Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Poznański, Skórzewo

-17 ofertw 1 inwestycji
 • Komfortia - Skórzewo

  Inwestycja Komfortia - Skórzewo znajduje się w Skórzewie, ul. Kozierowskiego 36-38 (2,1 km od Poznania), jest realizowana przez dewelopera Twoje M. Inwestycja Komfortia - Skórzewo jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 27 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 49 do 79 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Nowe mieszkania na sprzedaż poznański, Skórzewo, ul. Kozierowskiego 36-38 (2,1 km od Poznania)
  Ceny od: 4 855 zł brutto/m2

  Inwestycja polecana

  Komfortia - Skórzewo
  • Termin oddania: 4 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 17
  • Powierzchnia: 49 - 79 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 4
  Twoje M
  Mieszkania spełniające kryteria

Wiadomości na temat Skórzewa

Więcej wiadomości
Mieszkania w celach inwestycyjnych na poznańskim rynku

Mieszkania w celach inwestycyjnych na poznańskim rynku

Dom w cenie mieszkania

Dom w cenie mieszkania

Skórzewo w rozbudowie – nowy etap os. Przyjaznego

Skórzewo w rozbudowie – nowy etap os. Przyjaznego

Skórzewo - sypialnia Poznania czy idealne miejsce do zamieszkania?

Skórzewo to niewielka wieś położona w gminie Dopiewo, nieopodal Poznania - ok. 11 km od centrum stolicy Wielkopolski. Liczy lekko ponad 7 000 mieszkańców, choć stale ich przybywa. Obecnie miejscowość jest na etapie przekształcania z aglomeracji typowo wiejskiej, gdzie dominowały użytki rolne, w mieszkaniową. Staje się również niejako sypialnią Poznania - bliska odległość i tanie mieszkania w Skórzewie zachęcają do przeniesienia się pod miasto. Miejscowość wyróżnia bardzo dobry dojazd do stolicy Wielkopolski. Buduje się tu więc stopniowo coraz więcej nowych inwestycji. Przyjemne otoczenie i sielska atmosfera wsi zachęcają miłośników natury oraz ciszy i spokoju do zamieszkania w tej niewielkiej miejscowości. Dodatkowo sąsiedztwo dużego miasta sprzyja rozwojowi Skórzewa - rozbudowuje się tu infrastruktura miejska kosztem rolnictwa indywidualnego. W planach jest budowa wielu dróg, a także dalszy rozwój wsi. Dzięki temu to jedno z najbardziej obiecujących miejsc do zamieszkania.

Rośnie liczba mieszkań w Skórzewie

Stale przybywa także nowych mieszkańców, co wpływa na konieczność szybszego rozwoju miejscowości. W 2015 r. do użytku oddano 102 mieszkania i domy, w 2016 r. już 181. Natomiast w roku 2017 gotowych do użytkowania było 196 M i domów. Oczywiście ciężko powtórzyć sukces z 2008 roku, w którym oddano rekordową ilość 280 mieszkań w Skórzewie. Niemniej ich ilość z roku na rok wzrasta, więc być może za kilka lat uda się dogonić powyższą liczbę. Stały przyrost nieruchomości pokazuje także, że w miejscowości jest na nie popyt. Oznacza to, że wiele osób przenosi się z okolic lub z Poznania do Skórzewa. Większa ilość osiedli mieszkaniowych wpływa także na ciągły rozwój wsi.

Większość mieszkań w Skórzewie przeznaczana jest zazwyczaj na sprzedaż lub wynajem - ok. 60-65%. Pozostała część obejmuje M budowane na cele indywidualne, a tylko niewielki procent odnosi się do budownictwa spółdzielczego. Oczywiście można przypuszczać, że budownictwo indywidualne przekłada się głównie na budowanie domów, nie mieszkania. W Skórzewie działki są bardzo tanie - stąd zatem może wynikać tak duży odsetek wolnostojących nieruchomości. Ponadto jest tu przestrzeń, która sprzyja budownictwu kameralnemu. Jednak mimo wszystko przeważającą i coraz większą częścią nieruchomości w Skórzewie są mieszkania.

Nowoczesne mieszkania w Skórzewie

Ilość nowych nieruchomości oddanych do sprzedaży w tej niewielkiej miejscowości wbrew pozorom nie jest duża. Jednak wyróżnia je jakość - znalezienie takich udogodnień w niskiej cenie, w Poznaniu jest niemal niemożliwe. Nowe mieszkania w Skórzewie to często przestronne lokale umieszczone w nowoczesnych willach miejskich. Można je dostosowywać do swoich potrzeb - deweloperzy często deklarują, że są w pełni modyfikowalne. Mieszkańcom zapewnia się dużo prywatności - same osiedla są bardzo kameralne. Wynika to nie tylko z dużej ilości ziemi, jaką tanio mogą nabyć deweloperzy, ale także z chęci przyciągnięcia kupców.

Co można dostać w cenie mieszkania w Skórzewie? Chociażby komórkę lokatorską, szeroki, przestronny balkon, loggię lub ogródek (ich metraże zazwyczaj nie wliczają się do metrażu M), piękny widok z okna, przestrzeń oraz udogodnienia w postaci parków, placów zabaw, miejsc rekreacji i odpoczynku. Dodatkowo deweloperzy często oferują miejsce parkingowe w niskiej cenie. Nieraz zdarza się, że na jedno mieszkanie w Skórzewie przypadają więcej niż 2 miejsca parkingowe, co rozwiązuje problem często spotykany w Poznaniu i wielu innych miastach - gdzie miejsc parkingowych jest zbyt mało w stosunku do potrzeb mieszkańców danego bloku.

Zadbana okolica, kameralne budownictwo, możliwość ingerencji w projekt mieszkania czy promocje deweloperów budujących w Skórzewie mieszkania dodatkowo zachęcają. Warto zwrócić uwagę na to, że obecnie wieś mocno się rozwija - napływ nowych mieszkańców mocno motywuje władze gminy.

Cena mieszkania w Skórzewie

To chyba największy atut niewielkich miejscowości, takich właśnie jak Skórzewo. Bardzo niskie ceny w porównaniu do jakości oraz oferowanych udogodnień przyciągają wiele osób. To również spory atut w stosunku do Poznania, w którym średnio za mkw. płaci się obecnie ok. 6 800 zł. Nowe mieszkania w Skórzewie kosztują średnio od 4 500 do 5 500 zł/mkw. Najdroższe z nich są zatem nadal znacznie tańsze niż te w Poznaniu. Ceny można porównać ewentualnie do obrzeży stolicy Wielkopolski. Jednak rzadko kiedy można tam spotkać takie udogodnienia w cenie tak niskiej. Często za to czas dojazdu z obrzeży wypada tak samo, jak ze Skórzewa. Czy warto zatem przepłacać?

W Skórzewie mieszkania są oczywiście stosunkowo tanie w porównaniu do Poznania, jednak na tle mniejszych okolicznych miejscowości wypadają dość różnie. Ogólna średnia dla województwa wielkopolskiego wynosi ok. 5 600 zł/mkw. W Plewiskach mieszkania kosztują średnio od 4 200 do 5 700 zł/mkw., w Komornikach - ok. 4 600 zł/mkw. Jak widać, ceny są do siebie dość podobne. Taniej jest w Wirach - od ok. 3 500 zł/mkw. domu. Po przejrzeniu ofert w miejscowościach podpoznańskich wokół Skórzewa można jednak odnieść wrażenie, że znaczna większość z nich to właśnie domy. Niewiele znajdzie się ofert dotyczących mieszkania. W Skórzewie - i na to również warto zwrócić uwagę - lokale również bardziej przypominają niewielkie apartamenty niż typowe blokowe M.

Daleko czy blisko Poznania?

Skórzewo bezpośrednio sąsiaduje z Ławicą - mieszkańców dzieli zatem niewielka odległość od lotniska, bo zaledwie ok. 5 km w linii prostej. Samochodem można bez problemu prostą drogą dotrzeć na lotnisko w ok. 10-15 min. Do centrum Poznania natomiast samochodem dojedzie się w ok. 30 min. Niedaleko Skórzewa przebiega obwodnica Poznania - S11, a także autostrada A2. Najbliższą drogą wojewódzką jest nr 307. Z kolei w samym Skórzewie można wyróżnić 3 główne drogi - ul. Poznańską, która bezpośrednio prowadzi od stolicy Wielkopolski do obwodnicy, ul. Kozierowskiego - łączy ona wieś z drogą nr 307, a także ul. Kolejową - ta z kolei prowadzi do sąsiednich Plewisk.

Komunikacja miejska obejmuje autobusy. Kursują one zarówno w ramach ZTM (linie 727 oraz 729), jak i MPK. Można spotkać także wielu prywatnych przewoźników. Do Poznania autobusem można dojechać w ok. 30-50 min. Warto pamiętać, że Skórzewo to już strefa B, wymaga zatem odpowiedniego biletu. Z kolei położone dalej Dopiewo należy już do strefy C. Jeśli chce się skorzystać z komunikacji pociągami, trzeba udać się właśnie do Dopiewa - Skórzewo nie posiada bowiem czynnego dworca kolejowego. Niemniej chociażby z powodu małej częstotliwości kursów autobusów, lepiej poruszać się samochodem.

Mieszkanie w Skórzewie - czy warto?

Mniej rozbudowana infrastruktura miejska i sporo pozostałych jeszcze użytków rolnych może zniechęcać do zamieszkania w Skórzewie. Jednak warto wziąć pod uwagę to, że wieś obecnie jest w fazie przekształcania. Dodatkowo niektóre elementy infrastruktury miejskiej są bardzo rozbudowane - chociażby handlowy. Mieści się tu np. CH Galeria Mallwowa, wiele dyskontów i marketów (Biedronka, Bricomarche itd.), A także restauracji, kawiarni czy pizzerii. Nie brakuje siłowni, salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Z obiektów rozrywkowo-sportowych warto wymienić Park Rozrywki Rodzinka czy Orlik Skórzewo im. Bohatera stoczni gdańskiej. Dodatkowo w Skórzewie znajduje się kilka szkół podstawowych oraz przychodni medycznych, w tym na NFZ. We wsi rozwija się rzemiosło oraz niewielki przemysł. Biorąc pod uwagę czas dojazdu do Poznania oraz ceny mieszkań w Skórzewie, z pewnością opłaca się kupić tu swoje własne M.

Szukasz mieszkania w Skórzewie lub okolicy? Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij