Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe domy Łódź

-37 ofertw 4 inwestycjach
 • Osiedle Leśne - I etap

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi Osiedle Leśne - I etap znajduje się na Nowosolnej, ul. Jugosłowiańska 44 (8,8 km od centrum Łodzi), jest realizowana przez dewelopera JHM DEVELOPMENT S.A.. Inwestycja Osiedle Leśne - I etap jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Aktualnie na sprzedaż pozostało 18 nowych domów o powierzchniach od 146 do 244 m2.

  Nowe domy na sprzedaż Łódź, Widzew, Nowosolna, ul. Jugosłowiańska 44 (8,8 km od centrum Łodzi)

  Inwestycja polecana

  Osiedle Leśne - I etap
  • Termin oddania: 4 kw. 2020
  • Liczba domów: 18
  • Powierzchnia: 146 - 244 m2
  • Liczba pokoi: 4 - 6
  JHM DEVELOPMENT S.A.
  Domy spełniające kryteria
 • Ogrody Romanów - etap I i II

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi Ogrody Romanów - etap I i II znajduje się na Bałutach Zachodnich, ul. Ogrody Romanów (10,3 km od centrum Łodzi), została zrealizowana przez dewelopera Prywatna Korporacja Mieszkaniowa Sp. z o.o.. Inwestycja Ogrody Romanów - etap I i II została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2019 roku. Inwestycja składa się z 47 domów jednorodzinnych. Aktualnie na sprzedaż pozostały 2 nowe domy o powierzchniach od 90 do 153 m2.

  Nowe domy na sprzedaż Łódź, Bałuty, Bałuty Zachodnie, ul. Ogrody Romanów (10,3 km od centrum Łodzi)
  Ceny od: 5 000 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Ogrody Romanów - etap I i II
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba domów: 2
  • Powierzchnia: 90 - 153 m2
  • Liczba pokoi: 4 - 5
  Prywatna Korporacja Mieszkaniowa Sp. z o.o.
  Domy spełniające kryteria
 • Forest Place

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi Forest Place znajduje się na Złotnie, ul. Podchorążych 97 (7,2 km od centrum Łodzi), jest realizowana przez dewelopera E-Dom Invest Sp. z o.o. Sp.k.. Inwestycja Forest Place jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania. Aktualnie na sprzedaż pozostało 11 nowych domów o powierzchniach od 125 do 136 m2.

  Nowe domy na sprzedaż Łódź, Polesie, Złotno, ul. Podchorążych 97 (7,2 km od centrum Łodzi)

  Inwestycja polecana

  Forest Place
  • Termin oddania: 4 kw. 2019
  • Liczba domów: 11
  • Powierzchnia: 125 - 136 m2
  • Liczba pokoi: 4 - 5
  E-Dom Invest Sp. z o.o. Sp.k.
  Domy spełniające kryteria
 • Brzezińska 186

  Inwestycja z domami jednorodzinnymi Brzezińska 186 znajduje się na Nowosolnej, ul. Brzezińska 186 (8,5 km od centrum Łodzi), jest realizowana przez dewelopera BONOBO Development. Inwestycja Brzezińska 186 jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 6 domów jednorodzinnych. Aktualnie na sprzedaż pozostało 6 nowych domów o powierzchni 94 m2.

  Nowe domy na sprzedaż Łódź, Widzew, Nowosolna, ul. Brzezińska 186 (8,5 km od centrum Łodzi)
  Ceny od: 5 294 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Brzezińska 186
  • Termin oddania: 2 kw. 2020
  • Liczba domów: 6
  • Powierzchnia: 94 m2
  • Liczba pokoi: 4
  BONOBO Development
  Domy spełniające kryteria

Wiadomości na temat Łodzi

Więcej wiadomości
Rynek pierwotny mieszkań: sprawdzamy najtańsze miasta wojewódzkie w kraju

Rynek pierwotny mieszkań: sprawdzamy najtańsze miasta wojewódzkie w kraju

Archicom przejął większościowy pakiet mLocum

Archicom przejął większościowy pakiet mLocum

„Zamiesz(k)aj w Łodzi” – najlepsza praca w mieście!

„Zamiesz(k)aj w Łodzi” – najlepsza praca w mieście!

Łódź bywa nazywana najbrzydszym polskim miastem z powodu wielu pozostałości architektury poprzemysłowej. Określenie to nie ma jednak odzwierciedlenia w rzeczywistości. Miejscowość jest stopniowo rewitalizowana z zachowaniem zabytkowego krajobrazu. To najbardziej charakterystyczne miasto polskie, w którym niemal w całości widać architekturę minionych wieków. Z tego powodu wiele jego obszarów zostało uznanych za pomnik historii o nazwie Łódź – wielokulturowy krajobraz miasta przemysłowego. Obecnie miasto stanowi centrum rozwoju ekonomiczno-społeczno-kulturalne regionu. Powstaje wiele nowych firm, ośrodków kultury oraz inwestycji budowlanych, w tym biurowce i domy na sprzedaż. Łódź zmienia również krajobraz: zaniedbane rejony przeobraża się w place pełne zieleni, siłownie na świeżym powietrzu czy też place zabaw. W planach jest budowa oraz remont wielu dróg, nowych osiedli, centrów kultury. Wydziela się specjalne strefy ekonomiczne z wieloma ulgami dla przedsiębiorców. Dzięki temu miasto przyciąga nowych inwestorów oraz mieszkańców. Jak się kształtuje rynek nieruchomości w mieście?

Domy na sprzedaż: Łódź

W Polsce przeważa budowa osiedli, które składają się z bloków. Dzieje się tak oczywiście ze względów finansowych, ale także problemów z uzyskaniem odpowiedniej ilości gruntów bliżej centrum pod budowę domów na sprzedaż. W Łodzi tworzone są one głównie w dzielnicach oddalonych od śródmieścia, np. na Bałutach czy Widzewiu. Według Głównego Urzędu Statystycznego w 2016 roku w mieście oddano do użytku 2 066 nowych mieszkań, przy czym w skład tej liczby wchodzą zarówno lokale w blokach (ok. 80%), jak i domy. Rok do roku nieznacznie zwiększa się ilość domów w Łodzi, niemniej nadal są one postrzegane jako dobra luksusowe, na które stać tylko niewielu. Wobec czego zawsze liczba mieszkań będzie przewyższała liczbę nieruchomości jednorodzinnych. Większość domów na sprzedaż w Łodzi powstała w ramach zamkniętych osiedli, a wiele z nich to szeregowce lub bliźniaki. Można znaleźć zarówno nieruchomości proste budowane sposobem tradycyjnym, jak i ekologiczne domy energooszczędne.

Cena domu w Łodzi

Kiedy patrzy się na ceny za mkw, wydaje się, że koszt zakupu tak dużej nieruchomości nie jest wcale wysoki. Średnia cena domu na sprzedaż w Łodzi wynosi ok. 3 500 zł/mkw. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że duży jest metraż, który mieści się w przedziale ok. 100-300 mkw. Średnia wielkość domu to ok. 150 mkw. Taki metraż znacznie podnosi koszty całej inwestycji, który wynosi średnio ok. 860 000 zł. W te koszty należy wliczyć wszelkie opłaty związane z kupnem domu, od aktu notarialnego, aż po koszty dodatkowych udogodnień, jak parkingi. Zupełnie osobnym tematem jest całkowity koszt kredytu, który może wynieść nawet kilka milionów złotych w zależności od potrzebnej kwoty na zakup domu na sprzedaż w Łodzi. Powyższe koszty wpływają na luksusowość takiej inwestycji: stać na nią nielicznych. Istnieje jednak kilka sposobów na obniżenie ceny. Jednym z nich jest zakup domu w Łodzi znajdującego się na osiedlu domków jednorodzinnych zaprojektowanym przez dewelopera. Dzięki temu, że na pewne rzeczy (np. podjazdy, chodniki etc.) składają się niejako wszyscy właściciele, ich koszt jest niższy.

Luksusowy dom w Łodzi

Nowoczesne domy, nawet te budowane w tradycyjny sposób, znacząco różnią się jakością wykonania od tego typu nieruchomości powstałych w latach PRL. Przede wszystkim zwiększyła się izolacja budynków, co oznacza, że są one cieplejsze, szybciej się nagrzewają od środka i utrzymują temperaturę. Wiele z nich nie posiada już piwnic - zamiast nich powstały garaże i komórki lokatorskie. Poddasze stało się bardziej funkcjonalne i przygotowane pod pokoje, ale również całe apartamenty. Najbardziej kluczową kwestią, jeśli chodzi o domy na sprzedaż w Łodzi, było stworzenie większej prywatności w przypadku domów w zabudowie szeregowej czy bliźniaczej. Udało się to uzyskać dzięki specjalnemu rozkładowi pomieszczeń, np. w inwestycji Osiedle Iglasta. Dzięki temu nie ma się wrażenia mieszkania w bloku, gdzie słychać rozmawiających sąsiadów, puszczoną głośno muzykę czy telewizję. Niemal wszystkie domy na sprzedaż w Łodzi mają przygotowane podjazdy, a także infrastrukturę komunikacyjną: chodniki, jezdnie, drogi dla rowerzystów i biegaczy itp. Większość z nich jest ogrodzona i monitorowana, co zwiększa bezpieczeństwo. Obecne są także części wspólne: place zabaw, alejki, dziedzińce, skwery. Można się spotkać z różnym standardem oferowanym przez deweloperów, dzięki czemu osoby szukające swoich czterech kątów mają szeroki wachlarz ofert do wyboru.

Komunikacja w Łodzi

Jako miasto stołeczne, Łódź zapewnia komunikację na wysokim poziomie. Większość nowych domów jest ulokowana w znacznej odległości od centrum, nie oznacza to jednak trudnego dojazdu do najważniejszych części miasta. Mieszkańcy mogą skorzystać przede wszystkim z komunikacji samochodowe oraz autobusowej, które są najbardziej dostępne ze względu na dużą ilość dróg w dobrej jakości. Poza godzinami szczytu można do centrum dojechać nawet w 10 min. z takich dzielnic, jak Widzew czy Bałuty. W najbardziej oblężonych porach dnia czas wydłuża się do 30-40 min., z czego trzeba zdawać sobie sprawę przed podjęciem decyzji o zakupie domu. Łódź to centrum transportowe Polski. Przebiegają tu drogi: A1, A2, S8, S14, DK14, DK72. Najbardziej oblegana jest oczywiście obwodnica, do której mieszkańcy nowych osiedli zawierających domy w Łodzi mają dość blisko. Miasto ma także rozwiniętą komunikację tramwajową, kolejową, powietrzną (lotnisko Łódź-Lublinek im. Władysława Reymonta), rowerową. Dzięki temu nie ma problemu z dojazdem nawet w najbardziej odległe rejony.

Rynek pracy i gospodarka

Miasto słynęło w Polsce z bardzo rozwiniętego przemysłu włókienniczego, pod który powstawały nawet specjalne uczelnie i szkoły. Obecnie ma on coraz mniejsze znaczenie. Zyskują na znaczeniu nowe technologie, branże: logistyczna, AGD i Business Process Outsourcing. Zwłaszcza warto zwrócić uwagę na szybki rozwój sektora AGD, który reprezentują m. in. firmy Merloni Indesit i Bosch/Siemens. Oprócz tego w Łodzi znajduje się bardzo wiele ogromnych światowych koncernów (Gilette, Dell, TP SA, Comarch i wiele innych). Powstała Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Łódzki Okręg Przemysłowy, które skupiają wiele znanych przedsiębiorstw. Napędzają one rynek pracy. W 2016 r. stopa bezrobocia w Łodzi wynosiła zaledwie 7,9%. To jedno z tych miast, do którego więcej osób przyjeżdża w celu podjęcia pracy niż z niego wyjeżdża. Stąd wokół Łodzi zostało utworzonych wiele miast satelickich, czyli tzw. sypialni. Osoby, wynajmujące lub będące właścicielem mieszkań czy domów w takich miastach cały dzień spędzają w Łodzi, a do własnego M wracają dopiero wieczorem. Ten styl życia jest bardzo popularny w przypadku dużych miast.

Zabytki

Miasto jest znane przede wszystkim z pozostałości architektury typowo przemysłowej, zwłaszcza wielu zakładów włókienniczych. Stąd można zobaczyć takie zabytki, jak: tkalnia Ludwika Geyera, zespół fabryczny Izraela Poznańskiego, eklektyczne zespoły fabryczne Karola Scheiblera, Beczki Grohmana, browar Anstadta i wiele innych. Oprócz tego sam sposób ułożenia miasta i poszczególnych ulic jest wart zgłębienia, np. ulica Piotrowska czy pasaż Meyera. Wśród zabytków sakralnych, których w Łodzi jest naprawdę dużo, znajdują się m.in.: kościół rzymskokatolicki św. Doroty w Mileszkach, zespół kaplic drewnianych, zespół klasztorny oo. Franciszkanów, kościół rzymskokatolicki św. Józefa, kościół rzymskokatolicki Podwyższenia Świętego Krzyża, sobór św. Aleksandra Newskiego. W Łodzi uderza także ilość pałaców, zabytkowych willi i kamienic. Szczególnie warte zwiedzenia są: pałace rodziny Poznańskich, pałac Maksymiliana Goldfedera, pałac Juliusza Heinzla, pałac Roberta Schweikerta, pałac Scheiblerów, pałac braci Steinertów, pałac biskupi, willa Reinholda Richtera, willa Leopolda Kindermanna. Na tym nie kończą się zabytki znajdujące się w Łodzi. Ich lista jest niezwykle długa i obejmuje budynki od średniowiecza aż po dzień dzisiejszy.

Atrakcje miejskie

Łódź to miasto kultury i sportu. Odbywa się tu wiele spektakli, imprez, koncertów… Z miejsc warto zobaczyć zwłaszcza ulicę Piotrkowską, Aleję Gwiazd, szlak Łódź Bajkowa, Galerię Wielkich Łodzian. W miejscowości odbywają się znane na całym świecie festiwale, np. Explorers Festiwal, Europejski Festiwal Filmowy, Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki, Łódzkie Spotkania Baletowe, Big Star Festiwal, Łódzkie Spotkania Teatralne. Oprócz tego mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty zajęć kulturalno-sportowych odbywających się w mieście. Organizowane są one przez miejskie ośrodki kultury, muzea, teatry i wiele innych instytucji kulturalnych. W Łodzi znajduje się wiele znanych murali, jak chociażby przy ul. Kościuszki czy ul. Próchnika. Przez miasto przebiega wiele szlaków turystycznych, zarówno rowerowych, jak i pieszych. Do miejscowości zjeżdża się wielu miłośników koncertów, które odbywają się przede wszystkim w Atlas Arenie, filharmonii i pomniejszych klubach. Z Łodzi wywodzi się wielu znanych twórców muzyki i literatury.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij