Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz Nowe mieszkania i domy Ostrowiec Świętokrzyski

-11 ofertw 1 inwestycji
 • Osiedle Prowansja

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi Osiedle Prowansja znajduje się w Ostrowcu Świętokrzyskim, ul. Pistacjowa (boczna od ul. Leśnej) (45,2 km od Radomia), została zrealizowana przez dewelopera Eko-Inwest s.c.. Inwestycja Osiedle Prowansja została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2014 roku. Inwestycja składa się z 16 domów jednorodzinnych. Aktualnie na sprzedaż pozostało 11 nowych domów o powierzchniach od 88 do 159 m2. W inwestycji Osiedle Prowansja znajduje się 7 domów, które można nabyć z rządowa dopłatą z programu Mieszkanie dla Młodych.

  Nowe domy na sprzedaż ostrowiecki, Ostrowiec Świętokrzyski, ul. Pistacjowa (boczna od ul. Leśnej) (45,2 km od Radomia)
  Ceny od: 2 600 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Osiedle Prowansja
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba domów: 11
  • Powierzchnia: 88 - 159 m2
  • Liczba pokoi: 3 - 4
  Eko-Inwest s.c.
  Domy spełniające kryteria

Czy warto zamieszkać w Ostrowcu Świętokrzyskim?

Ostrowiec Świętokrzyski to nie tylko jedno z największych miast województwa świętokrzyskiego, ale również ważny ośrodek przemysłu hutniczego, którego fundament stanowi Huta Ostrowiec - działająca nieprzerwanie od 1837/1839 roku. Wysoką pozycję w dziedzinie przemysłu, miasto utrzymuje do dziś. W 2008 roku, według “Listy 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej” - rankingu Rzeczpospolitej, Huta Ostrowiec znalazła się na 261 miejscu. Jednak rozbudowany przemysł to nie jedyny walor Ostrowca Świętokrzyskiego. 

 

Rynek nieruchomości w Ostrowcu 

Wśród mieszkańców poszukujących mieszkania w Ostrowcu, dużym zainteresowaniem cieszą się zarówno lokale z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. W mieście dominuje zabudowa jednorodzinna. Coraz więcej mieszkańców marzy o posiadaniu własnego domu, z dogodnym dojazdem do centrum, otoczonym zielenią. Domy na sprzedaż w OstrowcuŚwiętokrzyskim cieszą się dużym zainteresowaniem. Najbardziej pożądane są te dobrze skomunikowane, gwarantujące spokój, ciszę i prywatność, z możliwie szybkim dostępem do dogodnej infrastruktury. Zapotrzebowanie na działki pod zabudowę jednorodzinną jest bardzo duże. W 2019 roku gmina ogłosiła kolejne przetargi na zakup atrakcyjnych gruntów. Deweloperzy, zachęceni rosnącym popytem na tutejszym rynku,oferują modele innowacyjnych domów jednorodzinnych, wyposażonych w nowoczesne technologie energooszczędne.

 

Domy na sprzedaż w Ostrowcu - ile kosztują?

Ceny nowych domów dostępnych w powiecie ostrowieckim wahają się od 2 600 do 3 100 zł za metr kwadratowy. Jak w każdym mieście, dzielnica oraz lokalizacja znacząco wpływają na koszt zakupu nieruchomości. 

Ostrowiec Świętokrzyski jest podzielony na 20 osiedli: Śródmieście, Kamienna, Ludwików, Hutnicze, Częstocice, Kuźnia, Kolonię Robotniczą, Sienkiewiczowskie, Trójkąt, Osiedle Spółdzielców, Słoneczne, Gutwin, Koszary, Rosochy, Ogrody, Denków, Pułanki, Stawki, Piaski Henryków i Złotej Jesieni. Każde z nich posiada własny organ samorządowy - Samorządową Radą Osiedlową, mającą za zadanie wspierać działania Rady Miasta. 

Domy na sprzedaż w Ostrowcu - gdzie będą najdroższe? Statystycznie najdroższe będą inwestycje znajdujące się w ścisłym centrum miasta, nieco tańsze znajdujące się na peryferiach i obrzeżach Ostrowca. 

 

Położenie

Ostrowiec Świętokrzyski leży w trzech krainach geograficznych: Dolinie Rzeki Kamiennej, Przedgórzu Iłżeckim, Wyżynie Opatowskiej. Dzięki temu można podziwiać naturalne zróżnicowanie terenu i lokalny ekosystem. W sąsiedztwie znajduje się wiele atrakcji turystycznych - zarówno przyrodniczych (lasy, parki krajobrazowe), jak i antropogenicznych (Bałtowski Park Jurajski, ruiny zamków, kopalnia krzemienia pasiastego). Zaś dobry dojazd do miasta - z niemalże każdej części kraju - zapewniają popularne szlaki komunikacyjne: droga krajowa nr 9, linia kolejowa nr 25 i drogi wojewódzkie nr 751, nr 754 i nr 755.

 

Komunikacja 

W Ostrowcu funkcjonuje rozbudowana sieć autobusowa i kolejowa, dzięki której dojazd do wybranych dzielnic zajmuje dosłownie kilka minut. Transport publiczny w mieście realizuje zarówno spółka miejska MPK Ostrowiec Świętokrzyski, obsługująca przewozy na 12 liniach, jak i przewoźnik prywatny - firma Trans Katrina, obejmująca 14 linii. Miasto ma bezpośrednie połączenie z wieloma aglomeracjami w Polsce. Autobusy docierają m.in. do: Kielc, Gdańska, Krakowa, Warszawy, Wrocławia i Poznania

Miłośnicy dwóch kółek również znajdą tu coś dla siebie. Ostrowiec Świętokrzyski jest punktem początkowym niebieskiego szlaku rowerowego, prowadzącego do Skarżyska-Kamiennej oraz zielonego szlaku rowerowego im. Witolda Gombrowicza. Na terenie miasta znajduje się również czerwony szlak rowerowy im. Mieczysława Radwana, prowadzący do Rynku Denkowskiego.

 

Edukacja i kariera

Miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłowym w kraju. Znajdują się tu: huta żelaza i liczne zakłady - metalurgiczne, materiałów ogniotrwałych, odzieżowe, spożywcze. Popularny jest również przemysł chemiczny, poligraficzny i drzewny. Bezrobocie w powiecie ostrowieckim, wciąż jest jednym z najniższych w skali województwa. Według danych GUS, w pierwszym półroczu 2018 roku, wskaźnik braku zatrudnienia wynosił 11,3%. 

Edukację na wszystkich szczeblach (szkoły podstawowe, ponadgimnazjalne, wyższe) można podjąć zarówno w placówkach publicznych, jak prywatnych. Dużym zainteresowaniem cieszą się również szkoły policealne, oferujące różnego rodzaju kursy i specjalizacje. 

 

Co robić w Ostrowcu?

 

Kultura i rozrywka

Miłośnicy sztuki i rozrywki, znajdą w Ostrowcu Świętokrzyskim moc atrakcji. Odbywają się tu liczne imprezy i wydarzenia towarzyszące. Najpopularniejszy, Festiwal Bluesowo-Rockowy im. Miry Kubasińskiej, przyciąga fanów muzycznych brzmień z całej Polski. Miejskie Centrum Kultury organizuje tematyczne spotkania dla mieszkańców a Biuro Wystaw Artystycznych dokumentuje i udostępnia zwiedzającym zbiory sztuki współczesnej.   

 

Co zwiedzać? Przewodnik turystyczny

Powiat ostrowiecki obfituje w popularne atrakcje turystyczne, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem. Park Jurajski, Wioska Świętego Mikołaja i Osada Elfów w Bałtowie przyciągają tłumy turystów, zarówno młodych, jak i tych nieco starszych. Na miłośników historii czeka Zamek Krzyżtopór, Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej oraz Ruiny Zamku Biskupów Krakowskich. Dużym walorem edukacyjnym może pochwalić się również Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. W Żywym Muzeum Porcelany w Ćmielowie można z kolei własnoręcznie - pod okiem doświadczonego instruktora - wykonać pamiątkowe odlewy ceramiczne.

 

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij