Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Tychy

-305 ofertw 6 inwestycjach
 • Murapol Śląskie Ogrody Tychy

  Inwestycja Murapol Śląskie Ogrody Tychy znajduje się w Tychach, ul. Żorska 83 (5 km od centrum Tych), jest realizowana przez dewelopera Murapol S.A.. Inwestycja Murapol Śląskie Ogrody Tychy jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 5 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 621 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 27 do 59 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Tychy, ul. Żorska 83 (5 km od centrum Tych)

  Inwestycja polecana

  Murapol Śląskie Ogrody Tychy
  • Termin oddania: 2 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 178
  • Powierzchnia: 27 - 59 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  Murapol S.A.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Nowy Magistrat

  Inwestycja Nowy Magistrat znajduje się w Tychach, ul. Damrota 72 (3 km od centrum Tych), jest realizowana przez dewelopera PRB Dom. Inwestycja Nowy Magistrat jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajdują się 22 lokale mieszkalne o powierzchniach od 33 do 117 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Tychy, ul. Damrota 72 (3 km od centrum Tych)

  Inwestycja polecana

  Nowy Magistrat
  • Termin oddania: 1 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 22
  • Powierzchnia: 33 - 117 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 5
  PRB Dom
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Osiedle Panorama

  Inwestycja Osiedle Panorama znajduje się w Tychach, ul. Piłsudskiego (2,7 km od centrum Tych), jest realizowana przez dewelopera Akord Sp. z o.o.. Inwestycja Osiedle Panorama jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 10 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 300 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 29 do 131 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Tychy, ul. Piłsudskiego (2,7 km od centrum Tych)

  Inwestycja polecana

  Osiedle Panorama
  • Termin oddania: 4 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 64
  • Powierzchnia: 29 - 131 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 5
  Akord Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Osiedle Łabędzie

  Inwestycja Osiedle Łabędzie znajduje się w Tychach, ul. Drozdów (4,1 km od centrum Tych), została zrealizowana przez dewelopera Osiedle Łabędzie 2 Sp. z o.o.. Inwestycja Osiedle Łabędzie została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2016 roku. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 19 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 27 do 52 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Tychy, ul. Drozdów (4,1 km od centrum Tych)

  Inwestycja polecana

  Osiedle Łabędzie
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 2
  • Powierzchnia: 27 - 52 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 2
  Osiedle Łabędzie 2 Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Osiedle Dębowe

  Inwestycja Osiedle Dębowe znajduje się w Tychach, ul. Obywatelska (4,8 km od centrum Tych), została zrealizowana przez dewelopera Renner Sp. z o.o.. Inwestycja Osiedle Dębowe została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2017 roku. Inwestycja składa się z 13 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 75 lokali mieszkalnych o powierzchni 74 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Tychy, ul. Obywatelska (4,8 km od centrum Tych)
  Ceny od: 4 500 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Osiedle Dębowe
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 1
  • Powierzchnia: 74 m2
  • Liczba pokoi: 4
  Renner Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Mieszkania przy Piłsudskiego

  Inwestycja Mieszkania przy Piłsudskiego znajduje się w Tychach, ul. Piłsudskiego 63 (2,7 km od centrum Tych), została zrealizowana przez dewelopera P.B.O. Trojan Sp. z o.o.. Inwestycja Mieszkania przy Piłsudskiego została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2019 roku. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajdują się 84 lokale mieszkalne o powierzchniach od 44 do 73 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Tychy, ul. Piłsudskiego 63 (2,7 km od centrum Tych)
  Ceny od: 5 425 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Mieszkania przy Piłsudskiego
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 38
  • Powierzchnia: 44 - 73 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 4
  P.B.O. Trojan Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria

Wiadomości na temat Tych

Więcej wiadomości
Ponad 67 ha gruntów w 17 miastach. Samorządowcy deklarują udział w programie Mieszkanie Plus

Ponad 67 ha gruntów w 17 miastach. Samorządowcy deklarują udział w programie Mieszkanie Plus

Wykorzystać ukryty potencjał

Wykorzystać ukryty potencjał

Nowy Park Wodny w Tychach już za dwa lata?

Nowy Park Wodny w Tychach już za dwa lata?

Tychy to miasto w obrębie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, które od 1 lipca 2017 przynależy również do Metropolii Śląsko-Zagłębiowskiej. Graniczy z Mikołowem, Katowicami, Lędzinami, Bieruniem, Świerczyńcem, Kobiórem i Wyrami. Jest jednym z większych miast aglomeracji śląskiej i liczy aż 128 415 mieszkańców. Tychy znacznie się rozwinęły zwłaszcza w drugiej połowie XX wieku, kiedy to powstał plan rozbudowy: nadano prawa miejskie i wybudowano wiele dużych osiedli socrealistycznych, jak np. osiedle Anna. Dzięki temu miejscowość zyskała na znaczeniu wśród innych miast śląskich. Niestety charakter przemysłowy znacznie zanieczyścił powietrze w mieście, które od kilkunastu lat sukcesywnie zwalcza skutki działalności kopalń i hut. Dzięki temu miasto przyciąga coraz więcej osób poszukujących na Śląsku mieszkania. Tychy to jedna z lepszych opcji dla nowych mieszkańców pod kątem infrastruktury miejskiej, ale również atrakcji sportowo-kulturalnych. Obecnie rozwija się tu gospodarka oparta głównie na handlu oraz usługach i przemyśle lekkim: samochodowym, spożywczym i innych. Czy warto kupić mieszkanie w Tychach?

Mieszkania: Tychy i rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości w tym mieście nie jest tak stabilny, jak w większych aglomeracjach, co przejawia się chociażby w zmiennej ilości inwestycji dostępnych na rynku w danym roku. W 2016 roku oddano do użytku 273 mieszkania w Tychach, z czego ponad 60% zostało przeznaczonych na cele indywidualne, w tym tylko ok. 12% prywatni właściciele chcieli sprzedać lub wynająć, a pozostałe 88% to lokale na użytek własny. Resztę nieruchomości, ok. 40% wszystkich mieszkań oddanych w 2016 roku, deweloperzy lub firmy chciały sprzedać/wynająć. Widać zatem, że rynek jest tu mieszany z lekką przewagą w kierunku mieszkań na potrzeby prywatne. W roku poprzednim, bo 2015, nieruchomości oddanych do użytku było niemal dwa razy więcej, bo aż 428. Ten spadek można tłumaczyć chociażby tym, że wiele mieszkań w Tychach zaczęło powstawać w 2015 roku, a oddano je dopiero w 2016. Ponadto obecnie wyprzedano wszystkie lokale z dopłatą z programu rządowego Mieszkania dla Młodych. Programu tego rząd nie planuje przedłużać, co również jest sygnałem dla deweloperów, aby budować mniej mieszkań w Tychach.

Cena mieszkania w Tychach

Koszt nowego lokalu w tym mieście można porównać z cenami w Katowicach oraz innych większych miastach. Średnia cena mieszkania w Tychach to ok. 4 500 zł/mkw. Poniżej tej liczby ciężko znaleźć nowy lokal w dobrym standardzie, który na wyposażeniu będzie miał garaż podziemny i inne udogodnienia. Mimo, że Tychy nie są tak znanym miastem, jak Katowice czy Gliwice, koszt zakupu nieruchomości jest dość wysoki. Może to wynikać chociażby z tego, że miasto posiada bogatą infrastrukturę miejską oraz dużą liczbę ludności, co przekłada się na większy popyt na mieszkania. Tychy nie są tak zniszczone przez przemysł, jak Chorzów i Bytom, co również wpływa na decyzje mieszkaniowe osób, które chciałyby przenieść się do któregoś z miast GOP-u. Warto zauważyć, że większość lokali, które znajdują się w ofertach inwestorów, ma dość duży metraż, bo od 40 do nawet 80 mkw. Tym samym cena całego mieszkania w Tychach plasuje się na poziomie ok. 250 000 - 300 000 zł. Takie koszty są porównywalne do stolicy śląska, ale na tle Polski to nadal niskie wartości.

Lepszy standard mieszkania w Tychach##

Nowe inwestycje zlokalizowane w Tychach są budowane w lepszym niż dotychczas standardzie. Niskie budownictwo, bezpieczeństwo i dbałość o ekologię to ich wizytówki. Większość z nich to osiedla zamknięte wyposażone w monitoring, domofony, ochronę. Bezpieczne place zabaw i dziedzińce między budynkami pozwalają odpocząć mieszkańcom bez obawy o dzieci. Niemal wszystkie mieszkania w Tychach można doposażyć w komórki lokatorskie, parkingi podziemne lub naziemne. Budynki zostały wyposażone w szerokie windy i korytarze nie ograniczające przestrzeni. Na jednym piętrze znajduje się tylko kilka lokali. Niemal wszystkie mieszkania w Tychach, w nowych inwestycjach posiadają albo szerokie loggie/balkony, albo ogródki w przypadku lokali parterowych. Kolejnym plusem nowych inwestycji jest dbałość o ekologię, która przejawia się w stosowaniu materiałów budowlanych bardziej przyjaznych dla środowiska oraz lamp z panelami słonecznymi. Dzięki wielu udogodnieniom, jak np. bezczynszowość i zarządzanie przez wspólnotę mieszkaniową lub prywatną firmę administracyjną, właściciele nieruchomości mogą poczuć się bezpieczniej i korzystać z komfortowych warunków mieszkaniowych.

Tychy: mieszkania do wynajęcia czy na sprzedaż?

Inwestowanie w rynek nieruchomości, np. mieszkania do wynajęcia w Tychach, może się opłacić. Popyt jest tu dość duży, a ceny adekwatne do jakości. Na koszt oczywiście największy wpływ mają lokalizacja i standard, i jak w wielu innych miastach, także tu najdroższe są nieruchomości w centrum oraz przy pętlach komunikacyjnych. Średnia cena mieszkania do wynajęcia w Tychach to koszt ok. 1 300 zł/miesiąc. Można oczywiście znaleźć lokale nawet za 500 zł za miesiąc, a także luksusowe apartamenty za 4 000 zł/mies. Niemniej za ok. 1 500 zł uda się wynająć mieszkanie w dobrym standardzie, nowym budownictwie i z garażem podziemnym. Główną grupą wynajmujących są studenci, młodzi pracownicy i pracownicy sezonowi. Rodziny częściej decydują się na zakup własnego M. Do nich można skierować ofertę mieszkania na sprzedaż. Tychy to dobre miejsce do inwestycji w nieruchomości, ponieważ to gęsto zaludnione miasto, w którym stopniowo zwiększają się potrzeby mieszkaniowe, zwłaszcza skierowane w stronę nowych osiedli. Opłaca się zatem kupić lokal, wyposażyć go i odsprzedać. Choć zysk nie jest spektakularny, to jednak odczuwalny.

Komunikacja

Choć miasto jest jednym z ośrodków zrzeszonych w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym i razem z innymi posiada wspólną politykę transportową, to prowadzi także odrębną, związaną z miastem i najbliższą okolicą. Odpowiedzialny za nią jest Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach. W jej ramach można szybko dojechać autobusami, tramwajami czy kolejami śląskimi do miejscowości sąsiadujących. Oznacza to także tańsze bilety komunikacji miejskiej i inne oznaczanie stref. Najemcy i właściciele mieszkań w Tychach mogą skorzystać także z dróg ekspresowych, jak S1, DK1, DK44, DK86. Przez miasto przebiegają odcinki Międzynarodowej Trasy Europejskiej: nr 75 z Krety do Skandynawii oraz nr 462 do Czech. W niedalekiej odległości biegną autostrady A1 i A4, którymi można dotrzeć na północ oraz na wschód Polski i do różnych zakątków Europy. Ponadto Tychy leżą blisko Pyrzowic, w których znajduje się lotnisko.

Gospodarka

Pod kątem gospodarki oraz rynku pracy Tychy są w bardzo dobrej sytuacji. Swoją siedzibę ma tu wiele przedsiębiorstw, wśród których warto wymienić Tyskie Browary Książęce (obecnie należą do Kompanii Piwowarskiej S.A.), Fiat, General Motors. Wiele z nich funkcjonuje na terenie podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, której miasto jest udziałowcem. W mieście działają jeszcze kopalnie, np. Ziemowit, ale ich udział jest już niewielki w gospodarce miasta. Tychy mogą się pochwalić także niskim stopniem bezrobocia wśród mieszkańców, bo ok. 3,4%. To wartość znacznie niższa niż średnia dla województwa śląskiego czy nawet całej Polski. Dzięki wielu ofertom pracy, do miasta zjeżdża się wiele osób, które przy okazji napędzają rynek nieruchomości, poszukując mieszkania. Tychy oferują najwięcej pracy w branżach przemysłowej i budowlanej, w których pracuje ponad 50% mieszkańców. Następna w kolejności jest branża usługowa, czyli np. gastronomia, kosmetyka, hotelarstwo, transport. Rynek pracy jest tu znacznie bardziej dynamiczny i wciąż poszukiwani są specjaliści oraz osoby niewykwalifikowane do pracy produkcyjnej.

Atrakcje kulturalne i sportowe

W mieście znajduje się wiele zabytków wartych obejrzenia. Można wśród nich znaleźć np. kościół św. Marii Magdaleny; zespół pałacowy, w skład którego wchodzą pałac, pijalnia piwa, muszla koncertowa, park i stajnia; zespół Browaru Książęcego; zespół Browaru Obywatelskiego; zespół Huty Paprockiej. Bogata oferta kulturalna miasta skupia się wokół teatrów, muzeów oraz miejskich domów kultury. W mieście odbywa się wiele imprez, z których warto wymienić: Śląska Jesień Gitarowa, Tychy Press Photo, Tyska Zima Poetycka, Zielona Oś 2.0, Festiwal „Zderzenie Gatunków”. Mieszkańcy mają do dyspozycji aż 17 zespołów przyrodniczych, a wśród nich parki, skwery, obszary leśne. Dbałość o zieleń jest tu priorytetem, jako że niestety powietrze w dalszym ciągu nie należy do najczystszych w Polsce. Dlatego też nowe mieszkania w Tychach powstają przede wszystkim na osiedlach z dużą ilością zieleni: skwerami, dziedzińcami i innymi. Ich mieszkańcy mają także możliwość skorzystania z oferty kulturalno-sportowej miast ościennych, np. Katowic, Chorzowa i innych wchodzących w skład GOP-u.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij