Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe domy Wrocław, Fabryczna

-52 ofertyw 5 inwestycjach
 • Ratyń II

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi Ratyń II znajduje się na Ratyniu, ul. Pejzażowa (13,5 km od centrum Wrocławia), jest realizowana przez dewelopera DŚ Development S.C.. Inwestycja Ratyń II jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 6 domów jednorodzinnych. Aktualnie na sprzedaż pozostał 1 nowy dom o powierzchni 130 m2.

  Nowe domy na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Ratyń, ul. Pejzażowa (13,5 km od centrum Wrocławia)

  Inwestycja polecana

  Ratyń II
  • Termin oddania: 4 kw. 2020
  • Liczba domów: 1
  • Powierzchnia: 130 m2
  • Liczba pokoi: 4
  DŚ Development S.C.
  Domy spełniające kryteria
 • Malownicze Złotniki

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi Malownicze Złotniki znajduje się na Marszowicach, ul. Zakopiańska (12,8 km od centrum Wrocławia), jest realizowana przez dewelopera Osiedle Malownicze Sp. z o.o. Sp. K.. Inwestycja Malownicze Złotniki jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 62 domów jednorodzinnych. Aktualnie na sprzedaż pozostało 5 nowych domów o powierzchniach od 85 do 114 m2.

  Nowe domy na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Marszowice, ul. Zakopiańska (12,8 km od centrum Wrocławia)

  Inwestycja polecana

  Malownicze Złotniki
  • Termin oddania: 2 kw. 2020
  • Liczba domów: 5
  • Powierzchnia: 85 - 114 m2
  • Liczba pokoi: 3 - 4
  Osiedle Malownicze Sp. z o.o. Sp. K.
  Domy spełniające kryteria
 • Postepowa 6

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi Postepowa 6 znajduje się na Muchoborze Wielkim, ul. Postępowa 6 (7 km od centrum Wrocławia), sprzedaż prowadzi N-Home Nazarewicz Nieruchomości. Inwestycja Postepowa 6 jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 10 domów jednorodzinnych. Aktualnie na sprzedaż pozostało 5 nowych domów o powierzchniach od 89 do 140 m2.

  Nowe domy na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Muchobór Wielki, ul. Postępowa 6 (7 km od centrum Wrocławia)

  Inwestycja polecana

  Postepowa 6
  • Termin oddania: 3 kw. 2019
  • Liczba domów: 5
  • Powierzchnia: 89 - 140 m2
  • Liczba pokoi: 3 - 4
  N-Home Nazarewicz Nieruchomości
  Domy spełniające kryteria
 • Osiedle Ratyń etap VI

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi Osiedle Ratyń etap VI znajduje się na Ratyniu, ul. Gromadzka (13,6 km od centrum Wrocławia), jest realizowana przez dewelopera DŚ Development S.C.. Inwestycja Osiedle Ratyń etap VI jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 8 domów jednorodzinnych. Aktualnie na sprzedaż pozostał 1 nowy dom o powierzchni 132 m2.

  Nowe domy na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Ratyń, ul. Gromadzka (13,6 km od centrum Wrocławia)
  Ceny od: 4 541 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Osiedle Ratyń etap VI
  • Termin oddania: 3 kw. 2020
  • Liczba domów: 1
  • Powierzchnia: 132 m2
  • Liczba pokoi: 4
  DŚ Development S.C.
  Domy spełniające kryteria
 • Rodzinne Żerniki

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi Rodzinne Żerniki znajduje się na Żernikach, ul. Rezedowa (8 km od centrum Wrocławia), jest realizowana przez dewelopera Grupa CTE. Inwestycja Rodzinne Żerniki jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 40 domów jednorodzinnych. Aktualnie na sprzedaż pozostało 40 nowych domów o powierzchniach od 124 do 134 m2.

  Nowe domy na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Żerniki, ul. Rezedowa (8 km od centrum Wrocławia)
  Ceny od: 4 706 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Rodzinne Żerniki
  • Termin oddania: 1 kw. 2021
  • Liczba domów: 40
  • Powierzchnia: 124 - 134 m2
  • Liczba pokoi: 4
  Grupa CTE
  Domy spełniające kryteria

Wiadomości na temat Fabrycznej

Więcej wiadomości
Czy warto zamieszkać na peryferiach Wrocławia?

Czy warto zamieszkać na peryferiach Wrocławia?

Znajdź swoje „M” podczas Mieszkaniowego Dnia Otwartego

Znajdź swoje „M” podczas Mieszkaniowego Dnia Otwartego

Inteligentne mieszkania od dewelopera Bouygues Immobilier

Inteligentne mieszkania od dewelopera Bouygues Immobilier

Fabryczna to, obecnie już nieistniejąca, największa dzielnica Wrocławia. Sama nazwa pozostała jako jednostka używana w niektórych urzędach, np. do celów statystycznych. Niemniej w świadomości mieszkańców jest wciąż żywa. Dlatego właśnie często szukają oni mieszkania czy domów we Wrocławiu na Fabrycznej, a nie na konkretnych osiedlach. Sama dzielnica składa się oczywiście z licznych obszarów przemysłowych oraz terenów mieszkaniowych będących kiedyś podwrocławskimi miejcowościami. Obecnie obszary te są bardzo popularne wśród wrocławian i przyjezdnych. Zamieszkanie tu oznacza bowiem bardzo rozbudowaną infrastrukturę miejską oraz, w niektórych rejonach, ciszę i spokój. Coraz częściej budowane tu są domy. Wrocław Fabryczna to bardziej atrakcyjne miejsce niż np. podwrocławskie wsie i miasteczka, które nie są tak dobrze zaopatrzone w centra usługowo-handlowe, kulturowe, sportowe, rozrywkowe, drogowe, zdrowotne itd. Ponadto istotnym czynnikiem jest tu również bliskość do centrum miasta, w którym odbywa się wiele imprez kulturalnych i festiwali.

Jeśli domy, to Wrocław Fabryczna

Dzielnica ta jest bardzo często brana pod uwagę przez kupujących, jeśli chodzi o zakup nieruchomości jednorodzinnej. Przyciągają ich zwłaszcza miejskie walory Fabrycznej, ale również typowo podmiejski charakter niektórych terenów. Zapewnienie sobie większej prywatności, komfortu, swobody i czystszego powietrza staje się dla niektórych priorytetem. Dlatego domy na wrocławskiej Fabrycznej są dla nich świetną alternatywą zarówno niewielkich miejscowości pod stolicą Dolnego Śląska, jak i dusznego centrum czy jego okolic.

W 2017 r. oddano do użytku prawie 900 nieruchomości w stolicy Dolnego Śląska. Większość to oczywiście mieszkania w blokach, jednak zauważalna jest również całkiem spora ilość domów. Z roku na rok pojawia się ich coraz więcej. Często wynika to z trzech powodów:

drożeją mieszkania - domy i M o podobnym metrażu można kupić już niemal w tej samej cenie; pojawiły się niewielkie domy na wrocławskiej Fabrycznej, o powierzchni np. 80 mkw.; za niewielkie M w centrum lub modnej dzielnicy nieraz zapłaci się tyle samo, co za znacznie większy dom na obrzeżach.

Kolejnymi powodami, jakie można by tu wymienić, są bogacące się społeczeństwo - pojawienie się tzw. klasy średniej wyższej, a także zmiana priorytetów młodych pokoleń. Zwłaszcza młode rodziny wolą mieszkać w przyjemnej lokalizacji i wyższym standardzie niż na ciasnych blokowiskach. Jeśli więc mają do wyboru mieszkanie i dom w podobnej cenie, wolą wybrać to drugie ze względu na mnogość zalet.

Ile kosztują domy we Wrocławiu na Fabrycznej?

Oczywiście stolica Dolnego Śląska do najtańszych nie należy. Dlatego nie należy się spodziewać niskich kosztów, choć i tak niektórych mogą one zaskoczyć. Średnia cena domów na wrocławskiej Fabrycznej wynosi ok. 4 700 zł/mkw. Mowa tu o nieruchomościach z rynku wtórnego i pierwotnego. Ten drugi jest jednak droższy, dlatego przedział cen, z jakim możemy się tu spotkać, to często 3 800 - 6 000 zł/mkw. Wiele zależy od standardu, lokalizacji i metrażu. Dlatego za całość można zapłacić nawet ponad 700 000 zł. Jednak większość cen kształtuje się między 400 000 a 500 000 zł. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na zakup domu, a nie mieszkania. Tym bardziej, że nowe domy na wrocławskiej Fabrycznej są często budowane w wysokim standardzie.

W porównaniu z innymi stolicami wojewódzkimi, Wrocław wypada dość korzystnie. Najdroższe nieruchomości jednorodzinne można znaleźć w Warszawie, Krakowie i Trójmieście. Jednak już w samym Wrocławiu Fabryczna nie wypada tak dobrze. Domy tutaj wybudowane są jednymi z droższych. Wszystko przez świetnie rozbudowaną infrastrukturę oraz stosunkowo niewielką ilość czasu, jaki jest potrzebny na dojazd do centrum.

Zalety i wady domów na wrocławskiej Fabrycznej

Do zalet niewątpliwie należy dość wysoki standard i liczne udogodnienia. Wielu deweloperów oferuje garaże, ogródki, a niekiedy nawet osiedlowe place zabaw do wyłącznej dyspozycji mieszkańców osiedli. Ogrzewanie jest najczęściej kotłowe. Kilkupoziomowe domy we Wrocławiu na Fabrycznej posiadają najczęściej 3-4 sypialnie, duży salon z aneksem kuchennym, a także co najmniej dwie łazienki. W niektórych przypadkach istnieje możliwość zaadaptowania także strychu. Do ekstra zalet należą m.in. ogrzewanie podłogowe, dostępne media, trzyszybowe okna, tarasy. Okolica to najczęściej parki i lasy, czyli rejony bardzo zielone, ciche i spokojne. Wiele inwestycji ma własne drogi dojazdowe do najbliższej drogi publicznej. Dodatkowo deweloperzy oferują również możliwość wykończenia pod klucz. Praktycznie wszystkie domy we Wrocławiu na Fabrycznej powstają na gruntach własnościowych.

Z wad natomiast należy wymienić oczywiście duży koszt początkowy - bo dom trzeba jeszcze przecież wyposażyć. W niektórych przypadkach również mniej atrakcyjną lokalizację, np. znacznie dalej od infrastruktury miejskiej. Niemniej trudno wymienić tu więcej minusów. Dla każdego będą one bardzo indywidualne.

Komunikacja

Wrocław Fabryczna jest jedną z lepiej skomunikowanych dzielnic. Przede wszystkim przebiegają przez nią drogi krajowe nr 5 i nr 94, a także autostrada A8. Ponadto mieszkańcy mogą skorzystać z dróg wojewódzkich nr 336, 337, 347 i 362. Oprócz nich istotne są ulice: Grabiszyńska, Strzegomska, Legnicka, Popowicka, Pilczycka, Królewiecka, Dolnobrzeska. Wokół znajduje się również bardzo duża ilość innych dróg. Dzięki temu mieszkańcy Fabrycznej bez problemu mogą wszędzie dojechać samochodami: do centrum, do innych dzielnic czy miast.

Fabryczna pod kątem komunikacji miejskiej jest bardzo różnorodna. Tu bardzo duże znaczenia ma konkretna lokalizacja. Domy na wrocławskiej Fabrycznej najczęściej są ulokowane na obrzeżach. Większość deweloperów zapewnia drogi dojazdowe, ale warto sprawdzić również obecność przystanków autobusowych i kolejowych. W niektórych rejonach może okazać się, że znajdują się one dość daleko. Przez Fabryczną przebiega dość rozbudowana sieć Kolei Dolnośląskich - znajduje się tu aż 10 stacji. Znacznie więcej jest oczywiście linii autobusowych, a w części bliższej centrum również tramwajowych. Warto również dodać, że to na Fabrycznej znajduje się Port Lotniczy Wrocław SA.

Fabryczna nie taka przemysłowa

Obecnie znajduje się tu tylko jeden mocno uprzemysłowiony obszar, który w dodatku w ogóle nie przypomina wcześniejszego. Większość fabryk albo upadła, albo przeniosła się poza miasto. Dlatego właśnie nazwa Fabryczna nie odnajduje już odzwierciedlenia w obecnej rzeczywistości. Znacznie więcej znajduje się tu biurowców oraz oczywiście osiedli mieszkaniowych. To również jeden z najbardziej zielonych obszarów. Znajdują się tu m.in. Las Leśnicki, Park Leśnicki, Park Złotnicki, Las Mokrzański, Park Stabłowicki, Park Tysiąclecia, Park Zachodni, Park Pilczycki, Park Grabiszyński. Krajobraz ten urozmaica kilka rzek i akwenów wodnych.

W zależności od dokładnej lokalizacji domu dostępne są również atrakcje i instytucje kulturowe, sportowe oraz inne. Mnogość ścieżek rowerowych i pieszych zachęca do spacerów. Na rozbudowaną infrastrukturę miejską, czyli sklepy, restauracje, kawiarnie, ośrodki zdrowia itd. mogą liczyć zwłaszcza osoby, które zdecydują się na domy na wrocławskiej Fabrycznej bliżej centrum. Pozostali będą musieli zapewne dojechać samochodem.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij