Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz Nowe mieszkania Jastarnia

-11 ofertw 3 inwestycjach
 • Verano Residence

  Inwestycja Verano Residence znajduje się w Juracie, ul. Mestwina 59 (15,4 km od Gdyni), została zrealizowana przez dewelopera Dekpol Deweloper Sp. z o.o.. Inwestycja Verano Residence została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2018 roku. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 8 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 38 do 55 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż pucki, Jurata, ul. Mestwina 59 (15,4 km od Gdyni)

  Inwestycja polecana

  Verano Residence
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 4
  • Powierzchnia: 38 - 55 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 3
  Dekpol Deweloper Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Apartamenty Mestwina 37

  Inwestycja Apartamenty Mestwina 37 znajduje się w Juracie, ul. Mestwina 37 (15,4 km od Gdyni), została zrealizowana przez dewelopera Elmis Dewelopment Sp. z o.o.. Inwestycja Apartamenty Mestwina 37 została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2017 roku. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 17 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 44 do 47 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż pucki, Jurata, ul. Mestwina 37 (15,4 km od Gdyni)
  Ceny od: 17 500 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Apartamenty Mestwina 37
  Apartament wakacyjny
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 6
  • Powierzchnia: 44 - 47 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 2
  Elmis Dewelopment Sp. z o.o.
  Apartamentów spełniające kryteria
 • Apartamenty Na Plaży

  Inwestycja Apartamenty Na Plaży znajduje się w Jastarni, ul. Bałtycka (15,2 km od Gdyni), została zrealizowana przez dewelopera P.B.M. i R. Budros. Inwestycja Apartamenty Na Plaży została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2016 roku. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 26 lokali mieszkalnych o powierzchni 69 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Nowe mieszkania na sprzedaż pucki, Jastarnia, ul. Bałtycka (15,2 km od Gdyni)

  Inwestycja polecana

  Apartamenty Na Plaży
  Apartament wakacyjny
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 1
  • Powierzchnia: 69 m2
  • Liczba pokoi: 3
  P.B.M. i R. Budros
  Apartament spełniające kryteria

Wiadomości na temat Jastarni

Więcej wiadomości
Allcon Budownictwo podsumowuje półrocze w obszarze mieszkaniowym

Allcon Budownictwo podsumowuje półrocze w obszarze mieszkaniowym

Kup mieszkanie w Jastarni i wyprowadź się nad morze

 

Jastarnia to legendarny kurort nadmorski położony w środkowej części Mierzei Helskiej, co oznacza że od Władysławowa dzieli ją ok. 22 km, a od Helu jedynie ok. 13 km. Miasteczko to zajmuje powierzchnię 4,1 km kw. i zamieszkuje ją 2734 osób. Pierwsze wzmianki o Jastarni pochodzą z XIV w., ale jej przyspieszony rozwój datuje się dopiero na lata międzywojenne. Wtedy powstał tu port rybacki i doprowadzono linię kolejową. Od tego momentu licznie zaczęli docierać tu wczasowicze i miejscowość stała się popularnym kurortem. Jastarnię tworzą trzy miejscowości: Kuźnica, Jastarnia i Jurata, która zyskała sławę modnego kąpieliska lat 30-tych XX w. Oryginalną zabudowę tworzą głównie wille o charakterze pensjonatowym i władze miasta chcą aby osiedla z nowymi mieszkaniami w Jastarni wpisywały się w ten trend. Powstająca zabudowa mieszkalna ma podnosić standard i estetykę miasta i nie zakłócać infrastruktury społecznej. Pomimo tego, że dominuje zabudowa jednorodzinna, szukając mieszkania w Jastarni można zainteresować się osiedlami wielorodzinnymi w centrum i we wschodniej części Juraty.

 

Gdzie szukać nowych mieszkań w Jastarni?

Nowe inwestycje koncentrują się w trzech rejonach. Jastarnia centrum to głównie jednorodzinne budownictwo mieszkalne i usługowe, a w Juracie przeważają wille o charakterze apartamentowym. Ze wszystkich trzech członów tego organizmu miejskiego to Jastarnia jest miejscem w którym zlokalizowane są podstawowe usługi służące mieszkańcom – są to placówki oświatowe, zdrowotne, ośrodki kulturowe, administracyjne, handlowe i sportowe. Ponieważ w grę wchodzi uzupełnianie istniejącej już zabudowy, szukając mieszkania w Jastarni warto zajrzeć właśnie do centrum – to ten obszar jest najlepiej skomunikowany i wyposażony w infrastrukturę handlowo-usługową. Z kolei poszukujący mieszkania do wynajęcia w Jastarni powinni przejechać się do Juraty, gdzie kwitnie rozbudowa apartamentów w stylu pensjonatowym. O ile Jastarnia to głównie zabudowa wolnostojąca zabudowa wśród zieleni, bez zwartych systemów ulicznych, o tyle Jurata ma regularny, prostopadły układ ulic. Budując osiedla z nowymi mieszkaniami w Jastarni deweloperzy muszą się dostosować to tych wymogów decydujących o unikalnym charakterze miejscowości.

 

Mieszkanie w Jastarni w stylu kurortowym

Wypoczynkowy charakter miejscowości determinuje architekturę zabudowy. Nowe mieszkania w Jastarni powstają w stylu marynistycznym, w którym dominuje jasna kolorystyka, oszczędne formy i duże, słoneczne okna. Popularne są także projekty o charakterze pensjonatowym ze spadzistymi dachami i przestronnymi balkonami. Budynki są najczęściej niskie, maksymalnie trzypiętrowe, co sprawia, że idealnie wpasowują się w istniejącą już zabudowę. Deweloperzy oferują lokale o małych metrażach – kawalerki i mieszkania dwupokojowe – ale także komfortowe, obszerne apartamenty. Wnętrza są nie tylko nowoczesne, ale też funkcjonalne i zaprojektowane tak aby właściciel czuł się możliwie najwygodniej. W niektórych inwestycjach przewidziano ogródki, gdzie można odpocząć albo urządzić przyjęcie dla znajomych i komórki lokatorskie. Kupując mieszkanie w Jastarni można uzgodnić z deweloperem zmiany w celu zindywidualizowania projektu. Wielu przedsiębiorców wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferuje lokale całkowicie wykończone w stylu jaki preferuje nabywca.

 

Mieszkanie na wynajem w Jastarni jako pomysłowa inwestycja

Jastarnia ma wiele do zaoferowania inwestorom. Jako prestiżowy kurort nadmorski przyciąga wczasowiczów zarówno z Polski, jak i z innych krajów. Jego unikalny urok trzech połączonych miejscowości o różnym charakterze sprawia, że miasto cieszy się praktycznie całorocznym zainteresowaniem. Przekłada się to na ceny nieruchomości i zyski z najmu, szczególnie krótkoterminowego. Zakup mieszkania na wynajem w Jastarni to obecnie jeden z najlepszych sposobów na ulokowanie kapitału, a także wykreowanie dochodu biernego. Atrakcyjna lokalizacja na Helu, dobry dostęp do morza i rozrywek miejskich sprawia, że apartamenty inwestycyjne są rozchwytywane. Deweloperzy zdają sobie z tego sprawę – realizowane przez nich inwestycje często mają charakter pensjonatowy, przystosowany do najmu. Mieszkanie na wynajem w Jastarni to wprawdzie spory koszt, ale też stopa zwrotu prezentuje się korzystnie. Miasto kultywuje swój turystyczno-wypoczynkowy charakter i jego strategia rozwoju zmierza do utrzymania zainteresowania wczasowiczów.

 

Ile kosztują nowe mieszkania w Jastarni?

Podobnie jak inne miasta kurortowe, Jastarnia może się pochwalić jednymi z najwyższych cen nieruchomości w kraju. Pomimo tego deweloperzy nie mogą narzekać na brak popytu – zakup mieszkania na wynajem w Jastarni stwarza ogromne możliwości inwestycyjne. Koszty zakupu nieruchomości są tutaj znacznie wyższe niż w Trójmieście, ale też lokalizacja miasta jest wyjątkowa. Średnia cena mieszkania w Jastarni to ok. 23 tys. zł za mkw., ale należy pamiętać, że na tę wartość składają się nie tylko małe lokale, ale również obszerne apartamenty w wysokim standardzie, oferujące wszystkie możliwe udogodnienia. Powstają one z myślą o bardzo zamożnych nabywcach krajowych i zagranicznych, którzy są skłonni zapłacić taką stawkę. Nie należy się także spodziewać spadku cen, bowiem inwestycje deweloperskie w Jastarni wykupowane są praktycznie na pierwszych etapach budowy. Inwestorów chcących zarobić na mieszkaniu na wynajem w Jastarni jest w dalszym ciągu bardzo dużo i trudno się dziwić – Jurata jest ulubionym miejscem wypoczynku biznesmenów, artystów i celebrytów z całej Polski.

 

Niesłabnąca popularność Jastarni

Jastarnia to nie tylko prestiżowa miejscowość kurortowa, ale także gmina o wysokim poziomie życia oferująca bezpieczne warunki zamieszkania i rekreacji, dbająca o ochronę walorów środowiskowych i kulturowych, w tym tożsamości kaszubskiej. Znajduje się tutaj cenny, zabytkowy drzewostan zarówno parkowy, jak i uliczny – w tym wiele drzew oczekujących na objęcie ochroną pomnikową. Urządzono również nadmorski ciąg rowerowy, stymulujący ruch rekreacyjny pomiędzy Juratą, Jastarnią, a Kuźnicą. Ta forma wypoczynku urasta powoli do rangi tradycji sobotnio-niedzielnej mieszkańców i turystów. Warte zobaczenia są historyczne fragmenty miasta podlegające ochronie konserwatorskiej. To przede wszystkim zabytkowe miejskie zespoły ruralistyczne w Kuźnicy, Jastarni i Borze, a także osada z wczesnej epoki żelaza.

Najbardziej popularnym obszarem rekreacyjnym w Jastarni jest strefa nadmorska, szczególnie rozległa plaża, zarówno od strony morza, jak i Zatoki Puckiej. Wczasowicze mogą tu korzystać z kąpieli słonecznych i wodnych. Wielbiciele aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji szlaki turystyki pieszej, w tym niebieski szlak Nadmorski oraz ścieżkę rowerową przebiegającą wzdłuż drogi nr 216. Oprócz tego wyznaczono ścieżki przyrodnicze: Uroczysko Każa i Góra Lubek w Kuźnicy, Torfowe Kłyle w Jastarni oraz Żyzne lasy z Orlicą w Juracie. Pozwalają one odwiedzić miejsca o wyjątkowych walorach krajobrazowych, między innymi obszary leśne, wydmowe i torfowe. Na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, obejmującego Półwysep Helski, można przede wszystkim zaobserwować wiele gatunków ptaków – prawdziwa gratka dla każdego ornitologa.   

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij