Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Gdański, Borkowo

-17 ofertw 2 inwestycjach
 • Osiedle Stylove

  Inwestycja Osiedle Stylove znajduje się w Gdańsku, ul. Stylowa (0,1 km od Gdańska), została zrealizowana przez dewelopera Nord House Sp. z o.o.. Inwestycja Osiedle Stylove została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2019 roku. Inwestycja składa się z 4 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 40 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 58 do 109 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 2 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk, ul. Stylowa (0,1 km od Gdańska)
  Ceny od: 5 899 zł brutto/m2

  Inwestycja polecana

  Osiedle Stylove
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 8
  • Powierzchnia: 58 - 109 m2
  • Liczba pokoi: 3 - 5
  Nord House Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Osiedle Kasztanowe

  Inwestycja Osiedle Kasztanowe znajduje się w Borkowie, ul. Kasztanowa 75 (0,2 km od Gdańska), jest realizowana przez dewelopera Necon Deweloper Sp. z o.o.. Inwestycja Osiedle Kasztanowe jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 195 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 42 do 58 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż gdański, Borkowo, ul. Kasztanowa 75 (0,2 km od Gdańska)

  Inwestycja polecana

  Osiedle Kasztanowe
  • Termin oddania: 4 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 9
  • Powierzchnia: 42 - 58 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 3
  Necon Deweloper Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria

Borkowo to wieś leżąca w województwie pomorskim, w gminie Pruszcz Gdański. Graniczy bezpośrednio z Gdańskiem, dokładnie z dzielnicą Ujeścisko-Łostowice. Bliskość miasta stołecznego Pomorza można zauważyć chociażby na przykładzie osiedla Cztery Pory Roku, którego część nachodzi na administracyjne tereny Borkowa. Atrakcyjna lokalizacja jest przyczyną coraz większej ilości nieruchomości powstających w tej miejscowości. Ludzi przyciągają tu nie tylko niższe ceny, ale również większy spokój. Wiosną i latem można tu zobaczyć bociany, domy są otoczone zielenią, na osiedlach powstają pełne ciszy mieszkania. Borkowo jest lokalizacją wymarzoną dla rodzin i osób, które chcą prowadzić aktywny tryb życia w miejscu niezanieczyszczonym przez duży ruch samochodowy i przemysł. Ta spokojna okolica oznacza również większe bezpieczeństwo. Borkowo słynie ze swojej kultury kaszubskiej. We wsi dominuje zabudowa jednorodzinna. Do sołectwa Borkowo należy także wieś Głębokie. A jak wygląda tu rynek nieruchomości?

Mieszkania: Borkowo

Nowoczesne osiedla, jakie powstają na terenie Borkowa, składają się przede wszystkim z domów jednorodzinnych wolnostojących lub w zabudowie bliźniaczej. Obecnie jednak powstaje coraz więcej apartamentów i nowych mieszkań. Borkowo administracyjnie jest wsią o zabudowie miejskiej, co oznacza, że nie spotka się tam typowych gospodarstw wiejskich z inwentarzem. Ta miejska wieś pełna jest ciszy i spokoju, które trudno uzyskać, mieszkając w centrum Gdańska. W 2016 roku oddano do użytku zaledwie 34 mieszkania w Borkowie, przy czym pod pojęciem “mieszkanie” kryją się również domy. A tych we wsi jest najwięcej. Nowoczesna zabudowa blokowa dopiero powstaje. Składa się w większości z lokali bezczynszowych, co oznacza, że zarządza nimi wspólnota mieszkaniowa, a nie państwowa spółdzielnia. Mieszkańcy mają zatem większy wpływ na wygląd otoczenia, konserwację czy czynsz. Mieszkania w Borkowie to świetna alternatywa dla osób, które chciałyby odpocząć od miejskiego zgiełku, a jednocześnie z różnych względów nie chcą budować czy zakupić domu.

Cena mieszkania w Borkowie

Oczywiście wieś ta jest tańsza niż centralne dzielnice Gdańska. Wartość lokalu tu usytuowanego można porównać raczej z obrzeżami stolicy Pomorza, np. sąsiadującą dzielnicą Ujeścisko-Łostowice. Średnia cena mieszkania w Borkowie wynosi ok. 5 800 zł/mkw. Jest to jednak zawyżona kwota, ponieważ do średniej wliczają sie wszsytkie budowle na terenie wsi, również apartamenty czy wille. Dlatego można znaleźć o wiele tańsze oferty, nawet za 4 500 zł/mkw. Wiele zależy od standardu mieszkania w Borkowie. Deweloper może bowiem zbudować zarówno inwestycję bardzo luksusową i drogą, jak i o dobrej jakości, ale w powszechnie spotykanym standardzie. Na rynku nieruchomości dominują tu lokale z rynku pierwotnego, zatem w większości są to nowe lokale w nisko kondygnacyjnych blokach, usytuowane na nowoczesnych osiedlach. Dzięki dalszej odległości od centrum ich ceny są niższe bez straty na standardzie oraz infrastrukturze miejskiej. Borkowo jest dobrze rozwinięte pod kątem sklepów, lokali usługowych czy ośrodków rozrywki.

Czy warto kupić mieszkanie w Borkowie?

Ze względu na status administracyjny oraz odległość od centrum może wydawać się, że ta wieś nie jest najlepszym miejscem do zamieszkania. W istocie wiele się zmienia po pierwszej wizycie w tym uroczym miejscu. Niska zabudowa oraz duża ilość terenów zielonych sprawiają, że na mieszkania w Borkowie decydują się przede wszystkim ludzie, którym zależy na ciszy i spokoju, świeżym powietrzu a nawet bezpieczeństwie. Niewielkie miejscowości mają swoje zalety. Należą do nich chociażby znajomość sąsiadów, więcej możliwości zdrowej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, mniejsze korki, niewielki ruch. Przy tym wszystkim bardzo zaangażowana w życie wsi społeczność. Wiele spraw można załatwić w jednym urzędzie bez konieczności jechania na drugi koniec miasta, co w Gdańsku zajmuje nawet ponad godzinę. Mniejsza ilość chętnych wpływa na większe szanse dostania się dziecka do szkoły i na zajęcia pozalekcyjne. Ponadto mieszkania w Borkowie to również świetna opcja dla tych, którym zależy na niższym czynszu.

Jak dojechać do Gdańska?

Borkowo bezpośrednio graniczy ze stolicą Pomorza. W związku z tym dojazd co centrum Gdańska zajmuje ok. 20 minut, czyli niemal tyle samo, ile podróż z dalszej dzielnicy tej dużej aglomeracji. Dojechać można bez problemu zarówno samochodem, autobusem, jak i pociągiem. Przez Borkowo przebiega droga krajowa S7, a nieopodal S6 i nr 91. Głównymi arteriami miejscowości są ulice: Kasztanowa, Sadowa, Akacjowa oraz droga wojewódzka nr 222. Jeśli chodzi o komunikację publiczną, do wyboru są pociągi SKM lub autobusy np. przewoźnika Gryf. Średni czas ich przejazdu to ok. 40 min. Oddalone od centrum Gdańska o ok. 10 km mieszkania w Borkowie są dobrze skomunikowane również z sąsiednimi miejscowościami, np. Pruszczem Gdańskim. Atrakcyjna lokalizacja przy drogach krajowych to również zaleta dla osób często przemieszczających się między miastami. S6 jest bowiem częścią autostrady A1 prowadzącej przez Kraków do Czech, oraz drogi krajowej nr 6, która przebiega przez całą północno-zachodnią Polskę. Z kolei S7 to fragment drogi krajowej nr 7 i prowadzi ona do Warszawy.

Borkowo - nienudna wieś

Miejscowość pełna jest atrakcji zwłaszcza dla osób preferujących aktywność na świeżym powietrzu. Można tu np. pograć w tenisa i squasha, jeździć rowerem czy też wybrać się na rodzinny piknik. Dużą zaletą Borkowa jest jego niska zabudowa oraz duża przestrzeń pełna lasów, pól i łąk. Dzięki temu zabudowa nie przytłacza mieszkańców. Warto również zaznaczyć, że odbywa się tu wiele imprez, np. Swing nad stawem w ramach Letniego Festiwalu Muzycznego organizowanego przez Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim. Ze względu na bliskość wsi i Gdańska, mieszkańcy tej pierwszej mogą bez problemów korzystać z uroków i atrakcji tego drugiego. Z tego względu osoby mieszkające w Borkowie mają zapewnione zarówno rozrywki miejskie, jak i odpoczynek w spokojnym, cichym miejscu. Korzystna dla mieszkańców jest również możliwość szybkiego zrobienia zakupów bez tracenia czasu w długich kolejkach i korkach. Niemal wszystko zlokalizowane jest w jednym miejscu, a odległości są niewielkie. Dlatego też znika problem odwożenia dzieci do szkół podstawowych - są one tak blisko, że bez problemu maluchy mogą pójść na nogach.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij