Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Proszek do pieczenia - nietypowe zastosowanie

Aneta Filipczak
Aneta Filipczak

Data publikacji: 13.12.2019, Data aktualizacji: 21.10.2021

2 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 72 głosów

Proszek do pieczenia - nietypowe zastosowanie
Proszek do pieczenia nie tylko spulchnia ciasto, usunie trudne plamy, wyczyści fugi czy skutecznie rozjaśni jeansy. Co jeszcze? Przeczytajcie!

Każdy z nas wie co to jest proszek do pieczenia. Produkt ten znajdziemy niemal w każdej kuchni. To artykuł spożywczy, który wykorzystywany jest głównie do spulchniania ciast. Na pomysł sprzedaży go w małych torebkach wpadł niemiecki aptekarz - doktor Oetker. Rozpoczął jego produkcję na skalę przemysłową. Co ciekawe sam proszek do pieczenia ma również wiele innych, nietypowych zastosowań. Gdzie jeszcze się sprawdzi?

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

  • jak odetkać zlew proszkiem do pieczenia
  • czy można łączyć proszek do pieczenia z octem
  • czy proszkiem do pieczenia można zwalczać mrówki

Proszek do pieczenia do prania

Poza kuchnią proszek do pieczenia sprawdzi się również w łazience, a dokładniej podczas prania. Idealnie zmiękcza tkaniny i niweluje nieprzyjemny zapach.

Proszek do pieczenia na plamy to idealny sposób na żółte i tłuste zabrudzenia na ubraniach, a nawet te po atramencie, krwi, winie, kawie czy herbacie. Radzi sobie też z brudnymi skarpetkami czy z zszarzałymi ubraniami. Na trudne plamy warto przygotować pastę z wody i proszku do pieczenia, a następnie nanieść na zabrudzoną powierzchnię.

Jak odetkać zlew proszkiem do pieczenia?

Proszek do pieczenia połączony z innymi domowymi produktami jest idealnym środkiem, który udrożni rury. Wystarczy podgrzać delikatnie sok z cytryny i wlać go do małej miski (kilka łyżeczek), następnie dodać 3 łyżki proszku do pieczenia. Na koniec dokładnie wymieszać, aż zniknie piana. I już możemy miksturę wlać do zlewu. Po 10 minutach spłukujemy wodą i gotowe.

Źródło: unsplsh.com 

Proszek do pieczenia na fugi

Doprowadzenie fug do czystości to często nie lada wyzwanie. Starym i dobrze znanym domowym sposobem jest użycie proszku do pieczenia. Radzi sobie z trudnym brudem oraz pleśnią. Wyczyści doskonale fugi zarówno w łazience, jak i w kuchni. Aby to zrobić należy przygotować pastę: proszek do pieczenia z wodą. Nanosimy tak przygotowaną masę na zabrudzoną powierzchnię i czekamy 20 minut. Wycieramy, najlepiej specjalną szczoteczką do fug (może być też do zębów). I gotowe. 

Proszek do pieczenia na kamień nazębny

Sam proszek do pieczenia sprawdza się również jako preparat do wybielania zębów czy usuwania kamienia. Jest to nie tylko jeden z najtańszych sposobów, ale także produkt dostępny dla każdego. Dzięki zawartej w proszku sodzie skutecznie usuwany jest osad i kamień z zębów, co powoduje, że są bielsze. Aby uzyskać taki efekt wystarczy dwa razy w miesiącu umyć zęby szczoteczką posypaną proszkiem do pieczenia. Nie należy jednak przesadzać, ponieważ w ten sposób łatwo można uszkodzić szkliwo.

Źródło: pexels.com

Jak rozjaśnić jeansy proszkiem do pieczenia

Aby dobrze rozjaśnić jeansy, bez ich niszczenia wystarczy użyć proszku do pieczenia. Można go dorzucić do płynu do prania bezpośrednio do pralki, lub namoczyć wybrane ubranie w misce z ciepłą wodą i proszkiem do pieczenia.

Proszek do pieczenia na mrówki

Kiedy ktoś miał do czynienia z mrówkami, wie że mogą być prawdziwym utrapieniem. Dobrze sobie radzi z nimi proszek do pieczenia. Ma on w składzie sodę oczyszczoną, która skutecznie odstrasza te owady. Wystarczy wysypać proszek na powierzchnię, gdzie się pojawiają. Jest on dla mrówek jak trucizna, i je zabija.

Źródło: unsplsh.com 

Ocet i proszek do pieczenia

Przy używaniu proszku do pieczenia podczas domowych sposobów na czyszczenie czy pranie, warto pamiętać, aby nie łączyć go z octem. Produkty te się wzajemnie neutralizują, co powoduje, że czyszczenie jest mniej efektywne.

Aneta Filipczak

Już od prawie od dekady tworzy artykuły o rynku nieruchomości, przyglądając się w szczególności trendom wnętrzarskim.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Nadpłata kredytu hipotecznego: wcześniejsza spłata kredytu a odsetki, prowizja i opłacalność nadpłaty kredytu

      Nadpłata kredytu hipotecznego: wcześniejsza spłata kredytu a odsetki, prowizja i opłacalność nadpłaty kredytu

      Życie bez długoterminowych zobowiązań finansowych jest znacznie prostsze. Dlatego wielu kredytobiorców decyduje się na spłacenie długu przed wyznaczonym terminem. Kto najczęściej dokonuje częściowej lub całkowitej spłaty kredytu? Dlaczego warto o tym pomyśleć? Czy można uzyskać zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu? Wyjaśniamy.

      29 lutego 2024

      Daniel Grzegorzek

    • Jak urządzić garderobę: projekt małej garderoby na poddaszu, pod skosem i w sypialni

      Jak urządzić garderobę: projekt małej garderoby na poddaszu, pod skosem i w sypialni

      Garderoba jest miejscem, do którego zaglądamy codziennie. Coraz częściej zastępuje duże szafy i komody w nowocześnie zaprojektowanych mieszkaniach i domach. Takie pomieszczenie powinno być zaaranżowane w przemyślany sposób, tak by wszystko, co potrzebne znaleźć nawet w pośpiechu. Czym charakteryzuje się funkcjonalna garderoba? Jak urządzić stylowe pomieszczenie o niewielkim metrażu? Wyjaśniamy.

      07 lutego 2024

      Dagmara Osińska

    • Czy warto teraz sprzedać mieszkanie i kupić nowe?

      Czy warto teraz sprzedać mieszkanie i kupić nowe?

      Sprzedać czy nie sprzedać? Oto jest pytanie. Decyzja o zbyciu własnej nieruchomości nigdy nie należała do najprostszych. Uzyskanie satysfakcjonującej ceny zależy bowiem od wielu czynników. Istotny jest popyt na rynku, wielkość oferty mieszkaniowej, dostęp do kredytów hipotecznych czy ogólna sytuacja gospodarcza. Zatem czy aktualna sytuacja na rynku nieruchomości to dobry moment na sprzedaż nieruchomości? Tego dowiesz się w naszym tekście.

      26 stycznia 2024

      Marcin Moneta

    • Jak dbać o trawnik po zimie, na wiosnę, latem i jesienią?

      Jak dbać o trawnik po zimie, na wiosnę, latem i jesienią?

      Zadbany ogród powinien być starannie pokryty trawą w soczyście zielonym kolorze. Utrzymanie pięknej zieleni wymaga jednak sporych nakładów pracy oraz cierpliwości. Jak dbać o trawnik wiosną, latem i w okresie jesienno-zimowym? Przedstawiamy najważniejsze zasady pielęgnacji.

      19 stycznia 2024

      Dagmara Osińska

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023