Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Kropki, pasy i krata we wnętrzach – hit czy kit?

Joanna Rodnicka
Joanna Rodnicka

Data publikacji: 06.04.2018, Data aktualizacji: 31.08.2022

2 minuty czytania

Średnia ocen 3/5 na podstawie 15 głosów

Kropki, pasy i krata we wnętrzach – hit czy kit?
Czy wzory geometryczne we wnętrzach są modne? Sprawdź na RynekPierwotny.pl

Wzory geometryczne to często wykorzystywany motywy podczas aranżowania nowoczesnych wnętrz. Świetnie sprawdzają się jako element dekoracyjny zarówno na dodatkach, jak i większych partiach wystroju. Łączenie ich ze sobą może być jednak problematyczne dla tych z Was, którzy nie mają zbyt dużego doświadczenia w projektowaniu dekorowaniu.

Podpowiemy Wam jak wykorzystać wzory geometryczne, aby dzięki ich zastosowaniu, wnętrze nabrało wyjątkowego charakteru, a Wy będziecie mogli cieszyć się nowocześnie urządzonym wnętrzem.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

  • czy wzory geometryczne we wnętrzach są modne
  • czy kropki sprawdzają się na dodatkach 
  • czy pasy na ścianach to dobry pomysł

Modne pasy w każdym stylu

Aranżacje wykorzystujące pasy, to hit ostatnich kilku sezonów, który świetnie utrzymuje się w rankingach popularności. Dobrze wykorzystane motywy pasków staną się ponadczasową dekoracją i nadadzą wnętrzu wyjątkowego klimatu. Z uwagi na uniwersalizm tego wzoru, sprawdzi się on właściwie w każdym pomieszczeniu, od pokoju dziecięcego, przez kuchnię, salon czy sypialnie, a na łazience kończąc.

Dla tych z Was, którzy lubią wyraźne wzory na ścianach pasy mogą okazać się idealnym dopełnieniem wnętrza, które od dawna czekało na metamorfozę. Możecie pokusić się o wykorzystanie ich motywu na tapetach, zarówno w wersji pionowej, poziomej, jak i ukośnej, ale także w drobnych dodatkach, czy na tkaninach, co nada pomieszczeniom wyjątkowego charakteru. Pasy świetnie komponują się ze stylem marynarskim, skandynawskim, modernistycznym czy retro.

Nie ma chyba stylu, w którym nie dałoby się pasków przemycić w odpowiednio dobranej formie. Warto zachować jednak umiar i rozsądek podczas aranżowania pomieszczeń w stylu klasycznym i wszelkich innych stylach, kładących nacisk na elegancję jako cechę nadrzędna. W przypadku wykorzystania psów jako dopełnienia stylów wymagających sporej dawki wiedzy, trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek.

Szukaj nieruchomości

W Polsce
W Hiszpanii
Wakacyjne
  • Warszawa

    mazowieckie, Warszawa

    12999 ofert

  • Wrocław

    dolnośląskie, Wrocław

    6893 oferty

  • Kraków

    małopolskie, Kraków

    5736 ofert

  • Poznań

    wielkopolskie, Poznań

    5004 oferty

  • Łódź

    łódzkie, Łódź

    3437 ofert

W Polsce
W Hiszpanii
Wakacyjne

Kropki i kratki dla kreatywnych

Tak jak już wspomnieliśmy, wzory geometryczne wykorzystać można na wiele sposobów, trzeba tylko wiedzieć jak je odpowiednio wprowadzić tam, gdzie mają stać się elementem dekoracyjnym oraz wiedzieć jak je ze sobą łączyć. Nieumiejętne wykorzystanie zbyt wielu geometrycznych wzorów w jednym pomieszczeniu, lub na małym metrażu może sprawić, że zamiast spodziewanego hitu, otrzymamy kit sezonu, a efekt na który się nastawiliśmy zupełnie nie będzie odpowiadał oczekiwaniom.

Zwróćcie uwagę na to, aby wzory geometryczne, zwłaszcza na ścianach nie zajmowały całej powierzchni (chyba, że taki jest Wasz cel) ponieważ spowoduje to poniekąd optyczne ‘zamknięcie‘ pomieszczenia i wizualne jego pomniejszenie. Kropki pięknie sprawdzają się na dodatkach, takich jak poduchy, koce, firanki czy elementy dekoracyjne wazonów i doniczek. Kratka, w zależności od jej wielkości na danym dodatku, jest trochę trudniejsza do wykorzystania, ponieważ jest motywem znacznie wyraźniejszym i potrzebuje odpowiedniej oprawy. Wszelkie wzory geometryczne, jeśli tylko  dobrze wprowadzone, staną się niezwykle modnym elementem aranżacji i zdecydowanie polecamy metamorfozy z ich udziałem.

wykończenie mieszkania z architektem
Joanna Rodnicka
Joanna Rodnicka

Dziennikarz z wykształcenia, kierownik zamieszania z zamiłowania. Zawodowo uwielbia organizować imprezy, a prywatnie życie wszystkim dookoła. Ciągle sie przemieszcza, szukając swojego raju na ziemi, zakochana w Skandynawii, marzy, że kiedyś wróci na stałe do Polski.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Blachodachówka modułowa: sprawdź ceny, montaż, wady i zalety w 2025

      Blachodachówka modułowa: sprawdź ceny, montaż, wady i zalety w 2025

      Nie od dziś wiadomo, że cena materiałów budowlanych jest  dla wielu osób czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego produktu. Z tego względu często poszukujemy zamienników, które będą odpowiadać standardom oryginału przy jednoczesnym obniżeniu kosztów inwestycji. W związku z tym kluczowe jest pytanie: ile kosztuje pokrycie dachu blachodachówką? Cena robocizny kształtuje się na poziomie 70-130 zł za m2. Ostateczna wycena zależy od lokalizacji, w której przeprowadzane są prace remontowe. Sprawdź ceny obowiązujące w 2025 r. na rynekpierwotny.pl.

      31 marca 2025

      Dagmara Osińska

    • Ile kosztuje ogrodzenia gabionowe?

      Ile kosztuje ogrodzenia gabionowe?

      Poszukując oryginalnych pomysłów na ogrodzenie posesji, możemy znaleźć nietuzinkowe i ciekawe propozycje zwane gabionami. Obok takich konstrukcji trudno przejść obojętnie. Gabiony są wykonane z wyjątkowo trwałych materiałów i wypełnione między innymi kamieniami. Ile kosztuje ogrodzenie gabionowe? Cena za metr może się wahać od 400 do nawet 1000 zł. Ostatecznie zależy od rodzaju wypełnienia i wysokości konstrukcji. W tym artykule przedstawiamy aktualne koszty instalacji ogrodzenia gabionowego.

      31 marca 2025

      Dagmara Osińska

    • Drewniane vs. kompozytowe – które deski lepiej sprawdzą się na tarasie?

      Drewniane vs. kompozytowe – które deski lepiej sprawdzą się na tarasie?

      Taras to doskonałe miejsce na spędzanie ciepłych wieczorów – w pojedynkę lub ze znajomymi. Jednak aby móc cieszyć się nim w pełni warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii dotyczących jego budowy. Jedną z nich jest dobór odpowiednich desek. Jaka opcja sprawdzi się lepiej? Naturalne drewno, czy może kompozyt? Poznaj wady i zalety obu rozwiązań!

      04 marca 2025

      Artykuł sponsorowany

    • Zarząd wspólnoty mieszkaniowej: wszystko, co musisz wiedzieć

      Zarząd wspólnoty mieszkaniowej: wszystko, co musisz wiedzieć

      Wspólnoty mieszkaniowe - obok spółdzielni mieszkaniowych - pełnią w Polsce kluczową rolę w zarządzaniu nieruchomościami. Zarząd wspólnoty mieszkaniowej jest z kolei podstawowym organem wykonawczym. Lokatorzy mogą zatem zastanawiać się, jakie czynności związane z zarządzaniem wykonuje zarząd, za co dokładnie odpowiada zarządca nieruchomości (i czy ma te same obowiązki co zarząd) oraz jaki wpływ na zarząd we wspólnocie mieszkaniowej mają sami członkowie wspólnoty.

      17 lutego 2025

      Edyta Wara-Wąsowska

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023