Największa oferta mieszkań i domów od deweloperów Bez opłat  /  Bez prowizji  /  Bez pośrednika

           Szukasz nowe mieszkania Sopot

           -117 ofertw 4 inwestycjach
           • Nowe Kolibki

            Inwestycja Nowe Kolibki znajduje się na Orłowie, ul. Bernadowska (6,3 km od centrum Gdyni), jest realizowana przez dewelopera Invest Komfort Spółka Akcyjna Sp.K.. Inwestycja Nowe Kolibki jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 51 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 44 do 84 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

            Gdynia, Orłowo, ul. Bernadowska (6,3 km od centrum Gdyni)
            • Termin oddania: 1 kw. 2019
            • Liczba Mieszkań: 20
            • Powierzchnia: 44 - 84 m2
            • Liczba pokoi: 2 - 3
            Invest Komfort Spółka Akcyjna Sp.K. Mieszkania spełniające kryteria
           • Okrzei

            Inwestycja Okrzei znajduje się w Dolnym Sopocie , ul. Okrzei (1,1 km od centrum Sopotu), jest realizowana przez dewelopera Invest Komfort Spółka Akcyjna Sp.K.. Inwestycja Okrzei jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2017 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 5 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 85 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 35 do 88 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

            Sopot, Dolny Sopot, ul. Okrzei (1,1 km od centrum Sopotu)
            • Termin oddania: 4 kw. 2017
            • Liczba Mieszkań: 19
            • Powierzchnia: 35 - 88 m2
            • Liczba pokoi: 2 - 4
            Invest Komfort Spółka Akcyjna Sp.K. Mieszkania spełniające kryteria
           • Apartamenty Dolny Sopot

            Inwestycja Apartamenty Dolny Sopot znajduje się w Sopocie, al. Niepodległości (1,1 km od centrum Sopotu), jest realizowana przez dewelopera Tree Development Group Sp. z o.o.. Inwestycja Apartamenty Dolny Sopot jest w trakcie przygotowań z planowanym na 4 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 91 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 22 do 101 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

            Sopot, al. Niepodległości (1,1 km od centrum Sopotu)
            Ceny od: 9 990 zł/m2
            • Termin oddania: 4 kw. 2019
            • Liczba Mieszkań: 72
            • Powierzchnia: 22 - 101 m2
            • Liczba pokoi: 1 - 4
            Tree Development Group Sp. z o.o. Mieszkania spełniające kryteria
           • Tre Mare Residence

            Inwestycja Tre Mare Residence znajduje się w Żabiance-Wejhera-Jelitkowie-Tysiącleciu, ul. Jelitkowska (9,3 km od centrum Gdańska), została zrealizowana przez dewelopera NDI. Inwestycja Tre Mare Residence została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2017 roku. Inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajdują się 63 lokale mieszkalne o powierzchniach od 46 do 158 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

            Gdańsk, Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, ul. Jelitkowska (9,3 km od centrum Gdańska)
            • Termin oddania: oddane do użytku
            • Liczba Mieszkań: 6
            • Powierzchnia: 46 - 158 m2
            • Liczba pokoi: 1 - 4
            NDI Mieszkania spełniające kryteria

           Wiadomości na temat Sopotu

           Więcej wiadomości

           Sopot letnia stolica Polski z ogromną ilością wydarzeń kulturalnych i atrakcji turystycznych. To jeden z najpopularniejszych kurortów w naszym kraju. Przyciąga turystów z Polski i zagranicy. Miasto położone w województwie pomorskim do którego bardzo chętnie przyjeżdżają nie tylko turyści ale i inwestorzy. Zlokalizowane w północnej części naszego kraju pomiędzy Gdańskiem a Gdynią, z którymi współtworzy Trójmiasto. W Rankingu Warunków Mieszkaniowych, Sopot zajmuje pierwsze miejsce, a co za tym idzie, jest to najlepsze miejsce do zamieszkania spośród 219 miast z całej Polski.

           Nowe mieszkania Sopot

           Budowana są tu przede wszystkim apartamenty w kameralnej zabudowie i niewielkie osiedla, składające się z kilku piętrowych budynków. Najdroższe są mieszkania dwupokojowe, których wbrew pozorom nie jest zbyt wiele. Pożądane są również kawalerki ich zdecydowanie brakuje na sopockim rynku inwestycyjnym. Na rok 2017 rynek pierwotny w Spocie tworzy 11 inwestycji z czego dostępne są 104 nowe oferty w stanie deweloperskim.

           Ceny nowych nieruchomości w Sopocie

           Rynek inwestycyjny w Sopocie jest bardzo różnorodny. Nieruchomości z rynku pierwotnego znacząco przewyższają narzucone limity rządowego programu dofinansowań Mieszkanie dla Młodych, niekiedy nawet kilkukrotnie. Na wartość nowych mieszkań w nadmorskich miejscowościach ma wpływ przede wszystkim lokalizacja. Oczywistym jest, że mieszkania blisko morza cieszą się największym zainteresowaniem, ale co za tym idzie są również najdroższe. Średnia cena mieszkania od dewelopera w Sopocie wynosi 13 409 za m2. To kwota, za którą równie dobrze można kupić mieszkanie w ścisłym centrum Warszawy.

           Gdzie budują się nowe inwestycje w Sopocie?

           Niewiele miejsca powoduje, iż większość nowych inwestycji od deweloperów powstaje na miejscu starych, wyburzanych uprzednio obiektów. Inwestorzy działają również na terenach niezabudowanych w oparciu o plan zagospodarowania przestrzennego. Powstają tu nowe inwestycje mieszkaniowe jak i rewitalizowane są sukcesywnie zabytkowe budynki znajdujące się z reguły w centrum miasta. Projekty realizuje się na małych powierzchniach nie zakłócając przy tym klimatu miasta.

           Kto buduje w Sopocie?

           Na rynku pierwotnym działają w pierwszej kolejności rodzinne firmy deweloperskie i lokalni inwestorzy, którzy rozumieją tutejsze potrzeby i doskonale wpisują się w klimat miasta. Zdarzają się również doskonale znane marki branży deweloperskiej, które zdają sobie sprawę z ogromnego potencjału tego miejsca. Budując nowe inwestycje łączą w nich współczesność i sopocką tradycje. Miasto buduje również kolejne mieszkania komunalne. Starając się dzięki temu przyciągnąć do kurortu młode rodziny z dziećmi.

           Luksusowe inwestycje Sopot

           Luksusowa rezydencja w takim kurorcie jakim jest Sopot to bardzo droga inwestycja. Tego typu nieruchomości mogą służyć jako miejsce wakacyjnych wyjazdów, ale nie tylko. Równie dobrze sprawdzą się jako miejsce do biznesowych spotkań czy konferencji. Dzięki czemu na wynajęciu takiej nieruchomości będzie można uzyskać w krótkim czasie duży przychód. Zapotrzebowanie na tego typu niestandardowe lokale jest coraz większe. Nieruchomości luksusowe rządzą się swoimi prawami, natomiast rynek jest jeszcze niewielki. Inwestowanie w ekskluzywne apartamenty ma przed sobą ogromną przyszłość i wiąże się z o wiele większym zyskiem niż w przypadku mieszkań standardowych ze średniej półki cenowej.

           Inwestowanie w nieruchomości w Sopocie - co i jak?

           Patrząc na lokalizację Sopotu, jednoznacznie można stwierdzić, że najlepiej w tym mieście inwestować w hotele. Baza hotelowa systematycznie się powiększa. Znajdują się tu zarówno obiekty o wysokim standardzie, jak i te ze średniej półki cenowej. Coraz szybciej rozwijający się rynek turystyczny nie tylko Sopotu, ale całego Pomorza jest skutkiem zwiększającej się popularności inwestowania funduszy w tego typu kompleksy. To rozwiązanie, które wiąże się z koniecznością posiadania w fazie początkowej dużego nakładu finansowego, ale na przestrzeni lat pozwala na spore zyski.

           Lokale użytkowe w Sopocie

           Jeśli chodzi o rynek nieruchomości lokali użytkowych jest on w Sopocie niewielki. Przede wszystkim są to małe obiekty które w żaden sposób nie przypominają dużych centrów handlowych. Mała ilość transakcji na sopockim rynku lokali użytkowych świadczy o stałości dochodów obecnych właścicieli. Nie są oni zainteresowani sprzedażą swoich lokali. Zdarza się niewielka ilość pustostanów związane jest to z niekorzystną ich lokalizacją. Dużym zainteresowaniem cieszą się apartamenty i lokale użytkowe w centrum Sopotu przede wszystkim przy główny deptak na ulicy Bohaterów Monte Cassino, gdzie obserwuje się najwyższe ceny transakcyjne.

           Kto kupuje mieszkanie w Sopocie?

           W pierwszej kolejności nowe mieszkania w Sopocie kupują osoby, które chcą dobrze zainwestować swoje finanse. Mieszkania w Sopocie to doskonała lokata kapitału. Dogodna lokalizacja, czyli bliskość morza i głównego deptaku to strzał w dziesiątkę i pewny zysk. Lokale o wysokim standardzie i dużym metrażu najczęściej kupują osoby spoza Sopotu. Na co dzień mieszkający w dużych Polskich aglomeracjach. Wiele osób spoza granic naszego kraju inwestuje w nowe sopockie nieruchomości, interesujący jest dla nich szeroko rozumiany trójmiejski rynek nieruchomości. Osoby inwestujące w sopockie nieruchomości w większości jednak nie mają ujednoliconych preferencji. Są to przede wszystkim indywidualne oczekiwania nabywców.

           Stali mieszkańcy Sopotu

           Ile osób tak naprawdę mieszka na stałe w Sopocie? Co roku liczba osób zamieszkujących ten nadmorski kurort maleje. Według danych statystycznych mieszka tu obecnie (I kwartał 2017) ponad 37 tysięcy osób. Kobiet jest tu ponad 20401 a mężczyzn zdecydowanie mniej, bo jedynie 17251. Największą zbiorowość, jeśli chodzi o podział wiekowy, stanowią osoby starsze. Mężczyźni powyżej 65 roku życia są grupą liczącą 2804 osób a kobiety powyżej 60 lat 6181. Najmniejszą grupą są dzieci w wieku szkolnym powyżej 7 lat, chłopców jest 115 dziewczynek natomiast 124.

           Rynek wtórny w Sopocie

           Mieszkania z rynku wtórnego również odbiegają od standardów cenowych. Jedynie 2% lokali z drugiej ręki można zakwalifikować do rządowego programu dofinansowań, jakim jest Mieszkanie dla Młodych. Większość lokali na rynku wtórnego stanowią te inwestycje, które zostały wybudowane przed rokiem 2000. Pomimo ciągłych rekordów na rynku pierwotnym, sprzedaż mieszkań używanych nie maleje. Przede wszystkim nabywcami na rynku wtórnym są osoby stale zamieszkujące w Sopocie czy Trójmieście.

           Rynek pracy w Sopocie###

           Liczba bezrobotnych mieszkańców Sopotu maleje. Na dzień 31 marca 2017 roku zarejestrowanych w urzędzie pracy było 512 osób, z czego 6 ma status poszukujących pracy, więc grupa bezrobotnych wciąż ulega zmianie. Stopa bezrobocia jest na bardzo niskim poziomie o wiele niższym niż średnia dla kraju czy województwa. Czym jest to spowodowane? Przyczyn jest kilka przede wszystkim turystyczny charakter miasta, rozwinięta przedsiębiorczość, a także współtworzenie aglomeracji trójmiejskiej to głównie, dlatego miasto doskonale radzi sobie z bezrobociem.

           Mieszkania na wynajem

           Coraz więcej osób zainteresowanych jest kupowaniem mieszkań również w mniejszych miastach. Swoje oszczędności najczęściej inwestujemy właśnie w mieszkania na wynajem. Najbardziej opłacalne jest inwestowanie w nieruchomości na wynajem w Trójmieście. To właśnie tutaj wskaźnik opłacalności jest najwyższy w całym kraju. Mieszkania do wynajęcia to przede wszystkim lokale, których oferta ukierunkowane są na turystów przyjeżdżających do Sopotu sezonowo.

           Atrakcje turystyczne w Sopocie

           Najbardziej rozpoznawalną atrakcją turystyczna jest sopockie Molo. To najpopularniejsze miejsce w mieście i wizytówka kurortu. Całość ma długość 511 m, z czego 485 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Jest to najdłuższe drewniane molo w Europie. Ulica Bohaterów Monte Cassino jest najbardziej reprezentacyjna i stanowi główny deptak miejski, który w całości wyłączony jest z ruchu samochodowego. Potocznie znana jako Moncia. Równie znaną atrakcją w Sopocie jest Opera Leśna. To amfiteatr znajdujący się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Odbywa się tu wiele festiwali muzycznych między innymi Sopot Festiwal czy TOP-trendy.

           Znajdziemy dla Ciebie
           Znajdziemy dla Ciebie