Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz Nowe mieszkania Góra Kalwaria

-20 ofertw 4 inwestycjach
 • Osiedle Kalwaryjska 45

  Inwestycja Osiedle Kalwaryjska 45 znajduje się w Górze Kalwarii, ul. Kalwaryjska 45 (15,4 km od Warszawy), została zrealizowana przez dewelopera Przedsiębiorstwo Budowlane Eko-Dom. Inwestycja Osiedle Kalwaryjska 45 została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2019 roku. Inwestycja składa się z 5 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 177 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 63 do 67 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż piaseczyński, Góra Kalwaria, ul. Kalwaryjska 45 (15,4 km od Warszawy)
  Ceny od: 3 500 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Osiedle Kalwaryjska 45
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 7
  • Powierzchnia: 63 - 67 m2
  • Liczba pokoi: 3
  Przedsiębiorstwo Budowlane Eko-Dom
  Mieszkania spełniające kryteria
 • New Fort

  Inwestycja New Fort znajduje się w Górze Kalwarii, ul. Porucznika Jana Białka 7 (16 km od Warszawy), została zrealizowana przez dewelopera Klinkier - Bud Developer. Inwestycja New Fort została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2011 roku. Inwestycja składa się z 4 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 77 lokali mieszkalnych o powierzchni 81 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż piaseczyński, Góra Kalwaria, ul. Porucznika Jana Białka 7 (16 km od Warszawy)
  Ceny od: 4 900 zł/m2

  Inwestycja polecana

  New Fort
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 1
  • Powierzchnia: 81 m2
  • Liczba pokoi: 4
  Klinkier - Bud Developer
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Rezydencja Góra Kalwaria

  Inwestycja Rezydencja Góra Kalwaria znajduje się w Górze Kalwarii, ul. Wyszyńskiego (14,2 km od Warszawy), jest realizowana przez dewelopera Bud-Extra Sp. z o.o. Sp. k.. Inwestycja Rezydencja Góra Kalwaria jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 4 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 89 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 34 do 73 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Nowe mieszkania na sprzedaż piaseczyński, Góra Kalwaria, ul. Wyszyńskiego (14,2 km od Warszawy)

  Inwestycja polecana

  Rezydencja Góra Kalwaria
  • Termin oddania: 2 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 10
  • Powierzchnia: 34 - 73 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 3
  Bud-Extra Sp. z o.o. Sp. k.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Rodzinna Przystań

  Inwestycja Rodzinna Przystań znajduje się w Górze Kalwarii, ul. 16 Stycznia (15,1 km od Warszawy), została zrealizowana przez dewelopera P.B Eko-Dom Sławomir Wojtun. Inwestycja Rodzinna Przystań została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2014 roku. Inwestycja składa się z 6 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 67 lokali mieszkalnych o powierzchni 129 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Nowe mieszkania na sprzedaż piaseczyński, Góra Kalwaria, ul. 16 Stycznia (15,1 km od Warszawy)
  Ceny od: 3 336 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Rodzinna Przystań
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 2
  • Powierzchnia: 129 m2
  • Liczba pokoi: 5
  P.B Eko-Dom Sławomir Wojtun
  Mieszkania spełniające kryteria

Wiadomości na temat Góry Kalwarii

Więcej wiadomości
Rezydencja Góra Kalwaria. Osiedle zaprojektowane z myślą o wygodzie

Rezydencja Góra Kalwaria. Osiedle zaprojektowane z myślą o wygodzie

Góra Kalwaria to niewielkie miasteczko o powierzchni 13,7 km2 w województwie mazowieckim, ok. 34 km od centrum Warszawy. Posiada bogatą historię, szczególnie związaną z kulturą katolicką oraz żydowską. W XVII wieku tereny te należały do biskupa poznańskiego Stefana Wierzbowskiego, który udostępnił je pod założenie wielu ośrodków zakonnych, w tym dominikanów, dominikanek, franciszkanów obserwantów, bernardynów, pijarów i marianów. W tym czasie miasto było w pełni katolickie, a mieszkania w Górze Kalwarii nie mogły być sprzedawane osobom innego wyznania, przede wszystkim Żydom. Zmieniło się to dopiero na początku XIX wieku. W krótkim czasie zlikwidowano większość kościołów i kaplic, miejscowość stała się centrum chasydyzmu i utraciła prawa miejskie, które zostały przywrócone po I wojnie światowej. Tak bogata historia odcisnęła się na architekturze miasta Góra Kalwaria. Mieszkania w większości zostały zniszczone w czasie wojen, niemniej ocalały synagogi, kaplice, kościoły, niektóre budynki w stylu klasycystycznym. Obecnie do miejscowości przeprowadza się wiele osób z dużych miast, jak Warszawa. Czy warto kupić lub wynająć mieszkanie w Górze Kalwarii?

Mieszkania Góra Kalwaria: nowe inwestycje

W mieście stopniowo przybywa nowych osiedli, w większości typowo rodzinnych. W 2016 roku oddano do użytku 56 mieszkań w Górze Kalwarii, z czego ponad 70% zostało przeznaczonych na wynajem lub sprzedaż, a ok. 27% na cele indywidualne. Jest to spory wzrost w stosunku do lat poprzednich, w których średnia ilość mieszkań wynosiła ok. 20. W tej miejscowości, tak jak w wielu innych podwarszawskich, popularne są inwestycje w nieruchomości, szczególnie w celu dalszej odsprzedaży. 56 lokali to niedużo w porównaniu z ościennymi miastami, niemniej jak na tak małe miasteczko, jak Góra Kalwaria, mieszkania te stanowią spory odsetek zabudowy rodzinnej. Obecnie sytuacja ma się podobnie: na portalu RynekPierwotny.pl dostępne są 3 inwestycje, w tym 59 ofert. Charakteryzuje je niska zabudowa, stonowana kolorystyka i wiele udogodnień dla mieszkańców. Wiele z nich ma na wyposażeniu garaże podziemne i naziemne, place zabaw, monitoring, ochronę. Większość mieszkań w Górze Kalwarii, w nowych inwestycjach, jest bezczynszowa, co oznacza, że nie przynależą one do spółdzielni mieszkaniowej. Są zarządzane albo przez wspólnoty mieszkaniowe, albo prywatne firmy administracyjne.

Cena mieszkania: Góra Kalwaria

Koszt zakupu nieruchomości w miejscowościach podwarszawskich nie jest mały w porównaniu do miast o podobnych parametrach i stopniu rozwoju. Średnia cena mieszkania w Górze Kalwarii wynosi ok. 4 000 zł/mkw. Na szczęście można znaleźć wiele ofert o wiele tańszych bez straty na standardzie. Główną rolę odgrywa oczywiście lokalizacja, ale także jakość budownictwa i udogodnienia. Bez problemu uda się znaleźć nowe mieszkania w Górze Kalwarii już za ok. 3 200 zł/mkw. Warto zaznaczyć, że wiele z nich można kupić z dopłatą z rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Dopłata ta znacznie zwiększyła dynamikę rynku nieruchomości, z którego szybko znikają lokale nią objęte. Podobnie dzieje się w okolicznych miastach. W wyniku tego poszukujący mieszkania w Górze Kalwarii muszą przyspieszyć podjęcie decyzji, ponieważ wiele ofert znika bardzo szybko. Zdarza się, że na jeden lokal jest nawet 10 chętnych. Lokale te mają różną powierzchnię: od ok. 30 do nawet 130 mkw. Przeważają 2- i 3-pokojowe, choć z łatwością można znaleźć 5-pokojowe. Przynależą do nich przestronne balkony, loggie lub ogródki. Odpowiednio zaaranżowane, mogą stanowić dodatkową powierzchnię użytkową lub wypoczynkową.

Wynajem czy sprzedaż mieszkania w Górze Kalwarii?

W tym niewielkim miasteczku przeważa zabudowa typowo rodzinna i właśnie taki charakter ma cała miejscowość. Mieszkania w Górze Kalwarii są najczęściej kupowane przez rodziny z okolicznych miejscowości oraz dużych miast, jak Warszawa. Większość z nich to wymarzone M na lata i tylko niewielka część zostaje przeznaczona na wynajem. Najem jest stosunkowo tani: dwupokojowy lokal można wynająć w cenie ok. 1 200 zł/miesiąc. Naturalnie mieszkania do wynajęcia w Górze Kalwarii o lepszym standardzie to koszt wyższy, bo ok. 1 800-2 000 zł/mies. Tych cen nie można porównywać z warszawskimi, gdzie niewielka kawalerka kosztuje średnio ok. 1 600 zł za miesiąc. To jest jeden z wielu powodów, dla których niektóre osoby decydują się przenieść do mniejszego miasta, takiego jak Góra Kalwaria. Mieszkania tu są zdecydowanie tańsze, a dojazd nie stanowi problemu. Rynek nieruchomości opiera się tu głównie na sprzedaży mieszkań, wynajem jest mało popularny. Inwestycję tego typu warto dobrze przemyśleć i poprzedzić ją badaniami rynku.

Komunikacja

Miasto jest świetnie skomunikowane, zwłaszcza ze stolicą. Dojazd z Góry Kalwarii do Warszawy zajmuje zaledwie ok. 50 minut, czyli tyle, ile wynosi średni czas dojazdu do pracy w stolicy. Przez Górę Kalwarię przebiegają dwie drogi krajowe: nr 79, która prowadzi przez Katowice, Kraków i Warszawę, a także nr 50 - przebiega ona w całości przez woj. mazowieckie. W mieście działają linie autobusowe w ramach ZTM Warszawa, które kursują między stolicą, okolicznymi miasteczkami oraz Górą Kalwaria. Dodatkowo niezbędnym środkiem komunikacji jest pociąg w ramach Kolei Mazowieckich. Kursują tu także PKSy. Niedaleko znajduje się lądowisko Sobienie Szlacheckie, a także port rzeczny, ponieważ Góra Kalwaria leży tuż przy Wiśle. Właściciele mieszkania w Górze Kalwarii mają blisko nie tylko do Warszawy, ale także do innych miast: Piaseczna, Mińska Mazowieckiego, Radomia. Ponadto można się stąd dostać szybko do państw zza wschodniej granicy.

Rynek pracy i gospodarka

Gospodarka miasta opiera się w większej mierze na sektorze usługowym, w którym pracuje ponad 30% wszystkich pracujących. Należą do niego takie dziedziny, jak handel, naprawa pojazdów, transport, gastronomia, zakwaterowanie, komunikacja. Kolejną popularną branżą jest przemysł i budownictwo, a następnie rolnictwo. Wiele osób wyjeżdża do pracy, do innych miast, w tym większość do Warszawy. Gospodarka miasta opiera się właśnie na wyżej wymienionych sektorach. Góra Kalwaria przyciąga nowych inwestorów, którym oferuje preferencyjne warunki prowadzenia biznesu, a także darmowe szkolenia, samorządowy fundusz poręczenia kredytu, czy inne programy ułatwiające prowadzenie działalności gospodarczej. Dzięki temu miasto stopniowo się rozwija, mogąc oferować swoim mieszkańcom wiele udogodnień, remontować drogi i konserwować zabytki.

Atrakcje

Miasto oferuje swoim mieszkańcom wiele atrakcji kulturalno-sportowych. Najbardziej znane jest z gier ASG, a także świetnych tras dla motocykli i samochodów terenowych, które mieszczą się na byłym poligonie wojskowym przy ul. Strzeleckiej. Znajduje się tu także basen, wiele boisk do gry w piłke nożną lub siatkówkę, a także stadion miejski. Poza atrakcjami sportowymi, warto zwrócić uwagę na liczne zabytki mieszczące się w obrębie gminy Góra Kalwarii. Należą do nich: kościół pw. Podwyższenia Krzyża, kościół parafialny, kaplica kalwaryjska Zwiastowania, dawny kościół marianów, tzw. „Wieczernik”, dawne kolegium zakonu Pijarów, ratusz (Witkowski, Marconi), jatki, synagogi, Kirkut, dwór Cadyka Altera. W mieście funkcjonuje wiele ośrodków kultury, a także grupa teatralna Młodzieżowa Inicjatywa Teatralna oraz stowarzyszenie Społeczna Inicjatywa Młodych. W mieście i wokół niego jest wiele terenów zielonych, które zachęcają do turystyki pieszej i rowerowej. Góra Kalwarii jest znana z odbywającego się co roku przedstawienia Misterium Męki Pańskiej.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij