Największa oferta mieszkań i domów od deweloperów Bez opłat  /  Bez prowizji  /  Bez pośrednika

           Szukasz nowe mieszkania Opole

           -152 ofertyw 1 inwestycji
           • Nova Ozimska

            Oceń inwestycję

            Inwestycja Nova Ozimska znajduje się w Opolu, ul. Ozimska 180 (3,3 km od centrum Opola), jest realizowana przez dewelopera Rembud I Sp. z o.o. sp. K.. Inwestycja Nova Ozimska jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2018 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajdują się 304 lokale mieszkalne o powierzchniach od 39 do 115 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

            Opole, ul. Ozimska 180 (3,3 km od centrum Opola)
            • Termin oddania: 4 kw. 2018
            • Liczba Mieszkań: 152
            • Powierzchnia: 39 - 115 m2
            • Liczba pokoi: 2 - 4
            Rembud I Sp. z o.o. sp. K. Mieszkania spełniające kryteria

           Wiadomości na temat Opola

           Więcej wiadomości

           Opole stolica województwa i miasto powiatowe o malowniczym ukształtowaniu terenu, rozciągające się na powierzchni ponad 96 km2. Populacja miasta wynosi blisko 125 tys. mieszkańców, jednak z roku na rok liczba ta się zmienia. Opole do niedawna słynące z popularnego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej znane jest również z przepięknego zoo, filharmonii oraz licznych teatrów. Główny ośrodek gospodarczy, naukowy, kulturalny i administracyjny województwa to miejsce idealne dla osób zamierzających otworzyć własną działalność gospodarczą czy pragnących zamieszkać w niedużym, pięknie położonym mieście.

           Rynek nieruchomości w Opolu

           Chociaż Opole nie posiada wielu gruntów pod zabudowę mieszkaniową, to w ekspresowym tempie powstają tu nowe osiedla mieszkaniowe. Deweloperzy budują na wykupionych od prywatnych właścicieli terenach tworząc ciekawe architektonicznie rozwiązania. W Opolu przeważa rynek kupującego. Duża ilość lokali z rynku wtórnego i pierwotnego sprawia, że klienci mają możliwość szerokiego wyboru oraz negocjacji korzystnych warunków zakupu.

           W Opolu, drugim najtańszym mieście wojewódzkim, średnie stawki na rynku pierwotnym kształtują się na poziomie 4 475 zł za metr kwadratowy. Oznacza to, że nawet wśród miast wojewódzkich można znaleźć lokalizacje, gdzie ceny nowych lub używanych mieszkań są znacznie niższe od ogólnokrajowej średniej.

           Podział Opola

           Administracyjnie, Opole podzielone jest kolejno na dzielnice: Bierkowice, Gosławice, Groszowice, Grotowice, Grudzice, Kolonia Gosławicka, Malina, Nowa Wieś Królewska, Półwieś, Szczepanowice, Śródmieście, Wójtowa Wieś, Wróblin, Wyspa Bolko, Wyspa Pasieka, Zakrzów, Zaodrze.

           Tereny przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową rozciągają się praktycznie do samych granic miasta. Tak np. jest z osiedlem Malinka, położonym w dzielnicy Malina. W ostatnich latach to właśnie tutaj powstało wiele inwestycji deweloperskich. Poza tym w Oplu występuje też kilkanaście charakterystycznych osiedli: Armii Krajowej (ZWM), Atrium Malinka, Bolko, Chabrów, Dambonia, Festival Park, Kolorowe, Książęce, Rodzinne i Rodzinne 2, wspomniana Malinka, Medyk, Metalchem, Przylesie, Słoneczne.

           Jakich lokali poszukują nabywcy nowych mieszkań w Oplu?

           Nabywcy nowych lokali w Opolu w ofercie posiadają 2 i 3 – pokojowe mieszkania, o metrażu liczącym od 39,00 do 115,00 m2. Preferencje mieszkaniowe różnią się w zależności od wieku nabywców i potrzeb. Dla kupujących mieszkania na opolskim rynku nieruchomości najczęściej istotne jest zlokalizowanie w pobliżu szkół z bliskim dostępem do terenów rekreacyjnych i sportowych. Mieszkańcy Opola w przypadku kupna nieruchomości z rynku wtórnego, preferują zakup lokalu do generalnego remontu, ze względu na początkowo niższe koszty, lokalizacja w tym przypadku nie jest już najistotniejszym czynnikiem.

           Plusy i minusy mieszkania w Opolu

           W ostatnich latach w Opolu powstało sporo centrów handlowych. Mieszkańcy nie mogą narzekać na dostęp do różnorodnych usług. Rozrywka, jak na tak stosunkowo nieduże miasto, jest na bardzo wysokim poziomie – restauracje i klimatyczne knajpki, kino, teatry, zoo itp. zapewniają rozrywkę na najwyższym poziomie. Z minusów jakie wymieniają mieszkańcy, przede wszystkim, na prowadzenie wysuwa się niski poziom inwestycji w infrastrukturę drogową, która powoduje, że godziny szczytu w Opolu bywają męczącą przeprawą, pełną korków i przymusowych postojów.

           Podsumowując Opole jest ciekawym miejscem do życia w którym występuje szeroka oferta lokali dostępnych na rynku nieruchomości. Każdy ma możliwość znalezienia oferty dopasowanej do swoich potrzeb. Jeśli masz pytania bądź potrzebujesz pomocy w znalezieniu nowego mieszkania zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą.

           Znajdziemy dla Ciebie
           Znajdziemy dla Ciebie