Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe lokale użytkowe Lublin

-35 ofertw 6 inwestycjach
 • Racławickie 28A

  Inwestycja z lokalami użytkowymi Racławickie 28A znajduje się w Lublinie, Aleje Racławickie 28 (2,4 km od centrum Lublina), jest realizowana przez dewelopera Wartico Invest. Inwestycja Racławickie 28A jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku, w którym łącznie znajduje się None lokal użytkowy o powierzchniach od 20 do 65 m2. Budynek posiada do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.

  Nowe lokale użytkowe na sprzedaż Lublin, Aleje Racławickie 28 (2,4 km od centrum Lublina)

  Inwestycja polecana

  Racławickie 28A
  • Termin oddania: 2 kw. 2020
  • Liczba lokali użytkowych: 23
  • Powierzchnia: 20 - 65 m2
  Wartico Invest
  Lokale użyt. spełniające kryteria
 • Hvile Park

  Inwestycja z lokalami użytkowymi Hvile Park znajduje się w Lublinie, ul. Nałęczowska 175 jest realizowana przez dewelopera Hvile Park Sp. z o.o. S.K.. Inwestycja Hvile Park jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku, w którym łącznie znajduje się None lokal użytkowy o powierzchniach od 42 do 657 m2. Budynek posiada do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe lokale użytkowe na sprzedaż Lublin, ul. Nałęczowska 175

  Inwestycja polecana

  Hvile Park
  • Termin oddania: 4 kw. 2019
  • Liczba lokali użytkowych: 4
  • Powierzchnia: 42 - 657 m2
  Hvile Park Sp. z o.o. S.K.
  Lokale użyt. spełniające kryteria
 • Nowe Ogrody

  Inwestycja z lokalami użytkowymi Nowe Ogrody znajduje się w Lublinie, ul. Kryształowa (5,5 km od centrum Lublina), została zrealizowana przez dewelopera Sanitex Development. Inwestycja Nowe Ogrody została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2018 roku. Inwestycja składa się z 2 budynków, w których łącznie znajduje się None lokal użytkowy o powierzchni 306 m2. Budynki posiadają do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe lokale użytkowe na sprzedaż Lublin, ul. Kryształowa (5,5 km od centrum Lublina)

  Inwestycja polecana

  Nowe Ogrody
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba lokali użytkowych: 1
  • Powierzchnia: 306 m2
  Sanitex Development
  Lokale użyt. spełniające kryteria
 • Czechowska 3

  Inwestycja z lokalami użytkowymi Czechowska 3 znajduje się w Lublinie, ul. Czechowska 3 (1,1 km od centrum Lublina), została zrealizowana przez dewelopera Tim Development Sp. z o.o.. Inwestycja Czechowska 3 została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2018 roku. Inwestycja składa się z 1 budynku, w którym łącznie znajdują się 2 lokale użytkowe o powierzchni 148 m2. Aktualnie w sprzedaży pozostała 1 oferta. Budynek posiada do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.

  Nowe lokale użytkowe na sprzedaż Lublin, ul. Czechowska 3 (1,1 km od centrum Lublina)

  Inwestycja polecana

  Czechowska 3
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba lokali użytkowych: 1
  • Powierzchnia: 148 m2
  Tim Development Sp. z o.o.
  Lokale użyt. spełniające kryteria
 • Szafirowa

  Inwestycja z lokalami użytkowymi Szafirowa znajduje się w Lublinie, ul. Szafirowa (4,9 km od centrum Lublina), jest realizowana przez dewelopera Szafirowa Sp. z o.o. Sp.K.. Inwestycja Szafirowa jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 3 budynków, w których łącznie znajduje się None lokal użytkowy o powierzchni 70 m2. Budynki posiadają do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe lokale użytkowe na sprzedaż Lublin, ul. Szafirowa (4,9 km od centrum Lublina)
  Ceny od: 5 500 zł netto/m2

  Inwestycja polecana

  Szafirowa
  • Termin oddania: 4 kw. 2019
  • Liczba lokali użytkowych: 2
  • Powierzchnia: 70 m2
  Szafirowa Sp. z o.o. Sp.K.
  Lokale użyt. spełniające kryteria
 • Osiedle Marina

  Inwestycja z lokalami użytkowymi Osiedle Marina znajduje się w Lublinie, ul. Żeglarska (5,9 km od centrum Lublina), została zrealizowana przez dewelopera Wikana S.A.. Inwestycja Osiedle Marina została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2015 roku. Inwestycja składa się z 1 budynku, w którym łącznie znajduje się 11 lokali użytkowych o powierzchniach od 43 do 93 m2. Aktualnie w sprzedaży pozostały 4 oferty. Budynek posiada do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem .

  Nowe lokale użytkowe na sprzedaż Lublin, ul. Żeglarska (5,9 km od centrum Lublina)
  Ceny od: 3 900 zł netto/m2

  Inwestycja polecana

  Osiedle Marina
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba lokali użytkowych: 4
  • Powierzchnia: 43 - 93 m2
  Wikana S.A.
  Lokale użyt. spełniające kryteria

Wiadomości na temat Lublina

Więcej wiadomości
Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej

Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej

Największe wydarzenie budowlane na Lubelszczyźnie za nami!

Największe wydarzenie budowlane na Lubelszczyźnie za nami!

Aranżacje i mieszkania w Targach Lublin

Aranżacje i mieszkania w Targach Lublin

Stolica województwa lubelskiego jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się miast w Polsce. Po wschodniej stronie kraju stanowi jedno z trzech takich ośrodków, poza Warszawą i Rzeszowem. Warto przyjrzeć się zwłaszcza obszarowi biznesowemu w tym mieście. Lublin przyciąga wielu inwestorów krajowych i międzynarodowych, znany jest również z szeroko rozumianej działalności start-upowej. Dzięki temu można tu znaleźć takie znane firmy, jak Ursus S.A., Sipma czy Pol-Skone. Mimo oczywistej przewagi Warszawy nad stolicą Lubelszczyzny, warto przyglądać się tej ostatniej, która ma ambicję stać się jednym z najważniejszych centrów biznesowych w Polsce. Pojawia się tu coraz więcej osób chętnych kupić lub wynająć lokale użytkowe. Lublin zachęca ich ulgami podatkowymi, ale także korzystnym rynkiem zbytu. Dzięki temu powstają nowe firmy, zwłaszcza w niszowych branżach. Warto zauważyć, że lokalizacyjnie miasto jest miejscem bardzo atrakcyjnym - blisko wschodniej granicy, do tego tani czynsz i stosunkowo tania siła robocza.

Lokale użytkowe w Lublinie - czy jest jakiś wybór?

Obecnie najwięcej tego typu inwestycji pojawia się na nowych osiedlach. Są na nie przeznaczone partery, specjalnie dostosowane do prowadzenia działalności handlowej lub usługowej. Lokale użytkowe w Lublinie można spotkać również w biurowcach oraz specjalnych strefach ekonomicznych. Niemniej największa ich ilość powstaje właśnie na osiedlach mieszkaniowych. Jakie są zalety i wady tego rozwiązania? Czy inwestor lub kupiec ma z czego wybierać?

Zaletę stanowi oczywiście usytuowanie na osiedlu, które stopniowo będzie się wypełniać potencjalnymi klientami. Ponadto stosunkowo tani czynsz oraz brak konkurencji również przyczyniają się do plusów lokalizacji. Warto zwrócić uwagę na to, że deweloperzy od razu dostosowują lokale użytkowe w Lublinie do prowadzenia działalności. Likwiduje to część kosztów potrzebnych na wypełnienie pustej przestrzeni niezbędnymi elementami. Jednak minusem może okazać się lokalizacja samego osiedla. Zależy to co prawda od rodzaju prowadzonego biznesu. Niemniej osiedle, które stało się sypialnią, nie będzie dobrym rozwiązaniem dla sklepów otwartych w zwyczajowych godzinach pracy, np. od 10 do 18. Klienci będą wtedy bowiem w pracy. Kolejnymi wadami są opustoszenie osiedla - jeśli otworzyło się tu biznes zanim większość mieszkań została sprzedana, a także gorszy dojazd. Koniec końców jednak, wybierając lokale użytkowe w Lublinie, należy się kierować potrzebami swojej firmy.

A czy chętni mają jakiś wybór? Z pewnością nie mogą narzekać na ilość przestrzeni usługowych lub handlowych. Mimo że mieszkań buduje się zdecydowanie więcej, deweloperzy zadbali także o lokale użytkowe. W Lublinie nie powstaje ich stosunkowo dużo, zwłaszcza właśnie na prywatnych osiedlach. Niekiedy korzystne oferty pojawiają się także w centrum czy na słynnej ul. Zana.

Ile kosztują lokale użytkowe w Lublinie?

Koszty zależą od tego, czy taki lokal się wynajmuje, czy kupuje. W przypadku zakupu stosunkowo korzystne ceny można spotkać na rynku pierwotnym. Lokale użytkowe w Lublinie kosztują od ok. 4 000 do nawet 7 000 zł/mkw. Wiele zależy od lokalizacji i standardu. Zwłaszcza to pierwsze potrafi generować duże koszty. Czasem dochodzi nawet do sytuacji, w której używane lokale użytkowe w Lublinie kosztują więcej niż nowe właśnie ze względu na prestiżową lokalizację. Może się jednak okazać, że prestiżowa lokalizacja wcale nie przyniesie zysku każdemu rodzajowi biznesu. Dlatego warto się zastanowić, czy nie lepiej kupić tańsze pomieszczenie w innym miejscu.

Koszt zakupu lokali użytkowych w Lublinie jest różny, niemniej nadal to jedne z niższych cen w Polsce. Co istotne, przy zakupie trzeba się zastanowić również, czy bardziej opłaca się kupić pomieszczenie używane, czy nowe. W przypadku tego pierwszego nowych właścicieli często czeka generalny remont. Minusem może być również obecna konkurencja czy nawet zakotwiczenie w świadomości mieszkańców informacji o poprzednim brandzie. Lokale użytkowe w Lublinie z rynku pierwotnego są z kolei nowe - od instalacji, aż po brand. Te zalety mogą znacznie wpłynąć na całościowy koszt związany z zakupem pomieszczenia pod firmę.

Lokale użytkowe w Lublinie do wynajęcia

W poprzednim rozdziale omówione zostały kwestie związane z zakupem nowych lokali użytkowych w Lublinie, ale pod własny biznes. Istnieje natomiast spora grupa osób, które takie lokale chętnie by kupiła, a następnie wynajęła. Czy taki proceder się opłaca? Niewątpliwie zalet jest wiele. Przede wszystkim umowę najmu podpisuje się z firmą, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla wynajmującego. Po drugie, właściciel nie musi przystosowywać danego pomieszczenia pod wymagania najemcy. Właściciel firmy robi to we własnym zakresie. Powinien także zadbać o to, by zwrócić w dobrym stanie lokal użytkowy. W Lublinie na nowych osiedlach pojawiają się firmy, które chcą podpisać umowy wieloletnie - na min. 5 lat. To oznacza mniej kłopotów dla wynajemcy związanych z szukaniem nowego lokatora. Czynsze również są wyższe niż w przypadku wynajmu mieszkań. A czy ten proceder ma jakieś wady?

Oczywiście. Przede wszystkim inwestor może zakupić lokale użytkowe w Lublinie, w słabej lokalizacji z punktu prowadzenia biznesu czy komunikacja. Po drugie, najemca może ogłosić upadłość. Do tego dochodzi konieczność pilnowania, by wszystko w lokalu zostało wykonane zgodnie z przepisami, a sam lokal nie okazał się zgliszczami po zerwaniu umowy. Warto zwrócić uwagę również na aspekt otoczenia. Czy lokal w ogóle jest widoczny z ulicy? Na problem ze znalezieniem najemcy wpływ ma niewątpliwie wysokość czynszu. Jeśli inwestor zakupił bardzo drogie lokale użytkowe, w Lublinie może mieć problem ze znalezieniem tak dobrze prosperującej firmy, która chciałaby płacić wysoki czynsz. Dlatego przed podjęciem decyzji warto dokładnie zbadać ryzyko.

Lublin - praca i rozwój

Miasto stołeczne województwa lubelskiego bez dwóch zdań mocno i szybko się rozwija. Jeśli wziąć pod uwagę ostatnie 10 lat, z łatwością można zauważyć, że rozwój ten nastąpił zwłaszcza w zakresie ekonomiczno-biznesowym. Powstało wiele nowych miejsc pracy, których jednym z zadań ma być zatrzymanie wciąż emigrującej ludności z tego rejonu. Obecnie stopa bezrobocia w Lublinie wynosi ok. 7% i cały czas maleje. To oczywiście więcej niż na zachodzie Polski, ale z drugiej strony motywujący jest stały spadek tej wartości. Zaletą jest stosunkowo tanie pozyskanie pracowników, zwłaszcza zza wschodniej granicy. Niewątpliwie pomaga również stworzenie odpowiedniej polityki zachęcającej do inwestowania na Lubelszczyźnie.

Lokale użytkowe w Lublinie wynajmują chętnie start-upy, których najwięcej można spotkać w branżach big data i analityka. Wybijają się zwłaszcza Plantalux, UAV Robotics i Predictail. Oprócz nich powstaje jednak coraz to więcej nowych firm o specyficznym sposobie zarządzania i ogromnych sukcesach na rynku. Ze względu na zalety lokalizacyjne pojawia się tu również wiele znanych przedsiębiorstw. Jednym z nich jest zakład przemysłowy Turck, ale można spotkać również Lubellę, Polmos, Herbapol, Perłę, Indykpol

W Lublinie żyje się dobrze!

Rozwinięta infrastruktura drogowa, w tym liczne drogi krajowe i wojewódzkie, umożliwia świetny dojazd do najważniejszych miast w Polsce i zagranicą. Ulgi podatkowe oraz inne elementy zachęcającej polityki miasta przyciągają tu coraz to liczniejsze grono przedsiębiorców. Rozbudowuje się również zaplecze handlowo-usługowe. Dzięki temu wiele osób decyduje się pozostać w Lublinie. Miasto to ma ogromny potencjał, zwłaszcza w zakresie nisz w poszczególnych branżach. Dzięki temu młode firmy mają tu wiele możliwości, żeby się wykazać. Również znani przedsiębiorcy dostrzegają swoją szansę.

Pojawiające się liczne sklepy, lokale usługowe i start-upy znacząco wpływają na wzrost jakości życia również zwykłych mieszkańców. Potrzeby związane np. z szerokim wyborem rodzajów restauracji czy opieki medycznej zostają stopniowo zaspokajane. Istotne jest to szczególnie dla osób, które lubią korzystać z oferty miasta: rozrywki, kultury, sportu. Wypełniają się nisze, ale również powstają nowe, które są świetną okazją dla osób szukających pomysłu na biznes.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij