Największa oferta mieszkań i domów od deweloperów Sprawdź dlaczego możesz nam zaufać?

RynekPierwotny.pl prezentuje atrakcyjne oferty wprost od deweloperów.

Bez pośredników i bez prowizji

Bez pośredników
i bez prowizji

Nie jesteśmy agencją
nieruchomości.
Prezentujemy najlepsze oferty
bezpośrednio od deweloperów.

Szybka odpowiedź od dewelopera

Szybka odpowiedź
od dewelopera

Na Twoje zapytanie większość
deweloperów odpowie w ciągu godziny.
Niektórzy przedstawią Ci ofertę już
kilka minut po otrzymanym zgłoszeniu.

Precyzyjna wyszukiwarka ofert

Precyzyjna
wyszukiwarka ofert

Używaj wyszukiwarki, a odkryjesz
wiele atrakcyjnych nieruchomości.
Jeśli nie masz czasu skorzystaj z opcji
„Znajdziemy dla Ciebie”.

     Szukasz nowe mieszkania Kraków, Czyżyny

     -392 ofertyw 8 inwestycjach
     • Osiedle Botanika

      Inwestycja Osiedle Botanika znajduje się na Czyżynach, ul. Tomickiego (5,6 km od centrum Krakowa), jest realizowana przez dewelopera Stylhut Sp. z o.o.. Inwestycja Osiedle Botanika jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2018 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym znajdują się lokale o powierzchniach od 29 do 88 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną. W inwestycji Osiedle Botanika znajdują się 2 mieszkania, które można nabyć z rządowa dopłatą z programu Mieszkanie dla Młodych.

      Kraków, Czyżyny, ul. Tomickiego (5,6 km od centrum Krakowa)
      Ceny od: 5 239 zł/m2
      • Termin oddania: 3 kw. 2018
      • Liczba Mieszkań: 38
      • Powierzchnia: 29 - 88 m2
      • Liczba pokoi: 1 - 4
     • Apartamenty Lema

      Inwestycja Apartamenty Lema znajduje się na Grzegórzkach, ul. Lema (3 km od centrum Krakowa), jest realizowana przez dewelopera GL Development. Inwestycja Apartamenty Lema jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2018 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajdują się 52 lokale mieszkalne o powierzchniach od 39 do 109 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

      Kraków, Grzegórzki, ul. Lema (3 km od centrum Krakowa)
      Ceny od: 6 950 zł/m2
      • Termin oddania: 2 kw. 2018
      • Liczba Mieszkań: 33
      • Powierzchnia: 39 - 109 m2
      • Liczba pokoi: 2 - 4
     • Centralna Park

      Inwestycja Centralna Park znajduje się na Czyżynach, ul Centralna (4,5 km od centrum Krakowa), jest realizowana przez dewelopera LC Corp S.A.. Inwestycja Centralna Park jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2018 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 5 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 800 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 33 do 74 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

      Kraków, Czyżyny, ul Centralna (4,5 km od centrum Krakowa)
      Ceny od: 4 999 zł/m2
      • Termin oddania: 4 kw. 2018
      • Liczba Mieszkań: 82
      • Powierzchnia: 33 - 74 m2
      • Liczba pokoi: 2 - 4
     • Dąbska

      Inwestycja Dąbska znajduje się na Grzegórzkach, ul. Dąbska (3,1 km od centrum Krakowa), jest realizowana przez dewelopera Dasta Invest Sp. z o.o.. Inwestycja Dąbska jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2018 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajdują się 102 lokale mieszkalne o powierzchniach od 43 do 111 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 8 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

      Kraków, Grzegórzki, ul. Dąbska (3,1 km od centrum Krakowa)
      Ceny od: 6 900 zł/m2
      • Termin oddania: 3 kw. 2018
      • Liczba Mieszkań: 30
      • Powierzchnia: 43 - 111 m2
      • Liczba pokoi: 2 - 4
     • Fajny Dom, etap V

      Inwestycja Fajny Dom, etap V znajduje się na Czyżynach, ul. Sołtysowska 12b (5,2 km od centrum Krakowa), jest realizowana przez dewelopera Mota-Engil Real Estate Management Sp. z o.o.. Inwestycja Fajny Dom, etap V jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2018 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 4 budynków wielorodzinnych, w których znajdują się lokale o powierzchniach od 27 do 75 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne. W inwestycji Fajny Dom, etap V znajduje się 7 mieszkań, które można nabyć z rządowa dopłatą z programu Mieszkanie dla Młodych.

      Kraków, Czyżyny, ul. Sołtysowska 12b (5,2 km od centrum Krakowa)
      Ceny od: 5 250 zł/m2
      • Termin oddania: 3 kw. 2018
      • Liczba Mieszkań: 108
      • Powierzchnia: 27 - 75 m2
      • Liczba pokoi: 1 - 4
     • Supernova

      Inwestycja Supernova znajduje się na Grzegórzkach, ul. Lema (3,2 km od centrum Krakowa), jest realizowana przez dewelopera Cordia Polska. Inwestycja Supernova jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 5 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 191 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 37 do 99 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

      Kraków, Grzegórzki, ul. Lema (3,2 km od centrum Krakowa)
      • Termin oddania: 3 kw. 2019
      • Liczba Mieszkań: 64
      • Powierzchnia: 37 - 99 m2
      • Liczba pokoi: 2 - 3
     • Hynka

      Inwestycja Hynka znajduje się na Czyżynach, ul. Hynka (5,1 km od centrum Krakowa), jest realizowana przez dewelopera Dasta Invest Sp. z o.o.. Inwestycja Hynka jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2018 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajdują się 92 lokale mieszkalne o powierzchniach od 39 do 105 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 10 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

      Kraków, Czyżyny, ul. Hynka (5,1 km od centrum Krakowa)
      Ceny od: 6 150 zł/m2
      • Termin oddania: 3 kw. 2018
      • Liczba Mieszkań: 29
      • Powierzchnia: 39 - 105 m2
      • Liczba pokoi: 2 - 5
     • Dolna 4

      Inwestycja Dolna 4 znajduje się na Czyżynach, ul. Dolna/ Strumyk (4,6 km od centrum Krakowa), sprzedaż prowadzi Emmerson Lumico Sp. z o.o.. Inwestycja Dolna 4 jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2018 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których znajdują się lokale o powierzchniach od 37 do 93 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

      Kraków, Czyżyny, ul. Dolna/ Strumyk (4,6 km od centrum Krakowa)
      Ceny od: 6 100 zł/m2
      • Termin oddania: 2 kw. 2018
      • Liczba Mieszkań: 8
      • Powierzchnia: 37 - 93 m2
      • Liczba pokoi: 2 - 4

     Wiadomości na temat Czyżyn

     Więcej wiadomości

     Czyżyny, a dokładniej Dzielnica XIV, sąsiaduje bezpośrednio z takimi dzielnicami, jak Grzegórzki, Podgórze, Nowa Huta, Bieńczyce, Mistrzejowice, Prądnik Czerwony. Aż do 1945 roku stanowiła osobną miejscowość, następnie została przyłączona do Krakowa. Jednak już dużo wcześniej kontakty obydwu miejscowości były bardzo bliskie, głównie gospodarcze i polityczne. Po drugiej wojnie światowej Czyżyny stały się częścią miasta stołecznego. Wtedy też znacznie rozbudowano dzielnicę pod kątem mieszkania. Czyżyny zostały zapełnione blokami z wielkiej płyty, powstały osiedla Dywizjonu 303 oraz 2 Pułku Lotniczego. Rozwinął się także przemysł oraz infrastruktura społeczna. To jedna z największych dzielnic Krakowa, a zarazem bogata w ofertę sportową, handlową, kulturową i oświatową. Dzięki temu przyciąga wielu młodych ludzi, rodzin, osób pracujących. Również komunikacja stoi na wysokim poziomie.

     Nowe mieszkania: Czyżyny

     W opisywanej tu dzielnicy powstaje bardzo dużo nowych inwestycji. Mieszkania na Czyżynach cieszą się dużą popularnością ze względu na lokalizację, ale również nowoczesne budownictwo, wiele udogodnień, brak przynależności do spółdzielni mieszkaniowej. Nowe inwestycje to całe kameralne osiedla, które cechuje niskie budownictwo, dbałość o ekologię i komfort mieszkańca. Niemniej można spotkać także bardzo ciekawe architektonicznie pojedyncze budynki, np. Apartamenty Lema przy ulicy Lema. W ramach udogodnień można najczęściej skorzystać z podziemnego lub naziemnego parkingu, placów zabaw, komórek lokatorskich, ścieżek rowerowych i do biegania. Właściciele mieszkania na Czyżynach w Krakowie mogą skorzystać również z basenów, siłowni, klubów fitness i przedszkoli, jeśli takie są przewidziane w danej inwestycji. Często zdarza się, że karnety na baseny czy do siłowni są dla nich darmowe. Nowe budownictwo cechuje również dbałość o komfort. Dlatego na piętrach znajduje się mało mieszkań, budynki są niskie, a ściany między mieszkaniami grubsze. Duże balkony, loggie, tarasy czy ogródki często nie są wliczane w metraż mieszkania, a ich wielkość jest większa niż przeciętnie.

     Cena mieszkania: Czyżyny

     Koszt zakupu nowej nieruchomości w tej dzielnicy nie jest duży w porównaniu z innymi. Średnia cena za nowe mieszkanie na Czyżynach wynosi ok. 6 500 zł.mkw. Dla porównania, na Starym Mieście nieruchomości kosztują średnio ok. 11 500 zł/mkw, a na Grzegórzkach ok. 8 100 zł/mkw. Na tak niską cenę mieszkania na Czyżynach w porównaniu z innymi dzielnicami Krakowa wpływa oczywiście lokalizacja. Im dalej od centrum, tym taniej, mimo że standard może być o wiele lepszy. Jednak w tak dużym mieście, jak Kraków, który ma bardzo rozbudowaną komunikację miejską, dojazd niemal w każdą stronę nie stanowi problemu. Zyskać za to można powietrze z mniejszą ilością smogu przez wzgląd na niewielką ilość kamienic, większą ciszę i udogodnienia mieszkaniowe. Nowe mieszkanie o metrażu 40,15 mkw można kupić już za ok. 254 000 zł, co jest bardzo atrakcyjną stawką na tle okolicznych dzielnic. Dodatkowo miejsca parkingowe również sprzedawane są w dość niskich cenach. Dzięki temu nowe inwestycje w tej dzielnicy przyciągają wielu inwestorów oraz osób poszukujących pierwszego własnego M.

     Mieszkania na Czyżynach: wynajem czy sprzedaż?

     Jeśli ktoś szuka nieruchomości pod inwestycję, często rozważa jej późniejszy wynajem lub sprzedaż. W przypadku dzielnicy takiej, jak Czyżyny, mieszkania opłaca się zarówno odsprzedawać, jak i wynajmować. Inwestycje tutaj stale zyskują na wartości. Ich zakupem interesują się często rodziny lub osoby pracujące. Tym pierwszym zależy na kilku pokojowych nieruchomościach, tym drugim na kawalerkach. Popyt dotyczy zwłaszcza lokali 2 i 3-pokojowych o metrażach od 39 do 60 mkw. Niemniej wynajem jest równie opłacalny. Zwłaszcza wynajem studentom, którzy uczęszczają do jednej z uczelni położonych w dzielnicy Czyżyny. Mieszkania na wynajem mogą być stałym źródłem dochodu dla wielu osób. Średnia cena najmu pokoju wynosi ok. 700 zł/miesiąc plus opłaty za media. Wiele zależy jednak od standardu, lokalizacji czy udogodnień. Pokoju do wynajęcia szukają także młodzi ludzie po studiach, którzy dopiero rozpoczęli swoją ścieżkę zawodową. Mieszkanie na Czyżynach warto kupić zarówno pod dalszą odsprzedaż, jak i wynajem.

     Uczelnie i przemysł

     Na Czyżynach swoją siedzibę ma jedna z najważniejszych krakowskich uczelni, czyli Politechnika Krakowska. Oprócz poszczególnych wydziałów, znajduje się tu także kompleks akademików. Kolejną dużą uczelnią na Czyżynach jest Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha. Dwie wspomniane wyżej uczelnie wraz z terenami obejmującymi stadiony, korty tenisowe czy akademiki zajmują spory obszar dzielnicy. Także wiele znanych firm ma swoje siedziby właśnie tutaj. Najsłynniejsza z nich to Comarch, dalej EDF Polska i wiele innych. Przez wzgląd na ilość uczelni, mieszkania na Czyżynach cieszą się stałym popytem zwłaszcza wśród młodych osób. To stanowi przyczynę, dla której wiele osób decyduje się na kupno nieruchomości typowo pod wynajem. Obecność uczelni wpływa również na atrakcje kulturalne dzielnicy.

     Atrakcje dla mieszkańców

     Na Czyżynach znajduje się wiele atrakcji kulturalnych i sportowych dla mieszkańców. Osoby lubiące przebywać na łonie natury mogą przejść się do Parku Lotników Polskich, którego obszar zajmuje ok. 60 ha. Znajdują się w nim liczne ścieżki rowerowe, skwery, alejki, a także dwa pomniki ku czci lotników: Chwała Lotnikom oraz Ku czci lotników polskich poległych w latach 1939-1945. Niedaleko swoją siedzibę ma Muzeum Lotnictwa Polskiego, które powstało na dawnym lotnisku Rakowice-Czyżyny. Instytut ten organizuje liczne imprezy edukacyjne związane z lotnictwem, w czasie których można obejrzeć ponad 200 eksponatów. Jest to ósme najlepsze muzeum lotnictwa na świecie wg. stacji CNN. Na Czyżynach znajduje się Expo Kraków, w którym odbywa się wiele imprez, np. Targi Młodej Pary, ESP, Targi Mieszkań i Domów. To nie jedyne takie miejsce. Właściciele i najemcy mieszkania na Czyżynach mają blisko do Tauron Areny - stadionu pełnego koncertów i licznych wydarzeń kulturalno-sportowych. Oprócz powyższych, dzielnica pełna jest lokali usługowych z różnych branż, siłowni, miejsc oferujących szeroko rozumianą rozrywkę: od klubów (np. kwadrat), przez parki trampolin, aż po centra handlowe.

     Znajdziemy dla Ciebie