej zjawisko to zachodzi w Gdańsku, Poznaniu i Warszawie, ale Wrocław zajmuje w tym rankingu czwarte miejsce. Podstawowym czynnikiem wpływającym na taki stan rzeczy jest koszt materiałów budowlanych, które podrożały o ponad 30%. Brakuje również pracowników, szczególnie wykwalifikowanych. Nie lepiej wygląda sytuacja z zasobami działek budowlanych - jest ich coraz mniej, a położone w dobrych lokalizacjach kosztują fortunę. Ile zatem może kosztować potencjalny dom na Psim Polu? Ta akurat dzielnica w skali Wrocławia prezentuje się korzystnie. Średnia cena za mkw. domu wynosi tutaj ok. 4,3 tys. zł. Dla porównania - średnia wartość dla Krzyków to 5,5 tys. zł za mkw., a w Śródmieściu to aż 6,6 tys. zł. Planując przeprowadzkę na Psie Pole trzeba jednak wziąć pod uwagę dojazdy, które mogą się okazać uciążliwe i prawdopodobnie będą generować koszty dla domowego budżetu. Inna sprawa o której trzeba pamiętać, to standard - im będzie wyższy, tym droższy ostatecznie okaże się dom.

 

Czy warto zamieszkać na Psim Polu?

Niskie ceny mieszkań i domów to jedna ze składowych rosnącej popularności Psiego Pola. Pewna część osób nie ma nic przeciwko utrudnieniom komunikacyjnym, w zamian woli zamieszkać w miejscu, gdzie jest spokój, dużo zieleni i rozbudowana sieć ścieżek rowerowych. Szczególną sympatią cieszą się wały nad Widawą, ulubiona przestrzeń biegaczy, rowerzystów i spacerowiczów. Mieszkańcy Psiego Pola podkreślają, że mimo męczących korków, lubią swoją dzielnicę, bowiem wszystko co potrzebne mają na miejscu. Ma ona dość wyraźny charakter prorodzinny. Często organizowane są sezonowe pikniki, zajęcia sportowe dla dorosłych i dzieci oraz seanse filmowe, za które odpowiedzialne jest Centrum Biblioteczno-Kulturalne Fama. Bliskość Odry stwarza też wiele możliwości wędkarzom i wielbicielom sportów wodnych - w marinie można zrobić kurs motorowodny lub żeglarski. Amatorzy militariów mogą odwiedzić Muzeum Militarne Fort Wrocław, a także nabyć umiejętności strzeleckie W Centrum Łucznictwa Tradycyjnego.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij